IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Неее...

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Не знам дали твоите принципи са показали предварително, че през юли миналата година Гугъл щяха да скочат на 700 . С което искам да кажа, че дългосрочното държане не е толкова лошо нещо.
    Неее...миналата година юли бях коренно различен човек. Нищо общо със сега ))))

    Дългосрочно държане беше точно до тогава до когато аз писъх в този форум че всичко свърши миналата година това време - СП 212-213. И то свърши наистина. Може да провериш. Март - април миналата година. Само дето си мислех че лихвите ще ги вдигнат горе долу тогава а не декември. Заради което почти проспах лятото без нищо да правя.

    А въпреки че пордавах и купувах до 2015 март аз бях общо взето бах енд холд само където продавах и купувах по определени таргети но като цяло строго фундаментален.

    Коментар


    • Не бе човек

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Добре, продал си на самия връх и после? Купил си на самото дъно на 700 ли? Ако е така, откъде знаеш, че няма да има още надолу?
      Не бе човек, купих тогава когато купих всичко останало и епъл и гугъл и т.н

      Но аз имам супер малко...100 акции на около 708 или нещо такова.

      Истината е че на около 181 СП както казах и вие ме бъзикахте аз имах много малко дълги позиции точно по същия начи както сега имам сравнително малко къси. И нагоре не съм купувал нищо почти. Просто даже не гледах пазара до като не стана 202. Така както ако застана къс колкото искам - ще спрада го гледам преди на падне под 200.

      Нещата са много елементарни.

      Защо правя така ? Защото пазара е бомба със закъснител. Само за миг може да се променят нещата и до като се усетиш си останеш с дългите за един ГОСПОД знае, колко време...а аз хич не искам да съм в такава ситуация. И колкото и да съм сигурен вече съм нащрек.

      А сега търгувам много щото съм си в таргета и на практика няма какво да правя друго а не съм фундаментално толкова къс да отида на почивка. Само кинти и беж...колкото толкова. С малко пари но редовно...като тото то ))

      Не забелязвате ли че станах толкова активен около моите си нива? Преди да си ме чул да купувам и продавам дневно или опции?
      Last edited by Iv_max; 10.04.2016, 22:15.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Ама виж сега...ей затова трябва да имаш таргет.

        Тоя пример е като " аз познавам един на 90 години пуши като смок ама е жив - следвоателно цигарите не са толкова вредни " нищо че има 100 други примера на умрели.

        Ти имаш тоя пример ама има и обратните. Ей затова както казвам трябва да си имаш таргет определен по някакви причини например - очаквания в сектора, общи очаквания към пазара, и конкретни очаквания към компанията. Първите две причини са много важни и все по важни за в бъдеще.

        Ако си сбъркал и си продал...просто можеш да я забравиш тази компания ако желаеш има 3000 други. И времето е пред теб.
        Не знам дали твоите принципи са показали предварително, че през юли миналата година Гугъл щяха да скочат на 700 . С което искам да кажа, че дългосрочното държане не е толкова лошо нещо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Ама виж сега...ей затова трябва да имаш таргет.

          Тоя пример е като " аз познавам един на 90 години пуши като смок ама е жив - следвоателно цигарите не са толкова вредни " нищо че има 100 други примера на умрели.

          Ти имаш тоя пример ама има и обратните. Ей затова както казвам трябва да си имаш таргет определен по някакви причини например - очаквания в сектора, общи очаквания към пазара, и конкретни очаквания към компанията. Първите две причини са много важни и все по важни за в бъдеще.

          Ако си сбъркал и си продал...просто можеш да я забравиш тази компания ако желаеш има 3000 други. И времето е пред теб.
          Добре, продал си на самия връх и после? Купил си на самото дъно на 700 ли? Ако е така, откъде знаеш, че няма да има още надолу?

          Коментар


          • Не искам да ти кажа какво да правиш

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Щом мислиш така - тогава какво ме форсираш да продавам биотехите ?
            Ми просто краткосрочните ми таргети за продан не са достигнати още.
            Струва ми се че тая година наистина ще си е ок за сел ин мей и беж ауей, ала все се надявам дотогава биотехите да ралят едно още 12-15%, най малкото неуспешно да си тестват ма200 и 50 на дневна и седмична преди да се сринат наново с пазара лятото/есента.
            Това отговаря на около 320 IBB и около 28 за HQH. Там вече може да продам една част.
            Ако стане-стане, ако не и голямото мечо клане ми превари таргетите - здраве да е, пак мога да си ги утроя без проблем ако си достигнат долните ми набелязани нива.Е, друго би било да си ги мултиплицирам х 5-6 едно 30% по ниско, ама каквото и когато даде цар пазар-това ще е.

            btw чуват се все повече гласове че всъщност от близо година сме си в мечи пазар, който тепърва ще се развива и това сега е просто едно от неговите ралита.
            Като гледам графиките на индексите ми се струва че има резон в това.
            Други мислят ли така ?
            Не искам да ти кажа какво да правиш. Само казвам какво мисля. Сентимента в битехите според мен е ограничен поради обективни обстоятелства които са : Силно рали миналата година и очаквания за проблеми с цените на лекарствата и от там на печалбите. Това което стана оня ден беше не инвестиция а затваряне на къси.
            Към момента битехите могат да се качат само и единственно поради шорта. Това е мое мнение. Между дургото и за пазара това се отанся.

            Ако пазара избухне нагоре - ще имаш късмет и ще продадеш. Ако е надолу втори такъв шанс може и да нямаш скоро какъвто беше оня ден с 6 % нагоре. Всеки решава какво да прави. Аз имам план твоя може да е друг.

            А относно пазара ако имаш време виж какво съм писъл миналата година по това време за мечия пазар.

            А относно кривите средни и не средни - нещата са елементарни за мен - над 207 - отива към нов хай. Под 204 - отива под 180. Грубо така стоят нещата...омръзна ми да пиша защо. Но аз съм фундаментално съм къс ако отиде на новия хай много по къс ако отиде на долу...чакам да си взема парите.

            На биотехите може да се надяваш само на шорт скуиз. Не на нови инвестиции.
            То е очевадно - Валеант е много по важен от колкото стойността на акциите му за пазара. Той всъщност отключи сериозно тази обществена дискусия относно цените на лекарствата. как ще се развие и дали ще заглъхне нямам представа но риска го има. И докато го има няма потенциал някой да налива огромни кинти в този сектор.Може и да бъркам - ще видим , просто аз така виждам нещата.

            Коментар


            • Да ама аз знаеш се ръководя от други приинципи

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Нямам таргет на тек сектора, дори мисля, че тека в СиП е подценен. А и Гугъл падна доста по-малко от пазара като цяло.

              Разбирам, че ти смяташ, че спихът от февруари е станал точно както си го предвидил. Но не е така. Спихът беше едно неинтелигентно поведение на мениджърите на активи. Това, че имаше риск от такава волатилност в началото на годината беше предвидимо и дори превидено и от мене даже (виж предишни дискусии с ravnovesie). Но дали щеше да се случи, и колко си беше Божа работа.
              Да ама аз знаеш се ръководя от други приинципи. И засега моите бая добре се справят от както съм подхванал.

              Коментар


              • А аз продадох гугъл по една единствена причина

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Продал си Гугъл точно на върха. Но аз тогава нямах престава, че това е локалният връх. Преди ми се е случвало да продам и после да купя още по-скъпо, както стана с MHFI. Първо купих на около 50, продадох на 56 и после... купих пак на 59 . От тогава само си държа MHFI (в момента е на 97) и си свиркам
                А аз продадох гугъл по една единствена причина. Щото след еуфорията пазара си каза думата който си беше мечи. И шанса да падне от 800 е с пъти по голям от колкото да стане 1000.

                Коментар


                • Ама виж сега...

                  Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Продал си Гугъл точно на върха. Но аз тогава нямах престава, че това е локалният връх. Преди ми се е случвало да продам и после да купя още по-скъпо, както стана с MHFI. Първо купих на около 50, продадох на 56 и после... купих пак на 59 . От тогава само си държа MHFI (в момента е на 97) и си свиркам

                  Ама виж сега...ей затова трябва да имаш таргет.

                  Тоя пример е като " аз познавам един на 90 години пуши като смок ама е жив - следвоателно цигарите не са толкова вредни " нищо че има 100 други примера на умрели.

                  Ти имаш тоя пример ама има и обратните. Ей затова както казвам трябва да си имаш таргет определен по някакви причини например - очаквания в сектора, общи очаквания към пазара, и конкретни очаквания към компанията. Първите две причини са много важни и все по важни за в бъдеще.

                  Ако си сбъркал и си продал...просто можеш да я забравиш тази компания ако желаеш има 3000 други. И времето е пред теб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Ако таргета ти на индекса в даден момент е достигнат би трябвало да продаеш частично или всичко което имаш в този индекс и след това при добра възможност ( когато се отвори след седмица ,месец или 6 месеца ) да купиш отново. Така съвсем безопасно ще увеличиш печалбата си с пъти и пак ще си фундаментален.
                    Щом мислиш така - тогава какво ме форсираш да продавам биотехите ?
                    Ми просто краткосрочните ми таргети за продан не са достигнати още.
                    Струва ми се че тая година наистина ще си е ок за сел ин мей и беж ауей, ала все се надявам дотогава биотехите да ралят едно още 12-15%, най малкото неуспешно да си тестват ма200 и 50 на дневна и седмична преди да се сринат наново с пазара лятото/есента.
                    Това отговаря на около 320 IBB и около 28 за HQH. Там вече може да продам една част.
                    Ако стане-стане, ако не и голямото мечо клане ми превари таргетите - здраве да е, пак мога да си ги утроя без проблем ако си достигнат долните ми набелязани нива.Е, друго би било да си ги мултиплицирам х 5-6 едно 30% по ниско, ама каквото и когато даде цар пазар-това ще е.

                    btw чуват се все повече гласове че всъщност от близо година сме си в мечи пазар, който тепърва ще се развива и това сега е просто едно от неговите ралита.
                    Като гледам графиките на индексите ми се струва че има резон в това.
                    Други мислят ли така ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Ако таргета ти на индекса в даден момент е достигнат би трябвало да продаеш частично или всичко което имаш в този индекс и след това при добра възможност ( когато се отвори след седмица ,месец или 6 месеца ) да купиш отново.
                      Нямам таргет на тек сектора, дори мисля, че тека в СиП е подценен. А и Гугъл падна доста по-малко от пазара като цяло.

                      Разбирам, че ти смяташ, че спихът от февруари е станал точно както си го предвидил. Но не е така. Спихът беше едно неинтелигентно поведение на мениджърите на активи. Това, че имаше риск от такава волатилност в началото на годината беше предвидимо и дори превидено и от мене даже (виж предишни дискусии с ravnovesie). Но дали щеше да се случи, и колко си беше Божа работа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Ето тук е ключа за бараката.

                        Идеята за дългосрочност е ок, обаче тя трябва да бъде в синхрон със идеята за реалността. Реалността е че ако тех сектора или насдак пада и гугъл ще пада. Ако таргета ти на индекса в даден момент е достигнат би трябвало да продаеш частично или всичко което имаш в този индекс и след това при добра възможност ( когато се отвори след седмица ,месец или 6 месеца ) да купиш отново. Така съвсем безопасно ще увеличиш печалбата си с пъти и пак ще си фундаментален. Така бях аз до началото на 2015 година само това правех но краткосрочно защото тренда беше повече от ясно че ще върви нагоре до момента в който стане сериозен въпрос за лихвите. А първия сигнал че тренда е свършил беше октомври 2014 година когато пазара се въстанови след спирането на QE то за същия срок като сега.

                        Ако изключим това и прогнозите винаги трябва да разбираш че след нагоре има и надолу и без икономически причини. Така че можеш да си абсолютно сигурен че гугъл рано или късно ще падне пак да си го купиш без значение резултатите му. Особенно ако беше продал като мен на 800 след ърнинига в разгара на мелето февруари. И после пак да го купиш. Не виждам логика ако имаш поглед върху пазара и общо виждане за нешата да не направиш това.

                        Никой всъщност не прави като теб от големите включително и Бъфет. Всички продават прилично често по малко. Всички имат таргет който може и да се променя но го имат. Прочети да видиш.
                        Продал си Гугъл точно на върха. Но аз тогава нямах престава, че това е локалният връх. Преди ми се е случвало да продам и после да купя още по-скъпо, както стана с MHFI. Първо купих на около 50, продадох на 56 и после... купих пак на 59 . От тогава само си държа MHFI (в момента е на 97) и си свиркам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Не е напразен. Човек трябва да се променя в зависимост от средата и условията в които живее.

                          Бях казал какво е казал Чърчил ще го повторя.

                          "Ако искаш да се развиваш...променяй се. Ако искаш да си съвършен - прави го по често"
                          +1
                          абсолютно си прав за това което си написал
                          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Не е напразен. Човек трябва да се променя в зависимост от средата и условията в които живее.

                            Бях казал какво е казал Чърчил ще го повторя.

                            "Ако искаш да се развиваш...променяй се. Ако искаш да си съвършен - прави го по често"
                            Японците ще печатат ли парички още и повече ....
                            те са възлов индекс.....

                            Коментар


                            • Не е напразен

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Значи целият спор за трейдването е бил напразен
                              Не е напразен. Човек трябва да се променя в зависимост от средата и условията в които живее.

                              Бях казал какво е казал Чърчил ще го повторя.

                              "Ако искаш да се развиваш...променяй се. Ако искаш да си съвършен - прави го по често"

                              Коментар


                              • Не стъпвам там

                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Не съм мнителен , просто исках да изляза по-рано навън, защото днес е слънчев неделен ден в Брюксел, а това рядко се случва.
                                Не стъпвам там в Брюксел. Да ме гръмнат ..мани ти

                                Тук съм планирал да отидем за 10 дена в Париж края на месеца на шопинг хем да се съберем цялото семейство...и умирам от страх да не ни гръмнат някъде

                                Коментар

                                Working...
                                X