IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jica Разгледай мнение

    Терзиев, правиш впечатление на човек, който чете с разбиране, но в случая не си разбрал условията на сделката между PacWest и Banc of California - Type: Merger, Payment Type: Stock.

    Принципно OCC решава за всеки случай индивидуално и в следващите 3 месеца ще излезе information memo за това какво се случва с опциите на PACW, но едно ти гарантирам - те няма просто да изчезнат. Може да следиш за memo-то на https://infomemo.theocc.com/infomemo/search-memo. Решението в подобни случаи ще е нещо като:


    Expiration-а на опциите си остава и strike-а също, но срещу 1 option contract получаваш 66 BANC shares, което изкривява option pricing-а. Та, отново да повторя - риска с цената на BANC си остава, както и негативите от блокирания cash или margin maintenance. Все пак, AH цената скокна прилично и калиткото ще има възможност да излезе сух (и на печалба).
    Така е, опциите ще останат. Ще им дадат служебен Символ, ще преизчислят страйкове и Contract_Size и надлъгването продължава според движението на служебния BANC1 = BANC x 0.66$. В случая не знам защо няма да преизчислят страйковете (пише Strike Divisor = 1), но въобще не съм чел подробности за мърджера. В случая пазара е приел позитивно новината и хитреца от wsb сигурно ще спечели, но ликвидността в такива служебни Символи спада бързо с времето и за да си затвори късите путове, ще трябва да плати много дебел спред или да ги държи до падеж, а това си е сериозен риск. По принцип може да се удари бинго ако например не-публична компания купи публична. Тогава играта спира на някаква служебно изчислена цена, акциите на публичната се делистват и опциите също изчезват. И винаги има яко прецакани, както и доволно печеливши. Например https://www.iec-electronics.com/ (бяха публично листнати) бяха купени от https://www.creationtech.com/ (частна компания).

    За да се спечели от мърджери (сливания), начина е с арбитражни влизания ако има терен да се защипе някаква печалба. Не винаги са безрискови, трябва много информация и няма пълна гаранция за успех https://www.specialsituationinvestme...ger-arbitrage/ (нищо не рекламирам, има доста подобни сайтове, само давам пример!)

    Първоначално изпратено от jica Разгледай мнение

    X не е най-добрия източник.



    Причините цената да падне толкова бяха чисто спекулативни, не фундаментални. Новината за merger-а излезе преди PACW да обявят резултатите и всички предположиха, че резултатите ще са катастрофално зле. AH, когато финансовите резултати станаха публични, стана ясно, че не е така.
    Не съм много съгласен. Само като видиш, че малка банка купува по-голяма такава (но скъсала джобовете) и става ясно, че разровиш ли ще засмърди. И го обявяват като сливане, защото "покупка" звучи много грубо и депресиращо. Пък и JPM веднага услужливо им купили ипотеки за някой друг милиард $, вероятно пак помолени на уше от регулаторите. Щото ако се гътне още една банка и не знам вече как бай Джером ще замазва положението. Вчера е хлопнала кепенци някаква в Канзас Heartland Tri-State Bank (май не е публично листната), без никакво предизвестие https://www.fdic.gov/resources/resol...dtristate.html
    Точно в петък вечер, за да не се разчува много много. Купувач им е намерен, гушват ги Dream First Bank.


    Коментар


    • Здравейте,понеже доста се говори за опции реших и аз да погледна имам няколко въпроса и питания
      Гледам NEM кол опция 1 септември
      ВЪпроса ми е каква е разликата ако взема контракт на 45 и 46 $ и цената е примерно на въпросната дата 1 септември е 47$
      каква е разликата между двете цени ?
      какво печеля при контракт на 45$и 46$
      Благодаря предварително
      ​​​​​
      Last edited by lobos; 29.07.2023, 19:04.

      Коментар




      • слагам Б в БРИКС

        Коментар


        • https://www-kaldata-com.cdn.ampproje...B8-434614.html

          Индийска двойка продава 8-месечното си бебе, за да купи iPhone 14 за по-добри Instagram Reel видеа

          Сега разбрахте ли защо акциите на Епъл за добър залог

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
            Колегите с опит в опциите - вчера продадох кол опции за Уеърхаузър за стойността на отворените ми акции. Ако правилно съм се ориентирал получих премия за продажбата. В същото време самите кол опции като къса позиция са видими и те допълнително излизат на някакъв положителен резултат.

            Аз ли нещо съм объркал или това е нормално. Бях останал с впечатление че при продажба на кол опции върху акции който притежаваш реализираш само премия?

            Второто ми питане тези опции ако останат извън пари на падежа трябва ли аз да ги затварям или не е нужно нещо да се прави с тях.

            Благодаря предварително,
            Не си объркал, така изглежда както си го написал. При изтичане ако са out of money нищо ме правиш, в понеделник изчезват от портфолиото ти и си реализирал 100% от премията. Ако малко до преди затваряне са at the money, аз бих ги затворил, заради риска по време на after market close да стане някое движение и да се окажат in the money.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              Златото какво да го гледаме ?е
              За златото се обръщайте към sssssaaaaa и асенчо !
              Те са видни "познавачи" с много "точни" прогнози !
              Поредните инвеститори с огромни усти и разкрачена походка
              Last edited by petrg5s; 29.07.2023, 07:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Nvidia... обаче скъпо, а и трябва ресурс, за да не ти издрусат.
                BABA

                знаеш какво да правиш

                Коментар


                • Nvidia... обаче скъпо, а и трябва ресурс, за да не ти издрусат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    За страха от бразилките не говориш на правилния човек. От PBR толкова съм захлебил, че даже да отиде до 0 няма да се скъсам да плача. ОМВ е добре, но смятам TRP за по-перспективна игра. В момента е доста по ковид нивото, а помниш каква сеч беше тогава на нафта и тръби.

                    Сега почват да си пазаруват сами акциите... това последното даже ме замисли дали да разкарвам Пейпал (на 60,80 пазаруван), че имат много кеш за тази цел. Вече отиде при новия собственик обаче. Реших да проявя малко дисциплина и да увелича кеша.

                    Тежи ми един заем в лири, че лихвите не са на нивата от миналата година. Все още обаче мисля, че ще загубя повече, ако го покрия с usd при настоящия курс.

                    ===

                    Десперадо, дай идея за пасивен хедж, моля. Аз играя нелошо през cya, обаче не мога да го оставя без надзор.
                    Каква сума са гласували за обратно изкупуване? Те не могат да покрият дивидента с печалби като гледам коефициенти??? Не мога да дам съвет за форекс
                    Last edited by desperado; 29.07.2023, 10:53.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                      Всичките фейк индекси отидоха в небесата. Russell2000 e само на 20% от дъното...Формира ascending triangle и ще видим дали ще пробие. Има още много.... ама много нагоре. И струва ми се че Fed накрая ще увеличи лихвата с 0.5% не заради инфлацията а заради балона...SP500 e вече на 27% от дъното. Кога ще е това не знам, но по-скоро ще се доверя на графики отколкото на други магии... всичко много започна да прилича на 2007. Имаме максимум 9 месеца да се наиграем. На държащите солидни акции на компании с нисък дълг и ниско P/B ще кажа да почиват за да не направят грешка да продадат.
                      Моите няма,да ги продавам ще изчакам да паднат индексите и ще купувам индекси фондове писке плюс още Епъл ,и още някоя друга .Мислех Луи Вютона ама той нещо ту нагоре ту надолу,ония синовете у щерката на дъртия може да разделят всичко като умре

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                        Е това ли точно намери да се заиграваш... има колкото искаш по-добри акции - например едно ОМV ако те е страх от PBR. Не очаквам сега рали за петролните акции.
                        За страха от бразилките не говориш на правилния човек. От PBR толкова съм захлебил, че даже да отиде до 0 няма да се скъсам да плача. ОМВ е добре, но смятам TRP за по-перспективна игра. В момента е доста по ковид нивото, а помниш каква сеч беше тогава на нафта и тръби.

                        Сега почват да си пазаруват сами акциите... това последното даже ме замисли дали да разкарвам Пейпал (на 60,80 пазаруван), че имат много кеш за тази цел. Вече отиде при новия собственик обаче. Реших да проявя малко дисциплина и да увелича кеша.

                        Тежи ми един заем в лири, че лихвите не са на нивата от миналата година. Все още обаче мисля, че ще загубя повече, ако го покрия с usd при настоящия курс.

                        ===

                        Десперадо, дай идея за пасивен хедж, моля. Аз играя нелошо през cya, обаче не мога да го оставя без надзор.
                        Last edited by terziеv; 28.07.2023, 23:08.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          За който ПАК не беше реди за нафтата, ролетката дава незаслужен шанс - TC Energy трябва да се лази. Не говорех точно за тази канадка онзи ден, но тука може да обърне по-доходоносно отколкото гиганти като Сънкур.

                          ... да добавя, че при канадските тръби ги нямаме данъчните секири от повечето американски.
                          Е това ли точно намери да се заиграваш... има колкото искаш по-добри акции - например едно ОМV ако те е страх от PBR. Не очаквам сега рали за петролните акции.

                          Коментар


                          • Всичките фейк индекси отидоха в небесата. Russell2000 e само на 20% от дъното...Формира ascending triangle и ще видим дали ще пробие. Има още много.... ама много нагоре. И струва ми се че Fed накрая ще увеличи лихвата с 0.5% не заради инфлацията а заради балона...SP500 e вече на 27% от дъното. Кога ще е това не знам, но по-скоро ще се доверя на графики отколкото на други магии... всичко много започна да прилича на 2007. Имаме максимум 9 месеца да се наиграем. На държащите солидни акции на компании с нисък дълг и ниско P/B ще кажа да почиват за да не направят грешка да продадат.

                            Коментар


                            • За който ПАК не беше реди за нафтата, ролетката дава незаслужен шанс - TC Energy трябва да се лази. Не говорех точно за тази канадка онзи ден, но тука може да обърне по-доходоносно отколкото гиганти като Сънкур.

                              ... да добавя, че при канадските тръби ги нямаме данъчните секири от повечето американски.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Я ми кажи как се смята лихвен процент даден от банката за 6 месеца на годишна база ?
                                Дели се годишната лихва на 12 и се умножава по броя месеци за който ти е даден депозита като срок ,нали така и обратно месечната доходност лесно може да се умножи по 12 за да видиш каква е годишната спрямо изминалия месец подчертавам обаче към днешна дата ,как вървиш като потенциал ,ясно че годината не е минала и не се знае дали ще е такава
                                Тия тънки сметки при бай Джером не вървят!

                                Коментар

                                Working...
                                X