IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Не в университет, но в училище. Макар с група от моите ученици ходихме и в университет да учим

    Това е специално училище, с финансов профил.
    Ами браво тогава... само внимавай какво ги учиш !

    А иначе с педагогическо Висше ли си ? Как така преподаваш ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
      Кой университет?(ако не е тайна)...аз също бях част от системата 10г
      Не в университет, но в училище. Макар с група от моите ученици ходихме и в университет да учим

      Това е специално училище, с финансов профил.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

        Импе, да не сме изтървали нещо около теб ? Или поне аз, де....

        Не беше ли застраховател в "Алианц" ?

        Или аз нещо съм пропуснал ?
        Застраховател съм тоже... но обичам да преподавам
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Ного работи, Скокльо. Философия, психология, логика, етика, право, социология и политология, финанси...
          Импе, да не сме изтървали нещо около теб ? Или поне аз, де....

          Не беше ли застраховател в "Алианц" ?

          Или аз нещо съм пропуснал ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Ного работи, Скокльо. Философия, психология, логика, етика, право, социология и политология, финанси...
            Кой университет?(ако не е тайна)...аз също бях част от системата 10г

            Коментар


            • Сега си мисля: капиталовата стойност на портфейлът не е сбор от котировките на акциите в моментът... а сбор от цените на които РЕАЛНО можеш да ги шитнеш. За инвистиращи на нормални борси едното съвпада с другото, ама на НАШАТА това не е така и то точно за по-големите акционери. Ако имаш да кажем например 0.5 КБ на БФБ, ти просто не можеш да излезеш на моментните цени, не и ако нямаш поне месец на разположение - а и повече. Инвестиращите само на БФБ поемате сериозен риск - освен ако портфейлченцето ви не е под 10 Б при добра диверсификация или дори под 5 Б при по-малка диверсификация.

              То се знае - тоя риск и за мен - зотова понякога мрънкям, че Трейдингчето например ного ми тежи в портфейлът - не защото не го обичам, а защото дори неголямо четирицифрено число акции е вече доста неликвидно.
              Last edited by Императорът; 12.05.2018, 11:43. Причина: 1111
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                Какво преподаваш?
                Ного работи, Скокльо. Философия, психология, логика, етика, право, социология и политология, финанси...
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Фортиссов - само дето моята стойност на, базирана - разбира се на пазарна капитализация, вероятно е по-реална от твоята стойност на, както сме говорили. Ти нямаш гъвкавост, почти не можеш да избягаш, без да понесеш ужасни загуби. Ти си за критика повече, защото аз поне се развивам като знание.

                  Нарисувах колелце, защото ми се дорисува

                  На сборищата няма да мога - все са в дни, дето съм на училище - как не се паднаха понеделник или вторник? На трейдинговото сборище може и да успея да пъкна, ще направя всичко възможно да пъкна... а моята работа е такава, че просто няма как да се откача.
                  Какво преподаваш?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                    по-сосните са 26 хилки в лева
                    по-малките са 5 хилки пак в лева
                    толкова драскане и раздаване на акъли за няма 50 хилки портфейл - що го правиш?

                    да не забравиш да напишеш, че си тотално зает и няма да дойдеш на ОС ????
                    Да ти кажа , някои със сметка от 1000 евро у форекса , също много драскат и раздават акъли на лево и на десно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Ще ме извиниш ама ти си по диверсифициран и от пенсионен фонд
                      Извинен си

                      ...така е навън - където възможностите са безчет... добре де, не безчет, ама ного-ного-ного. Тука всички чакат IPO-то на една месарница с алкохолическо име, все едно е Светият граал, по света никой не би забелязал дори че съществува такова. Когато избираш между десетки и стотици секси и нечувано могъщи компании - изкушението да диверсифицираш широко огромно е. Туканка - отчайващият въпрос е: "какво да си купиш" - там е: "Какво да НЕ си купиш" - просто защото не може да се нагувичиш с всичко.
                      И мисля, че ако човек е решил да скочи в един сектор и да сбере там да кажем 8% от портфейлът си - ного по-правилно стратегически е да тури по 2% в четири най-могъщи компании, отколкото 8% накуп в една от тях. Разбира се - ако някой иска отделно да заложи на някоя "новоизгряваща звезда" поемайки риск, това си е различна стратегия.

                      ...зависи и от условията, които ти предлага посредникът, то се знае. При моите комисионченцата са доста ниски, което ми дава възможност да правя без поражения и малки сделки.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Фортиссов - само дето моята стойност на, базирана - разбира се на пазарна капитализация, вероятно е по-реална от твоята стойност на, както сме говорили. Ти нямаш гъвкавост, почти не можеш да избягаш, без да понесеш ужасни загуби. Ти си за критика повече, защото аз поне се развивам като знание.

                        Нарисувах колелце, защото ми се дорисува

                        На сборищата няма да мога - все са в дни, дето съм на училище - как не се паднаха понеделник или вторник? На трейдинговото сборище може и да успея да пъкна, ще направя всичко възможно да пъкна... а моята работа е такава, че просто няма как да се откача.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Нещо ми се дорисуваха колелца - ето моето портфейлченце към сега какво е, не че има огромни изменения:

                          Ето по-сосните:

                          https://imgur.com/a/Q6IgJMQ

                          Ето по-малките:

                          https://imgur.com/a/uI7drBA

                          Ето отрасловото разпределение:

                          https://imgur.com/a/a4gvVPW

                          Занапред смятам до увеличавам постепенно добивният сектор - той ми е добре балансиран, ама трябва да набъбва, не ми допада ного голямата концентрация в имотаджийският, ама нещо не мога да намеря сгодни (И за закупуване) имотаджийски навън, във фармацията също съм повече от нужното концентриран, Трейдингът тежи кат` тако`а - но се развива добре и не ща да го бутам засега, финансовият е горе-долу добре.
                          по-сосните са 26 хилки в лева
                          по-малките са 5 хилки пак в лева
                          толкова драскане и раздаване на акъли за няма 50 хилки портфейл - що го правиш?

                          да не забравиш да напишеш, че си тотално зает и няма да дойдеш на ОС ????
                          Last edited by fortiss; 12.05.2018, 03:45.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Нещо ми се дорисуваха колелца - ето моето портфейлченце към сега какво е, не че има огромни изменения:

                            Ето по-сосните:

                            https://imgur.com/a/Q6IgJMQ

                            Ето по-малките:

                            https://imgur.com/a/uI7drBA

                            Ето отрасловото разпределение:

                            https://imgur.com/a/a4gvVPW

                            Занапред смятам до увеличавам постепенно добивният сектор - той ми е добре балансиран, ама трябва да набъбва, не ми допада ного голямата концентрация в имотаджийският, ама нещо не мога да намеря сгодни (И за закупуване) имотаджийски навън, във фармацията също съм повече от нужното концентриран, Трейдингът тежи кат` тако`а - но се развива добре и не ща да го бутам засега, финансовият е горе-долу добре.
                            Ще ме извиниш ама ти си по диверсифициран и от пенсионен фонд

                            Коментар


                            • Нещо ми се дорисуваха колелца - ето моето портфейлченце към сега какво е, не че има огромни изменения:

                              Ето по-сосните:

                              https://imgur.com/a/Q6IgJMQ

                              Ето по-малките:

                              https://imgur.com/a/uI7drBA

                              Ето отрасловото разпределение:

                              https://imgur.com/a/a4gvVPW

                              Занапред смятам до увеличавам постепенно добивният сектор - той ми е добре балансиран, ама трябва да набъбва, не ми допада ного голямата концентрация в имотаджийският, ама нещо не мога да намеря сгодни (И за закупуване) имотаджийски навън, във фармацията също съм повече от нужното концентриран, Трейдингът тежи кат` тако`а - но се развива добре и не ща да го бутам засега, финансовият е горе-долу добре.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Форти е като един мини-пенсионен фонд викаш
                                Той на мене така ми е казвал. Сам той не диверсифицира, ама негова си работа. Обяснявам му, че няма как да избяга от - без да направи сътресение и сам той най-ного да пострада, ама не слуша.

                                А аз днес се поддадох на изкушението и си взех Sanofi - вече няма - като им видя някоя реклама, да се ядосвам, че си нямам.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X