IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе, то убаво ама ни щъ SAAB да ги правят китайчета на електрокарчета

    Коментар


    • Да спорим обаче, смисъл няма. Времето ще покаже, но за мен сега в настоящия момент човек да си купи кола е все едно да си купи файтон или каляска през 1918 г.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
        ..... мощност, ускорение /пъргавина/ и автономност...
        ... Мощност и ускорение... вече се случи това за което писах преди няколко години. Електрическите могат да са и са много по-мощни и по-бързо ускоряващи от ДВГ. Най-бързо ускоряващата кола още преди няколко г. стана едно старичко БМВ - модел от края на 80-те май, преоборудвано в електричка от сегашния собственик на хърватските Rimac Automobili.

        А тук е сегашната им кола срещу Ферари - ДВГ просто нямат никакъв шанс откъм ускорение и мощност спрямо електрическите.
        http://www.mirror.co.uk/news/uk-news...er-car-8648591

        Last edited by Jay Gould; 14.10.2017, 18:45.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Не бях влизал в темата и ми стана интересно, защо толкова често изплува над другите теми напоследък...

          Значи, да ви кажа /въпреки че може да ме обявите за "реакционно" мислещ/ - да забравите електромобилите в тоя живот да надскочат традиционните топлинни двигатели.

          Справка: химия, физика, материалознание, топлотехника и топлопренасяне, двигатели с вътрешно /и външно/ горене...

          На първо време забравете за т.нар. екология, а също и за субсидиите, които са хвърлени на вятъра средства на данъкоплатците, но пък са "мотивирани" от хора, които в момента са на гребена на вълната и - които /изглежда/ - "бъкел понятие" си нямат от изброените горе науки, въпреки че може между тях да има спецове в една или друга...

          Всички средства на сегашния етап в развитието на технологиите и материалите в тая посока - са хвърлени на вятъра. И така ще е, колкото и да наливат /субсидии/ в електромобилите. Традиционните двигатели ще запазят значително по-високата си мощност, ускорение /пъргавина/ и автономност, които - за да бъдат достигнати от електромобилите - последните ще си останат много по-скъпи и неконкурентоспособни, което не ще може да ги превърне в масов автомобил..., ако ще да се тръшкаме и драпаме с всички средства да ги субсидираме и да им се кланяме...

          И си викам: дано не съм прав, де..., дано някой извънземен ни покаже пътя... Но, защо не познаваме елементарните достижения на науката и практиката - това не ми е ясно... Иначе - тук ще чешем езици и най-вече, използвайки толкова нашумялата думичка "екология", с която някои правят състояния..., обикновено това са и най-добре обезпечените финансово...

          Коментар


          • mathematician - няма субсидия чрез която бедните да не плащат сметката на богатите, ефекта от субсидиите е точно такъв.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
              Видяхте ли мерките на Норвегия към Теслите?
              Преди 2-3 дена писах почти същото, че хората ги купуват не от любов към екологията - ми щото могат да паркират безплатно из центровете на градовете, което спестява доста пари. А тук имало друг бонус - да се движиш в бус лентата.

              Втората причина е, че инвазията на електромобилите започва да се отразява плачевно на градския транспорт - собствениците им имат право да се движат в бус лентите и шофьорите на автобуси твърдят, че вече им е невъзможно да спазват разписанията си.


              Това също е показателно - как чрез хубавата идея за екологията, нормалните данъкоплатци подпомагат по-богатите данъкоплатци.

              Противници на сегашния вариант подчертават, че от щедростта на държавата се ползват предимно богати семейства от крайните квартали, за които Tesla e обикновено втори или дори трети автомобил.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                Видяхте ли мерките на Норвегия към Теслите?
                Без особено значение, Норге има убийствени данъци за всякакви коли по принцип.

                Коментар


                • Видяхте ли мерките на Норвегия към Теслите?
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Това ако стане, краят на русия и другите петролни сатрапии вече ще факт. Всеки може да има и петролна кола, но ако в града джитка с тази ел. количка от това консумацията на петрол пада поне 90%. Остават камиони и други по-големи консуматори, но там електрификацията може да стане дори още по-бързо, при маржините им на печалба и при най-малката възможност за спестяване на разходи всички ще се втурнат там ако не искат да излезнат от бизнеса.
                    Ако искаш при мен има една за 5000евро на рено, дето е като скакалец с гуми, мога да те уредя за да накривиш шапката на путин и на някой от чаршафосаните. Петрола само за гориво ли се ползува?? Я се огледай у вас и в офиса и погледни колко пластмаса има- а ама и тя се произвежда от петрол https://www.google.de/search?q=%D0%B...hrome&ie=UTF-8

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Рено-Нисан ще пускат евтина кола за 7000 долара, а и не са само те.
                      Това ако стане, краят на русия и другите петролни сатрапии вече ще факт. Всеки може да има и петролна кола, но ако в града джитка с тази ел. количка от това консумацията на петрол пада поне 90%. Остават камиони и други по-големи консуматори, но там електрификацията може да стане дори още по-бързо, при маржините им на печалба и при най-малката възможност за спестяване на разходи всички ще се втурнат там ако не искат да излезнат от бизнеса.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Минке ама много лесно се лъжеш бре душо.
                        Най-вероятно...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                          Eeeeee, дойдохме си на думата!!! И аз такова нещо няма да карам, пък нека ме убеждават колко било "зелено". Мислим еднакво за тези неща.
                          Минке ама много лесно се лъжеш бре душо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Не се пеня просто ти казвам.Не ме интересуват електрокарите.Ако някой идиот има неблагоразумието да ги произвежда тва е негов проблем аз такова нещо няма да карам.
                            Eeeeee, дойдохме си на думата!!! И аз такова нещо няма да карам, пък нека ме убеждават колко било "зелено". Мислим еднакво за тези неща.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                              Не се пени де! Аз съм против всякакви субсидии, не само за ел. коли, но и за всичко. Така че и аз съм против платените от мен данъци да отиват за глупости.
                              Не се пеня просто ти казвам.Не ме интересуват електрокарите.Ако някой идиот има неблагоразумието да ги произвежда тва е негов проблем аз такова нещо няма да карам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Ми на тебе да не би да са ти забранили да раздаваш субсидии???Раздавай но не от данъците които аз съм платил.Пари за пиене и цигари на мангасарите нямам.На който не му харесва у градо на село въздухът е чист.И места за паркиране има и храната е чиста.
                                Не се пени де! Аз съм против всякакви субсидии, не само за ел. коли, но и за всичко. Така че и аз съм против платените от мен данъци да отиват за глупости.

                                Коментар

                                Working...
                                X