IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
    50% София Комерс (20% обикновени, 80% привилегировани)
    40% Фазерлес
    10% Софарма

    Общо съм вкарал скромната сума от 10к през 2011, а към днеша дата стойността на портфейла е ок. 8к
    ВИж си само корелацията между тия. според мен е хубаво да имаш малко повече от Софарма. ако вкараш и някоя облигация, но не бг, може и държавна, може и да си на печалба тая година...

    Коментар


    • 50% София Комерс (20% обикновени, 80% привилегировани)
      40% Фазерлес
      10% Софарма

      Общо съм вкарал скромната сума от 10к през 2011, а към днеша дата стойността на портфейла е ок. 8к

      Коментар


      • Ултратехнологичка компания

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          Де са тези високи български технологии на борсата...?
          Sviloza

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            по принцип портфейли не ползвам, че малко кеш събират пък много издуват джебовете. предпочитам чантички



            50% немски финански
            50% бг дружества основно от финансовия сектор + високи технологии

            поздрави
            Де са тези високи български технологии на борсата...?

            Коментар


            • по принцип портфейли не ползвам, че малко кеш събират пък много издуват джебовете. предпочитам чантички




              майтапа настрана

              50% немски финански
              50% бг дружества основно от финансовия сектор + високи технологии

              поздрави
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • И ще ни направи като Чехия

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Да и аз мисля за голям ръст през 2013

                  Според новият ни президент ще се оправим 2020 г, но само ако е и втори мандат....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    И си прав и не.Денят се познава от сутринта- такъв ръст от няколко пъти няма как да стане през 2012. Нека не забравяме, че за да има ръст трябва да влезат инвеститори- засега бягат само. Когато пристигнат тези инвеститори ще скочи обороцията- това вече сме го виждали и трансформацията ще е въжможна. Има риск разбира се, но него си го има и когато се чака в акциите с потенциал..Има много акции комбинация и на двете.
                    Никой не инвестира там, където няма държава, няма защита на частната собственост, където бюрокрацията е чудовищна, където управлява луд, променящ намеренията си през ден, където демографските тенденции са ужасяващи....да не говорим, че самото правителство се държи като мангал и не си плаща задълженията към бизнесът.


                    Докато престъпникът с тимберица като компир не бъде свален и не бъде дадена власт на способни хора и патриоти, нещата няма да се променят към по-добро.


                    Тринайста година може да има ръст, защото борисов си отива... ако го изтраем дотогава, щото вече и от румънците ме е срам.
                    Last edited by Императорът; 19.01.2012, 19:53.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Да и аз мисля за голям ръст през 2013

                      Коментар


                      • Много интересна статия. Заслужава си вниманието.
                        Както и коментарите към нея.
                        http://seekingalpha.com/article/3202...1?source=yahoo

                        Няма спор че сме към края на големия мечешки цикъл, въпроса е кога ще се развихрят биците.
                        За разлика от автора не смятам че ще е тая година, не и преди да се изчистят проблемите и се намери решението в Европата.
                        Но надявам се поне от 2013 да се сложи началото на възхода.
                        Както правилно са отбелязали другарите маи Декември тая 2012 ще е много важен да се даде насоката.
                        Ха дано да е на добро.

                        Коментар


                        • И си прав и не.Денят се познава от сутринта- такъв ръст от няколко пъти няма как да стане през 2012. Нека не забравяме, че за да има ръст трябва да влезат инвеститори- засега бягат само. Когато пристигнат тези инвеститори ще скочи обороцията- това вече сме го виждали и трансформацията ще е въжможна. Има риск разбира се, но него си го има и когато се чака в акциите с потенциал..Има много акции комбинация и на двете.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Това е очевидно Батя, но 2012 ще е тежка година и затова е хубаво да си по консервативен и дивидентен. След първите признаци за бърз разтеж може да се трансформира бързо в акции с потенциал за голям разтеж- каквито наистина има
                            Ами Кире няма как да знаем дали 2012 ще е тежка. Просто няма как да се прогнозират тия неща. Виждаш колко именити анализатори, коментатори и дори реални инвеститори не се справят добре в тия прогнози.
                            Освен това, дори да е трудна за икономиката, ако се появи лъч светлина за бъдещото й оправяне това може да предизвика взрив на ниско ликвиден и подценен пазар като нашия. И тогава тия 10-20% дето си ги спечелил от дивиденти докато чакаш тренда да тръгне ще ги пропуснеш по 2 или по 3 докато се преместиш от бавните и сигурни, на бързите коне. Пак с условността за размера на портфейла. За такъв с шест цифрен размер, повярвай ми ще ти е адски трудно.

                            Между другото има една акция която пасва и на двете стратегии и затова я има и в моя и в твоя портфейл - ФПП

                            Коментар


                            • Това е очевидно Батя, но 2012 ще е тежка година и затова е хубаво да си по консервативен и дивидентен. След първите признаци за бърз разтеж може да се трансформира бързо в акции с потенциал за голям разтеж- каквито наистина има

                              Коментар


                              • Дали е добър портфейла или не зависи от толерантността към риск.
                                На колегата е консервативен, наблягащ на дивидентската доходност портфейл. Което в последните няколко турболентни години си е добре. Дали обаче при тръгване на по-дългосрочен възходящ тренд ще се представи добре подобен портфейл!? Аз лично смятам че ще изостане много от пазара. Защото има много по-подценени акции които в такава ситуация ще дръпнат в пъти по-силно.
                                Затова казвам - въпрос на риск толерантност.
                                Аз приемрно съм в другата крайност - търся акции с висок потенциал за капиталова печалба, но за целта трябва бичи тренд, иначе ям аки шамари
                                Та може би някаква балансирана стратегия между двете е най-добрия вариант за БФБ.
                                А ако човек има добро чувство за тайминг, най-добрия вариант е да сменя стратегиите според тренда на пазара, но това първо е адски трудно и второ е почти невъзможно на БФБ за по-големи суми, поради ниската ликвидност.

                                Успех момчета!
                                Last edited by Батя; 19.01.2012, 10:30.

                                Коментар

                                Working...
                                X