IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение
    Я дайте акъл на един начинаещ със следният портфейл, който е с цел умерена доходност, без големи рискове - за да не седят спестяванията на 0% в банката. Не съм запознат с БФБ, чета чужди форуми за NYSE:
    25% Meta
    По 3% Tesla, AMZN, MSFT, GOOG
    Около 30% VUSA и 10% EQQQ ( SPY и QQQ )
    30% copy trading в etoro
    Общата сума не е голяма.

    Всичките ми инвестиции са около нулата ( но и са на по 1-2 месеца ). Мета и Тесла съм на +50% - нацелих им дъното ( за сега ). Имам и 1-2 авантюри които завършиха зле, добре че е Мета да компенсира.

    Чудя се дали да не разкарам etoro ( copytrading-a засега е на 0 ) и да купя с парите VUSA и EQQQ в Interactive Brokers. Другото което обмислям е купуване на американски облигации, лихвата е 4-5%, не знам дали ще ме одобрят от IB, а и мисля че малко трябва да прочета кое как се прави
    25% Мета изобщо не е малък риск и копитрейдингът е лоша идея
    https://www.reddit.com/r/Etoro/comme..._real_or_scam/
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Я дайте акъл на един начинаещ със следният портфейл, който е с цел умерена доходност, без големи рискове - за да не седят спестяванията на 0% в банката. Не съм запознат с БФБ, чета чужди форуми за NYSE:
      25% Meta
      По 3% Tesla, AMZN, MSFT, GOOG
      Около 30% VUSA и 10% EQQQ ( SPY и QQQ )
      30% copy trading в etoro
      Общата сума не е голяма.

      Всичките ми инвестиции са около нулата ( но и са на по 1-2 месеца ). Мета и Тесла съм на +50% - нацелих им дъното ( за сега ). Имам и 1-2 авантюри които завършиха зле, добре че е Мета да компенсира.

      Чудя се дали да не разкарам etoro ( copytrading-a засега е на 0 ) и да купя с парите VUSA и EQQQ в Interactive Brokers. Другото което обмислям е купуване на американски облигации, лихвата е 4-5%, не знам дали ще ме одобрят от IB, а и мисля че малко трябва да прочета кое как се прави
      Last edited by jore123; 29.01.2023, 16:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        Панда, нямаше ли Неохим и ако да защо ги разкара?
        Имах, продадох през ноември и купих агрия защото много торови заводи в европа почнаха да отварят. компании с кеш колкото капитализация бол, даже тази седмица писах за една такава. важното за мен е да има някаква перспектива за бизнеса

        https://seekingalpha.com/article/457...elays-dilution
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          разместих малко днес

          Агрия 46%
          Reitmans 18%
          Friedman Industries 18%
          Dole 13%
          Cementos Pacasmayo 5%
          Панда, нямаше ли Неохим и ако да защо ги разкара?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Цимента ти е най-силния и с най-голям потенциал според мен
            Не бих казал, но ми харесва дивидентът от 10% и ъпгрейдът на завода за 75 милиона. Според мен най-голям потенциал има Reitmans, 10 милиона печалба на тримесечие, цялата компания е само 110 милиона
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
              Агрия 46%
              Reitmans 18%
              Friedman Industries 18%
              Dole 13%
              Cementos Pacasmayo 5%
              Цимента ти е най-силния и с най-голям потенциал според мен

              Коментар


              • разместих малко днес

                Агрия 46%
                Reitmans 18%
                Friedman Industries 18%
                Dole 13%
                Cementos Pacasmayo 5%
                Last edited by Black and white cat-foot; 25.01.2023, 18:39.
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Днес съм на + 7% ,пък ще видим утре .

                  Коментар


                  • Очаквам бул маркет при суровините и по тази причина съм дълъг в големи минни компании за индустриални и благородни метали и нефтени такива .Също имам дълги позиции в индекси на китаи и виетнам където очаквам ръст, засега Пък ще видим.

                    Коментар


                    • Здравейте,

                      някой може ли да даде инфо какви документи изисква НАП при данъчната декларация на акции, купени през чуждестранен посредник? Декларира се очевидно датата и цената на придобиване, но трябва ли да се прилагат някакви доказателства за тях, данни за посредника и пр.? Акциите ми са закупени през 2022 година през чужд онлайн посредник, но там освен някакви прости извлечения от сметката (които не са на български естествено) няма никакви други документи, които мога да изискам.
                      Как се процедира в такива случаи? За пръв път ще декларирам пред НАП притежание на дялове в чуждестранни компании.

                      Благодаря.

                      Коментар


                      • Ето аз не съм си купил Агрия на ниското и да я продам, изобщо не съм я имал.

                        Що се отнася до очакването Ви това някой да споделя за някои неща, които не са се случили е като да си купите спортен вестник и там да пише за резервите, а не за тези, които са играли в мача и са вкарали головете! Аз ще Ви споделя негативни неща имам БРЕФ, който е на нула Имам и УИН, който е надолу от IPO-то преди половин година. Тук или добро или нищо, какво да Ви кажа, то няма новини от компаниите. Уебит още преди IPO-то го казаха 3 до 5 години. Моментната ситуация ми е супер, попълвам си и си намалявам средната цена. Какво да го обяснявам на другите. БРЕФ-а супер сграда -> празна. Нямам какво да го коментирам, то е казано многократно. Какво да направя, да отида аз да наема някой офис или аз да търся наематели ли? Седя и чакам. Та нормално е хората да коментират там където нещо се случва!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Ако съжалявам за някоя пропусната възможност, то е, че не си купих биткойни на 5 долара - едни 200-300 лева да бях вложил, ама на, не повярвах, че човешката глупост е чак толкова голяма. Вече знам, че е безгранична, а след Балонерко - че и на родна почва може да се случват "чудеса"
                          Аз бях почнал да го копая още като беше на 3 долара, май беше към 2012г. След седмица бях изкопал 0.1 биткойна и си виках "леле каква тъпотия е това, няма бъдеще" и спрях все още мисля че е тъпотия и не съжалявам
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Например всички са си купили Агрия на 4-5 лева, разтворили са я на 30+. след това са купили под 25 и после пак ще ни кажат, че са я продали, когато си стигне върха
                            Мерси, аз я купих веднъж на 30 и още веднъж на 24
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Прела баба, прела баба три недеелии, па изпрела три къдеели
                              Груйка, всичко това е казано, прочетено, повторено.потретено, попетено....так далее
                              Уж сте си взели поука някаква за койна а на практика повтаряте грешката и се ядосвате от това
                              дружеска закачка и повод за анализ

                              Коментар


                              • Браво, панда, отличен отговор. Аз също много се кефя на хора, които само печелят и целят всички дъна и върхове Например всички са си купили Агрия на 4-5 лева, разтворили са я на 30+. след това са купили под 25 и после пак ще ни кажат, че са я продали, когато си стигне върха С балонерко е същата история - не мож ги избори колко са тези, дето са продали на 27-8 лева, около 10 пъти са над изтъргуваните обеми в периода. Послед всички са заредили под 15 лева и сега пак ще ни обявят, че са продали на върха от 20+ - класика.

                                Много си прав и че хората не обичат да си споделят провалите - ще излезе, че са лузъри един вид, а лузър може да е само някой като Грую, нали, не върви такива светли особи, като някои съфорумци да споделят загуби - при тях само ъп, баце, и т'ва йе Ето, в примера, който даде, аз се припознах - излязох на късмет (и малко помощ от приятел) през зимата на 2008, почти на върховете (е, с едни 10% под тях - Еврохолд на 5,50, Химимпорт на 14-15 лева, Синергон на 12-13 лева и т.н., по спомени, даже Енемона на 20+ лева, а после фалираха), като с парите купих злато на около 800-900 лева за унция (физическо злато) и апартамент на стойност 800 евро на квадрат за 100 000 евро. Сега златото ми е 4 пъти по-скъпо, а апартамента - 3 пъти. Някой ще каже, че е малко и ще бъде прав, друг ще каже, че е било късмет и пак ще бъде прав, и те така

                                идеята е да не се самозаблуждаваме, че сме велики трейдъри и разбирачи - всеки прави и грешки, и добри удари, важното е да не съжалява и да не губи сам себе си в залозите, пардон инвестициите си. Ако съжалявам за някоя пропусната възможност, то е, че не си купих биткойни на 5 долара - едни 200-300 лева да бях вложил, ама на, не повярвах, че човешката глупост е чак толкова голяма. Вече знам, че е безгранична, а след Балонерко - че и на родна почва може да се случват "чудеса"
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X