IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Terziev проеери си пощата.Пратил съм ти име.Виж я.Ще става нещо там мисля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Eeee, кажи поуката де. 2014 не e толкова лошa. Къде стъпи на криво - заигра се с деривати, лоша акция, фалит някъде?
      Терзиев на лични ти пращам една компания.Излезе новина и днес ще избихне!!!!

      Коментар


      • Те сами направиха паралела с "маймуните" и аз това не го казах като обида. Просто шанса една маймуна да бие пазара е много малък, а шанса да имаме три такива маймуни тука е пренебрежимо малък

        Факт

        Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

        Относно форумните идиоти, не виждам никаква причина, да бъдат наричани по друг начин. Измислянето на подходящ евфемизъм, би било само загуба на ресурс.

        Коментар


        • Е, ти пък сега, не било лесно. Я прочети малко в NYSE и ще видиш, че е много лесно

          Хората правят пачки като за световно

          Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

          Всеки от неговата си камбанария ги мисли, но думата ми беше, че разни льоловци плямпат колко бил оглупял дядката, а не осъзнават колко е труден тоя бизнес и че хора като Бъфет са една шепа на фона на милиардите инвеститори с блянове за лесни пари.

          Коментар


          • Пазара ми изглежда в равновесие, около тези нива 26600-26 700 за Dow, около 10500 - 10600 за Nasdaq. Ще се чакат резултати за трето тримесечие и оттам ако дойдат някакви развижвания. Също и политиците, ако внесат някакви проблеми, не са ясни резултатите от изборите и това също внася някаква предпазливост.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Eeee, кажи поуката де. 2014 не e толкова лошa. Къде стъпи на криво - заигра се с деривати, лоша акция, фалит някъде?
              Прекалена експозиция към даден асет, в моя случай към олиото/дрилъри по това време.
              Оттогава нямам повече от 5-6% регистрирани в една акция...дори и да ми се иска.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                То тея дет Бъфет ги продаде на ,,дъно,, са с ново дъно или са запътили на там.
                Всеки от неговата си камбанария ги мисли, но думата ми беше, че разни льоловци плямпат колко бил оглупял дядката, а не осъзнават колко е труден тоя бизнес и че хора като Бъфет са една шепа на фона на милиардите инвеститори с блянове за лесни пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Има разбира се, 2014 и част от 15та отнесох едни шамари...ма ги имам за полезни, поучителни. Вече петилетка си бия сп500 без проблем.
                  За по дълъг картон от спайчо не се сещам да съм държал, 7 години си го кътам.
                  Eeee, кажи поуката де. 2014 не e толкова лошa. Къде стъпи на криво - заигра се с деривати, лоша акция, фалит някъде?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Имаш ли някоя хартия, която да държиш от ден първи досега?

                    Имаш ли някоя година на -. Не ми се вярва, ама все пак.

                    Най-добра дивидентна?
                    Има разбира се, 2014 и част от 15та отнесох едни шамари...ма ги имам за полезни, поучителни. Вече петилетка си бия сп500 без проблем.
                    За по дълъг картон от спайчо не се сещам да съм държал, 7 години си го кътам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                      С доста неща съм съгласен и с малко на различно мнение. Ще коментирам вторите.


                      [/I]

                      Хората с голямо его са такива ПО ПРИНЦИП, а не защото са трейдъри. Трейдинга им дава поле за изява да мултиплицират егото си многократно като се хвалят колко пари са искарали, как с този или онзи трейд са избили рибата. Това са лузъри, а не трейдъри. Статистиката която показа е показателна. Истинските (успешни) трейдъри са като гърмяни зайци, защото инвестирането е игра на оцеляване. Едва ли е случаен факта, че доказано успешните инвеститори/трейдъри са изключително семпли в исказванията си за пазар, инструмент, тайминг и пр. Този факт от наивните и арогантни лузъри се възприема като малодушие и започват с нападки като за Бъфет напоследък. Гледам му се присмиват напоследък какъв галфон бил че продал това или онова на дъното






                      Не мисля че е късмет способността да увеличаваш парите ако го правиш през различни цикли и си устоял теста на времето. Вярно е че много малко хора го могат, но това е валидно за всяка човешка дейност. ТОП единия процент можеш да го намериш във всичко - от компании, през спортисти, и пр. Каймака се обира от най-способните а те са малко. И НЕ е само заради късмет - и умения си трябват.
                      То тея дет Бъфет ги продаде на ,,дъно,, са с ново дъно или са запътили на там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Ха, ти да видиш, значи ми останала само 1 година....за бройкане
                        Имаш ли някоя хартия, която да държиш от ден първи досега?

                        Имаш ли някоя година на -. Не ми се вярва, ама все пак.

                        Най-добра дивидентна?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          1000-2000 на месец с какъв капитал?
                          При неколкостотин сделки месечно и няколко млн оборот, както той пише, че прави, дори с добра дисциплина стандартното му отклонение е няколко десетки хиляди долара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                            Пилците се броят след над 10 години. Това вчера, днеска, от април досега, от сутринта. Избират си период, който ги кефи. Примерно от май и казват "ъп ХХ процента". Да ама не се брои така. Това е маратон. Докато си жив. това е примерно 70 годишно състезание. Какво ако 4 месеца избиваш рибата и на 5-тия фалираш. Защо? Дори да ги вдигнеш от 10 000 на милион и после ги загубиш всичките, някой полза вижда ли в това нещо?
                            Ха, ти да видиш, значи ми останала само 1 година....за бройкане Надявам се да я изклася добре, а и не само нея.
                            И без да фалирам. Срещал съм достатъчно мечки, мисля няма страшно, дори ми харесват.

                            С подчертаното не съм особено съгласен обаче. Къде е речено че човек трябва да е цял живот женен за борсите ? Нима няма други по полезни или поне по спокойни пристани за кеша ?
                            Аз примерно не съм супералчно дупе ако имаш предвид че алчността би ме държала безкрайно дълго на борсата. Направил съм си основата, едно 50% докарани отгоре оттук насетне ( колкото отнеме -толкова, може би 1-2 г, може и петилетка+) и бих обмислил цялостно излизане, защо не.
                            Е, ще оставя порцията само на малкия да понаглеждам отвреме навреме, че там хоризонта е поне 15г още.

                            Коментар


                            • На свекъра не му дреме дали ще се нарече трейдър или друго. На него му е важно да си печели парички и го прави както намери за добре. Изживял си е живота, кариера си е имал, пачка си е натрупал - сега просто се забавлява и се радва на блажени старини. Поне един цял живот още ще му трябва за да си похарчи капитала. Животът му не зависи от тия пари защото пенсийката си му тече. Отделно си има няколко имота. Аз лично нямам против да си печели щото току виж и моите деца намазали един ден от това (мен ме мрази и нищо не очаквам от него както и от никой - писано ми е сама всичко да си постигам с труд. Сигурно съм единствената жена на милионер която сама си купува колите и абс всичко - от тия циции един бонбон не съм получила за това, че 3 деца съм им родила и им слугувам). Както и да е, да не разводнявам темата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                                Много е относително това.Ако вкарваш на ден целия портфейл това е огромна грешка според мен.Защо е грешка? Първо рискуваш да останеш в акции и да станеш дългосрочен държател на артии,второ ако се заиграваш с по-рискови боклуци рискуваш да се занулиш от раз.Ако пипаш много много внимателно може да си докарваш между 1000 и 2000 $ ма месец без проблем и да си на кеш.За повече се иска ресурс и много добри доходи .
                                1000-2000 на месец с какъв капитал?

                                Коментар

                                Working...
                                X