IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Крайно време беше нашата борса да поспадне, да създаде възможност за нови изгодни покупки.
    Няма как само нагоре, време е да върне.
    В такъв момент пак ще се загледаме в дивидентните акции, защото те дават възможност и в лоши времена да се купува.
    В края на мечи тренд се купуват най-обезценилите се акции. В края на бичи тренд се продават най-поскъпналите акции. Така разсъждавам, но все още не съм се научил да го прилагам на 100%. Правя грешки, но се уча не се отказвам.
    Не препоръчвам нищо. Споделям само мнение.

    Коментар


    • Крайно време беше нашата борса да поспадне, да създаде възможност за нови изгодни покупки.
      Няма как само нагоре, време е да върне.
      В такъв момент пак ще се загледаме в дивидентните акции, защото те дават възможност и в лоши времена да се купува.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Днес беше много силен последен ден на един много слаб месец! Сега си приключих портфейла за месеца. Спрямо Софикс запазвам доста добро представяне. От нач. на годината той е на +12% а аз на +29% … бива
        Ето я и актуалната му структура:

        Хим - 36%
        Евроинс - 13%
        ЦКБ - 12%
        Синергон - 12%
        Топливо - 9%
        Билборд - 4%
        Елтос - 4%
        Зърнени храни - 4%
        БТХ - 3%
        Петрол - 1%
        други дребни - 1-2%

        Използван ливъридж, те. финансиране през репа - към 25% от портфейла.
        Успех на биците на БФБ
        Здравей Батя, ще ми е интересно както и на много други ако можеш да покажеш как изглежда портфейла ти.
        Желая ти здраве и късмет през новата година!

        Коментар


        • Мене "Спиди" ме държеше над водата, ама с целия си акъл се набутах смело и безотговорно в ПИБ-а и в момента потъвам "стабилно"

          Портфейли

          Доходност (%) -0,03

          Код..........Дял......Нач. цена (лв)...Посл. цена (лв)...Изменение
          --------------------------------------------------------------------------------------------------

          MCH.......23,75%..............5,340...........5,13 0............-3,93%
          BREF.......14,69%.............0,540...........0,52 9............-2,04%
          ATERA.....27,77%.............2,420...........2,400 ............-0,83%
          FIB..........8,10%................2,649........... 2,500............-5,61%
          0SP.........25,40%.............28,130..........30, 488............+8,38%
          КЕШ.........0,28%

          – Е по-лошо от това не мое да стане - казал песимиста.
          – Може, може - отвърнал оптимиста...
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
            Нали на борсата се търгуват очаквания.
            Да търгуват се, но не само те. Търгуват се и очакванията в комплект с всичко останало, това й е хубавото
            Разбира се не може да се каже абсолютно точно къде и в колко са в повече очакванията от реалните възможности на книгата
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Мисълта ми беше за фундамента, а не за техническото изпълнение Доколкото имат и връзка разбира се. Ние сме горди последователи на д-р Каро, който пръв прокара идеята, че може да съществуват хартии със/без връзка с фундамента
              Нали на борсата се търгуват очаквания.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                За другите ясно, но защо включваш при изреждането и EUBG, за последната една година, той стои доста добре.
                Мисълта ми беше за фундамента, а не за техническото изпълнение Доколкото имат и връзка разбира се. Ние сме горди последователи на д-р Каро, който пръв прокара идеята, че може да съществуват хартии със/без връзка с фундамента
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  ма аз имам само Петрол и Меком, просто не можах да избягам навреме от петрола, а сега не искам да продавам щото загубата е голяма. От тук играта "всичко или нищо"
                  Той и храбрият Симов се държеше така за падката, но май не успя да избута до профита. Много е депресивно да си постоянно в окекана позиция Не знам дали е здравословно да се държи, а за липсата на евентуален профит даже не ми се иска да го коментирам
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                    За другите ясно, но защо включваш при изреждането и EUBG, за последната една година, той стои доста добре.
                    +1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Добре де, с какъв акъл се набиват хората в петроли, енемонита, еврохолди, енергонита, елтоси... или дори и в ихлбл!?!?
                      Не че и аз нямам някой избушеняк, но все пак да е в някакви по-приемливи категории
                      За другите ясно, но защо включваш при изреждането и EUBG, за последната една година, той стои доста добре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Добре де, с какъв акъл се набиват хората в петроли, енемонита, еврохолди, енергонита, елтоси... или дори и в ихлбл!?!?
                        Не че и аз нямам някой избушеняк, но все пак да е в някакви по-приемливи категории
                        ма аз имам само Петрол и Меком, просто не можах да избягам навреме от петрола, а сега не искам да продавам щото загубата е голяма. От тук играта "всичко или нищо"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                          Мен много ме събаря Петрол-а, чак ме е страх да смятам %
                          Добре де, с какъв акъл се набиват хората в петроли, енемонита, еврохолди, енергонита, елтоси... или дори и в ихлбл!?!?
                          Не че и аз нямам някой избушеняк, но все пак да е в някакви по-приемливи категории
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Всички сме на минус, бе другари
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Мен много ме събаря Петрол-а, чак ме е страх да смятам %

                              Коментар


                              • Като падна с 10 % спрях да го мисля....

                                Коментар

                                Working...
                                X