IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Като цяло - ного добре преструктурирал.
    Засега е добре, ама за подир година-две никой не знае...
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
      20.07.2016 30.06.2017
      0SP Спиди АД 18.2% 7.4%
      FIB Първа инвестиционна банка АД 16.9% -
      ATERA Адванс Терафонд АДСИЦ 15.1% 14.7%
      BREF ФНИ България АДСИЦ 12.6% 3.2%
      MCH М+С Хидравлик АД 12.2% 15.3%
      CENHL Стара планина холд АД 6.6% 9.6%
      HES ХЕС АД - 9.1%
      MONBAT Монбат АД 10.6% 6.9%
      EMKA ЕМКА АД 6.4% 7.3%
      LACH Корадо България - 13.0%
      SFARM Софарма АД - 3.9%
      SFTRD Софарма Трейдинг АД - 7.2%
      CASH 1.4% 2.4%
      Моя портфейл в динамика за последната 1 г. (мързи ме да правя колелца)

      Според Инфосток:
      Доходност от началото на годината +26.58%
      Доходност за последната една година +59.25%
      Като цяло - ного добре преструктурирал.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Какво те накара да продадеш ФНИБ? Спиди и аз ги намалих повече от половината, ПИБ ги държа все още, но допълних доста ФНИБ, а гледам че ти си продал. Има ли някаква конкретна причина или просто вътрешно усещане?
        Не съм ги продал изцяло, но ги намалих на половина по 2 причини: първо поради застоя в цената на BREF сравнено със силната динамика в цените на някои други акции, в които си бях поставил за цел да вляза. И втората и може би по-решаваща причина бе, че от BREF измениха на първоначално заявените си намерения да инвестират свободния кеш в "готови" проекти. Това не означава, че на по-късен етап няма да се завърна. Бих могъл, но с по-скромно тегло и вероятно за сметка на другия АДСИЦ. Не е препоръка...
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
          20.07.2016 30.06.2017
          0SP Спиди АД 18.2% 7.4%
          FIB Първа инвестиционна банка АД 16.9% -
          ATERA Адванс Терафонд АДСИЦ 15.1% 14.7%
          BREF ФНИ България АДСИЦ 12.6% 3.2%
          MCH М+С Хидравлик АД 12.2% 15.3%
          CENHL Стара планина холд АД 6.6% 9.6%
          HES ХЕС АД - 9.1%
          MONBAT Монбат АД 10.6% 6.9%
          EMKA ЕМКА АД 6.4% 7.3%
          LACH Корадо България - 13.0%
          SFARM Софарма АД - 3.9%
          SFTRD Софарма Трейдинг АД - 7.2%
          CASH 1.4% 2.4%
          Моя портфейл в динамика за последната 1 г. (мързи ме да правя колелца)

          Според Инфосток:
          Доходност от началото на годината +26.58%
          Доходност за последната една година +59.25%
          Какво те накара да продадеш ФНИБ? Спиди и аз ги намалих повече от половината, ПИБ ги държа все още, но допълних доста ФНИБ, а гледам че ти си продал. Има ли някаква конкретна причина или просто вътрешно усещане?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

            Ей това спокойно може да бъде структурата на един много успешен ETF за "мързеливи" вложители/инвеститори. Пуска се един проспект, лимитиращ фонда до компании в BG40 (само за да сместим Трейдинга, иначе може и 15-те на SOFIX). Максимални тегла до 15% на позиция, преференция за дивидентни компании, лимит за един АДСИЦ обаче бих продложил. Соф имоти се продава и рестото се разлива върху Фармата, Планината, Бата и Хима (в този ред, че да има баланс между групите).

            Поздравления за адекватния като брой компании и лишен от всякакви дивотии портфейл. Обречен е на успех до края на бичия тренд
            Аз всъщност го структурирам този портфейл по на BigBear Кучетата на BGTR30 така че ще добавя още един АДСИЦ България и се чудя коя да е 10-тата акция от индекса с най-висок дивидент миналата година е била Трейс ама не даде дивидент или Албена ама и тя не даде дивидент. Както казах добавям пари към този портфейл все още всеки месец и за това теглото няма да е точно такова целта е да е 10 акции с по 10% всяка като тегло но да видим как ще се получи. Очевидно като инвестирам всеки месец на фиксирано число е малко трудно да държа теглото равно през цялото време но това е полужението. За сега целта на този портфейл е да събера една сума пари в него че искам да си купя кола с парите след около 16-18 месеца. Но имам съмнения че ще остане по-дългосрочно от това този портфейл.
            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

            Коментар


            • 20.07.2016 30.06.2017
              0SP Спиди АД 18.2% 7.4%
              FIB Първа инвестиционна банка АД 16.9% -
              ATERA Адванс Терафонд АДСИЦ 15.1% 14.7%
              BREF ФНИ България АДСИЦ 12.6% 3.2%
              MCH М+С Хидравлик АД 12.2% 15.3%
              CENHL Стара планина холд АД 6.6% 9.6%
              HES ХЕС АД - 9.1%
              MONBAT Монбат АД 10.6% 6.9%
              EMKA ЕМКА АД 6.4% 7.3%
              LACH Корадо България - 13.0%
              SFARM Софарма АД - 3.9%
              SFTRD Софарма Трейдинг АД - 7.2%
              CASH 1.4% 2.4%
              Моя портфейл в динамика за последната 1 г. (мързи ме да правя колелца)

              Според Инфосток:
              Доходност от началото на годината +26.58%
              Доходност за последната една година +59.25%
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                етф с 8 компании?
                Не е красиво, но такъв е пазарът. До 15-20 млн. лева може да понесе, които от индивидуални и от пазар ще събираш около 200 години. Но добре де, да не е листнат, нека бъде китна малка КИС.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                  Ей това спокойно може да бъде структурата на един много успешен ETF за "мързеливи" вложители/инвеститори.
                  етф с 8 компании?
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                    Моят изглежда така: http://imgur.com/a/OGzoQ
                    Ей това спокойно може да бъде структурата на един много успешен ETF за "мързеливи" вложители/инвеститори. Пуска се един проспект, лимитиращ фонда до компании в BG40 (само за да сместим Трейдинга, иначе може и 15-те на SOFIX). Максимални тегла до 15% на позиция, преференция за дивидентни компании, лимит за един АДСИЦ обаче бих продложил. Соф имоти се продава и рестото се разлива върху Фармата, Планината, Бата и Хима (в този ред, че да има баланс между групите).

                    Поздравления за адекватния като брой компании и лишен от всякакви дивотии портфейл. Обречен е на успех до края на бичия тренд

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                      А защо зарязахме форекса?
                      Не сме го зарязали просто от Форекс печели само ИП-то две години бачках в известно световно ИП мога да ти кажа че Форекс-а е измама за балъци
                      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                        Ами просто графиката от отчета на Карол е с кодове аз какво да направя Мързеше ме за повече нали графиките си мерихме. Дам и аз съм доволен но другият месец ще го разбалансирам малко. В момента съм в процес на добавяне на капитал всеки месец да заприлича на някаква смислена цифра че за сега са джобни стотинки. Но пък ми е много забавно а това е важното според мен.
                        А защо зарязахме форекса?
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Ъ-ъ-ъ-ъм.

                          не съм сигурен какво значат някои от тия кодове - що не ги пишете поименно? Все едно аз да напиша: GB0009252882 - и да вярвам, че всеки ще се сети, че туй е GlaxoSmithKline. Иначе изглежда балансирано.
                          Ами просто графиката от отчета на Карол е с кодове аз какво да направя Мързеше ме за повече нали графиките си мерихме. Дам и аз съм доволен но другият месец ще го разбалансирам малко. В момента съм в процес на добавяне на капитал всеки месец да заприлича на някаква смислена цифра че за сега са джобни стотинки. Но пък ми е много забавно а това е важното според мен.
                          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                          Коментар


                          • Те инвестициите все някак ще вървят, многото навъртени лета са проблем.........

                            Коментар


                            • Тони, важният въпрос е кои позиции как ще се представят, не толкова кой какъв портфейл има. За мен лично Чез разпределение има най-голям дял от дивидента който чакам, ама нормално предвид размера на разпределяния дивидент там.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                                Импе, само един съвет за фармите - купувайте компании, които се допълват, а не които се конкурират в портфолиата си, иначе единия като качва другия ще пада и резултат нулев. И за компании като глаксо, които са силно изложени към OTC пазар - там пазарувайте късно лято-есен, защото заради сезонността на OTC пазара (ваксини, панадол и т.н) винаги вадят добро последно и първо тримесечие и после падат. Не че съм най-големия гений та само аз да съм се сетил, ама да го имаш предвид.
                                Ърм.

                                Благодаря за съветът, драги: но мен не ме интересува дали едната пада, а другата се качва - или обратно - в някакъв кратко- и средносрочен период. Аз: дългосрочен инвеститор дивидентаджия. Умишлено търся двойки като Pfizer и GSK или Shell и Gazprom - и не само двойки де - защото това са миксове, които са незаобиколими в даден сектор. Дори савмо едната може да изчезне само при някакъв катаклизъм - а и изчезвайки, тоже ще причини катаклизъм - а ако това стане - най-вероятно точно другата да е най-дейна в запушването на дупката от изчезването на пръвата. От друга страна: ако клиентът не купи от едната ти компания, най-вероятно ще купи от другата ти. Това е стара търговска тактика - ако е видно, че без конкуренция не можеш, конкурирай се сам. Примерно - ключово кръстовище с голям човекопоток. Когато беше бумът на вестниците - най-вероятно: и на четирите ъгъла - будки за вестници. Е, ако имаш ресурсът и си в тоя бранш - не е ли нелоша идея ТИ да туриш и четирите будки в четирите ъгъла? - Тогава това кръстовище е вестникарски твое и който и да мине - все от тебе ще си купи, пък нека си мисли: "Тия четиримата вестникаджии как се конкурират !!!" Така искам да си направя и суровинен микс: Rio Tinto и BHP.

                                За Глаксо - това, което казваш - е мъдро. Вярно - пазарът на ваксини в Негрия и Азия е сигурно постоянен, но не и в умереният пояс - там е сезонен. Ще го имам напредвид
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X