IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    аз я прочетох...отгоре отгоре. Значи...ей това е другия бизнес, да седнеш да умуваш и да търсиш корелации и зависимости от които обаче пари в 99% от случаите не може да направиш.

    Икономиката е напълно безмисленна наука в областа на пазара. Или айде почти безмисленна...Но е чудесна за обясняване на историята. И медийни новини.

    Всеки ден наблюдавте това...не се ли научихте не знам. Поне година ако си на пазара ще разбереш че всичко дето четеш...слушаш вярваш...не ти носи никаква полза. То ако ставаше така...всички да са милионери.

    Виж ако ти плаща някой за това да пишеш....или да говориш по Блумбърг.....разбирам. Но на база на тея приказки да взимаш решения е ......нямам дума точна.

    Всеки ден ги гледам кви глупости ръсят по телевизиите...а някой даже ги познавам лично. "експерти" .
    Но говорят добре....те затова им плащат.
    Това е базирана на стратегия, кедото купувахме option on vix и сега репликираме Credit през cds възоснова на очакването ни

    Коментар


    • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

      Кво ти е мнението за Macy
      нямам мнение.

      Ние търгуваме главно фютчерси. И много селектирани акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

        Цяла статия ти пуснах долу която аз съм писал. Ако имаш коментари, добре си дошъл
        аз я прочетох...отгоре отгоре. Значи...ей това е другия бизнес, да седнеш да умуваш и да търсиш корелации и зависимости от които обаче пари в 99% от случаите не може да направиш.

        Икономиката е напълно безмисленна наука в областа на пазара. Или айде почти безмисленна...Но е чудесна за обясняване на историята. И медийни новини.

        Всеки ден наблюдавте това...не се ли научихте не знам. Поне година ако си на пазара ще разбереш че всичко дето четеш...слушаш вярваш...не ти носи никаква полза. То ако ставаше така...всички да са милионери.

        Виж ако ти плаща някой за това да пишеш....или да говориш по Блумбърг.....разбирам. Но на база на тея приказки да взимаш решения е ......нямам дума точна.

        Всеки ден ги гледам кви глупости ръсят по телевизиите...а някой даже ги познавам лично. "експерти" .
        Но говорят добре....те затова им плащат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение


          Ако искаш да изкопчиш някаква информация от някой....един по умен въпрос е например: Какво мислиш например за петрола? И дори да добавиш какво мислиш ти.... за да предизвикаш реакция и от там да извлечеш необходимата ти информация. Никой никога който знае нещо няма да ти го каже заради черните ти очи.
          Добре, вече в такъв стил ще ти задавам въпроси

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Както казах преди...човек си личи по въпросите.

            Дори не мога на сън да си представя да разговарям с някой и да му задам два въпроса....Какво да купя и кога да продам? и Другия : Ти колко печелиш?

            а що няма да ги задам....е въпрос на цяла книга и или го разбираш или не го разбираш

            Ако искаш да изкопчиш някаква информация от някой....един по умен въпрос е например: Какво мислиш например за петрола? И дори да добавиш какво мислиш ти.... за да предизвикаш реакция и от там да извлечеш необходимата ти информация. Никой никога който знае нещо няма да ти го каже заради черните ти очи.

            Вие правите една огромна грешка когато сравнявате себе си спрямо това което гледате по телевизията или четете в интернет. Поне 5 пъти съм казвал че публичната информация е за публичните фондове. Какво печели казва само тоя който с резултатите си печели клиенти. А бизнеса с работат за клиенти е в комисионните и процента за управление а не в печалбата. Това не може да ви увре главата сякаш ви говоря за ядрен синтез. Гледате Бъфет ...мъфет...и т.н не може да гледате Бъфет.Бизнеса му е коренно различен. Бизнеса на всеки публичен фонд е много различен. затова са ви промили мозъка с възвращемост от 5 или 7 % процента. Което е печалба само за тоя дето управлява фонда. За другите е съхранение на капитала...+ покриване на инфлацията.

            Затова са и подобни тъпи въпроси.
            Или като оня....да съм му кажел идея. ква идея да му кажа на идеота.

            Един умен въпрос отваря врати....един тъп въпрос ги зазижда.
            Кво ти е мнението за Macy

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
              Iv max, на колко сте от началото на годината процентно, имаше волатилност която търсите
              Както казах преди...човек си личи по въпросите.

              Дори не мога на сън да си представя да разговарям с някой и да му задам два въпроса....Какво да купя и кога да продам? и Другия : Ти колко печелиш?

              а що няма да ги задам....е въпрос на цяла книга и или го разбираш или не го разбираш

              Ако искаш да изкопчиш някаква информация от някой....един по умен въпрос е например: Какво мислиш например за петрола? И дори да добавиш какво мислиш ти.... за да предизвикаш реакция и от там да извлечеш необходимата ти информация. Никой никога който знае нещо няма да ти го каже заради черните ти очи.

              Вие правите една огромна грешка когато сравнявате себе си спрямо това което гледате по телевизията или четете в интернет. Поне 5 пъти съм казвал че публичната информация е за публичните фондове. Какво печели казва само тоя който с резултатите си печели клиенти. А бизнеса с работат за клиенти е в комисионните и процента за управление а не в печалбата. Това не може да ви увре главата сякаш ви говоря за ядрен синтез. Гледате Бъфет ...мъфет...и т.н не може да гледате Бъфет.Бизнеса му е коренно различен. Бизнеса на всеки публичен фонд е много различен. затова са ви промили мозъка с възвращемост от 5 или 7 % процента. Което е печалба само за тоя дето управлява фонда. За другите е съхранение на капитала...+ покриване на инфлацията.

              Затова са и подобни тъпи въпроси.
              Или като оня....да съм му кажел идея. ква идея да му кажа на идеота.

              Един умен въпрос отваря врати....един тъп въпрос ги зазижда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

                Дай да видим един смислен коментар и от теб... Или капацитета не ни позволява да пишем повече от едно изречение....
                Цяла статия ти пуснах долу която аз съм писал. Ако имаш коментари, добре си дошъл

                Коментар


                • Iv max, на колко сте от началото на годината процентно, имаше волатилност която търсите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                    Е един път един смислен коментар от теб. Да не ти го казаха на брифинга
                    Дай да видим един смислен коментар и от теб... Или капацитета не ни позволява да пишем повече от едно изречение....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Принципно си прав с аргументите. Моята теза е че при търговска война . Китай е с най голяма възможност да окаже натиск на САЩ , чрез облигационния пазар. Което в известен смисъл се потвърждава и от теб с важността на връзката Китай, САЩ. Не е задължително да се отреже клона на който седим. Китай може да не предприеме реални действия, Реакцията може да е само за сплашване и само вербална, Относно втората част ,,че си противоречиш,, Не го обясних много точно. Имам предвид че сега си убеден, че сценария описан от мен не може да случи. Както и си бил убеден и преди това, но в последстви си бил изненадан.,, там където никога не съм очаквал.,, и ,, Невероятно е колко бързо се променят нещата.....това което сега е немислимо - след кратък период става реалност.,, Противоречието е в това че след като си разбрал че нещо немислимо за теб се случило преди. Сега пак твърдиш че ,, това не може да се случи,, Много добре знаеш че крайната вяра в нещо при реална търговия на пазарите свършва зле в дългосрочен план. Моята теза не задължително да се случи сега или въобще да се случи, но може да има напрежение в бъдеще. Поздрави.
                      Виж сега....отзад - напред.

                      Всичко може теоретично на този свят. Може и утре да ни удари метеорит. Въпроса винаги е каква е вероятността да се случи нещото.
                      Когато пишат отчетите нашите момчета винаги се употребява думата i belive that... и се изброяват аргумнетите защо вярват в нещото което мислят че може да се случи. Решение винаги се взима на база на вероятност. Дори фактите са факти само докато не се опровергаят.

                      Така че когато аз казвам нещо че съм убеден че няма да стане всъщност казвам че към момента вярвам че вероятността това да стане е много малка.

                      А отнонсо началото.....нека да не драмаизираме тази търговска война...нека оставим това на медиите...те се справят блестящо с нагнетяване на емоциите. Вярвам че нищо кой знае какво няма да стане на практика освен че САЩ ще олекнат като държава.
                      Ако се случи нещо с кредитния пазар, въпреки че медиите е вероятно да обвинят за това тези действия на Тръмп или ответни на европа или китай...много силно вярвам че това няма да е причината. проблеми с кредитния пазар може да има втоата половина на тази година с по голяма вероятност към септември. Но нещата при нас са ден за ден ...така че....не бихме заложили на какво да е дългосрочно.

                      А отнонсо Китай...Китай оказва натиск на САЩ по всички фронтове отдавна. Тръмп както обикновенно хич не се усеща.
                      Пак казвам тея приказки са за маса...те нямат трейдърска стойност. За мен е важно кво се случва наистина на пазара. Там си личи повече кви са настроенията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        те минаха 4 от тогава. това не е за вас. няма смисъл
                        Разликата между short и long обясниха ли ти

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                          Iv maks, какво стана с брифинга нали щеше да ни уведомиш какви въпроси сте обсъждали, беше обещал
                          те минаха 4 от тогава. това не е за вас. няма смисъл

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                            Ив макс от началото на годината какъв ви е резултата на вашия хедж фонд процентно, ако не е неудобен въпроса за теб разбира се .
                            Как да знае, той не е бил в бриефинга

                            Коментар


                            • Ив макс от началото на годината какъв ви е резултата на вашия хедж фонд процентно, ако не е неудобен въпроса за теб разбира се .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                                Iv maks, какво стана с брифинга нали щеше да ни уведомиш какви въпроси сте обсъждали, беше обещал
                                И аз чакам. Изпекох си дори пуканки

                                Коментар

                                Working...
                                X