IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
    Ватенка,вместо да пълниш темата с безмислен спам белким замажеш,кажи защо лъжеш че си купил ЕНИ и то ПОСТФАКТУМ.
    И как стават 20% ръст,след като от когато си писал,че НЯМА да купиш,той е САМО 10%
    Рибка реално няма значение дали е купил или не е купил ние не му светим

    По важното е че позна че ще се вдигнат за разлика от теб който очакваше да спаднат

    Ти добре позна отскока на СИП дали си купил или не си това никой не го интересува важното е че в случаят си познал

    Ето по долу съм постнал няколко компании с потенциал да направят хубав отскок, от лакомия аз може и да ги пропусна тебе това обаче нито ще те направи по богат нито по беден

    Идеята е да се споделят мнения които може да са полезни, когато на даден потребитл споделените неща му излизат верни всеки може да си прецени дали да го взима под внимание или не
    Last edited by 6000; 29.10.2022, 11:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Разкажи за WJG? Харесва ми.
      Ватенка,вместо да пълниш темата с безмислен спам белким замажеш,кажи защо лъжеш че си купил ЕНИ и то ПОСТФАКТУМ.
      И как стават 20% ръст,след като от когато си писал,че НЯМА да купиш,той е САМО 10%

      Last edited by petrg5s; 29.10.2022, 04:46.

      Коментар


      • За дивидент също погледни GKP тия са по твоята специалност

        При цена от 2 до 3 паунда тая година раздадоха 1 паунд дивидент

        В момента цената е около 2.10 което прави дивидент над 30%

        Тук основните страхове от 10г са че Багдад ще вземе контрол над Кюрдските петролни концесии, което не се е случило от 10 години и едва ли ще се случи скоро имайки в предвид че тия дни си избраха за президент на Ирак кюрд

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Не са ми по вкуса тези. LSE няма добра ликвидност за бързи спекулации, не им разбирам бизнеса, а и при липса на дивидентна игра ми е бая данъчно неизгодно. WJG също са натиснати от разпродажбите на Абърдин и шефчетата купуват началото на месеца на >1 лира. Ако не скокне в понеделник, ще вляза мъничко. Само главичката.

          Благодарско за хабера.
          Ако ти харесват с висок дивидент погледни

          FXPO - Добиват желязна руда в Украйна от 1 седмица са спрели работа заради липса на ток след бомбардировките и цената не потъва

          в момента оценката на компанията е на половината от миналогодишната и печалба PE под 0.5

          Даваха дивидент дори и тази години по време на войната макар в началото да бяха решили да не дават

          Тук спре ли войната тия ще се изстрелят дори и да не е минала рецесията, но може и да сме далеч от дъното ако конфликта се затегне
          Last edited by 6000; 29.10.2022, 01:36.

          Коментар


          • Не са ми по вкуса тези. LSE няма добра ликвидност за бързи спекулации, не им разбирам бизнеса, а и при липса на дивидентна игра ми е бая данъчно неизгодно. WJG също са натиснати от разпродажбите на Абърдин и шефчетата купуват началото на месеца на >1 лира. Ако не скокне в понеделник, ще вляза мъничко. Само главичката.

            Благодарско за хабера.

            Коментар


            • Също така обърни внимание на RNK една от големите вериги за казина и бинго в УК

              Те също са на ATL за тяхната 35 годишна история на борсата като в момента цената им е на половината от това което беше кагато ги бяха затворили заради Ковида и не работеха а трупаха само загуби

              Те вече си работят на печалба почти както преди пандемията, официалният повод за срива бяха увеличените сметки за ток които им изяждат голяма част от печалбата, но според мен съдейки по начина на разпродажба тук също имат пръст Абърдийн

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Разкажи за WJG? Харесва ми. Мислех да гризна малко от шитнята Вoновиа, че слезе ниско, но швабите са си труп.

                Нищо не знам, само това четох https://progressive-research.com/wp-...mpaign=website
                По скоро обърни внимание на SPEC от началото на годината са паднали 87% от 4 паунда на 0.50 като последният голям срив беше вчера от 1.15 на 0.50 - тази цена е 4 пъти по ниска от ИПО-то преди 2 години

                SPEC са монополист на магазините за очила в УК и макар че в момента работят на минимална загуба оценка от 50мил е смешна за компания която прави 250мил оборот и има 30мил кеш

                Абърдийн са имали там 7 милиона акции за вчера и днес от както разпродават са продадени около 9 мил тоест техният пакет е на привършване и там ще има поне 20-30% отскок

                Относно това защо го направиха по този начин моята теория е следната: Поради някаква причина те са решили да минат на кеш по доста от компаниите и както написах разпродават по подобен начин и в други компании

                Беше ми чудно защо не го правят плавно. Плавното явно не им върши работа защото в нормалните дни там е много нисък обема и на тях ще им трябват месеци за да излезнат и накрая са решили рязко да смъкнат цената за да направи впечатление на достатъчно голям брой хора та да могат да разпродадат

                Делът на SPEC в капитала на Абърдийн е 0.01% и макар и да загубиха няколко милиона вероятно няма да ги бутне а и те вероятно разпродават плавно от 4 кинта та част от продажбита са им били на печалба

                Днес борда се включиха с покупка на над 300 000 акции което е добър знак



                Коментар


                • Разкажи за WJG? Харесва ми. Мислех да гризна малко от шитнята Вoновиа, че слезе ниско, но швабите са си труп.

                  Нищо не знам, само това четох https://progressive-research.com/wp-...mpaign=website

                  Коментар


                  • Някой може ли да ми даде логично обяснение на тия кава им е играта, смазват цената с рязка разпродажба и после в продължение на дни я държат на права линия без да и дават да отскочи

                    Първия случай е от преди няколко дни WJG.L - Десет дни я държаха на права линия и чак накрая я оставиха да тръгне нагоре

                    Вторият случай RNK.L от 10 дни са като умрели права линия

                    Третият случай от вчера SPEC.L след като ги сринаха с над 60% за един ден сега ги държат на 50p и дори днешната покупка на борда не можа да обърне тренда

                    Казват че вероятно това е работа на Абърдийн но каква им е целта да ги смажат и да губят пари като ако са решили да излизат могат да го правят при по ниски загуби
                    Last edited by 6000; 28.10.2022, 21:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Прав си. Бих ти нарисувал извинение, ама не съм художник.
                      .
                      За кое съм прав? Купил ли си,не си ли? 20% ли са ?

                      Коментар


                      • Прав си. Бих ти нарисувал извинение, ама не съм художник.

                        Иначе в новините - къси путове NEM и WPM. В понеделник ще опитам да лапна и акции през някоя евроборсичка.

                        Ени става дори и сега. Обясних схемата. Ликвидността е добра в Милано.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Не взех Ени и няма да ги гоня.
                          На 23-и ,преди няколко дена си го писал това отгоре,днес казваш

                          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Колкото до ENI - вече сме 20% напред. Таргет >25%.


                          Постафктум пишеш че ВЕЧЕ си 20% пък и таргет слагаш...
                          И друго,на 23-и неделя си писал,че няма да купуваш.Но даже и да си купил понеделника 24-и ,то от тогава ръста е само около 10%
                          Last edited by petrg5s; 28.10.2022, 20:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение



                            Ние знаем много добре как ще свърши,но други бинго играчи скъсяват ли скъсяват.
                            Е ,как е рибо,вървят ли късите ? Стискай още и няма да се плашиш

                            Ох, каква хубава къса опънах току що, направо медец ми капе. 3888 полицейски номер

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Какъв бичи пазар те гони?
                              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Много радва как сички се возим на горящ рейс без спирачки, но някои не спират да се чудят "как ще свърши" пътуването.
                              Ние знаем много добре как ще свърши,но други бинго играчи скъсяват ли скъсяват.
                              Е ,как е рибо,вървят ли късите ? Стискай още и няма да се плашиш

                              Last edited by petrg5s; 28.10.2022, 20:17.

                              Коментар


                              • At a Houston conference last week, Jason Bordoff, Dean of Columbia University’s Climate School, called for the “nationalization” of oil and gas companies. “Government must take an active role in owning assets that will become stranded,” he said, “and plan to strand those assets.” By “strand” Bordoff meant “make financially worthless.” Bordoff made the point at least twice during the confrerence. Bordoff’s call shocked many in the audience. “Jason is smart, well-informed, and well-connected to the Biden Administration,” said someone who was at the conference, “so these comments are scary.”
                                Отдавна се каня да напиша, че единственият проблем за парите, сложени в нафта, е национализацията. Все по-вероятна изглежда.

                                Коментар

                                Working...
                                X