IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
    Махни ме мене, но явно ти си по умен от Блекрок и компания които са държали на тези цени и продължават да държат. Как не са те забелязали до сега да те вземат за директор да ги спасиш от балоняците
    Ето аз съм казал 5 акции PSN GKP FXPO RNK SPEC
    Дай срещу тях 5 твои предложения и кажи след колко месеца искаш да им ударим чертата да видим какво е станало с джънка
    Ако ще и Амазон да ги държи ,все ми е тая. Тоя джънк е с над 55% вече спад,Това говори достатъчно за тези който го държат.
    И за риби като теб, който опитват да ловят падащи ножове.
    А такива новобрански игрички кой ще познае,не ме интересуват ,просто защото твоите прогнози освен за тоалетната не стават.
    Направи 10-20 успешни,да се докажеш първо и тогава може да играеш с майсторите

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      И аз нямам претенции и всеки има грешни прогнози.Обаче на успешна такава,да излезе някъв където хал хабер си няма и да каже обратното,съм длъжен да го поправя и ограмотя в грешката,нали ?

      Иначе ако джънк толкова те дразни,нека кажем балон Щом е минус 53% за 1г,значи е било балон по всички дефиниции
      А щом е минус 53% за 1г ,значи ще се възстановява поне още 2-3-4 години и няма как от тук сега да направи 100% ръст или нещо такова

      Трябва да знаеш какъв е тренда на най-големите времеви нива, за да търгуваш успешно на по-малките.Нещо което новобранец като теб все още не е научил.
      Махни ме мене, но явно ти си по умен от Блекрок и компания които са държали на тези цени и продължават да държат. Как не са те забелязали до сега да те вземат за директор да ги спасиш от балоняците

      Ето аз съм казал 5 акции PSN GKP FXPO RNK SPEC

      Дай срещу тях 5 твои предложения и кажи след колко месеца искаш да им ударим чертата да видим какво е станало с джънка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
        Става въпрос за PSN.L Компания дето печели по около 1 милиард на година и ги раздава като дивидент който според сегашната цена удря 20% дивидент
        Нямат 1ст кредит а са фрашкани с пари
        От страх че цените на имотите ще паднат цената в момента е на една трета от това което е била на върха миналата година
        И рибката понеже чертичките му говорят реши че това е джънк. Колко мъка има по тоя свят Господи колко мъка
        -66% от миналото лято.Пада здраво,стабилно и всеки месец.Вече година и половина .Месец след месец.Търгува се на нива не виждани от 2013г

        И тва ако не е джънк,не знам какво е.Отделно е очевидно ,че пазара знае нещо,което риба като теб не,нали?
        И с целия си рибешки мозък агитираш други хора да губят пари.Щото ти си купил.Риба,ама риба

        Падащ нож не се лови с голи ръце.Чака се да падне и ЕДВА тогава се вдига.Ето ти един много важен урок ,който ще ти спаси 2-3 демо акаунта,щото едва ли търгуваш реално с такива познания и умения.Или ако търгуваш ,вероятно фалираш през 2-3 месеца и после пак зареждаш 100 паунда да цъкаш бинго

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
          Рибка аз и не претендирам да съм профи ти си тоя с претенциите

          А да кажеш че PSN е джънк
          И аз нямам претенции и всеки има грешни прогнози.Обаче на успешна такава,да излезе някъв където хал хабер си няма и да каже обратното,съм длъжен да го поправя и ограмотя в грешката,нали ?

          Иначе ако джънк толкова те дразни,нека кажем балон Щом е минус 53% за 1г,значи е било балон по всички дефиниции
          А щом е минус 53% за 1г ,значи ще се възстановява поне още 2-3-4 години и няма как от тук сега да направи 100% ръст или нещо такова

          Трябва да знаеш какъв е тренда на най-големите времеви нива, за да търгуваш успешно на по-малките.Нещо което новобранец като теб все още не е научил.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Почти всичко на LSE е подценено, а ситуацията в Англия е по-малко зле от на континента. Отделно англосите няма лесно да приемат национализации, каквито вече виждаме в ЕС-то.

            Ликвидността обаче куца. Особено при опциите. Ликвидността във Франкфурт е никаква, дори за големи компании от LSE.

            Най-паче, само мултинационалките са ми ясни. Държа неща като Унилевер, гризвам по мини хапки от Rio. Нищо не знам за вътрешния им пазар.

            Напоследък следя торовите в Австралия, които са на смешни цени.

            Предвид ликвидността и предвид, че опциите са зор, че и по 1000 парчета в Лондон, интересуват ме единствено дивидентни или изключително спекулативни, с възможност да направят х3 при новина.


            ---

            доколкото помня Ташункича имаше голяма буца ET, което при мен се превърна в най-голямата позиция. Добре е захлебил, но пък тировете отидоха съвсем у киреча.
            Не бе не е подценено питай рибката да ти каже джънк е всичко в FTSE-то

            Коментар


            • Почти всичко на LSE е подценено, а ситуацията в Англия е по-малко зле от на континента. Отделно англосите няма лесно да приемат национализации, каквито вече виждаме в ЕС-то.

              Ликвидността обаче куца. Особено при опциите. Ликвидността във Франкфурт е никаква, дори за големи компании от LSE.

              Най-паче, само мултинационалките са ми ясни. Държа неща като Унилевер, гризвам по мини хапки от Rio. Нищо не знам за вътрешния им пазар.

              Напоследък следя торовите в Австралия, които са на смешни цени.

              Предвид ликвидността и предвид, че опциите са зор, че и по 1000 парчета в Лондон, интересуват ме единствено дивидентни или изключително спекулативни, с възможност да направят х3 при новина.


              ---

              доколкото помня Ташункича имаше голяма буца ET, което при мен се превърна в най-голямата позиция. Добре е захлебил, но пък тировете отидоха съвсем у киреча.
              Last edited by terziеv; 29.10.2022, 15:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                Темата се размърда покрай скока на ДАУ.
                Ако продължи да катери ще се появят ли отново Ивелина, Ташунко и Моней
                или некой нови да се набухат по нагоре.
                Ивето едва ли, за останалите двама ще видим.

                Коментар


                • Дългосрочно си държа съвсем други неща като Citic (но далеч не са ми водещи) : https://www.citic.com/en/our_busines...ness_overview/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                    Кой е този джънк, три страници връщам и не мога да намеря коментара?
                    Става въпрос за PSN.L Компания дето печели по около 1 милиард на година и ги раздава като дивидент който според сегашната цена удря 20% дивидент

                    Нямат 1ст кредит а са фрашкани с пари

                    От страх че цените на имотите ще паднат цената в момента е на една трета от това което е била на върха миналата година

                    И рибката понеже чертичките му говорят реши че това е джънк. Колко мъка има по тоя свят Господи колко мъка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      На баба ти фърчилото.Тоя джънк е минус 54% за 2022
                      Явно и ти си бинго играч,хващач на падащи ножове заради някви дивиденти и щото "много били паднали"
                      Повечето където си ги писал в миналия пост и те са такива,даже има и с -50% дневен спад
                      Реално търгуваш ли ?
                      Рибка аз и не претендирам да съм профи ти си тоя с претенциите

                      А да кажеш че PSN е джънк щото са го сринали с 50% говори достатъчно за инвестицонната ти култура

                      Ако PSN дето са една от най читавите УК компании е джънк не знам за теб какво е читава компания дай пример да проследим във времето

                      Коментар


                      • Темата се размърда покрай скока на ДАУ.
                        Ако продължи да катери ще се появят ли отново Ивелина, Ташунко и Моней
                        или некой нови да се набухат по нагоре.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          На баба ти фърчилото.Тоя джънк е минус 54% за 2022
                          Явно и ти си бинго играч,хващач на падащи ножове заради някви дивиденти и щото "много били паднали"
                          Повечето където си ги писал в миналия пост и те са такива,даже има и с -50% дневен спад
                          Реално търгуваш ли ?
                          Кой е този джънк, три страници връщам и не мога да намеря коментара?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                            За който иска да държи дългосрочно за дивидент това е една от най хубавите акции
                            На баба ти фърчилото.Тоя джънк е минус 54% за 2022
                            Явно и ти си бинго играч,хващач на падащи ножове заради някви дивиденти и щото "много били паднали"
                            Повечето където си ги писал в миналия пост и те са такива,даже има и с -50% дневен спад
                            Реално търгуваш ли ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                              Рибка реално няма значение дали е купил или не е купил ние не му светим
                              По важното е че позна че ще се вдигнат за разлика от теб който очакваше да спаднат
                              Ти добре позна отскока на СИП дали си купил или не си това никой не го интересува важното е че в случаят си познал
                              Той е ако е мъж може и сам да отговори,а не да му светиш.

                              Тук става въпрос,че ватенката ЛЪЖЕ .И то не за първи път !!! Каза няма да купувам,после уж бил купил.И толкова се овъргаля в калчищата,че чак и % е объркал.И няма как да се измъкне сега.Това показва,че той е демо играч. РЕАЛНО не купува/продава ,нито гледа някакви данни/графики за тази или други акция.Тази специално я е погледнал през 3-4 дена и е видял ,че има ръст.

                              После пък крайно неадекватния му коментар с моята графика показа,че е и много некомпетентен , както и ти между впрочем, и коментира злобно това ,което всъщност аз съм познал.Графиката е 20 годишна и всичко което съм написал в 2-та поста за ЕНИ и в момента се случва.

                              Та затова се подразних.Пълен лайк да коментира злобно нещо,което всъщност е вярно...А на всичкото отгоре е и лъжец.

                              Коментар


                              • Терзо ето ти още една компания която си струва да я наблюдаваш за дивидент

                                PSN.L един от най големите строители на жилища в УК правят по около 1 милиард профит на година и в момента дивидента е малко под 20% (беше и над 20% при цена на акцията под 12 в началото на този месец)

                                Жилищата които трябва да са готови следващата година са им разпродадени още тая на 70%

                                Имат яко кеш и имоти и нямат 1ст кредити

                                Предишната криза ги е хванала с яко кредити и цената е падала до 2 паунда и сега много ги е страх да не се повторят пак такива нива но според мен ако падне под 10 ще си е жива далавера стига да не бързаш

                                В УК има зверска криза за нови жилища, а те строят в евтиният диапазон и всичко им се разпродава скорострелно, разбира се с новите лихви продажбите ще спаднат а и цените на имотите ще спаднат и 2024-та ще им е тежка година, освен ако банката не намали лихвите 2023 за да не счупи икономиката

                                Но това до голяма степен е отразено вече в цената която е на около една трета от върха миналата година

                                За който иска да държи дългосрочно за дивидент това е една от най хубавите акции
                                Last edited by 6000; 29.10.2022, 11:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X