IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Още малко да падне Китай и ще си стане хубав да се влезе. Наполовина падна индекса. Как да се влезе - имам предвид един ETF(с код XCHA) върху CSI300, но сигурно има и други инструменти.
    Трудно го виждам на нива под 2500 шанхаецът, не знам дали и дотолкова ще може да слезе - бая трябва да го натиснат надолу.... ама нали се сещаш какво ще стане, ако главните китайски хора налеят стотина МБ на нива от около 2680 примерно?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
      Да бе да, щом дребните така лесно се панират ич не ща да подушвам чайната.
      Това, че е наполовина не значи, че не може да отиде на четвъртина.
      Послушах пип и взех малко Индия, когато беше момента. Трябва да черпя
      Според мен, ако искаш да цъкаш на ЕМ Индия е доста по-добър вариант.
      Може да отиде на четвъртина Китай... ама няма да удържи там. Просто тогава ще стане най-изгодната за инвестиции борса на света, щото не знам китайската икономика да се е сринала, това, че е забавила растежът, не е причина за срив до нива отпреди няколко години.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • жална им майка на клиентите ти...но, те си те заслужават

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
          Не е ли подкрепа
          В случаят е съпротива - аз ползвам военната терминология. Знам какво е подкрепа и съпротива в обичайният борсов смисъл, но обичам да говоря секси. За да се развлечете - ето пример на анализ за клиентите:

          Здравейте, приятели - първо да ви кажа, че се гордея безкрайно много с вашата храброст, достигаща дори до себеотрицателство, защото буквално никой от вас не изпадна в паника.

          Важното е друго - събитията от днес, за които - дано новинарите тоя път ни информират обективно.
          След изключително гнусната сеч, на която бяха подложени пазарите вчера, нещата се обърнаха на 180 градуса както винаги става при подобни корекции, макар подобно ужасяващо пропадане и светкавично възстановяване да са сами по себе си нещо уникално. Обратът започна още късният следобед, когато Щатите, след началният шок, оказаха предварително изгубена, но все пак жестока съпротива, която минимизира загубите на техните индекси. Достойно участие взе и Германия, чийто индекс - ДАКС обърна трендът с атака, която е достойна да се превърне в легенда със своята мощ и разтърсваща ярост. Така завърши вчерашният ден - един вид с надежда сред руините. Днес рано сутринта проклетите китайци отново се сринаха с над 6%, но този път им се вързаха само японците, останалите азиатски хора, просто им теглиха една майна и обърнаха трендът. Дори най-тясно свързаният с Китай пазар - Хонконг, който обикновено понася най-тежки удари при китайски срив, излезе на плюс. Върхът бе Австралия, която направи ръст над 7%.
          Мощната вълна на обратът бе подет от Русия и стигна до Европа, където надали остана и един индекс, който да не отчете сериозен ръст. Преди малко Германия затвори с 4.97% плюс за деня, което де факто е повече от вчерашния спад, Британия, Швейцария, Франция също отчетоха 3-4% ръстове. В моментът зелената вълна залива американските пазари, които наистина отчитат по-ниски ръстове - "само" 2-3%, но нека не забравяме, че те вчера се бориха най-мъжки и понесоха най-слаби загуби.

          Така че тежките загуби, които понесохме (дори консервативното ни ДПФ падна с 6 стотинки за два дни) вече са отчасти възстановени и реално почти задраскахме ужасяващия понеделник. Надявам се поне някои от вас са гледали случващото се вчера, защото вярвам за тая катастрофическа борсова битка ще се пишат книги и ще се правят филми.

          Е, мисля, че кризата е преодоляна или поне така изглежда засега - ще поддържаме връзка винаги когато има нужда. Разбира се - ако на някой все пак не му издържат нервите и иска да премине към по-консервативен портфейл, то той е свободен да го направи, макар да няма смисъл да се "бяга" от печелившите фондове, когато те са отскочили от дъното и се връщат към светлината.



          Трябваше да стана един футболен коментатор.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
            Още малко да падне Китай и ще си стане хубав да се влезе. Наполовина падна индекса. Как да се влезе - имам предвид един ETF(с код XCHA) върху CSI300, но сигурно има и други инструменти.
            Да бе да, щом дребните така лесно се панират ич не ща да подушвам чайната.
            Това, че е наполовина не значи, че не може да отиде на четвъртина.
            Послушах пип и взех малко Индия, когато беше момента. Трябва да черпя
            Според мен, ако искаш да цъкаш на ЕМ Индия е доста по-добър вариант.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              Още малко да падне Китай и ще си стане хубав да се влезе. Наполовина падна индекса. Как да се влезе - имам предвид един ETF(с код XCHA) върху CSI300, но сигурно има и други инструменти.
              http://www.etf.com/sections/features...hina-etf-guide

              С лопата да ги ринеш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Ърм - още малко върнал шанхаецът, след като аз написах - но това не опровергава (засега) моята прогноза - пропадането срещна храбра съпротива. Дори и да слезе още - няма да е драстическо и няма да е задълго.
                Тези дни, седмици и месеци приключва един суперцикъл от поне 15 години. Колкото по-бързо го анализираш и разбереш, толкова по-добре за клиентите и бонусите ти.
                Графиката на шанхайската борса ще заприлича на Софикс след 1-2 години.

                В момента имаме невиждани досега корелации. Борси се сриват, златото дреме. Еврото играе ролята на йената като safe haven валута. Никой не знае къде отива кеша от продажбите. Дали се събира за нещо, което се е задало.... А уж имаше в изобилие свободен кеш.

                Коментар


                • Още малко да падне Китай и ще си стане хубав да се влезе. Наполовина падна индекса. Как да се влезе - имам предвид един ETF(с код XCHA) върху CSI300, но сигурно има и други инструменти.
                  Last edited by ПИЧ; 26.08.2015, 13:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Ърм - още малко върнал шанхаецът, след като аз написах - но това не опровергава (засега) моята прогноза - пропадането срещна храбра съпротива. Дори и да слезе още - няма да е драстическо и няма да е задълго.
                    Не е ли подкрепа

                    Коментар


                    • Ърм - още малко върнал шанхаецът, след като аз написах - но това не опровергава (засега) моята прогноза - пропадането срещна храбра съпротива. Дори и да слезе още - няма да е драстическо и няма да е задълго.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        само две неща са необясними и правят хаотическото, необяснимото, интересното, магията на пазарите
                        Тези пазари останаха в миналото, императоров. От 2008 г. насам световни финансови пазари няма. Има административно-командна система. Магията или по-точно мъглата е само в главата ти. Бягай от тези "пазари" докато е време!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Вчера разпродажбите в САЩ бяха заради очакваното вдигане на лихвите. Най-засегнатите компании бяха тези чиито оценки са най-чувствителни към вдигане на лихвите.

                          Днес между другото фючърсите в САЩ са също нагоре. Насдак е вече 4082 при дъно от 3959. просто си направиха двойно дъно и оформиха фигура за обръщане на тренда.
                          Не бикове, а овци.

                          Идат като овци, бегат като овци. Що е то? - Овци.


                          За да е оправдан подобен спих, то трябва ФЕД да измисли лихви като на КТБ, бог да я прости.

                          Да - нормално двойно дънце.

                          Днес един момък-клиент ще си внесе допълнително парички - ще го подуча да заложи на Азия. Частично, то се знае: не повече от 18%.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Хи-хи-хи: за моментът китайските хора подкрепят моето анализ от грозната графика по-долу, която снощи по нощите рисувах: спихът срещна силно дъно на 3000 и след като временно го проби, сега започва могъщ обрат.

                            Шанхай: мачка, Хонконг мачка, самураите кълцат мечешки тимберици, Сеул марширува напред, американските говедари снощи се прекараха.
                            Вчера разпродажбите в САЩ бяха заради очакваното вдигане на лихвите. Най-засегнатите компании бяха тези чиито оценки са най-чувствителни към вдигане на лихвите.

                            Днес между другото фючърсите в САЩ са също нагоре. Насдак е вече 4082 при дъно от 3959. просто си направиха двойно дъно и оформиха фигура за обръщане на тренда.

                            Коментар


                            • Хи-хи-хи: за моментът китайските хора подкрепят моето анализ от грозната графика по-долу, която снощи по нощите рисувах: спихът срещна силно дъно на 3000 и след като временно го проби, сега започва могъщ обрат.

                              Шанхай: мачка, Хонконг мачка, самураите кълцат мечешки тимберици, Сеул марширува напред, американските говедари снощи се прекараха.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Всичко е според както го разказваш, но човекът може да осмисли и анализира всички съществени връзки - само две неща са необясними и правят хаотическото, необяснимото, интересното, магията на пазарите - и те са неконтролируемата заещина и неограничената лакомия.

                                Иначе е ясно - падането на цената на горивцето е удар върху тия, дето го добиват, но повишава печалбите на тия, дето им се налага да го горят, за да си поддържат бизнесът. А и - докъде още може да падне? Падна от стотачка на 38 зелени (и то поевтиняло зелено). Няма как барелът да стане 5 кинта, нито 10, тогава добиващите го по чисто технически причини ще спрат да го.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X