IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Погледнах Rheinmetall. Изпуснах ги обаче днес - понесли са се главоломно нагоре. Но имат още мегдан за растеж. Ама не дават данни за дивидент - принципно май месец ги раздават ама за сега няма обявени дати в моята платформа поне. Утре ще ги дебна.
    Lockhead са скъпички и дивидентът им е малък, но пък го дават тия дни и може само заради него да си ги закупя. И тях ще ги следя.
    terziev, не мисля, че при теб е късмет. Заради кризата е - нормално е да печелиш много сега като всичко е нагоре все още. Въпреки че си се олял с тия 85% - дано наистина си таланат, че много ми влияеш и без да искам купувам споменати от теб акции. На мен ми пише за последните 3 месеца печалба 34,93%, които не знам как са ги сметнали, но определено не съм спечелила толкова много пари. И сигурно една трета от печалбата ми са ми от нафтата.
    АМ ги взех на 4,26 с кюртажа и всички сметки включени 545 бройки. Нищо лошо не искам да кажа за тях, просто като им гледам потъващата графика се плаша. Всички нефтени тръгнаха нагоре, а тия още се помотват. Дано се отприщят. И на мен ми изтекоха очите. А и чета бавно и нямам и толкова акъл и памет да ги проучвам. Както казах карам на интуиция. Или по-точно уча се да я чувам, че с толкова мислелне и логика съм заглушила, но не винаги ми се удава.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Имам обаче една чуденка. Гледам, че сме доста новобранците (нямам предвид само форума), които покрай ковида започнаха да търгуват супер активно. Гледах едни графики на Robinhood с колко са се увеличили сделките по време на пандемията. Този път именно по-дребните риби направиха пачка, а големи инвеститори си седяха на кеша и почнаха да зеленясват от яд, че изтърваха скока на цените.

      Та чуденката ми е, какво ще стане когато мерките напълно отпаднат и дребните риби не можем да седим по цял ден да търгуваме и да правим оборотите. Много хора ще си изтеглят парите, за да ги вкарат в каквото по принцип си се занимават. Дали Бъфет и подобните му ще се активизират или активите ще се сурнат надолу. В момента, включая дивидентите, съм на 85% печалба. Злато нямам къде да държа, а не ми се вярва да продължи още дълго такъв щур късмет.
      85% доходност за няколко месеца е мега-гига-отличен резултат. Браво!
      Моята е далеч по-скромна, 17% от края на март до сега/2месеца/. Ако Тръмп бъде преизбран наесен, много се надявам на удвояване до края на годината.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Резултатът ти е меко казано идеален, особено като се има в предвид волатилността на пазарите, а друг начин да успееш, освен да ти изтекат очите пред екрана, няма. 200 сделки са си доста, но щом уцелваш почти всяка една, няма нужда да променяш нищо. BABA е от акциите, които почти винаги е добре да имаш, по принцип надминават очакванията, а и да дойде и да не дойде пак вирусът, съм убеден, че резултатите от второто тримесечие ще са по-добри от първото.




        От март насам избягвам почти изцяло акциите, като се фокусирам върху индекси и нефт 90% от сделките ми. Като цяло мисля, че нефта и златото са най-сигурните инвестиции с най-голям потенциал до края на годината. Съжалявам много, че не вкарах достатъчно в нефт преди една-две седмици от лакомия за по-добра цена, очаквайки да падне още малко, но увеличат ли се случаите и затворят ли се границите пак, си заслужава човек да разполага с кеш, не само за нефт, а и след като вече видяхме кой как се справя по време на епидемия, да се изберат подходящи акции на промоция.




        Трябва много да се внимава ако си инвестиран на 100%. Прецени кой ти пречи да спиш и кой си струва да го държиш каквото и да стане. Не забравяй, че винаги може да хеджираш с опции. За инфлацията конкретно има сигурна защита: https://www.investopedia.com/terms/t/tips.asp.

        И все пак следващите две седмици ще бъдат решаващи за много неща и не забравяй, че ако не се чувстваш на 100%, няколко дни без екрани и графики понякога могат да се отразят много добре!




        /трябваше да си направя нов акаунт, понеже сайтът незнайно защо не ми даваше да ползвам стария и само на мен ли ми отнема цял ден и сто натискания да пусна един отговор??/

        Коментар


        • Резултатът ти е меко казано идеален, особено като се има в предвид волатилността на пазарите, а друг начин да успееш, освен да ти изтекат очите пред екрана, няма. 200 сделки са си доста, но щом уцелваш почти всяка една, няма нужда да променяш нищо. BABA е от акциите, които почти винаги е добре да имаш, по принцип надминават очакванията, а и да дойде и да не дойде пак вирусът, съм убеден, че резултатите от второто тримесечие ще са по-добри от първото.




          От март насам избягвам почти изцяло акциите, като се фокусирам върху индекси и нефт 90% от сделките ми. Като цяло мисля, че нефта и златото са най-сигурните инвестиции с най-голям потенциал до края на годината. Съжалявам много, че не вкарах достатъчно в нефт преди една-две седмици от лакомия за по-добра цена, очаквайки да падне още малко, но увеличат ли се случаите и затворят ли се границите пак, си заслужава човек да разполага с кеш, не само за нефт, а и след като вече видяхме кой как се справя по време на епидемия, да се изберат подходящи акции на промоция.




          Трябва много да се внимава ако си инвестиран на 100%. Прецени кой ти пречи да спиш и кой си струва да го държиш каквото и да стане. Не забравяй, че винаги може да хеджираш с опции. За инфлацията конкретно има сигурна защита: https://www.investopedia.com/terms/t/tips.asp.

          И все пак следващите две седмици ще бъдат решаващи за много неща и не забравяй, че ако не се чувстваш на 100%, няколко дни без екрани и графики понякога могат да се отразят много добре!

          /трябваше да си направя нов акаунт, сайтът не ми даваше да си ползвам стария незнайно защо и само на мен ли не ми качва отговорите веднага а трябва по няколко пъти да пробвам?/

          Коментар


          • Благодаря, altorn888. Явно си напред с материала. За първи път чувам за trader.bg. Ще го разуча, въпреки че смятам да съм точно от тези, които ще гледат да минат на малко "по-пасивни дългосрочни стратегии". Само да открия какви да са точно тези стратегии. При всички случаи можеш да търгуваш през IBKR, където ще имаш добър избор, но няма да е на марджин.

            На мен основната ми печалба е от дейтрейдинг на APT и от над 115% възвращаемост от WES (автоматично се продаде, мислех да го държа и сега ме е яд, защото печалбата щеше да е близо 200%). Особено при APT на няколко пъти се препотих и не ми се мисли, ако бях на марджин. Явно имаш по-здрави нерви.

            Според jstock съм на +84,60% за 312 дни - това с включен дивидент и брокерски такси, но преди данъци. Реално започнах от март. Преди това се бях излъгал през "Елана" (SAXO) да купувам с малки суми някакви ETF-и (JDXJ, VDE) и едни мини за сребро ASM, които може да минат за penny. То и AM беше по гущер и половина по едно време. Стъпките съм ги дращил тук и в другата тема, защото около мен няма с кой една дума да разменя по въпроса. Реално обаче е късмет на начинаещ, лесно променяне на "стратегията", в началото четене на Yahoo, после Seeking Alpha, малко Zerohedge, последните дни pipbel и срам ме е да кажа колко точно киснене пред компа. Досега портфейлът ми се менеше почти напълно през дестина дни, само BABA си седеше от самото начало. Около двеста сделки имам за два месеца, което преди да ти прочета поста ми се струваше бая.

            Проблемът е, че вече почти всичките ми спестявания са вкарани и почва яко да ме е шубе. Късметът се обръща лесно, а няма нужда да се самозаблуждавам, че съм инвеститор. Помня как не спах на 12 март, а тогава бях вкарал в пъти по-малко пари от сега. Отделно направо не се чувствам здрав от толкова висене пред екрана. Печалбата ми не е голяма в абсолютна стойност, но за мен това са заплатите за цяла година. Търся точно по-спокойни идеи - как да не загубя и да се предпазя от инфлацията, без да трябва си следя акаунта всеки ден.

            Коментар


            • terziev,
              Тrader.bg, предлагат марджин и с минималния депозит от десет лева и въпреки, че са по-скоро лош брокер, много рядко успявам да намеря Penny stocks при тях (никога не търгувам на ОТС, само евтините от NYSE и NASDAQ), които да имат достатъчен обем и да са мръднали с поне +/- 15%, но когато намеря успявам да припечеля, рискувайки малко пари, благодарение на ливъриджа и на това, че можеш да направиш и 100 сделки за ден.

              Например преди месец-два, когато разкриха Luckin Coffee, че са лъгали с цифрите, с 4-5 дълги и къси направих около 800% печалба, а го играх само със 100 лъва, което май само при трейдъра може да стане. За днес още не съм разгледал подробно какво ще покаже скенера, но смятам да видя какво ще стане с TSE:HEXO, може да има шанс за 15-20% печалба на късо, иначе в днешно време например всяка компания, която излезе с новини за ваксина е сериозна възможност за бърза печалба( най-яркия пример е NASDAQ:SRNE, който преди седмица някъде имаше обем от над 500 милиона, и на следващия ден падна с почти 50%).
              Единственото самоубийствено при такива стратегии е да държиш overnight, но ако си слошиж стоповете където трябва и ги играеш в първите няколко часа, след като отворят, рискът става почти като при всички други акции.

              Според мен всички, които са се възползвали от ситуацията и са на зелено, ще продължат да търгуват, но с по пасивни дългосрочни стратегии.
              Иначе и аз чакам да видя какво ще направят Berkshire с толкова пари. Изглежда, че по-скоро очакват нова вълна и спад в цените, а дори и да не стане така изглежда, че не ги сърбят ръцете да харчат, най-много да засилят малко обратното изкупуване.

              Злато заредих януари, но ако се сурнат пазарите, ще има промоции и там, но като цяло в следващите няколко седмици ще си проличи дали не избързаха със свалянето на мерките и дали пак ще има паника на пазарите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                HSBC - дайте мнение ...
                от много хора съм чувал само добри неща ... консервативна и добре управлявана ... Явно ще страда покрай риториката Тръмп- Си ...
                Първо да кажем, че е любимата баМка на Импето. Да, консервативна, но управлението средно. Основната част от бизнеса им идва от Хонк Конг, около 80% мисля. Имат добри връзки с управлението, но след като блокираха някои сметки на протестиращите там им палнаха някои офиси, счупиха банкомати и т.н. Още преди вируса обявиха съкращения на персонал, слаби резултати от бизнеса в Европа, наскоро спряха и дивидента.

                Банките са кофти бизнес със залязващи перспективи, а тази с назряващи още по - големи проблеми в Хонк Конг и за спекулативни 10% не бих пипал, по - скоро къса, underperform.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  TERZIEV, супер успешен си, ако си направил +85% от началото на кризата (или от началаото на годината). Трябва много хора да ти следваме стъпките, като на дедо Бъфет, половината да направим ще е голям успех. Вярно че е много волатилно време и това помага.
                  То с такива печалби не му трябва да работи

                  Коментар


                  • TERZIEV, супер успешен си, ако си направил +85% от началото на кризата (или от началаото на годината). Трябва много хора да ти следваме стъпките, като на дедо Бъфет, половината да направим ще е голям успех. Вярно че е много волатилно време и това помага.

                    Коментар


                    • Сакън, за AM само хубаво да се чува! Да не ми я урочасате, че след продажбата на бабата ми е най-голяма част от портфейла. Засега чудесно се движи, нямам идея какво не и харесваш. На колко си я взела? Ти разполагаш с по-сериозни ресурси и можеш да помислиш направо за бондове. - https://seekingalpha.com/article/434...or-11-ytm-bond

                      altorn888, марджин търговия с депозит 500 не вярвам да има на този свят. Ако откриеш, моля, сподели тук. Мисля, че единственият вариант за OTC акции от България е IBKR, но ти трябва значително по-голяма сума. За SAXO през Елана забрави. Таксите са умопомрачителни. Търгувах няколко хиляди акции на едни сребърни мини по 0,62 цената. Продадох ги на 0,78 и ПАК излязох на загуба от няколко долара. Кои компании си набелязал? На късо да играеш толкова евтини позиции ми се вижда самоубийствено. В yahoo имаше историята на един, който така, без да иска, си докарал стотици хиляди дългове и ги плаща досега.
                      Ха, намерих го - https://www.marketwatch.com/story/he...556-2015-11-19

                      arbeitmachtfrei - https://www.youtube.com/watch?v=9KwwjlS1Of0 ; Ти си бил търпелив, но аз му зададох лимит 204,99. Иначе голям кеф, че преди няколко дни разтоварих бабата на 220. Замислям се за търговия в Хонконг, ама ме е шубе и ме мързи да чета. Таксите са съпоставими, а и няма да плащам такса ADR, която супер ме дразни.

                      ====

                      Имам обаче една чуденка. Гледам, че сме доста новобранците (нямам предвид само форума), които покрай ковида започнаха да търгуват супер активно. Гледах едни графики на Robinhood с колко са се увеличили сделките по време на пандемията. Този път именно по-дребните риби направиха пачка, а големи инвеститори си седяха на кеша и почнаха да зеленясват от яд, че изтърваха скока на цените.

                      Та чуденката ми е, какво ще стане когато мерките напълно отпаднат и дребните риби не можем да седим по цял ден да търгуваме и да правим оборотите. Много хора ще си изтеглят парите, за да ги вкарат в каквото по принцип си се занимават. Дали Бъфет и подобните му ще се активизират или активите ще се сурнат надолу. В момента, включая дивидентите, съм на 85% печалба. Злато нямам къде да държа, а не ми се вярва да продължи още дълго такъв щур късмет.
                      Last edited by terziеv; 24.05.2020, 17:55.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        HSBC - дайте мнение ...
                        от много хора съм чувал само добри неща ... консервативна и добре управлявана ... Явно ще страда покрай риториката Тръмп- Си ...
                        Подкрепата е към 14-15$. Ако ти се чака с години действай

                        Коментар


                        • Здравейте,
                          Бих искал да започна Swing и Intra Day Trading с Penny Stocks и не смятам да рискувам с твърде голяма сума (500-1000$), но би било добре да мога да използвам ливъридж или поне да имам право на къси позиции. За дългосрочните ми инвестиции ползвам Interactive. Разгледах всякакви варианти от Saxo и eToro до Interactive и Tradestation, но за съжаление започвам да си мисля, че няма как да получа това, което искам. Който и брокер да разгледам или има минимум от поне 2000$ за търгувия с маржин, или има Pattern Day Trading Rule. Наясно съм, че при търгувията с истински акции важат почти навсякъде тези изисквания, ноо може би някъде има CFD брокер, който предлага Penny Stocks и е достъпен в България?? Някой друг търгува ли с Penny Stocks активно, но с по-малко от 25 000$ и ако да, чрез кой ИП?
                          Знам, че може би въпросът ми не е за тук, но тази тема е доста по-активна от темата за Day Trading-a, и като цяло изглежда, че тук също търгувате редовно. Благодаря предварително!!

                          Коментар


                          • HSBC - дайте мнение ...
                            от много хора съм чувал само добри неща ... консервативна и добре управлявана ... Явно ще страда покрай риториката Тръмп- Си ...
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Купих Lockheed Martin преди около два месеца на 300 долара.

                              Сега пак може да се вземе, но е на 369 долара и малко по-малко интересно, особено за краткосрочно. За дългосрочно смятам, че е една от най-добрите компании в тази сфера.

                              PS Ама Пип вече ти го е казал.


                              Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                              Мъжът ми вика да купя акции в оръжейна компания. Да знаете такива компании и дали изобщо може да се купят акции в тях? Аз се прецаках с евтините АМ вчера и май както всичко евтино накрая ще ми излязът скъпо. Никакви новини не намирам за тия. Да не са тръгнали да фалират и затова да са се затишили?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                Мъжът ми вика да купя акции в оръжейна компания. Да знаете такива компании и дали изобщо може да се купят акции в тях? Аз се прецаках с евтините АМ вчера и май както всичко евтино накрая ще ми излязът скъпо. Никакви новини не намирам за тия. Да не са тръгнали да фалират и затова да са се затишили?
                                Разгледай внимателно и прецени за дългосрочно!
                                https://en.wikipedia.org/wiki/Rheinmetall
                                Успех

                                Коментар

                                Working...
                                X