IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мерси терзийко. Проблемът ти е, че аз съм писал тука още преди години какво имам, какво взимам и на каква цена, какво държа, кога продавам и на каква цена и така... Документирано е, може да се изрови

    Имаш проблем тука

    Коментар


    • Имам ино цитатче ас

      When a sucker says "I am investing for the long term", it means he is losing money.

      - едно мултимилионно ливанче

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Ами не може всички да печелят, Някои трейдъри ще изгубят Други може да спечелят, С променлива устойчивост. Предполагам че така пише в "неговите" книги
        В тоз смисъл се налага да внесем и една сериозна поправка на някои приети като идиоми трейдърски "истини" - някъде имаше в темата крилатата мисъл, че ако хванем некви маймунеци да посочват тикери, те щели да са по-печеливши от инвестиционни консултанти. Мооже
        Това може да се окаже вярно, но ... не за всички маймунки, а само за една част от тях. За Останалата част маймунеци няма как да е вярно И разбиването на двете множество маймункии е случайно събитие към конкретен момент т.е. в друг момент, загубилите маймуни може да се окажат дори печеливши и обратно, - нещо такова е дейтрейдинга за почти цялото множество маймунчета
        +100

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Е, щом темата е и за психология да не се притеснявам...

          Aко бяха рани, СОП-а нямаше да се опитва да кълве. Другото го дразни - че на него "специалния" не му се получава. В неговите книжки явно пише, че "трейдърите" трябва задължително да губят и сблъсъкът с реалността го подлудява. И затова кълне като баба циганка и на джуките му излиза пяна от злоба. Не е само той, който не може да приеме и да се учи от успехите на другите, ама другите не акат чак толкова по форума и страдат тихо.

          За да му опазя нервите, ще го зарадвам, че засега днес съм 0,3% под S&P.
          Ами не може всички да печелят, Някои трейдъри ще изгубят Други може да спечелят, С променлива устойчивост. Предполагам че така пише в "неговите" книги
          В тоз смисъл се налага да внесем и една сериозна поправка на някои приети като идиоми трейдърски "истини" - някъде имаше в темата крилатата мисъл, че ако хванем некви маймунеци да посочват тикери, те щели да са по-печеливши от инвестиционни консултанти. Мооже
          Това може да се окаже вярно, но ... не за всички маймунки, а само за една част от тях. За Останалата част маймунеци няма как да е вярно И разбиването на двете множество маймункии е случайно събитие към конкретен момент т.е. в друг момент, загубилите маймуни може да се окажат дори печеливши и обратно, - нещо такова е дейтрейдинга за почти цялото множество маймунчета

          Коментар


          • Да, стана голямо дърляне (както казва и супер модератора aleks262) и заяждане на тема дневни, краткосрочни търговци и по-дългосрочно държащи книжата. И никой не каза, че едното и другото са хубави и все носят печалба. И човек се намира и в единия и в другия образ на пазара. Като има силна волатилност трейдва по-често, като няма волатилност стои и чака инвестициите сами да растат.
            Инвестиционните банки, също делят портфейлите - инвестиционен и търговски и ги управляват по различен начин.
            Тука трябва пазара като цяло да се коментира, дори не конкретни книжа, по-скоро пазарните трендове - дневни, седмични, месечни и така нататък. Аз много често питам - как го виждате пазар днес, как го виждате следващата седмица. Очаквам 5-6-10 мнения, а няма нито едно. Човек като знае тренда е по-спокоен във действията си.
            Ето например днес след 14-14:30 h стана ясно, че пазара ще излезе на зелено в щатската сесия и натам отива. Това са важните неща
            Last edited by ПИЧ; 25.09.2020, 21:22.

            Коментар


            • Ето виж, значи питах Ивето как се е получило това с 80% от март до 1 май и кои конкретно акции е взимала... и това се е "изливало върху Ивелина"

              Аз даже ѝ помогнах с TOL, подсказах ѝ демек, че може TOL да е била взела, защото те са от малкото, с които е могло да се получи такъв резултат без ливъридж

              Let's face it, Ивелина просто не може да обясни. За мене това значи само едно...



              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Гусин, СУПЕРМОДЕРАТОР. Темата е абсолютна пълна клоака. Сигурно едно десетина пъти съм ви сигнализирал за безумни глупости. За камара постове, които нямат абсолютно нищо общо със заглавието. Еле пък какво се изливаше върху IvelinaJensen и го позволявахте. Специално пък Money няма пост, който да не е лична обида.
              Last edited by Money; 25.09.2020, 21:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от aleks262 Разгледай мнение
                Започвате да се заяждате и да се обиждате! Моля престанете!
                Гусин, СУПЕРМОДЕРАТОР. Темата е абсолютна пълна клоака. Сигурно едно десетина пъти съм ви сигнализирал за безумни глупости. За камара постове, които нямат абсолютно нищо общо със заглавието. Еле пък какво се изливаше върху IvelinaJensen и го позволявахте. Специално пък Money няма пост, който да не е лична обида.

                Коментар


                • Добре, но аз наистина доста време следих какви ги върши... няма нищо общо със саморекламата, която си прави. Не куку, но мощен егоцентрик до степен да се чудиш дали не е нещо по-лошо

                  Освен това хронологично погледнато не аз започнах да се заяждам. Бях търпелив и учтив доста време

                  Виждаш, човекът терзиев успя да излази по нервите дори на ED, който иначе е бетон... Явно има талант, но не в трейдинга

                  Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  Не е куку, просто има и хазартни типове (не казваме, че непременно са лоши), Имах преди време някои преки наблюдения при най-най-хард-хазарт феновете. Както те не могат да приемат понятието фундамент, така и ти не можеш да проумееш техните животоспасяващи страсти. Споко, земята затова е интересно място за живеене - Има от всичко и за всеки по нещо
                  Last edited by Money; 25.09.2020, 21:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    И да умеят и да не умеят - ако раните са техни, нека си ги ближат , А и каквото им е кеф нека да играят. Има примерно много артия в S&P - има за всеки
                    Е, щом темата е и за психология да не се притеснявам...

                    Aко бяха рани, СОП-а нямаше да се опитва да кълве. Другото го дразни - че на него "специалния" не му се получава. В неговите книжки явно пише, че "трейдърите" трябва задължително да губят и сблъсъкът с реалността го подлудява. И затова кълне като баба циганка и на джуките му излиза пяна от злоба. Не е само той, който не може да приеме и да се учи от успехите на другите, ама другите не акат чак толкова по форума и страдат тихо.

                    За да му опазя нервите, ще го зарадвам, че засега днес съм 0,3% под S&P.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Това го приемам в негова полза, защото алтернативата е, че е пълно куку и необуздан егоманиак

                      Не е куку, просто има и хазартни типове (не казваме, че непременно са лоши), Имах преди време някои преки наблюдения при най-най-хард-хазарт феновете. Както те не могат да приемат понятието фундамент, така и ти не можеш да проумееш техните животоспасяващи страсти. Споко, земята затова е интересно място за живеене - Има от всичко и за всеки по нещо

                      Коментар


                      • Започвате да се заяждате и да се обиждате! Моля престанете!

                        Коментар


                        • И това е абсолютно вярно. Но и няма проблем да питам как с SO, WFC, WASH и O се правят 80% нагоре за последните четири месеца

                          Това изисква специален майсторлък

                          За мене не е нормално като питаш такива неща и така да се реагира. Затова и предложих да си лекуват нервите


                          Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          И да умеят и да не умеят - ако раните са техни, нека си ги ближат , А и каквото им е кеф нека да играят. Има примерно много артия в S&P - има за всеки
                          Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          И да умеят и да не умеят - ако раните са техни, нека си ги ближат , А и каквото им е кеф нека да играят. Има примерно много артия в S&P - има за всеки

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Тези "трейдерите" многократно показаха какво могат и що за стока са

                            Не трябва да се взимат на сериозно, а темата трябва да се ползва предимно за бъзик с тях


                            То пък ти си една стока с никакви успехи.Какво полазваш пък ти?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Разбира се. Аз също насърчавам. И понеже виждам, че не умеят почнах да давам идеи за успешен дей трейдинг

                              Ето сега ILMN e вече на +4.51. Дори RDY се дигна малко откакто писах преди половин час


                              И да умеят и да не умеят - ако раните са техни, нека си ги ближат , А и каквото им е кеф нека да играят. Има примерно много артия в S&P - има за всеки

                              Коментар


                              • Това го приемам в негова полза, защото алтернативата е, че е пълно куку и необуздан егоманиак

                                Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                ps., Сега те разбрах - имал си предвид, че терзиев е рекламен провокатор на некъв брокер. Понякога и ти не трябва да даваш голяма тежест на съмненията За да нема излишни обяснения и разправии

                                Коментар

                                Working...
                                X