IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
    не те разбрах за GDXJ аз залебих добре от него затворих, ама са тоя спад на тея SPX ме занитиха и са висим на спирката като сопол ......
    Искаш на GDXJ опции ли како ?? Мисля, че за опции е по-добре GDX щото там има повече булюк на опциите. А нещо да каеш за тва VALE тея не беха ли некви петроли аз си купих calls strike 9 за 2 цента декемврийско за Коледното Рали
    <<Погледнато от перспективата на паричната политика, трябва да помислим за последиците за ценовия риск, тъй като пазарите някак си ще инкорпорират това поведение по време на волатилност в ценовия риск, а трябва да разберем какви са последиците за финансовите условия като цяло>>, заявява главния икономист на ЕЦБ Петер Прает.

    Майкъле, ако ми помогнеш как да разтълкувам това горе
    ще ти кажа с какво се занимават във Вале

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Заложил съм им липс 17 опции там по дъната на шиповете, кое стане-стане.

      PS GDXJ има ли добре търгуеми бе, че не съм гледал....?
      Макар то самото да си е минимум с трипъл левъридж...
      не те разбрах за GDXJ аз залебих добре от него затворих, ама са тоя спад на тея SPX ме занитиха и са висим на спирката като сопол ......
      Искаш на GDXJ опции ли како ?? Мисля, че за опции е по-добре GDX щото там има повече булюк на опциите. А нещо да каеш за тва VALE тея не беха ли некви петроли аз си купих calls strike 9 за 2 цента декемврийско за Коледното Рали

      Коментар


      • Buy ConocoPhillips

        Коментар


        • http://uk.reuters.com/article/2015/0...0QV16S20150826

          A юйрото къмто 1 гущер след ъп на КЕ , на 1-во време....

          Купувай швабата дорде е хилава...

          The risk has increased that the European Central Bank won't get inflation back up to where it wants, the bank's chief economist said on Wednesday, pledging to beef up its anti-deflation asset-buying programme if necessary.
          Last edited by pipbel; 26.08.2015, 19:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Колос на глинени крака е Китай. Икономика, която зависи по-зле и от японската от износа си, но няма нейното вътрешно потребление (за размерите й и населението си) и гъвкавост на валутния си курс. Китай създаде свръхмощности в очакване, че ще произвежда 50% от стоките по света. Китай е толкова "мощна" икономика, че 30% тежест в индекса й на инфлация е.... цената на свинското.

            Да не говорим как тяхната компартия прикрива огромната задлъжнялост за трилиони долари на провинциите в техните мегаломански строежи на пусти молове и заводи.

            И последно - растеж за икономиката на Китай под 4% се води рецесия. (преди година четох подробен анализ на тази тема).

            Хе-хе - анализи всякакви, то пък един познат казва, че ако нещо не е произведено в Китай, то значи е менте...
            30% цената на прасето - ами значи обичат.


            Да - Китай е странен пазар - хем регулиран, хем хаотически, да, икономиката трудно може да се каже пазарна, но и това си има плюсовете. Мегаломанството в някакъв смисъл е нормално нещо, все пак говорим за Китай.

            Това не променя плюсовете на - а основният е китайският човек - дисциплиниран, изпълнителен, бачкащ здраво.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Дъдли, един от най-големите гълъби във ФЕД и заместник на Йелън, нещо много лош за биковете:

              FED'S DUDLEY SAYS "SHORT TERM" MARKET VOLATILITY DOES NOT HAVE SIGNIFICANT IMPLICATIONS FOR U.S. ECONOMIC RECOVERY

              FED'S DUDLEY SAYS "WE ARE A LONG WAY FROM" ADDITIONAL QUANTITATIVE EASING

              FED'S DUDLEY SAYS IMPORTANT NOT TO OVERREACT TO GLOBAL MARKET TURMOIL

              и за Китай:

              FED'S DUDLEY SAYS CHINESE OFFICIALS STILL HAVE MANY POLICY TOOLS TO FACILITATE TRANSITION IN ECONOMY

              т.е. няма проблем в Китай, който да заслужава отлагане за дълго вдигането на лихвите, да не говорим за ново QE.
              И аз мисля по същия начин - както всъщност и всеки друг с акъла си

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                т.е. няма проблем в Китай, който да заслужава отлагане за дълго вдигането на лихвите, да не говорим за ново QE.
                Aaa така , граби народе заленку...

                Да се надявам че днес добър тайминг от моя страна като обърнах над 2/3 от кеш левчета в $ на 1.7 Една част даже качих на жицата закъм ИБ.
                Поне за утре със сигурност курса ще е по кофти като гледам...

                Коментар


                • Дъдли, един от най-големите гълъби във ФЕД и заместник на Йелън, нещо много лош за биковете:

                  FED'S DUDLEY SAYS "SHORT TERM" MARKET VOLATILITY DOES NOT HAVE SIGNIFICANT IMPLICATIONS FOR U.S. ECONOMIC RECOVERY

                  FED'S DUDLEY SAYS "WE ARE A LONG WAY FROM" ADDITIONAL QUANTITATIVE EASING

                  FED'S DUDLEY SAYS IMPORTANT NOT TO OVERREACT TO GLOBAL MARKET TURMOIL

                  и за Китай:

                  FED'S DUDLEY SAYS CHINESE OFFICIALS STILL HAVE MANY POLICY TOOLS TO FACILITATE TRANSITION IN ECONOMY

                  т.е. няма проблем в Китай, който да заслужава отлагане за дълго вдигането на лихвите, да не говорим за ново QE.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                    @Кастро тея игли всичките къде си пуснал, аз бих изчакал поне да отиде веднъж там до дъното щото който са намазал намазал от тея бързи фурии, ама после да нема от играчка плачка
                    Заложил съм им липс 17 опции там по дъната на шиповете, кое стане-стане.

                    PS GDXJ има ли добре търгуеми бе, че не съм гледал....?
                    Макар то самото да си е минимум с трипъл левъридж...

                    Коментар


                    • Днес ще бъде интересно дали ще се повтори вчерашната трагикокомедия за биковете.
                      Преди отваряне на борсите биковете купуваха фючърси, а по време на сесията мечките продаваха акции....

                      Коментар


                      • @Кастро тея игли всичките къде си пуснал, аз бих изчакал поне да отиде веднъж там до дъното щото който са намазал намазал от тея бързи фурии, ама после да нема от играчка плачка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Toва е така, ма много есета много нещо бе хора...
                          Дайте нещо по конкретно като идея как да се отиграе този прозорец от време, който може и да се окаже доста кратък и после да ни е само sweet memories....компании, активи, къси, дълги и т.н.
                          Няма как да не е с есета. Търговията е занимание самотно и всеки сам решава кога да натиска села или байа.

                          А и сега е много динамично. Преди малко имаш добри данни за икономиката на САЩ, но в 17.00 часа имаш изказване на Дъдли, а той е типичен гълъб и може да осере много неща и в двете посоки. В момента се отиграват новините и приказките на банкерите, а те водят до движения от 3-4% понякога.
                          .
                          Например, ако Дъдли каже след малко, че не е притеснен от случващото се в Китай, може смело да продаваш борсата. Ако е обратното, по-скоро изчакай с продажбите, дори може да купиш краткосрочно.

                          Дано съм ти бил полезен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Тези дни, седмици и месеци приключва един суперцикъл от поне 15 години. Колкото по-бързо го анализираш и разбереш, толкова по-добре за клиентите и бонусите ти.
                            Графиката на шанхайската борса ще заприлича на Софикс след 1-2 години.

                            В момента имаме невиждани досега корелации. Борси се сриват, златото дреме. Еврото играе ролята на йената като safe haven валута. Никой не знае къде отива кеша от продажбите. Дали се събира за нещо, което се е задало.... А уж имаше в изобилие свободен кеш.
                            Toва е така, ма много есета много нещо бе хора...
                            Дайте нещо по конкретно като идея как да се отиграе този прозорец от време, който може и да се окаже доста кратък и после да ни е само sweet memories....компании, активи, къси, дълги и т.н.
                            Затова сме в края на краищата в тоя форум и това очакваме от вас с по многогодишен опит които сте.
                            Може и да си противоречите един на друг за някои неща - ма всеки има глава на раменете си да отсъди сам. Само дайте конкретика.

                            ПС Не че ще питам някой ако 5-6 шипа набелязани от онзи ден се изпълнят отново със съдържание ...ма сам човек не може на всякъде да огрее, се нещо се изпуска..

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=PJP&ty=c&ta=0&p=w

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=GILD

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=VIG&ty=c&ta=0&p=m

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=JNJ&ty=c&ta=1&p=d

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=VLO&ty=c&ta=1&p=d

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Трудна работа, защото китайската икономика е мощна, а нашата: кежава.

                              Сега е на нивата от 11-а година борсата, но колко е нарастнала икономиката оттогава? За мен под 3000 пункта Китай вече е сериозно подценен.
                              Колос на глинени крака е Китай. Икономика, която зависи по-зле и от японската от износа си, но няма нейното вътрешно потребление (за размерите й и населението си) и гъвкавост на валутния си курс. Китай създаде свръхмощности в очакване, че ще произвежда 50% от стоките по света. Китай е толкова "мощна" икономика, че 30% тежест в индекса й на инфлация е.... цената на свинското.

                              Да не говорим как тяхната компартия прикрива огромната задлъжнялост за трилиони долари на провинциите в техните мегаломански строежи на пусти молове и заводи.

                              И последно - растеж за икономиката на Китай под 4% се води рецесия. (преди година четох подробен анализ на тази тема).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Тези дни, седмици и месеци приключва един суперцикъл от поне 15 години. Колкото по-бързо го анализираш и разбереш, толкова по-добре за клиентите и бонусите ти.
                                Графиката на шанхайската борса ще заприлича на Софикс след 1-2 години.

                                В момента имаме невиждани досега корелации. Борси се сриват, златото дреме. Еврото играе ролята на йената като safe haven валута. Никой не знае къде отива кеша от продажбите. Дали се събира за нещо, което се е задало.... А уж имаше в изобилие свободен кеш.
                                Трудна работа, защото китайската икономика е мощна, а нашата: кежава.

                                Сега е на нивата от 11-а година борсата, но колко е нарастнала икономиката оттогава? За мен под 3000 пункта Китай вече е сериозно подценен.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X