IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    Много интересен ден се очертава
    Колко да е интересен?

    Коментар


    • Много интересен ден се очертава

      Коментар


      • Ив - за БФБ не е съвсем така - там дългостта е единствен вариант, защото търговията е кежава и ленива - с жалки обеми - преди време някой хвалеше например Атерата колко оборотна акция била (наистина - една от най-оборотните) - и аз сметнах, че годишният оборот на Атерата е по-малък от дневният оборот на Allianz... камо ли да сравняваме с американските пазари и с най-търгуваните акции на него... Само дето и това се изчерпва - тоест ако искаш сгодно да инвестираш на БФБ, просто нямаш избор - само 4-5 компании имат смисъл и всички се нахвърлят там - Щом още има хора, дето се кефят на Бръзия мишок - на цени 35+ кинта: смятай. Аз си държа позициите, само защото съм пазарувал на ниско - и преди отдавна - имам акции, дето съм си ги избил само от дивиденти.

        Иначе очаквам колебаещи се пазари за известно време - докато отчетите пъкват - ако са слаби (което се съмнявам): спад. Ако са добри - продължаваме нагоре, но колебливо и с малки стъпки - защото няма ного мегдан нагоре - сигурен съм, че ще видим Дау (например) на 20 000, но това няма да е скоро. Доста растеж трябва - че сега пазарите в Щатите - доста понадути и икономиката трябва да ги гони. Доналдът ще направи ного - ако го допуснат до властта, а не го убият (защото се боя от това ), но самото му избиране ще доведе до сътресения, макар и временни.

        Лошото е, че падащи щатски пазари, ще дръпнат надолу и останалите, макар че те са на ниски нива, особено азиатските. Вижте например Корея - ами тя за 5 години не е мръднала... Китай тоже е около нивата си отпреди 5-6 години, а колко е ръстът на икономиката на за тия години?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Напълно лаишко мнение: за разлика от квантовите облекчения, негативните отрицателни лихви просто намаляват "предлагането" /все пак централната банка отчита изчезването на едни пари - отрицателната лихва - от резервите на банките, отделно и отлива на депозити от банките, което също намалява паричната маса / на собствената валута, от там и поскъпването й спрямо останалите.

          Коментар


          • Прогнозите за печалба са едната страна на монетата

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Значи очакваш пазарът да падне дори лихвите по 10г. ДЦК да си останат почти рекордно ниски. Трябва да очакваш значителна ревизия надолу на прогнозите за печалба за Q3 и Q4.
            Прогнозите за печалба са едната страна на монетата. Да, очаквам печалбите да са далеч от очакванията. Особенно е важна тенденцията. Мишо, тези евтини кинти и този байбак ще ебат майката на всичко. Трябва да разбереш че не виждам никъде нито една сериозна компания да прави големи инвестиции за в бъдеще. В индексите са отразени огромни очаквания,.На тоя фон компаниите са много скъпи почти всички. Дори и без сериозни сътресения по света - а то ще има със сигурност смятам че ако сега се закърпва положението със байбак и дивиденти при затягане на паричната политика това ще спре. И тогава за една нощ всички ще видят реалността. Или пък като спрат QE то в япония и европа.Това ще е парен чук за всичко включително за валутите. Не мога да напиша всичко което мога да кажа щото е много много....
            Разбери че сме в безумен пазар на акциите камо ли на бондовете. Това е безумно. И на всичкото отгоре ...може да кажеш глупости но много хора изпозлват тази несигурност да си правят каквото искат. И тези хора имат много пари. И до като никой не види здрава основа на която да се стъпи с ясен поглед за поне 2-3 години напред никой няма да купи нищо на този пазар помни ми думата...говоря за този който може да се опълчи на манипулацията. А сега основа няма никаква...намираме се във въздуха като балон и дали ще паднем или ще полетим зависи от къде по силно някой ще духа към дадения момент. С който и да говоря - всеки това казва. Кой ще вдигне пазара дългосрочно и на каква база нямам никаква идея. База няма има само глупости които говорят по телевизията.
            Виж ако ФЕД вдигне лихвите и остави пазара да падне около 1500 и той не се въстанови за една седмица като сега а хората погледнат как наистина се справят компаниите и те почнат наистина да инвестират и се стъпи на здрава основа без всичко да се вдига с безумни проценти за два дена и се погледне фундамента наистина реално тогава можем да говорим за нормални пазарни движения дори и емоционални понякога.
            Проблема е че това което знам ме кара да мисля че тези времена отминават и никой няма далавера от липса на воалитност. Всичко е изкривенно. И не му виждам края. Пазара няма нищо общо от преди години. Може и да не съм прав и всички да се успокоят но като го видя ще мисля. Засега това мисля.
            Сега някой казва ли по телевизията защо йената е толкова скъпа и даже еврото? До сега не чух нещото което знам със прилична сигурност.
            Всички са се юрнали да купуват евра и йени и с тях да купуват корпоративни бондове да ги продават на централните банки.Това е в момента. За това долара поевтиня. И това е валидно най вече за япония. Кой кажи ми нормален човек ще купи корпоративни бондове с отрицателна или нулева лихва в нормален пазар? Ама сега купуват...само щото след два дена да ги продадат на централната банка по високо. Това нормално ли е според теб? Някаква икономика виждаш ли в това или далавера? А някой мисли ли какво ще стане като тази работа свърши? Всички правят кинти и се измъкват като крадци в първата секунда в която могат. Това е и на акциите. Ако ти това не го виждаш...ок...аз обаче го виждам непрекъснато.


            Та така...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              За бондовете не мога да кажа щото не знам. Това е съвсем друг пазар.

              Не мога да предвидя ФЕД. А да не говорим за края на годината.
              Значи очакваш пазарът да падне дори лихвите по 10г. ДЦК да си останат почти рекордно ниски. Трябва да очакваш значителна ревизия надолу на прогнозите за печалба за Q3 и Q4.

              Коментар


              • За бондовете не мога да кажа

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                А къде виждаш US 10YR в края на годината? Аз на не повече от 2.5%.
                За бондовете не мога да кажа щото не знам. Това е съвсем друг пазар.

                Не мога да предвидя ФЕД. А да не говорим за края на годината.

                Дори не знам вече кое е правилното. ФЕД трябваше да вдигнат лихвите 2014 година. Тогава икономиката беше по добре, щяха да охладят страстите, да не допуснат този огромен байбак, ралито на акциите Акциите и бондовете щяха да са в по нормални граници и щеше сега едно да има по здрава основа на която да се стъпи и второ да имат инструмен ако видят истински проблеми да реагират.
                А какво стана сега вече една година назад напред само това е в главите на всички и нищо. Ни да купиш ни да продадаеш. Само напрежение и всеки гадае какво Йелън ще каже. Ебахти пазара. И докато чакаме Йелън ефекта от липсата на достатъчно инвестиции покрай нейната може би подсказана нерешителност , задълбочаващите се проблеми навсякъде по света и увеличаващите се рискове доведоха до положение което е по опасно от всичко до сега. Ей така стават кризите. На майтап.
                Last edited by Iv_max; 11.04.2016, 00:54.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  В другия форум днес, написъх защо точно купих и кога купих и от какво съм се ръководил по друг въпрос.

                  А аз купих толкова малко - само поради това че виждах много яка логика. Иначе ако не виждах като теб щях да се набълбокам до козирката. Ама понеже логиката да падне пазара е толкова огромна че някак си не виждам другата хич да скочи дългосрочно.

                  Ама разни хора...разни логики
                  А къде виждаш US 10YR в края на годината? Аз на не повече от 2.5%.

                  Коментар


                  • В другия форум

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Не знам за тебе, но аз точно затова купих. Ако смятах, че има логика - нищо нямаше да купувам.
                    В другия форум днес, написъх защо точно купих и кога купих и от какво съм се ръководил по друг въпрос.

                    А аз купих толкова малко - само поради това че виждах много яка логика. Иначе ако не виждах като теб щях да се набълбокам до козирката. Ама понеже логиката да падне пазара е толкова огромна че някак си не виждам другата хич да скочи дългосрочно.

                    Ама разни хора...разни логики

                    Коментар


                    • Е как рано

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Рано е да се каже, дали всичко е свършило. Каквото и да означава "всичко"
                      Е как рано една година загубено време малко ли ти е на теб?

                      Гилд беше 130 като всеки ден виках - продавайте, виках продавайте всичко битехнологии IBB беше 350... виках минимум 25 % надолу битехнологиите и технологиите 100 % - никой не вярваше. Нищо му нямало на тренда викаше пък Равния.

                      Ебах му майката, познах върха март 2015, после познах корекцията 2015, декември познах късите, после познах от късите дългите до сега....какво искате повече бе братче... сега ако позная пак...какво ще се измисли за да се каже на бялото - черно?

                      Всичко е докумнетирано кога съм казал и какво съм имал пред вид.

                      И после щял съм да загубя всеки момент.

                      Лично моето мнение е че голяма част от фундаметалистите в този форум са такива поради факта че до някаква степен са на загуба. Подобно на БФБ. Аз смятам че трябва да си чисто луд да си там но има много хора които са там. Но според мен са там защото са на загуба и няма как да не бъдат там и все мечтаят за някакво рали в необозримо бъдеще.

                      Ето сега...като си виждал IBB 350 ..и някак си все се надяваш че пак ще го видиш че и повече. И викаш много падна не може да не се вдигне. Обаче всяка година си има игра.
                      2014-2015 беше играта на биотехите и аз имах ехей колко много...пак продадох на върха. 2015 беше на ФАНГ... Вие искате всеки ден - велик ден.

                      сега се сетих че и познах качването след спада септември когато и спрях да влизам в този форум - и в края продадох всичко на 100 %. Всъщност средносрочно всичко съм познал до момента.
                      Last edited by Iv_max; 10.04.2016, 23:35.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        А за февруари...и липсата на логика - мисля че вие сте малцината които не виждат логика.
                        Не знам за тебе, но аз точно затова купих. Ако смятах, че има логика - нищо нямаше да купувам.

                        Коментар


                        • Бъзикахте ме че

                          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Значи на самото дъно си купил.

                          Не знам за какво сме те бъзикали. Ravnovesie и аз бяхме на мнение, че спихът от февруари стана от страх без някаква особена логика.
                          Бъзикахте ме че не съм бил купил повече и съм щял да купя повече ама по скъпо.

                          Е както всички видяхме не купих и съм прилични пари напред без никакъв риск.

                          А за февруари...и липсата на логика - мисля че вие сте малцината които не виждат логика.
                          Last edited by Iv_max; 10.04.2016, 23:05.

                          Коментар


                          • Утре може да стане интересен ден-ФЕД има извънредна среща свързана с ревизирането на растежа на икономиката,да се надяваме че ще кажат най-сетне че царя е гол

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              Дългосрочно държане беше точно до тогава до когато аз писъх в този форум че всичко свърши миналата година това време - СП 212-213. И то свърши наистина.
                              Рано е да се каже, дали всичко е свършило. Каквото и да означава "всичко"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Но аз имам супер малко...100 акции на около 708 или нещо такова.

                                Истината е че на около 181 СП както казах и вие ме бъзикахте аз имах много малко дълги позиции точно по същия начи както сега имам сравнително малко къси.
                                Значи на самото дъно си купил.

                                Не знам за какво сме те бъзикали. Ravnovesie и аз бяхме на мнение, че спихът от февруари стана от страх без някаква особена логика.

                                Коментар

                                Working...
                                X