IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Airbus вече си имам, много добра хартия.

    А за черните в Африка малко бъркаш. Не само, че пият бира, ами и ще се накачулят всичките във фейса. Сега не могат, просто щото нямат нет и компове. Ама те компове, никога няма да имат, щото ще ползват телефони и таблети, а нет ще им се пусне. А приходите за фейса ще са точно от бирата и други разни от тоз род. Толкоз по въпроса.
    абе то така си мислеха май и GM мисля бяха или други някви, като рекламираха там, изръсиха сумай ти милиони за реклама и после йок печалби от продажби, размислиха и казаха на faceboko айде у лево ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
      ей ги и двете .. за мене е overbougt ...
      аа ей и тука малко сравнение ..
      А сега погледни форуърд коефициентите, и по възможност не само за 2014

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Да де, ама през тези година-две ръстове на печалбата, цената на акция къде ще отиде? Излишно е да те питам, ако си сигурен, че е балон дали би я шортил.
        За 2015 очакваната печалба е 1,68 долара на акция или ПЕ от 37. Най-високото очаквано е 2,02 или ПЕ 31. Да примеме че 2015 ще се търгува на ПЕ 50 това означава че цената ще се качи за две години до 84 долара или за две години ще направи общо 34% доходност или по 15,8% на година при риск значително надвишаващ този на пазара.

        Т.е. ако две години печалбата расте с яки темпове, ако нищо неприятно не се случи, ако продължават да бъдат модни, ако не излезе някаква друга конкуренция и така нататък възможни неприятни неща то ще се търгуват на ПЕ само два пъти по-високо от това на СП.

        За мен компания в чиято цена са заложени само позитивни възможни изненади не е компания която искам да притежавам. Предпочитам тези в които са заложени само негативни изненади

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
          бат snaky за мене компания е нещо където прави, човърка, произвежда, Airbus, Swatch, Heineken да вземем например, от всичко има полза и се прави нещо, произвежда се, онова там клюкарника и пилето висят у въздуха бате ... майната им ...
          И негрите у Африка даже пият Heineken, и ги боли фара, че не си чатат у facebуко
          Airbus вече си имам, много добра хартия.

          А за черните в Африка малко бъркаш. Не само, че пият бира, ами и ще се накачулят всичките във фейса. Сега не могат, просто щото нямат нет и компове. Ама те компове, никога няма да имат, щото ще ползват телефони и таблети, а нет ще им се пусне. А приходите за фейса ще са точно от бирата и други разни от тоз род. Толкоз по въпроса.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Пилето е балон, да. Ама има някаква стойност, която според мен е невъзможно да се определи, но е много далеч от настоящата и дори от тази на ИПО-то.
            бат snaky за мене компания е нещо където прави, човърка, произвежда, Airbus, Swatch, Heineken да вземем например, от всичко има полза и се прави нещо, произвежда се, онова там клюкарника и пилето висят у въздуха бате ... майната им ...
            И негрите у Африка даже пият Heineken, и ги боли фара, че не си чатат у facebуко

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Туитър, линкдин, фейсбук. Абсолютно е балон фейсбук, ПЕ 100 при положение че вече всъщност са минали силната гроут фаза. Ще направи още година две силни ръстове на печалбата и до там, по някое време ще стане Немоден и отиде по пътя на Майспейс. И за това плащаш 100 годишни печалби, които може и никога да не станат факт.
              Да де, ама през тези година-две ръстове на печалбата, цената на акция къде ще отиде? Излишно е да те питам, ако си сигурен, че е балон дали би я шортил.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                аз за шарани вас за кво да ви взиам бе, да не прайм аз фундаменталните изчисления, показвам квот показва страницата. Технично и фундаментално за мене са пълен ташак и онова с пилето и клюкарника ...
                Пилето е балон, да. Ама има някаква стойност, която според мен е невъзможно да се определи, но е много далеч от настоящата и дори от тази на ИПО-то.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Човек като опре да купува лекарства от биотехнолични компании значи здраво го е закъсал, да не дава господ никой да им става клиент. Но пък за хорав сериозна нужда са единствения шанс да оздравеят или поне да си продължат живота с някоя друга година.
                  точ тъй колега, живи и здрави, че иначе кел файда, тези двете компаний не ги знам, но онези другите Monsantoto те са пълни изроди за мене ..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                    Е кво е тва феър валю с минус бре Хептен за шарани ни взе! Кви са тез глупости.

                    А конкретно за самия сайт и аз самия не го ползвам много. Влизам на 2 седмици веднъж или ако някой ми е писал. Това, че аз и ти не го харесваме, не значи, че другите хора също не го харесват. Нали се сещаш, че има разлика?
                    Истината е, че масово всички го ползват и все повече. Ръста на приходите и печалбите го показва недвусмислено. За да е вярна твоята теза, трябва отчетите да са манипулирани. Не, че е невъзможно, ама няма как да заложиш на това.
                    аз за шарани вас за кво да ви взиам бе, да не прайм аз фундаменталните изчисления, показвам квот показва страницата. Технично и фундаментално за мене са пълен ташак и онова с пилето и клюкарника ...
                    Last edited by michaelis; 02.04.2014, 13:41.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      бат snaky големо разочарование тука, ти мислиш, че facebook тая пръдлива компания където се крепи само на USERи и нищо няма, не е балон ?? Аз моя facebook го замразих (щото няма триене там) преди 3 год., ебал съм го и в клюкарника, само не знам ако и останалата пасмина един ден решат да направят същото, кво прайм с facebooka, то затова не моеж да се триеш от там защото спаднат ли бройките на потребителите отива цената на компанията от 100 милиярда (ебаси цирка ) на 2лв.
                      За тея само кабадан и PUT опций нищо друго ...

                      ей и е тука един fare price
                      Е кво е тва феър валю с минус бре Хептен за шарани ни взе! Кви са тез глупости.

                      А конкретно за самия сайт и аз самия не го ползвам много. Влизам на 2 седмици веднъж или ако някой ми е писал. Това, че аз и ти не го харесваме, не значи, че другите хора също не го харесват. Нали се сещаш, че има разлика?
                      Истината е, че масово всички го ползват и все повече. Ръста на приходите и печалбите го показва недвусмислено. За да е вярна твоята теза, трябва отчетите да са манипулирани. Не, че е невъзможно, ама няма как да заложиш на това.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                        ако ми говориш за някви кат Monsanto, ше ги еба в измекярите на тея и някви подобни олигофрени от моя етична гледна точка не купувам нищо от тях, да мрат и колко държави са обрекли на глад тея мизерници с техните генетични простотий няям думи ...
                        Човек като опре да купува лекарства от биотехнолични компании значи здраво го е закъсал, да не дава господ никой да им става клиент. Но пък за хорав сериозна нужда са единствения шанс да оздравеят или поне да си продължат живота с някоя друга година.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Според мен говори за такива като Gilead и Celgene(даже май е споменавал Gilead), които са с П/Е под 20 при брутален растеж.
                          ей ги и двете .. за мене е overbougt ...
                          аа ей и тука малко сравнение ..
                          Attached Files
                          Last edited by michaelis; 02.04.2014, 13:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Кои точно социални мрежи? Ако имаш предвид Туйтър и някви оценки и проекти за ИПО на всякакви мобилни апликациики и соц. мрежички дето нямат и изглед да спечелят една стотинка скоро време, тогава ок. Ама, ако визирираш фейса като символ на социалните мрежи, няма как да се съглася. Скъп да, ама балон в момента не е.
                            Туитър, линкдин, фейсбук. Абсолютно е балон фейсбук, ПЕ 100 при положение че вече всъщност са минали силната гроут фаза. Ще направи още година две силни ръстове на печалбата и до там, по някое време ще стане Немоден и отиде по пътя на Майспейс. И за това плащаш 100 годишни печалби, които може и никога да не станат факт.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                              Кои точно социални мрежи? Ако имаш предвид Туйтър и някви оценки и проекти за ИПО на всякакви мобилни апликациики и соц. мрежички дето нямат и изглед да спечелят една стотинка скоро време, тогава ок. Ама, ако визирираш фейса като символ на социалните мрежи, няма как да се съглася. Скъп да, ама балон в момента не е.
                              Фейсбук е зряла компания в областта на основната си дейност.
                              Ако имах акции от тази компания, щях да се притеснявам
                              1.По-какъв начин, ще интегрира в бизнеса си новите си придобивки (какъв е риска да ги отпише поне частично догодина) ?
                              2.Не харчи ли твърде много и твърде бързо сравнено с растежа си?
                              При новината, че ще "разпръсква" интернет чрез безпилотни самолети, вероятно щях да продам. Това е прекрасно и достойно за уважение, но в разрез с инвестиционната логика.
                              Булиш за мен би била новина, че Зукърбърг се оттегля и като CEO идва някой професионален мениджър.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                                ако ми говориш за някви кат Monsanto, ше ги еба в измекярите на тея и някви подобни олигофрени от моя етична гледна точка не купувам нищо от тях, да мрат и колко държави са обрекли на глад тея мизерници с техните генетични простотий няям думи ...
                                Според мен говори за такива като Gilead и Celgene(даже май е споменавал Gilead), които са с П/Е под 20 при брутален растеж.

                                Коментар

                                Working...
                                X