IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Те спряха да си бръснат брадите ама почнаха да си бръснат главите и всичко останало та не знам така погледнато къде ще му излезе края
    Като горд носител на половингодишна брада и бръсната глава ще вметна, че жилет губи, печелят нискотарифните фризьори
    Иначе за комунизма- отдавна това ме направи бичи настроен към алкохола, хазарта и транспорта/в общи линии това е потреблението на хората с ниски доходи/, а тепърва ще съм мечи към имоти и автомобили/поради изтъняването на средната класа/.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Съгласен съм със всичко написано. Това са фактите. А как тези факти ще повлияят на бъдещето на света според теб? Моята теория е че то и сега в макдоналдс работят визшисти, които не могат да намерят реализация. Ние гледаме от собствената си камбанария и опит, но младите подсъзнателно усещат че в техният живот няма да се конкурират помежду си а с новите технологии и с машините. Хората които не намират реализация в обществото са мнозинство и ще стават все по-голямо мнозинство с напредването на технологиите. Съответно те като мозинство ще си избират правителства които да гледат техните интереси. Тези правителства не виждам да имат друг избор освен да вземат от богатите за да раздават на нуждаещите се. С две думи светът върви към неизбежен комунизъм
      Сблъсъци има и сега,в бъдеще просто ще станат повече. Но властта не е в масите, а в парите. Още повече с новите технологии. Технологиите и капиталът са форми на едно и също нещо - власт. Парите са количествена власт. Технологиите са капиталови натрупвания - на пари, човешки капитал, интелектуална собственост... Всъщност вече масите не са нужни. Те нямат какво повече да дадат.
      Custodite sortem vestram

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Съответно те като мозинство ще си избират правителства които да гледат техните интереси. Тези правителства не виждам да имат друг избор освен да вземат от богатите за да раздават на нуждаещите се. С две думи светът върви към неизбежен комунизъм
        Викаш да не се ядосваме на византийските номера на някои комшии, скоро повсеместно така ще стане...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          То сега модата брадите да си растят ама да не се бръснат бая удря жилет
          Да не го мислим на дедо Бъфю жилета, ний пък си имаме жилетки...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            То сега модата брадите да си растят ама да не се бръснат бая удря жилет
            Те спряха да си бръснат брадите ама почнаха да си бръснат главите и всичко останало та не знам така погледнато къде ще му излезе края
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
              Ето две връзки за технологиите и дефлацията.
              http://www.geekwire.com/2015/deflati...-impact-money/

              http://www.zerohedge.com/news/2014-0...y-deflationary

              Според мен има логика в тях, но като че ли са фокусирани само върху ефекта на технологиите, и то в по-далечен хоризонт.
              Аз лично смятам, ресурсите са добра дългосрочна инвестиция. За конвенционалните енергоносители не съм сигурен заради ВЕИ.
              Технологиите са едни от заподозрените защо икономическото възстановяване отнема толкова много години. Обяснението е просто - технологиите съкращават ниско квалифицираните работни места.
              Друго обяснение е неравенството в образованието, доходите, връзките и възможностите които отварят - от количествените улеснения се възползват хора, които нямат нужда от тях.
              Друго обяснение е застаряването на населението - възрастните не теглят кредити за жилища, не купуват много технологии, не желаят да се преквалифицират.
              Друго обяснение е в задлъжнялостта - хората усетиха че докато си изплатят каквото са купили на кредит, то вече не е модерно - т.е. плащат скъпа цена за преоценена стока.
              Според мен има и игра между поколенията. Младите наследяват свят с големи дългове и свит пазар на труда. Дълговете не са ги направили те, а ги плащат през данъците, ако работят. Затова и не си дават зор да работят. Старите са направили пари, къщи през добрите години, като почнат да имат нужда от грижи ще продават акции и ще плащат скъпо на работещите, което ще свали акциите и ще повиши инфлацията.
              Съгласен съм със всичко написано. Това са фактите. А как тези факти ще повлияят на бъдещето на света според теб? Моята теория е че то и сега в макдоналдс работят визшисти, които не могат да намерят реализация. Ние гледаме от собствената си камбанария и опит, но младите подсъзнателно усещат че в техният живот няма да се конкурират помежду си а с новите технологии и с машините. Хората които не намират реализация в обществото са мнозинство и ще стават все по-голямо мнозинство с напредването на технологиите. Съответно те като мозинство ще си избират правителства които да гледат техните интереси. Тези правителства не виждам да имат друг избор освен да вземат от богатите за да раздават на нуждаещите се. С две думи светът върви към неизбежен комунизъм
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • То сега модата брадите да си растят ама да не се бръснат бая удря жилет

                Коментар


                • пантеро 17853 пак е в играта . сега обаче накъде

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Е ти малко неща те интересуват....))))) само две....))))))))))

                    Е то какво повече от тези две....ако ги знаеше със сигурност...)))
                    Не знам дали е ниско нивото на форума, но извън него рядко се срещат толкова интелигентни хора. Самият факт, че в нашата държава само 5% се интересуват от акции и пазари го доказва. Независимо от различните мнения глупаците във форума се броят на пръсти.
                    Може да ти звучи като нагла лъжа, обаче многократно ми се е случвало да ги знам тези две неща и то с над 90% сигурност Относно чакането, аз си чакам вече две години и това въобще не ме притеснява. 50/50 акции и кеш така че на където и да върви пазара да не ми дреме. Като не виждам нещо което да си струва риска не предприемам нищо. Това не е толкова лесно ако си свикнал да си някакъв непрестанен екшън и изведнъж се наложи да спреш. Познавам няколко човека, които от мултимилионери отидоха на фалит, точно защото не можеха да спрат да се занимават с любимата си дейност и не искаха да погледнат алтернативите. Най-лесното спасение е да си намериш подходящо хоби. Относно опростяването и аз ще повторя за незнам си кой път, че фед,ецб и политиката само усложняват нещата в главата ми. Ако те променят нещо, смятам че при положение че нямам други ангажименти все ще успея да се информирам и да взема адекватни мерки. През другото време си гледам бизнеса / компаниите в които държа акции / и спя спокойно. Нещо като дядо Бъфет, който като крупен акционер в Жилет всяка вечер заспива с усмивка и с мисълта как на 3 милярда мъже им растат брадите Ако притежаваш своите си компании за които не би се притеснявал ако борсата затвори за 10 години каквото и да направят фед и ецб през това време значи всичко е наред Най-важното е да сме живи и здрави и да не правим глупости. Другото се нарежда само.
                    Last edited by Alonso; 05.06.2015, 16:52.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Спирам...и искам да те питам. Кой по дяволите ти пълни главата с тези глупости? )))
                      Ето две връзки за технологиите и дефлацията.
                      http://www.geekwire.com/2015/deflati...-impact-money/

                      http://www.zerohedge.com/news/2014-0...y-deflationary

                      Според мен има логика в тях, но като че ли са фокусирани само върху ефекта на технологиите, и то в по-далечен хоризонт.
                      Аз лично смятам, ресурсите са добра дългосрочна инвестиция. За конвенционалните енергоносители не съм сигурен заради ВЕИ.
                      Технологиите са едни от заподозрените защо икономическото възстановяване отнема толкова много години. Обяснението е просто - технологиите съкращават ниско квалифицираните работни места.
                      Друго обяснение е неравенството в образованието, доходите, връзките и възможностите които отварят - от количествените улеснения се възползват хора, които нямат нужда от тях.
                      Друго обяснение е застаряването на населението - възрастните не теглят кредити за жилища, не купуват много технологии, не желаят да се преквалифицират.
                      Друго обяснение е в задлъжнялостта - хората усетиха че докато си изплатят каквото са купили на кредит, то вече не е модерно - т.е. плащат скъпа цена за преоценена стока.
                      Според мен има и игра между поколенията. Младите наследяват свят с големи дългове и свит пазар на труда. Дълговете не са ги направили те, а ги плащат през данъците, ако работят. Затова и не си дават зор да работят. Старите са направили пари, къщи през добрите години, като почнат да имат нужда от грижи ще продават акции и ще плащат скъпо на работещите, което ще свали акциите и ще повиши инфлацията.

                      Коментар


                      • некои да има поzиции в New Zealand
                        цената на млекото доста падна и банките сте имат bad loans to cover + dairy producers

                        so looking for short

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Е ти малко неща те интересуват....))))) само две....))))))))))

                          Е то какво повече от тези две....ако ги знаеше със сигурност...)))

                          Изтърках се съзнавам....казвал съм го много пъти и това съзнавам....вече ми омръзна и това усещам....)) но ще го кажа за н ти път.
                          Аз искам проста търговия....искам моите инвестиции да са до толкова елементарни че и децата да могат да ги разбират. Не обичам сложни схеми,техническа анализи....системи за търгуване с опции и т.н.
                          И толкова години към това се стремя да опростявам нещата до колкото е възможно повече. И колкото повече ги опростявам...толкова повече печеля и по малко губя.

                          Та сега нещата за мен са прости.

                          Сямтам че пазара е скъп - не купувам до като не преценя че е евтин. Нищо няма да купя повече и вобще не ме интересува нищо )))) ако ще да е сега...ако ще да е декември - дреми ми...ще чакам. Като в покера....може цяла вечер да не играеш вобще но с една ръка да обереш всички. Като стане много евтин - ще си купя всичко което искам....и пак ще чакам... От това по просто няма.
                          Само че кога е евтин и кога е скъп? Е с това се занимавам цял ден като не търгувам активно. Мисля...чета... наблюдавам... отговарям си на различни въпроси и така. Интерпритирам фактите по някакъв начин...слушам различни мениея...понякога променям моите понякога не...
                          Ето сега например четох една статия в seeking alpha че има 540 милярда долара левъридж само в NYSE.Автора питаше....това бичи ли е или мечи? Най виското ниво до сега. Едни ще кажат - това е силно бичи щото хората взимат пари назаем и купуват щото мислят че всичко ще се вдига. Други като мен....мислят...ако парите станат не толкова лесни....и част от тези хора се стреснат и решат да намалят този левъридж - какво ще стане ? Колко силно ще удари пазара? И ако това съвпадне с намаление на байбака от компаниите? Ами ако компаниите пък решат да не намалят байбака? Ами ако компаниите решат да покрият част от дебита с продажба на акции които вече са купили и са на печалба? Като взимаш да си отговаряш на тези въпроси почваш да разбираш...какво движи пазара...и какво ако утре се случи до каква степен може да очакваш да го засегне. Ей така мисля...нищо не правя до като не получа достатъчно сигнали че тревогите ми са неоправдани или греша в нещо аз или пък някой ме убеди в обратното....


                          Виж сега колко ми е просто....мисля така. Ако съм прав ще направя адски много пари ако не...няма да загубя почти нищо.
                          Същата причина. Гледай да не пишеш думи с повече от 20 символа. Проблемите са главно при запетаи и многоточия, без спейсове

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Много ти са объркани нещата човече. Искаш да мислиш фундаментално и мащабно но тъй като никой не знае какво ще стане след 20 години вместо да мислиш практически мислиш фантастически .
                            Цялия ти икономически поглед е объркан - съжелвам да го кажа.
                            Няма как да коментирам всичко което си написъл поради липса на сили да се боря толкова много.
                            Този разговор щеше да бъда забавен на маса след 5 ракии но тук ми идва малко в повече.
                            Нямало ограничени ресурси...всичките тези изчислително мощности и виртуални реалности дето ти се въртят в главата се правят от нещо...и това нещо са желязо, алуминии, петрол, въглища,злато ,сребро и т.н
                            Другo хората имали нужда от енергия а не от петрол. Хората имат нужда и от енергия и от петрол. Колко пъти трябва да ти го кажа че петрола е ограничен и ама страшно много неща около теб които се правят от петрол . Да днес много голям дял са горивата...утре те ще намалеят, населението обаче ще се увеличи, и ще кара повече коли или каквото кара самолети ако искаш...те трябва да се произведат от нещо...например пластмаса - тя се прави от петрол, те работят с масла които пакс е правят от петрол и милиони други неща. А петрола е ограничен и в някой момент ще намалее много и дори ще свърши независимо дали преди това няма да свърши земята...нямам представа.
                            Има инфлация....капацитета или възможностите на електронните устройства се увеличават цената на единица ичислителна мощ пада...но когато технологиите се развиват това не означава че телефоните или компютрите ще поевтинеят...напротив ще поскъпнат но ще могат да правят повече неща...и какво от това? Един телефон преди 10 години струваше 500 лв сега струва пак 500 лв ама има милион повече пъти възможности...и какво от това? Просто изискванията ни са се повишили...но колкото сурвини са били необходими да се произведе стария телефон подобно количество и повече са нужни да се произведе новия. Разлика няма освен ако някой не спре развитието или ти спреш да си купуваш най новия телефон през две години щото стария ти е ок. На практика и една стара нокия за 20 лв ти е ок....ама съм убеден че не ходиш с нея.Напротив изхвърлил си я....и така си похабил ресурси...да някаква част от тях мжое да са рециклирани...да след 10 години по голяма част ще бъдат рециклирани което на фона на непрекъснато увеличаващото се население ще бъде нищо. Защото хората искат нови и нови неща...няма значение какви и колко сложни и изхвърлят старите а новите не се правят от въздух.
                            За енергията...да на единица мощ тя намалява...но нещата които изискват енергия се увеличава, както пак да кажа и хората които искат енергия се увеличават. Както и има инфлация...както и от каквото и да правиш енергия..и слънчевите панели използват силиции и други материали пак са ограничени....
                            Както и да го въртиш...стигаш до същността на нещата - а именно сурвините. Сложно просто....всичко идва от сурвините една от които е петрола.
                            Ти си представяш някакъв фантастичен свят в който всички като имат най новите джаджи ще мирясат и ще кажат край повече не искам нищо и всичко ще почне да поевтинява....да ама тогава инвестициите няма да ги има...а ти къде ще работиш като ти затворят фабриката...
                            Дефлацията - е липса на развитие. Липсата на развитие липса на инвестиции, липса на работа....и т.н Като дойде един праг започва нов цикъл и така до като стигне следващия максимум и пак надолу. Само и единственно ресурсите намаляват до каквато и да е степен да се рециклират те не могат 100 % да се рециклират. Дори и машините за рециклиране изискват същите ресурси.


                            Спирам...и искам да те питам. Кой по дяволите ти пълни главата с тези глупости? )))

                            Това е в областта на хилядите конспиративни теории които като няма човек работа почва да мисли глупости.

                            И каква е тази изчислителна мощност дето те гони постоянно не знам. какво значение има тази мощност? Увеличила се и какво? Ами софтуера е станал по сложен, по хубав, по фукционален, по тежък...и за не го му трябва по голям хардуер...и какво от това? Имаме по големи изисквания...можем да правим повече неща.....и какво от това? Къде тука е енергетиката?

                            Искаш да кажеш може би че като се развиват технологиите някой ще измисли заместител на сурвините? Може...ако кацнем друга планета и транспорта до там ни е евтин...)) По сериозно моля те.

                            Въглищата са размазани от шистовия добив и ВЕИ? Не ти е ясна и енеретиката момче...мислиш ли че може без ТЕЦ една енергийна система? Ако мислиш така значи ти трябва лекция и за това как се балансира една енергийна система.А къде сложи шистовия добив...до ВЕИ и въглищата ....съвсем се обърка.

                            Всяко материално около нас е въображение....кой да каже...как е ))) да кажем ОК...ама тука сега идва друга тема...духовната...и т.н и за това може да говорим но от къде дойде това в нашия разговор се чудя?

                            И т.н
                            Само цитирам, защото не ти се вижда мнението, заради липса на спейс след запетаите. Твърде голямо е и ти е отнело време да го напишеш и не трябва да отива в немитието, заради бъга на Инвестора

                            Коментар


                            • Е ти малко неща те интересуват....

                              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Не се доверявам на р/е - то което излиза от отчета а на собствената си преценка за бъдещето р/е на компанията. Под цената на парите имах предвид лихвата която би получвал при 100% сигурност , намалена с инфлацията. Никога не правя краткосрочни инвестиции и не правя разлика между реален бизнес и акции. И двете за мен са си реални бизнеси Не съм много умен. Типичен бай Ганьо Интересуват ме само две неща като инвестирам. След колко време ще си взема парите обратно и колко е сигурно че въобще ще си ги взема
                              Е ти малко неща те интересуват....))))) само две....))))))))))

                              Е то какво повече от тези две....ако ги знаеше със сигурност...)))

                              Изтърках се съзнавам....казвал съм го много пъти и това съзнавам....вече ми омръзна и това усещам....)) но ще го кажа за н ти път.
                              Аз искам проста търговия....искам моите инвестиции да са до толкова елементарни че и децата да могат да ги разбират. Не обичам сложни схеми,техническа анализи....системи за търгуване с опции и т.н.
                              И толкова години към това се стремя да опростявам нещата до колкото е възможно повече. И колкото повече ги опростявам...толкова повече печеля и по малко губя.

                              Та сега нещата за мен са прости.

                              Сямтам че пазара е скъп - не купувам до като не преценя че е евтин. Нищо няма да купя повече и вобще не ме интересува нищо )))) ако ще да е сега...ако ще да е декември - дреми ми...ще чакам. Като в покера....може цяла вечер да не играеш вобще но с една ръка да обереш всички. Като стане много евтин - ще си купя всичко което искам....и пак ще чакам... От това по просто няма.
                              Само че кога е евтин и кога е скъп? Е с това се занимавам цял ден като не търгувам активно. Мисля...чета...наблюдавам...отговарям си на различни въпроси и така. Интерпритирам фактите по някакъв начин...слушам различни мениея...понякога променям моите понякога не...
                              Ето сега например четох една статия в seeking alpha че има 540 милярда долара левъридж само в NYSE.Автора питаше....това бичи ли е или мечи? Най виското ниво до сега. Едни ще кажат - това е силно бичи щото хората взимат пари назаем и купуват щото мислят че всичко ще се вдига. Други като мен....мислят...ако парите станат не толкова лесни....и част от тези хора се стреснат и решат да намалят този левъридж - какво ще стане ? Колко силно ще удари пазара? И ако това съвпадне с намаление на байбака от компаниите? Ами ако компаниите пък решат да не намалят байбака? Ами ако компаниите решат да покрият част от дебита с продажба на акции които вече са купили и са на печалба? Като взимаш да си отговаряш на тези въпроси почваш да разбираш...какво движи пазара...и какво ако утре се случи до каква степен може да очакваш да го засегне. Ей така мисля...нищо не правя до като не получа достатъчно сигнали че тревогите ми са неоправдани или греша в нещо аз или пък някой ме убеди в обратното....


                              Виж сега колко ми е просто....мисля така. Ако съм прав ще направя адски много пари ако не...няма да загубя почти нищо.

                              Коментар


                              • Ох...

                                Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Iv_max, няма ограничени ресурси. Вероятно хората от каменната ера са говорили, че когато свърши кремъка ще свърши и цивилизацията. Хората имат нужда от енергия а не от петрол. Петрола е само една форма, която в даден момент е била технологично и икономически най-подходяща. Погледни какво се случва с въглищата. Те са размазани от шистовият добив и ВЕИ. Виж внимателно learning curve при фотоволтаиците и батериите. Цената им пада експоненциално всяка година и не е далеч времето, когато 90 процента от електричеството ще бъде с произход ВЕИ защото е най-евтино. Никой няма да може да се бори с цената на фотоволтаиците. Повечето хора отричат очевидният факт и това е нормално. Питаш ли някой с колко ще се повиши изчислителната мощ за един долар в период от 30 години ще ти отговори максимум 100-200 пъти, но отговора е около 1 милиард. Сметката е 2^20. При удвояване на приблизително година и половина а реално вече е 13-14 месеца се получава баснословната сума от 1 милиард. Същото е и с енергията. Хората отказват да приемат, че цената и намалява експоненциално по същият принцип. Вземи цената на ват пик за един фотоволтаичен панел. За 40 години е спаднала от 70 долара на 50 цента. За 40 години ще падне още 100 пъти. Това не е ново явление. В цялата история на човечеството цената на енергията само е падала. В момента просто процеса ще се ускори брутално. Вземи примерно колко енергия е трябвало на първобитните да пренесат 20 тона от София до Виена? Трябвало е да го направят пеша на гръб. После откриваш домашните животни, после каруцата, добавяш парният двигател, ДВГ, електричеството .... процеса води до постоянно намаляване на цената на енергията.
                                Нека се върнем на въображението. Всичко материално около теб е въображение. Дори и нещо безкрайно просто като жп релса е било най-обикновена скала на стотици метри под земята. На някой му е хрумнало, че може да я изкопае, да я претопи в стомана и от там да я излее в релса, по която да върви измислен от нечието въображение влак. Нещото, което движи развитието е въображението. То не е изчерпаем ресурс а само нараства с броя на хората, тяхното образование и възможността да контактуват по между си. С появата на изкуственият интелект този ресурс ще стане практически неограничен. Никой не знае в този момент какво ще измисли човечеството след 20 или 30 години, но едно е сигурно, себестойността на всички продукти ще продължи да пада.
                                Връзката между енергията, въображението, изчислителната мощ, паметта и комуникациите е, че всичко около нас се състои от тези неща. Каквото и да погледнеш от хляба до автомобила е материализирана форма на тези абстрактни неща. Общото между тях е, че цената им пада постоянно, при това експоненциално и това води до намаляване на себестойността и дефлационен натиск. Разгледай уравнението от две страни. Това е предлагането, което е силно дефлационно. От друга страна е търсенето, което към момента е относително постоянно. Централните банки се опитват да създадат ресурс с който да се купува, но хората които имат пари не искат да купуват повече. Те спестяват във финансови активи и затова акциите растат много повече от суровините. В резултат имаме патова ситуация при инфлацията. На този етап единственото, което би могло да създаде инфлация на суровините е тяхното търсене да расте по-бързо от способността ни да ги произвеждаме. На този етап някак си не ми се вярва това да стане. Някак си не мога да си представя фиска да раздава безвъзмездно пари на всеки гражданин на съответната държава. Обществото няма да го приеме. Не мога да си представя ти да започнеш да ядеш 3 пъти повече защото имаш повече доходи. Истината е, че над половината свят вече достигна нормален жизнен стандарт и трудно ще качва потреблението, докато ресурсите растат в геометрична прогресия.
                                Дразнеше ме този назидателен тон срещу всичко българско. Не го приемах защото реално погледнато и ти си част от това срещу което говориш. Лека и доходна. Аз отивам на купон.

                                Много ти са объркани нещата човече. Искаш да мислиш фундаментално и мащабно но тъй като никой не знае какво ще стане след 20 години вместо да мислиш практически мислиш фантастически .
                                Цялия ти икономически поглед е объркан - съжелвам да го кажа.
                                Няма как да коментирам всичко което си написъл поради липса на сили да се боря толкова много.
                                Този разговор щеше да бъда забавен на маса след 5 ракии но тук ми идва малко в повече.
                                Нямало ограничени ресурси...всичките тези изчислително мощности и виртуални реалности дето ти се въртят в главата се правят от нещо...и това нещо са желязо, алуминии,петрол,въглища,злато,сребро и т.н
                                Другo хората имали нужда от енергия а не от петрол. Хората имат нужда и от енергия и от петрол. Колко пъти трябва да ти го кажа че петрола е ограничен и ама страшно много неща около теб които се правят от петрол . Да днес много голям дял са горивата...утре те ще намалеят, населението обаче ще се увеличи, и ще кара повече коли или каквото кара самолети ако искаш...те трябва да се произведат от нещо...например пластмаса - тя се прави от петрол, те работят с масла които пакс е правят от петрол и милиони други неща. А петрола е ограничен и в някой момент ще намалее много и дори ще свърши независимо дали преди това няма да свърши земята...нямам представа.
                                Има инфлация....капацитета или възможностите на електронните устройства се увеличават цената на единица ичислителна мощ пада...но когато технологиите се развиват това не означава че телефоните или компютрите ще поевтинеят...напротив ще поскъпнат но ще могат да правят повече неща...и какво от това? Един телефон преди 10 години струваше 500 лв сега струва пак 500 лв ама има милион повече пъти възможности...и какво от това? Просто изискванията ни са се повишили...но колкото сурвини са били необходими да се произведе стария телефон подобно количество и повече са нужни да се произведе новия. Разлика няма освен ако някой не спре развитието или ти спреш да си купуваш най новия телефон през две години щото стария ти е ок. На практика и една стара нокия за 20 лв ти е ок....ама съм убеден че не ходиш с нея.Напротив изхвърлил си я....и така си похабил ресурси...да някаква част от тях мжое да са рециклирани...да след 10 години по голяма част ще бъдат рециклирани което на фона на непрекъснато увеличаващото се население ще бъде нищо. Защото хората искат нови и нови неща...няма значение какви и колко сложни и изхвърлят старите а новите не се правят от въздух.
                                За енергията...да на единица мощ тя намалява...но нещата които изискват енергия се увеличава, както пак да кажа и хората които искат енергия се увеличават. Както и има инфлация...както и от каквото и да правиш енергия..и слънчевите панели използват силиции и други материали пак са ограничени....
                                Както и да го въртиш...стигаш до същността на нещата - а именно сурвините. Сложно просто....всичко идва от сурвините една от които е петрола.
                                Ти си представяш някакъв фантастичен свят в който всички като имат най новите джаджи ще мирясат и ще кажат край повече не искам нищо и всичко ще почне да поевтинява....да ама тогава инвестициите няма да ги има...а ти къде ще работиш като ти затворят фабриката...
                                Дефлацията - е липса на развитие. Липсата на развитие липса на инвестиции, липса на работа....и т.н Като дойде един праг започва нов цикъл и така до като стигне следващия максимум и пак надолу. Само и единственно ресурсите намаляват до каквато и да е степен да се рециклират те не могат 100 % да се рециклират. Дори и машините за рециклиране изискват същите ресурси.


                                Спирам...и искам да те питам. Кой по дяволите ти пълни главата с тези глупости? )))

                                Това е в областта на хилядите конспиративни теории които като няма човек работа почва да мисли глупости.

                                И каква е тази изчислителна мощност дето те гони постоянно не знам. какво значение има тази мощност? Увеличила се и какво? Ами софтуера е станал по сложен, по хубав, по фукционален, по тежък...и за не го му трябва по голям хардуер...и какво от това? Имаме по големи изисквания...можем да правим повече неща.....и какво от това? Къде тука е енергетиката?

                                Искаш да кажеш може би че като се развиват технологиите някой ще измисли заместител на сурвините? Може...ако кацнем друга планета и транспорта до там ни е евтин...)) По сериозно моля те.

                                Въглищата са размазани от шистовия добив и ВЕИ? Не ти е ясна и енеретиката момче...мислиш ли че може без ТЕЦ една енергийна система? Ако мислиш така значи ти трябва лекция и за това как се балансира една енергийна система.А къде сложи шистовия добив...до ВЕИ и въглищата ....съвсем се обърка.

                                Всяко материално около нас е въображение....кой да каже...как е ))) да кажем ОК...ама тука сега идва друга тема...духовната...и т.н и за това може да говорим но от къде дойде това в нашия разговор се чудя?

                                И т.н
                                Last edited by Iv_max; 05.06.2015, 06:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X