IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами не се ядосвай, щото сега е лесно да кажеш как си изпуснал възможността като гледаш вече нарисуваната графика, но представи си че вместо това корекцията беше продължила още 20%, тогава щеше да си доволен че си оставил кеш и за по-ниски нива.

    Коментар


    • Aла най много ме е яд ( все още) за тези 2 шипа....

      От единия поне закачих макар и малко, ама от другия - кръгла 0.....

      http://finviz.com/quote.ashx?t=PJP&ty=c&ta=0&p=m
      http://finviz.com/quote.ashx?t=VIG&ty=c&ta=0&p=m

      Коментар


      • Комисионните в Interactive Brokers са нищожни. ( https://www.interactivebrokers.com/e...#north-america )

        0.0035 на акция.

        Загубите ми са май от HFT ботовете които правят много трудно да се възползвам от малките колебания в цената. Обикновено правя печалби първия половин час след като отвори търговията докато има голям обем и търгуват предимно хора. После пада обема и имам чувстовото че каквото и да правя ботовете ми правят мръсно нарочно - купувам и веднага малък спад за да ми ударят стопа.

        Общо взето трябват големи амплитуди на цената за да има време човек да влезе и да излезе навреме. Като са малки колебанията и ботовете са винаги пред теб. Ботовете трябва да ги бием с това което нямат - аналитично мислене, в тяхната игра нямаме шанс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          На мен ми е рано още за интрадей, по-скоро съм buy and hold ориентиран.
          Аз взех/допълних ДАКС, Даймлер, Епъл, Индия и се чудя за още 8-9 евро акции/ETF, но ще поизчакам да видим тези дни какво ще се случи.
          И аз допълних вчера Индия, макар че по принцип мразя нагоре...
          Също и дакса чрез DBGR, пак съм си на същата средна от началото на годината от малко под 24$, ама двойно по мощен...
          Купих за сефте и Перу, Виетнам, смол кап Русия ( само то ми липсваше от брика) както и малка добавка към HAO че още ми е 10% под средната, както и към Полша.
          Обаче имам гнусното усещане че изтървавам влака на ЕМ....надявах се още по ниско да ги гепя като се засили $, ма дали.....надявам се че пак ще има друг шанс.
          Искам, а още нямам нищо от Турция, Корея, Малайзия, Индонезия, Чили, Египет...

          Напазарувах си и MERC след като го ъпгрейднаха.
          Изпълни ми се и още една заложена липс опция на Вло-то.
          Изпуснах тия дни шанса с МО, върви гони вече над 10% над средната...

          Добре че взех и още в началото SSO, сега са в съотношение 5:3 с останалото SDS.

          Ми това е основното.
          Днес се каня на VTR , пък и HCP още ми се мъдри на средната..
          Мисля да отворя една двойка 1:1 BIB / BIS да играя по волатилността.
          Обмислям и UCO / SCO, може би 3:2....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
            daytrading-а с който се мъча от около 2 месеца ми е на загуба и ще го спирам, но в момента и за по-дълъг хоризонт нямам идея накъде сме.
            С Day-традинга рискуваш само да храниш посредника през който търгуваш. Иначе става, но ако имаш много ниски, почти никакви комисионни (под 0.1%, под 0.05%). Говоря принципно в спокоен пазар, а не сега, където има огромни дневни колебания.
            Last edited by ПИЧ; 27.08.2015, 14:36.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
              В петък загубих 6% от Netfilix, смених лагера с SQQQ. В понеделник +50% от SQQQ като го продадох първата минута още. Останалата част от деня и вторник безуспешно се опитвах да хвана някакъв тренд с много трейдове които ми донесоха 3% загуба. Вчера в края на деня реших че вече сме за нагоре и съм 2x в AMZN, гледам че Premarket е 2.5% нагоре. Все още си мисля че можем пак скоро тренда да обърне надолу така че следя изкъсо.

              Въпреки късмета с SQQQ, daytrading-а с който се мъча от около 2 месеца ми е на загуба и ще го спирам, но в момента и за по-дълъг хоризонт нямам идея накъде сме.
              На мен ми е рано още за интрадей, по-скоро съм buy and hold ориентиран.
              Аз взех/допълних ДАКС, Даймлер, Епъл, Индия и се чудя за още 8-9 евро акции/ETF, но ще поизчакам да видим тези дни какво ще се случи.

              Някой Pernod-Ricard следи ли го или още ви е скъпичко?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                Време е да се похвалите какво купихте и на какви нива
                В петък загубих 6% от Netfilix, смених лагера с SQQQ. В понеделник +50% от SQQQ като го продадох първата минута още. Останалата част от деня и вторник безуспешно се опитвах да хвана някакъв тренд с много трейдове които ми донесоха 3% загуба. Вчера в края на деня реших че вече сме за нагоре и съм 2x в AMZN, гледам че Premarket е 2.5% нагоре. Все още си мисля че можем пак скоро тренда да обърне надолу така че следя изкъсо.

                Въпреки късмета с SQQQ, daytrading-а с който се мъча от около 2 месеца ми е на загуба и ще го спирам, но в момента и за по-дълъг хоризонт нямам идея накъде сме.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Което ти ме подучи - за което благодаря.
                  Ааа, много е готин

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                    Компира кое е, че досега не съм го срещал
                    Което ти ме подучи - за което благодаря.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      1 компир, както казах.
                      Компира кое е, че досега не съм го срещал

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                        Време е да се похвалите какво купихте и на какви нива
                        1 компир, както казах.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Време е да се похвалите какво купихте и на какви нива

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            <<Погледнато от перспективата на паричната политика, трябва да помислим за последиците за ценовия риск, тъй като пазарите някак си ще инкорпорират това поведение по време на волатилност в ценовия риск, а трябва да разберем какви са последиците за финансовите условия като цяло>>, заявява главния икономист на ЕЦБ Петер Прает.

                            Майкъле, ако ми помогнеш как да разтълкувам това горе
                            ще ти кажа с какво се занимават във Вале
                            Преводът е скапан:
                            http://uk.reuters.com/article/2015/0...0QV16S20150826
                            "we will have to think about the consequence on the pricing of risk as markets will somehow incorporate this volatility behaviour into the pricing of risk"
                            не е "ценовия риск" а оценяване на риска (например определяне на рисковата премия, вкарване на риска в цената).
                            И говорят за увеличане на QE.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              <<Погледнато от перспективата на паричната политика, трябва да помислим за последиците за ценовия риск, тъй като пазарите някак си ще инкорпорират това поведение по време на волатилност в ценовия риск, а трябва да разберем какви са последиците за финансовите условия като цяло>>, заявява главния икономист на ЕЦБ Петер Прает.

                              Майкъле, ако ми помогнеш как да разтълкувам това горе
                              ще ти кажа с какво се занимават във Вале
                              този не знам на какъв език говори, май и той самия не се разбира, на баба му хурката ...... с две думи не ги слушай тея кретени кво бръщолевят

                              Коментар


                              • Arbeit macht frei -> Голдманите плачат за изселване от 181.19 за под 150.00 - стоп над 201.00
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X