IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Не е много за показване, ама от мен да мине

    Софарма - 10%
    Монбат - 11%
    Химимпорт - 18%
    Химимпорт (привилегировани) - 16%
    Софарма Трейдинг - 7%
    ЦКБ - 14%
    Хидравлични елементи и системи - 2%
    Фазерлес - 3%
    КЕШ - 19

    Мнението има информационен характер и не е препоръка за търговия.
    Това е мъжка приказка
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
      Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
      Не е много за показване, ама от мен да мине

      Софарма - 10%
      Монбат - 11%
      Химимпорт - 18%
      Химимпорт (привилегировани) - 16%
      Софарма Трейдинг - 7%
      ЦКБ - 14%
      Хидравлични елементи и системи - 2%
      Фазерлес - 3%
      КЕШ - 19%

      Мнението има информационен характер и не е препоръка за търговия.
      Last edited by SOFIX; 14.01.2015, 22:56.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
        Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
        +1
        ами то затова е хубаво да си в този форум...нали имаше една приказка...с какъвто се събереш,такъв ставаш

        Коментар


        • ДОХОДНОСТ за 2014 г. и ПОРТФЕЙЛ

          Реална доходност от продажби и дивидент 16,95 % за 2014 год., от които 9 % от дивиденти и почти 8 % от сделки, т.е. капиталова доходност.

          Портфейлът ми понастоящем е:

          1. За дивиденти - Атера, Химимпорт Привил., Софарма имоти и Фонд България - общо 56 % от обема на портфейла, като първите две позиции имат общо 43 %.

          2. За капиталов ръст и дивиденти - Софарма Трейдинг, М+Ц Хидр., Хес, Спиди, Нефт и газ, Монбат, БТ - Холдинг. - общо 39,5 %, като първите три са 22 %.

          3. Непублични за сосен дивидент като Дунав Турс, Мехатроника и др. - 4,5 %.

          За 2015 год. очаквам дивидентна доходност от 6,5 %.

          Желая живот и здраве на всички съфорумци през Новата 2015 год.
          Нищо лично, желая: ПО-МАЛКО ПИСАНЕ, ПОВЕЧЕ ПАРИЧКИ!

          Професорът

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
            Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
            моят само го допълвам, структурата му се запазва

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
              Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
              Да ти кажа нещо от опит: Във форумЪТ всеки купува на дъно и продава на върхЪТ .... ама постфактум ....
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
                Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Интересна тема в подобни времена

                  Хим П - 15%
                  БРЕФ - 29%
                  БСО - 18%
                  СФИ - 12%
                  ЕИНС - 8%
                  Доверие - 6%
                  Атера - 4%
                  кеш - 8%

                  доходност от началото на годината: -5,6%
                  Искам и аааааааааз такъв портфейл!

                  Коментар


                  • Интересна тема в подобни времена

                    Хим П - 15%
                    БРЕФ - 29%
                    БСО - 18%
                    СФИ - 12%
                    ЕИНС - 8%
                    Доверие - 6%
                    Атера - 4%
                    кеш - 8%

                    доходност от началото на годината: -5,6%
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                      аз държа. (на теслата дръжката както се казва ) Освен това държа и синергон.
                      Освен тях имам хес, атера, софарма (чрез севтополис), чез-(3CZ), софком-привилегировани, софарма трейдинг, свилоза, българска роза-карлово (4BH), лесопласт и още 2-3 неликвидни "буклука "
                      Кеша ми е 20%
                      Не е препоръка. Чакам в храстите, долу в ниското, ако има избушване да "усреднявам".
                      Ядва се. Добре, че си без еврохолд поне (да не говорим за енемонитата и елтосите). А защо нямаш спиди !?
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                        Като ви гледам портфейлите и виждам не държите много на Химимпорт, освен Батя де, така че се радвам, защото при един ръст всички ще си набиете кеша там

                        Не е препоръка, айде наздраве и успех на всички
                        аз държа. (на теслата дръжката както се казва ) Освен това държа и синергон.
                        Освен тях имам хес, атера, софарма (чрез севтополис), чез-(3CZ), софком-привилегировани, софарма трейдинг, свилоза, българска роза-карлово (4BH), лесопласт и още 2-3 неликвидни "буклука "
                        Кеша ми е 20%
                        Не е препоръка. Чакам в храстите, долу в ниското, ако има избушване да "усреднявам".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Gross, не мога да се съглася с няколко неща. Първо всички знаем, че не се прави от жито, но вместо рапица могат да се сеят други храни. Втори говориш, че "има гарантиран пазар в цяла Европа". Как става това, когато завода още не е пуснат в употреба? От къде си сигурен, че текущата регулаторна база със задължително добавяне на биодизел към горивата ще продължи? Не е ли по-логично да се субсидират водородни двигатели и електроавтомобили вместо да се добавя биоетанол и биодизел към горивата? В даден момент е възможно чиновниците да се усетят и това да промени всичко. Лично аз нямам зърнени храни поради горепосочените причини.
                          Сравни цените на рапицата с другите житни култури и ще разбереш защо фермерите
                          предпочитат рапицата.Цяла Европа произвежда биодизел.

                          Коментар


                          • Gross, не мога да се съглася с няколко неща. Първо всички знаем, че не се прави от жито, но вместо рапица могат да се сеят други храни. Втори говориш, че "има гарантиран пазар в цяла Европа". Как става това, когато завода още не е пуснат в употреба? От къде си сигурен, че текущата регулаторна база със задължително добавяне на биодизел към горивата ще продължи? Не е ли по-логично да се субсидират водородни двигатели и електроавтомобили вместо да се добавя биоетанол и биодизел към горивата? В даден момент е възможно чиновниците да се усетят и това да промени всичко. Лично аз нямам зърнени храни поради горепосочените причини.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Зърнени храни е много зависима от петрола. Основното и дружество на което се крепи целият баланс е Проучване и добив на нефт и газ. Отделно надеждите за бъдещи приходи са свързани и с биодизела, където риска от промяна на регулаторната рамка нараства непрекъснато. Лично аз предполагам, че в някакъв бъдещ период задължението да се ползва биодизел може да бъде заменено от някакви субсидии за електроавтомобии и водордни двигатели. Нелепо е да се гори храна, особено при тези цени на петрола. Много ми е интересно какъв консолидиран отчет ще изкарат.
                              Биодизелът се извлича от рапица,а не от жито.Поразходи се напролет из Северна България и ще видиш хиляди насяти декари.Сеят я много защото хем скъпо я купуват
                              и има гарантиран пазар в цяла Европа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от asenbo Разгледай мнение
                                По принцип за ЦКБ лично очаквам да има сериозен ръст до края на първото кю на годината. Мое мнение е, че е по-добре да си бачкаш само през тях. Ако искаш да диверсифицираш по скоро виж Зърнени Храни, например. Там нещата много се влияят от долара и имам усещането, че ще има рязко нагоре. Флагмана го пази за второто кю... ;-)
                                Зърнени храни е много зависима от петрола. Основното и дружество на което се крепи целият баланс е Проучване и добив на нефт и газ. Отделно надеждите за бъдещи приходи са свързани и с биодизела, където риска от промяна на регулаторната рамка нараства непрекъснато. Лично аз предполагам, че в някакъв бъдещ период задължението да се ползва биодизел може да бъде заменено от някакви субсидии за електроавтомобии и водордни двигатели. Нелепо е да се гори храна, особено при тези цени на петрола. Много ми е интересно какъв консолидиран отчет ще изкарат.

                                Коментар

                                Working...
                                X