IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не ни досаждаш, то се знай - но - тежестта на Имотаджийското не е ли твърде голяма в твоят портфейл? Аз мисля - освен ако не построят нова могъща кула - потенциалът им изчерпан вече почти съвсем напълно е. Допълнително отегчаващо обстоятелство е постепенното разводняване на капиталът - заради знаем какви причини. При настоящата цена дивидентната им доходност - понеже и ти като мен туй гледаш - отива на 4% и надолу. Това е вече не ного секси. Гледам - имаш малко Атерки - и нямаш пукната Жаба. Аз пък - обратно - от Софарма Имоти - прелях към Атерката - мисля споменах това. Преди време сторих обратното, направих в Имотите един нелош капиталов ръст и сега си връщам старото разпределение полека-лека.
    Странен избор за пръва инвестиция навън - защото - ако е за гувичене с довидент - има къде по-сгодни компании, а и по-могъщи, а и разпродажбата на бизнеси не ме кефи някак подсъзнателно.
    Трейдингът заслужава тоже повече внимание - защото бизнесът им расте силно и - експанзира. Аз там съм в ступор - по посочената причина не ща да продавам, а и не искам повече да купувам, защото и без това - основна тежест в.

    Монбатовиците и Любовните послания вече не са ли тотално несгодни, ако гледаме само дивидентът? А бамчицата като не снася, що не я чупиш? Купи си HSBC щом обичаш дивидент. Не ти давам мозък, разсъждавам си просто.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Софарма имоти АДСИЦ - 33,60%
      Telenor - 12,08%
      Корадо България АД- 10,23%
      Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ - 9,48%
      Софарма трейдинг АД - 7,45%
      Хидравлични елементи и системи АД - 7,44%
      Стара планина холд АД - 6,10%
      Софарма АД - 2,42%
      Елана агрокредит АД - 1,99%
      Монбат АД - 1,85%
      М+С хидравлик АД - 1,82%
      Адванс Терафонд АДСИЦ - 1,59%
      Спиди АД - 1,54%
      Първа инвестиционна банка АД - 1,45%
      Индустриален Капитал Холдинг АД - 0,90%

      С риск да ви досадя, при положение че последния портфейл си го пуснах преди месец и половина, все пак ще си споделя очакванията и прогнозите за 2018-та. Първо с равносметката - продадох 3 от компаниите които смятам за неперспективни и за момента не-дивидентно насочени. Управлението и неяснотите в Булгартабак ме накараха да продам с доста голяма загуба, но урока които научих е никога да не инвестирам в компании с некоректни мажоритари, или дубайски офшорки. Продадох Албена заради заявлението че в близките 5 години " да не чакаме дивидент". Смятам че потенциала пред туризма ни е голям, но е хубаво поне някакъв процент от печалбата да се плаща като дивидент (40-60% смятам че е приемливо). Не съм купувал акции на Албена, имах на Албена инвест холдинг, там имах доста хубав капиталов ръст и 1-2 години вземах дивиденти, така че съм доволен, но прецених че е време за "изход" от компанията. Последната компания която продадох е Фазерлес , заради пренебрежително малкия процент от портфейла ми. Спадащия дивидент и неяснотите пред сектора и малкото информация от мажоритаря са причините за продажбата. С получените суми и допълнителни средства най-накрая се реших да инвестирам "навън". Насочих се към държава пред която мисля че дългосрочните перспективи са добри предполага се че стабилността там ще е константа и не се предвиждат някакви трусове. Държавата е Норвегия а компанията е Теленор, като най-познатата ми норвежка марка. Видях им дивиентната политика и смятам че е примлива. Редовен дивидент и около 3% дивидентна доходност, разделена на 2 плащания. Това което малко ме притеснява е че цената е на върхови нива, но то къде ли не е? Наскоро се появи информацията че компанията има намерение да продаде бизнеса си в няколко държави сред които и България. Не знам как това ще се отрази на цената, но стратегията ми е дългосрочна и дори и да има известен спад в цената, едва ли ще е дългосрочен. Очакванията към другите компании в портфейла ми, са изцяло положителни, като очаквам всички без ПИБ и евентуално ИКХ да раздадат дивидент. Надявам се да съм бил полезен.
      Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

        И на пет лева да кешира, портфейла му ще петнадесет пъти по голям от Вашия, а толкова колкото е спечелил, Вие с Вашите центчета няма да спечелите за цял живот. Не съм фен на никой, но когато някой е поел определен риск и е спечелил много, друг дето нема пет цифри за портфейл да му дава акъл, малко не е редно. Не е грях да нямаш и да не можеш, грях е да се опитваш да го представяш за предимство и печеливша стратегия.
        + + + + + + + + + + + + + + +

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Ти си от хората, които упорито отказват да признаят и най-очевидното, когато не ги устройва то.


          Опитай да кешираш твоят сосен портфейл в Трейдингът - ама бръже - форсмажорно, пък да видим на каква средна цена ще сториш това. Защото ти сега мислиш, че акциите ти струват по осмак парчето, но тогава ще видиш, че и Пънкар не може да им се вземе на практика !!!
          И на пет лева да кешира, портфейла му ще петнадесет пъти по голям от Вашия, а толкова колкото е спечелил, Вие с Вашите центчета няма да спечелите за цял живот. Не съм фен на никой, но когато някой е поел определен риск и е спечелил много, друг дето нема пет цифри за портфейл да му дава акъл, малко не е редно. Не е грях да нямаш и да не можеш, грях е да се опитваш да го представяш за предимство и печеливша стратегия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

            Какви глупости пишете, че не било хубаво да имаш седем цифрен портфейл на БФБ????
            Като имаш 30 хилки в акции на БФБ по-добре ли се чувстваш????
            Започвате да се навивате на вашите глупости и няма край ! Айде спри се малко Импе !!!
            Ти си от хората, които упорито отказват да признаят и най-очевидното, когато не ги устройва то.


            Опитай да кешираш твоят сосен портфейл в Трейдингът - ама бръже - форсмажорно, пък да видим на каква средна цена ще сториш това. Защото ти сега мислиш, че акциите ти струват по осмак парчето, но тогава ще видиш, че и Пънкар не може да им се вземе на практика !!!
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

              Какви глупости пишете, че не било хубаво да имаш седем цифрен портфейл на БФБ????
              Като имаш 30 хилки в акции на БФБ по-добре ли се чувстваш????
              Започвате да се навивате на вашите глупости и няма край ! Айде спри се малко Импе !!!

              има хора, които колкото и време да отделят за да се научат на един "занаят", все не успяват и не могат да схванат.
              късната промяна на ориентацията в занаята води със себе си много сериозни проблеми от различен характер.

              пс: вярвам, че ме разбра, Фортис

              Коментар


              • Продадох Булгартабак, Албена и Фазерлес. Едната заради лош мажоритар, другата заради липсата на дивидент, а третата заради малкия си дял от портфейла и нуждата от кеш за навлизането на нови пазари

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

                  Здравей! За теленор мога да ти кажа че последните 10 години дивидента постоянно расте. За 2017г изплатиха два дивидента по 3.5 крони. Цената е около 175-180 крони.
                  И аз бях гледал нещо подобно, но не бях сигурен на коя борса се търгува. Иначе за дивидентна доходност ми дава 3,77%, защото са изплатили 2 дивидента - един от 4,30 и един от 3,50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

                    Здравей! За теленор мога да ти кажа че последните 10 години дивидента постоянно расте. За 2017г изплатиха два дивидента по 3.5 крони. Цената е около 175-180 крони.
                    https://www.bloomberg.com/quote/TEL:NO

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                      Преди няколко дни си помислих че няма да е зле да инвестирам в Норвегия, и първата компания която ми дойде на ум, беше Теленор. Как мислите, струва ли си инвестицията към момента? На коя борса се търгува, колко е дивидетната доходност, и колко голям е валутния риск? Благодаря предварително на отзовалите се. (Приемам и други предложения за норвежки компании).
                      Здравей! За теленор мога да ти кажа че последните 10 години дивидента постоянно расте. За 2017г изплатиха два дивидента по 3.5 крони. Цената е около 175-180 крони.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        [яуоте=Импето]Бльъм. При тая кежава ликвидност и сосно-петцифрен е проблем. Специално тлъстите дивидентаджийски са кът. Жабите, Атерките - донейде и Софарма Имоти... ако искаш 5% и нагоре: почти нямаш варианти. Ако пропускам някоя позиция: поправи ме
                        Импи, ама ти серьозно си решил да гробиш кеша ле !?!? Ми по-добре на виртуалките го спусни там само от волата ще направиш 30-50% и кешираш в згоден момент (щото да не се згодиш за некоя чиста виртуалка на гранде-финале ), за кво да се занимаваш с жаби, атерки и тем подобни архаизми, - цена константа то не си заслужава времето и занимаваката май по добре нещо от нулева цена,,, няма го химкото, но пък имаше сайт [/QUOTE]

                        Като/АКО стигнеш след 20 години пет цифрен портфейл ще разбереш как е !!!!

                        Коментар


                        • Преди няколко дни си помислих че няма да е зле да инвестирам в Норвегия, и първата компания която ми дойде на ум, беше Теленор. Как мислите, струва ли си инвестицията към момента? На коя борса се търгува, колко е дивидетната доходност, и колко голям е валутния риск? Благодаря предварително на отзовалите се. (Приемам и други предложения за норвежки компании).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            Да-да - от ного позиции - ако имаш акции за 20 Б - зор ще видиш да излезеш.

                            Лятото сринаха Софарма Трейдинг с около левче, разпродавайки акции за под 2 Б.


                            Инокентий - то остана ли необвинена компания? Това са или някакви "зелени" извратенци - или просто тарикати, дето гледат да откраднат нещо от автомобилните компании. Аз бих изпратил килъри да ги разстрелят - това е най-доброто и лесно решение.
                            Какви глупости пишете, че не било хубаво да имаш седем цифрен портфейл на БФБ????
                            Като имаш 30 хилки в акции на БФБ по-добре ли се чувстваш????
                            Започвате да се навивате на вашите глупости и няма край ! Айде спри се малко Импе !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                              E, голям пет цифрен портфейл колко да е проблем - ако е в 5-6 позииции по 20 хил. лв да кажем не би следвало да има проблем и за 1-2 дни да излезеш без сътресения. А иначе то и по света не са чак толкова много тези дето ти носят над 5% чиста дивидентна, освен ако не си уцелил някоя в перфектния момент за влизане.
                              Да-да - от ного позиции - ако имаш акции за 20 Б - зор ще видиш да излезеш.

                              Лятото сринаха Софарма Трейдинг с около левче, разпродавайки акции за под 2 Б.


                              Инокентий - то остана ли необвинена компания? Това са или някакви "зелени" извратенци - или просто тарикати, дето гледат да откраднат нещо от автомобилните компании. Аз бих изпратил килъри да ги разстрелят - това е най-доброто и лесно решение.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Хим вече мина 84%/от покачване на цената/. Не съм допълвал/с изключение вчера на около 1000бр на 2,22лв/.Зрънчо падна на 10,6%.И около 3% цкб,елтос,доверие и МЕКОМ/естественно/

                                Коментар

                                Working...
                                X