IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

    Дивидента получава ли се при кол опция , позиции могат да се отварят само при отворен пазар примерно в Щатите или е 24 от понеделник до петък
    https://www.investopedia.com/article...ion-prices.asp
    https://www.nyse.com/markets/america...ns/market-info

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

      затваряш когато решиш
      Дивидента получава ли се при кол опция , позиции могат да се отварят само при отворен пазар примерно в Щатите или е 24 от понеделник до петък

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
        Затваряне на контракта става само на датата или може и по-рано .Примерно съм доволен от доходността и желая да е прибера по-рано или трябва да чакам точно датата .
        ​​​​​​
        затваряш когато решиш

        Коментар


        • Затваряне на контракта става само на датата или може и по-рано .Примерно съм доволен от доходността и желая да е прибера по-рано или трябва да чакам точно датата .
          ​​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Колко струват 100 акции на NEM?

            Колко струва един колец на NEM страйк 40?

            Идеята е, че можеш с МНОГО по-малка сума да постигнеш сходен резултат, че даже с множител. Съответно при един сериозен сур или фалит губиш по-малко.

            Премер: Имам два колеца за X със страйк 10. При цена на акцията 20, аз съм платил общо 2000 долара. Т.е. имам 200 акции на цената на 100.
            Разбрах благодаря много,все пак добре човек да пита че грешките болят много
            Хубав ден ,скоро ще имам и други въпроси.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение



              ОЩе един въпрос може да се отвори под страйк цената кол опция понеже виждам че има цени
              При NEM страйк цената е 42.,41
              ​​​​​​мога ли да отворя кол опция от 40$
              Понеже ми дава но не виждам логика ?
              Колко струват 100 акции на NEM?

              Колко струва един колец на NEM страйк 40?

              Идеята е, че можеш с МНОГО по-малка сума да постигнеш сходен резултат, че даже с множител. Съответно при един сериозен сур или фалит губиш по-малко.

              Премер: Имам два колеца за X със страйк 10. При цена на акцията 20, аз съм платил общо 2000 долара. Т.е. имам 200 акции на цената на 100.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                Е как да си купя iPhone, като съм стиснат и не обичам да пилея пари. На телефон с Андроид като му мине предвидения живот от производителя и след 3-4 години и му спрат ъпдейтите, можеш да му налееш "Custom ROM" т.е. да му качиш последната версия на Андроид и пак ще си работи. Като това е начин и да се отървеш от Гугъла да не те следи повече. Най-много една нова батерия да трябва да се сложи. При Епълските телефони това е невъзможно тъй като хардуера е заключен. Така си спестяваш излишно хвърлени пари за нов телефон, а примерно си купуваш акции с тия пари на някоя компанийка, дето с времето може и да се пожъне нещо от там.

                За които не са наясно, Андроид си е проект с отворен код (подкрепян от Гугъл), но с нов телефон са инсталирани и "google services", които работят във фонов режим и следят всичко каквото правиш. Ако се налее чист Андроид на телефона, се губи гаранцията, но повече никой не те следи, има начин даже пак да си ползваш магазина за приложения GooglePlay.
                А Епъл, както стана скандал преди години, нарочно забавят работата на телефона след 2-3 години, за да се дразни потребителя и да иде да си купи нов. Който го кефи, да си го купува.
                Епъл отдавна не е само компания която печели от продажбите на Айфон.Това си е вече цяла потребителска система.Забележи какво иска двойката индийци ..да снима видеа,с айфона.Защо не иска да снима с андроид?Същия спор го имах и с детето ми ?Защо не пиеш пепси или дерби кола ами си купуваш Кока кола ?
                Има много неща които отдавна са трансформирали или са в процес на трансформация и надграждане на целия бранд Епъл.Това е микс от потребителска компания и софтуерна ,най новия филм Наполеон е продуциран от Епъл ТВ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение



                  ОЩе един въпрос може да се отвори под страйк цената кол опция понеже виждам че има цени
                  При NEM страйк цената е 42.,41
                  ​​​​​​мога ли да отворя кол опция от 40$
                  Понеже ми дава но не виждам логика ?
                  можеш да купуваш кол опции in the money, ако имаш виждане, че цената ще расте. Делтата ще е по-висока и ще поскъпват по-бързо от опциите извън пари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Като КУПУВАШ, никой друг не може да те упражни предворително. Като купуваш, винаги можеш да се откажеш от придобиването на акцията. Ама защо?

                    Когато продаваш, тогава си на милостта на другия.


                    ОЩе един въпрос може да се отвори под страйк цената кол опция понеже виждам че има цени
                    При NEM страйк цената е 42.,41
                    ​​​​​​мога ли да отворя кол опция от 40$
                    Понеже ми дава но не виждам логика ?

                    Коментар


                    • Като КУПУВАШ, никой друг не може да те упражни предворително. Като купуваш, винаги можеш да се откажеш от придобиването на акцията. Ама защо?

                      Когато продаваш, тогава си на милостта на другия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                        Не мога да ти кажа на кой страйк е по-изгодно да се купи, всичко зависи какви са ти очакванията. На страйк $45 цената е доста по-скъпа от страйк $46. Опциите са най-скъпи на страйкове най-близо до пазарната цена на актива, т.е. когато са at-the-money. Тъй като в момента NEM са на около $42, много по-лесно цената ще стигне $45 отколкото $46. Затова е по-скъп страйка на $45, за да иде до $46 вероятността намалява и е по-евтино. Само когато имаш очаквания до къде ще иде цената, тогава можеш да прецениш кое е по-изгодното.

                        От лявата страна за Call опциите имаш три цени: Bid, Ask и Last=последна цена на която е имало сделка. По цена Bid ще продадеш Call опция (никога не го прави докато не изучиш добре опциите и не си покрит с позиция купени акции!), по цена Ask ще си купиш контракти за страйка който си избереш. Тук не можеш да загубиш повече от колкото си платил за опциите, най-много да изтекат без стойност, това е максималната възможна загуба. Само трябва да внимаваш на падежа да не те упражнят ако са в пари и печелят, а не искаш да ти доставят акции.

                        Същото е и за Put опциите, купуваш по Ask и гледаш да не те упражнят ако се срине цената и печелиш.
                        Тоест най добре е да затворя контрактите преди датата на падежа за да не ни упражнят правото на да ми доставят акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Благодаря за отговора тоест ми излиза по изгодно да взема контракта за 45$ от колкото за 46$ говорим за един и същ период
                          Още един въпрос от мобилната версия за контракти от страйк цената имам две полета в бяло и синьо
                          Предполагам полетата в бяло са тези на които мога да отварям контракти интересно ми е при тези в синьо
                          какво мога да правя
                          мога ли да пусна контракт кол опция под пазарната която е в синьото поле или пут опция над пазарната ?
                          благодаря предварително [ATTACH=CONFIG]n4097239[/ATTACH]
                          Не мога да ти кажа на кой страйк е по-изгодно да се купи, всичко зависи какви са ти очакванията. На страйк $45 цената е доста по-скъпа от страйк $46. Опциите са най-скъпи на страйкове най-близо до пазарната цена на актива, т.е. когато са at-the-money. Тъй като в момента NEM са на около $42, много по-лесно цената ще стигне $45 отколкото $46. Затова е по-скъп страйка на $45, за да иде до $46 вероятността намалява и е по-евтино. Само когато имаш очаквания до къде ще иде цената, тогава можеш да прецениш кое е по-изгодното.

                          От лявата страна за Call опциите имаш три цени: Bid, Ask и Last=последна цена на която е имало сделка. По цена Bid ще продадеш Call опция (никога не го прави докато не изучиш добре опциите и не си покрит с позиция купени акции!), по цена Ask ще си купиш контракти за страйка който си избереш. Тук не можеш да загубиш повече от колкото си платил за опциите, най-много да изтекат без стойност, това е максималната възможна загуба. Само трябва да внимаваш на падежа да не те упражнят ако са в пари и печелят, а не искаш да ти доставят акции.

                          Същото е и за Put опциите, купуваш по Ask и гледаш да не те упражнят ако се срине цената и печелиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://www-kaldata-com.cdn.ampproje...B8-434614.html

                            Индийска двойка продава 8-месечното си бебе, за да купи iPhone 14 за по-добри Instagram Reel видеа

                            Сега разбрахте ли защо акциите на Епъл за добър залог
                            Е как да си купя iPhone, като съм стиснат и не обичам да пилея пари. На телефон с Андроид като му мине предвидения живот от производителя и след 3-4 години и му спрат ъпдейтите, можеш да му налееш "Custom ROM" т.е. да му качиш последната версия на Андроид и пак ще си работи. Като това е начин и да се отървеш от Гугъла да не те следи повече. Най-много една нова батерия да трябва да се сложи. При Епълските телефони това е невъзможно тъй като хардуера е заключен. Така си спестяваш излишно хвърлени пари за нов телефон, а примерно си купуваш акции с тия пари на някоя компанийка, дето с времето може и да се пожъне нещо от там.

                            За които не са наясно, Андроид си е проект с отворен код (подкрепян от Гугъл), но с нов телефон са инсталирани и "google services", които работят във фонов режим и следят всичко каквото правиш. Ако се налее чист Андроид на телефона, се губи гаранцията, но повече никой не те следи, има начин даже пак да си ползваш магазина за приложения GooglePlay.
                            А Епъл, както стана скандал преди години, нарочно забавят работата на телефона след 2-3 години, за да се дразни потребителя и да иде да си купи нов. Който го кефи, да си го купува.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                              На падежа (1-ви септември) ще ти доставят 100 акции на цена 45$ и още 100 акции на цена 46$. Съответно ще платиш за тях 4500+4600=$9'100 или ако си с марджин акаунт ще ти блокират пари за марджин изискаване, предполагам около $3000 (при кредитен лост 1:3). Ще ти усреднят позицията и ще си реално с позиция 200 акции на цена 45.50$, на нереализирана печалба от $1.50 (до $47) т.е. 200х1.50=$300.

                              Ако не искаш да ти се упражнят опциите (да ти доставят акциите) трябва да ги продадеш. Иначе ще се упражнят автоматично ако са в пари. Ако на падежа цената е някъде между 45 и 46$, само тази със страйк $45 ще се упражни, защото само тя е в пари, другата ще изтече без стойност и ще изчезне.

                              Цените които виждаш са за една опция, покриваща една акция, но пакета (контракта) е обикновено 100 акции. При Интерактив му викат Мултиплайер на големината на контракта. За европейските акции можеш да видиш Мултиплайер=500 или 1000, тогава сметките са х500 или х1000 за контракт спрямо цената за една опция.
                              Благодаря за отговора тоест ми излиза по изгодно да взема контракта за 45$ от колкото за 46$ говорим за един и същ период
                              Още един въпрос от мобилната версия за контракти от страйк цената имам две полета в бяло и синьо
                              Предполагам полетата в бяло са тези на които мога да отварям контракти интересно ми е при тези в синьо
                              какво мога да правя
                              мога ли да пусна контракт кол опция под пазарната която е в синьото поле или пут опция над пазарната ?
                              благодаря предварително Click image for larger version

Name:	Screenshot_2023-07-29-18-41-01-056_atws.app.jpg
Views:	1
Size:	16.5 КБ
ID:	4097239

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                                Здравейте,понеже доста се говори за опции реших и аз да погледна имам няколко въпроса и питания
                                Гледам NEM кол опция 1 септември
                                ВЪпроса ми е каква е разликата ако взема контракт на 45 и 46 $ и цената е примерно на въпросната дата 1 септември е 47$
                                каква е разликата между двете цени ?
                                какво печеля при контракт на 45$и 46$
                                Благодаря предварително
                                ​​​​​
                                На падежа (1-ви септември) ще ти доставят 100 акции на цена 45$ и още 100 акции на цена 46$. Съответно ще платиш за тях 4500+4600=$9'100 или ако си с марджин акаунт ще ти блокират пари за марджин изискаване, предполагам около $3000 (при кредитен лост 1:3). Ще ти усреднят позицията и ще си реално с позиция 200 акции на цена 45.50$, на нереализирана печалба от $1.50 (до $47) т.е. 200х1.50=$300.

                                Ако не искаш да ти се упражнят опциите (да ти доставят акциите) трябва да ги продадеш. Иначе ще се упражнят автоматично ако са в пари. Ако на падежа цената е някъде между 45 и 46$, само тази със страйк $45 ще се упражни, защото само тя е в пари, другата ще изтече без стойност и ще изчезне.

                                Цените които виждаш са за една опция, покриваща една акция, но пакета (контракта) е обикновено 100 акции. При Интерактив му викат Мултиплайер на големината на контракта. За европейските акции можеш да видиш Мултиплайер=500 или 1000, тогава сметките са х500 или х1000 за контракт спрямо цената за една опция.

                                Коментар

                                Working...
                                X