IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    170 спайчо
    Но може за "по-кратко" първо да мине през 200.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение

      Смятайте какво предстои, щом той го казва.
      170 спайчо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Точно това имах в предвид че няма какво да научи човек. Колкото и да им се кефи човек на големите търговци е хубаво да признае, че за всеки един индивидуален спекулант има огромно значение играта да е честна. Ако играта не е честна значи то нормалния спекулант само ще губи. Аз лично за това и не се занимавам с комодитис. Който иска да бъде донор да заповяда, мен не мефи да пълня джобовете на нечестни и реално неконтролируеми търговци.
        това не а zа форума. ако пием некои ден по една бира, могата да ти кажа 4е има и доста неста които zа теб като малак инвеститор могат да бадат полеzни.

        така 4е не бади краен, винаги има несто кето може да се вzеме, особена ако си от касаста страна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
          in the business with commodities there is no such thing like fairness. просто те трагуват храната и горивото на целия свят, а това иzисква доста полити4ески игри и лобиzам.
          Точно това имах в предвид че няма какво да научи човек. Колкото и да им се кефи човек на големите търговци е хубаво да признае, че за всеки един индивидуален спекулант има огромно значение играта да е честна. Ако играта не е честна значи то нормалния спекулант само ще губи. Аз лично за това и не се занимавам с комодитис. Който иска да бъде донор да заповяда, мен не мефи да пълня джобовете на нечестни и реално неконтролируеми търговци.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Знам че са между най-големите, но то е много лесно да си между най-големите петролни търговци, когато собственика ти е шеф на държавата, която е ту първия ту втория по големина износител. Путин и на мен да ми даде да му продавам петрола и аз ще съм в тройката без бъкел да разбирам от търговия с петрол.

            П.С. Не казвам че те не разбират от продажби, но просто аз лично уважавам само хора, които сами си постигнали резултатите. Разни спуснати парашутисти не мога да ги уважавам колкото ще да са големи.
            Gunvor са малки сравнени с другите. тех ги махни. гледаи другите, особено Витол.

            и zапомни: in the business with commodities there is no such thing like fairness. просто те трагуват храната и горивото на целия свят, а това иzисква доста полити4ески игри и лобиzам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
              сега уважавам те, ама тук не си up to speed.

              наи големиа оил традер
              1) Vitol
              2) Glencore
              3) Mercuria/ Trafigura
              5) Gunvor (the russion conecntion is gone )

              Noble Group e в Аzиа

              теzи мом4ета движат вси4ки комодитис, ама вси4ки по света. само голдман (J Aron) може им се отовори, но и те отстапиха от паzара. така 4е като те кажат несто вси4ки гледат.
              Знам че са между най-големите, но то е много лесно да си между най-големите петролни търговци, когато собственика ти е шеф на държавата, която е ту първия ту втория по големина износител. Путин и на мен да ми даде да му продавам петрола и аз ще съм в тройката без бъкел да разбирам от търговия с петрол.

              П.С. Не казвам че те не разбират от продажби, но просто аз лично уважавам само хора, които сами си постигнали резултатите. Разни спуснати парашутисти не мога да ги уважавам колкото ще да са големи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Със санкции от САЩ, заради предполагаемо пряко или косвено участие на Путин в собствеността.
                сега уважавам те, ама тук не си up to speed.

                наи големиа оил традер
                1) Vitol
                2) Glencore
                3) Mercuria/ Trafigura
                5) Gunvor (the russion conecntion is gone )

                Noble Group e в Аzиа

                теzи мом4ета движат вси4ки комодитис, ама вси4ки по света. само голдман (J Aron) може им се отовори, но и те отстапиха от паzара. така 4е като те кажат несто вси4ки гледат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                  lol: that are the big 5 traders in the world.
                  no comment
                  Със санкции от САЩ, заради предполагаемо пряко или косвено участие на Путин в собствеността.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Те и Гунвор са едни бизнесмени. Путин си прави фирма под крилото си, която да търгува руски нефт. Със сигурност е интересно, но е малко вероятно човек да научи нещо полезно и използваемо от там. Другите не ги знам
                    lol: that are the big 5 traders in the world.
                    no comment

                    Коментар


                    • Най-високопоставеният "гълъб" в Комитета по парична политика на ФЕД:

                      DUDLEY: EXPECTS TO SEE INCREASED MARKET VOLATILITY AS FED APPROACHES RATE HIKE


                      Смятайте какво предстои, щом той го казва.

                      П.П. Зарежете споровете Левски vs. ЦСКА. Днес приключва месец, финансова година в САЩ, тримесечие и т.н. Ще има интересни неща. Нагоре- надолу.
                      Last edited by anon6706; 30.09.2015, 16:18.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                        As a trader you often walk on the blade,” he said softly. “Be careful and don’t step off.

                        he passed away long time ago.

                        от големите сам срестал само Eike Batista и неколко тупалки от DAX 30.

                        но наи интересни са историте от големит комодите треидари (Vitol, Trafigura, Gunvor, Mercuria). Glencore ми стана ма4но като отидоха на борсата стото много неста станоха публик
                        Те и Гунвор са едни бизнесмени. Путин си прави фирма под крилото си, която да търгува руски нефт. Със сигурност е интересно, но е малко вероятно човек да научи нещо полезно и използваемо от там. Другите не ги знам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Не, знам, но Сорос е поне готин дядка и макар, че като го слушаш как срича може да си помислиш, че е изкуфял, всъщност е много умен.

                          Рич - преследван за 64 престъпления от ФБР:

                          http://www.economist.com/news/obitua...d-78-marc-rich
                          As a trader you often walk on the blade,” he said softly. “Be careful and don’t step off.

                          he passed away long time ago.

                          от големите сам срестал само Eike Batista и неколко тупалки от DAX 30.

                          но наи интересни са историте от големит комодите треидари (Vitol, Trafigura, Gunvor, Mercuria). Glencore ми стана ма4но като отидоха на борсата стото много неста станоха публик

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                            раzликата е малка. питаи сорос
                            Не, знам, но Сорос е поне готин дядка и макар, че като го слушаш как срича може да си помислиш, че е изкуфял, всъщност е много умен.

                            Рич - преследван за 64 престъпления от ФБР:

                            http://www.economist.com/news/obitua...d-78-marc-rich

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                              раzликата е малка. питаи сорос
                              Никак не е малка. Сорос закони не е нарушавал. На Марк Рич почти всички успешни сделки са свързани с откровени далавери на границата на закона или откровено преминаващи тази граница. Включително имаше и в България едни такива през 90 те с едни пшеници и горива, които предизвика правтилествена криза тук като се разчу.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Аз не съм убеден дали Марк Рич е спекулант или откровен престъпник. По-скоро клоня към второто.
                                раzликата е малка. питаи сорос

                                Коментар

                                Working...
                                X