IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Това няма да има значение. Важното е, че покачването на нефта не се прехвърли върху борсата поне за 1 час.
    Е, аз изобщо не мисля, че петрола е причината за спада по борсите, така че другите да отговарят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      А дали се счупи, да не замине и петрола набързо сега?
      Това няма да има значение. Важното е, че покачването на нефта не се прехвърли върху борсата поне за 1 час.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Някой може ли да ми каже защо сега се счупи корелацията между борсите и нефта?
        Та да му пиша една шестица.
        А дали се счупи, да не замине и петрола набързо сега?

        Коментар


        • Някой може ли да ми каже защо сега се счупи корелацията между борсите и нефта?
          Та да му пиша една шестица.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

            Аз съм фен и въобще не гледам какво предлага конкуренцията. Епъл и нещо друго!
            Мдааа, аз бях едно време като теб на тема компютри. От Apple II та чак до G4 не признавах друга марка и операционна система, а това са доста годинки. После минах на Windows и Dell и открих цяла нова Вселена като хардуер и софтуер. Бъдещето на Apple в смартфоните ще е същото като това при компютрите. Иновативни, но само дотам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              Начи buy ойл къмпанис?
              Пусто TGA вече избухна ...
              По-скоро не. Или само нефт трябва да се купува или валути свързани с нефта, но много внимателно срещу кои други валути.

              Щетите на нефтените компании от цените напоследък вече са факт. Просто трябва и да ги отчетат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                От преди малко и във връзка със сложните матрици

                RUSSIAN ENERGY MINISTER NOVAK SAYS SAUDI ARABIA PROPOSED TO CUT OIL PRODUCTION BY EACH COUNTRY BY UP TO 5 PCT

                А това стана ясно още от онзи ден.
                Беше въпрос на дни да излезе и като новина.
                Начи buy ойл къмпанис?
                Пусто TGA вече избухна ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Който чел - чел, който разчел - разчел, който се възползвал - възползвал. За умрелите не бият два пъти камбаните. Няколко часа преди ралито на нефта постнах нещо. Имаше сигнал в поста ми. Ставаше дума за Саудитска Арабия. Правилно разчетен или не, след този сигнал - нефтът скочи с над 10%.

                  По-лесно се решават линейни уравнения, а не матрици.
                  От преди малко и във връзка със сложните матрици

                  RUSSIAN ENERGY MINISTER NOVAK SAYS SAUDI ARABIA PROPOSED TO CUT OIL PRODUCTION BY EACH COUNTRY BY UP TO 5 PCT

                  А това стана ясно още от онзи ден.
                  Беше въпрос на дни да излезе и като новина.

                  Коментар


                  • купувате ли баткии
                    Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                    Коментар


                    • http://www.nasdaq.com/article/5-huge...nment-cm570669

                      Toва ме замисли.....май прекалено надценяваме ISM на услугите за сметка на индустриалния, а последния хич не показва нещо добро.

                      Secondly, according to Ruchir Sharma of Morgan Stanley, manufacturing accounts for 60% of S&P 500 profits. That's a substantial role in financial markets, is it not? In fact, we can readily see this relationship between contraction in the Institute for Supply Management's manufacturing sector and contraction in S&P 500 company profits.

                      Read more: http://www.nasdaq.com/article/5-huge...#ixzz3yXxZkSXt

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                        по тая логика,не следва ли че акциите на интел,имат доста по добро бъдеще от такива,като ейпъл или майкрософт.или съм в грешка.
                        Е това, не се наемам да го предскажа. На пръв поглед може да изглежда така, ама те си имат други проблеми. Потребителите могат да почнат да предпочитат АРМ архитектурата, която е господстваща в мобилния сегмент и сега. Ама може да започне да се налага по-силно при ПЦ-тата и сървърите. Тогава Интел отиват в канала.

                        Пък Епъл могат да почнат да си правят парите от мобилни плащания. Не се знае.
                        Майкрософт си правят парите от корпоративните клиенти и си свиркат, за сега. От доста време ги погребват, ама те май не са разбрали.

                        Предсказването на бъдещето е трудна задача, а в технологичния сектор почти невъзможна. Ако ти се търгуват точно тези, харесай си трендче, избери си подходящ вход и сложи отдалечен стоп. Други идеи не ми идват.

                        Коментар


                        • Запис от онлайн семинар за прогнози 2016 и инвестиционни идеи

                          Привет!

                          Можете да гледате запис на проведения на 27 януари онлайн семинар "Прогнози 2016 г. и в какво да инвестирате според тенденциите".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Не, не е различно от РС, абсолютно същото е. И съдбата на играчите в сектора ще е същата.
                            Определен брой производители на електронни компоненти доставят на всички "производители", чиито продукти само сглобяват в чужди фабрики с тайвански/китайски собственици в Китай. 2-3 вида ОС за РС и 3-4 за мобилни устройства. Това е. Всичко е взаимозаменяемо. Архитектурите са същите, следователно разликите минимални. От там резултата е ясен: свиване на маржовете и консолидация на сектора. А лъвския пай от добавената стойност отива при този, които прави екосистемата: Майкрософт, Гугъл, Епъл. Епъл обаче продава и хардуер, т.е. ще има компресия на мафжовете за тях. Кога, не знам: утре, догодина, след 5 години...резултата е ясен.

                            А Windows-а си има собствено ядро, което не променя факта, че архитектурата отдолу е същата, интелска. Можеш да сложиш на епълски компютър Windows, може и обратното. Все същата. Останалото са празни приказки.
                            по тая логика,не следва ли че акциите на интел,имат доста по добро бъдеще от такива,като ейпъл или майкрософт.или съм в грешка.
                            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              +1
                              Прави ми впечатление, че от време на време се появяват участници в този форум, които говорят високопарно, правят стотици или хиляди постове за нула време, поучават и обиждат всички с различно мнение от тяхното. След време изчезват и споровете, които са водили отпреди 3 месеца да кажем, остават недовършени. Такива примери са Iv_Max, Космонавта и други герои. Дано да греша, но имам чувството, че този ник няма да го виждаме след 1 г. да кажем. А ако го виждаме, то той ще пише в пъти по-малко.
                              Високопарно може да ти изглежда, по простата причина че са стойностни например.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Така е, така е. Много различно е от РС. При Епъл всичко се конструира/дизайнва и тества като едно цяло. При РС-тата е анархия и затова има много несъвместимост и като си ъпгрейднеш операционната система един-два пъти и започва да прави проблеми.

                                Не знам сега Windows вече на UNIX ли е базиран? OS е отдавна UNIX.
                                Не, не е различно от РС, абсолютно същото е. И съдбата на играчите в сектора ще е същата.
                                Определен брой производители на електронни компоненти доставят на всички "производители", чиито продукти само сглобяват в чужди фабрики с тайвански/китайски собственици в Китай. 2-3 вида ОС за РС и 3-4 за мобилни устройства. Това е. Всичко е взаимозаменяемо. Архитектурите са същите, следователно разликите минимални. От там резултата е ясен: свиване на маржовете и консолидация на сектора. А лъвския пай от добавената стойност отива при този, които прави екосистемата: Майкрософт, Гугъл, Епъл. Епъл обаче продава и хардуер, т.е. ще има компресия на мафжовете за тях. Кога, не знам: утре, догодина, след 5 години...резултата е ясен.

                                А Windows-а си има собствено ядро, което не променя факта, че архитектурата отдолу е същата, интелска. Можеш да сложиш на епълски компютър Windows, може и обратното. Все същата. Останалото са празни приказки.

                                Коментар

                                Working...
                                X