IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


    Аз онова, което казвам - ти бъкел понятие си нямаш от него..., но се хващаш да ме цитираш, за да говориш глупости...

    Дай данните, щом ги има... И ГИ КОМЕНТИРАЙ!
    Дали си имам бъкел понятие или не,ти бъкел няма как да знаеш това
    Аз глупости не говоря,а факти,глупости говорят глупавите хора,дано нямаш това в предвид.

    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

      Не се правете на улави!!!

      Има елекрички,и електрички!

      Лиифъ,е за града,кой не знае,няма работа с тези коли!

      Де беше оня швед дето направил 400 000км на теслата,а?
      http://www.ecars.bg/forum/Tesla-Mode...a-magistralata
      Dyulgerov писа: Интересно ми е да разбера ако вземеш една Tesla S 60 kwh по маршрут София - Бургас със средна скорост 100 км/ч дали ще стигне без зареждане?
      Със 100 км/ч средна скорост по-скоро не. Ето ти един материал да видиш точно как се справят: www.ecars.bg/blogs/696-elektromobili-tes...tesla-model-s-360-km

      Model S 85 със средна скорост 108 км/ч - 364 км пробег!

      Бих го пробвал това начинание със сигурност - някъде там му е предела на Model S 60 (370 км) - с до 80 км/ч имам увереност, че може да стане това упражнение, за което говориш, макар и на ръба.

      То доколкото разбирам всичко е за града и теслите- ударението е на втората сричка. Колко човека карат със 80км?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

        Какви общи приказки бре?
        Аз като ги гледах да ги карат по улиците на L.A.,преди 5години ти не си знаел,че има ел коли сигурно,пфуууу....

        аз съм ги гледал преди повече от десетилетие..., а ти тогава си ходил прав под масата... ))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

          Не,ти ще ме умориш.

          И ти не знаеш каква е темата,не аз.

          Ти казваш-крият нещо не казват данни за колите.

          Аз ти отговарям,че колите са на пътя вече и няма скрито покрито.

          А,ти ме питаш след това що не били конкурентни!!!

          Е кой не е в час Аз или Ти?

          Аз онова, което казвам - ти бъкел понятие си нямаш от него..., но се хващаш да ме цитираш, за да говориш глупости...

          Дай данните, щом ги има... И ГИ КОМЕНТИРАЙ!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


            Човек, ако вярваш на рекламата - значи не си българин... ))..., но като ти гледам общите приказки - българин си, бе... ))
            Какви общи приказки бре?
            Аз като ги гледах да ги карат по улиците на L.A.,преди 5години ти не си знаел,че има ел коли сигурно,пфуууу....
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


              Ще ме умориш, бе човек! Не знаеш ли за какво е дискусията? Какво правиш в темата тогава? ))
              Не,ти ще ме умориш.

              И ти не знаеш каква е темата,не аз.

              Ти казваш-крият нещо не казват данни за колите.

              Аз ти отговарям,че колите са на пътя вече и няма скрито покрито.

              А,ти ме питаш след това що не били конкурентни!!!

              Е кой не е в час Аз или Ти?
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                Не се правете на улави!!!

                Има елекрички,и електрички!

                Лиифъ,е за града,кой не знае,няма работа с тези коли!

                Де беше оня швед дето направил 400 000км на теслата,а?

                Човек, ако вярваш на рекламата - значи не си българин... ))..., но като ти гледам общите приказки - българин си, бе... ))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  nio писа: Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.

                  Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.


                  Хайде честито. На мен както се прибирам от германия до бг някой ще каже ли колко дни ми трябват да се прибера- 2200км

                  Затова няма да тръгваш на дълъг път... Иначе - си носи последствията... ))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    nio писа: Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.

                    Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.


                    Хайде честито. На мен както се прибирам от германия до бг някой ще каже ли колко дни ми трябват да се прибера- 2200км
                    Не се правете на улави!!!

                    Има елекрички,и електрички!

                    Лиифъ,е за града,кой не знае,няма работа с тези коли!

                    Де беше оня швед дето направил 400 000км на теслата,а?
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                      Кой да е конкурентен и на какво?

                      Ще ме умориш, бе човек! Не знаеш ли за какво е дискусията? Какво правиш в темата тогава? ))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                        И защо не са конкурентни СПОРЕД ТЕБ?
                        Кой да е конкурентен и на какво?
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • nio писа: Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.

                          Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.


                          Хайде честито. На мен както се прибирам от германия до бг някой ще каже ли колко дни ми трябват да се прибера- 2200км

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                            Абе човек,ти говориш сякаш за някой концепт,дето мислят да го пускат след 10 години.

                            Неква параноя те гони....

                            Няма никви тайни,електричките се продават и са по пътищата от години.

                            Кой какво крие според теб?

                            Ползвай Гугъл и им виж тт данните,що за конспирации в главата ти.....

                            Криели били ще ме умориш.....


                            И защо не са конкурентни СПОРЕД ТЕБ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                              Имаше някакъв афоризъм, в който, когато хората нямали какво да кажат, изброявайки нещо - поставяли "и т.н." или многоточие...

                              Тук многоточието е по-скоро, за да ми напомни, че има още съществени проблеми /в новите електромобили/...

                              Електродвигателят, като консуматор на ел.енергия от батерията. Това ми идва наум, че не съм довършил, но много неща /според мен/ - ще се решават тук на парче. Защо казвам това? Имаме ле информеция за електродвигателите на електромобилите? Още веднъж да повторя: Електродвигателите /колкото и да са на брой/ - черпят тока на заредената вече батерия, за която толкова говорим, че ще е еФтина само за... /видите ли/ - за кого..., ми - за българина, защото той ще си подменя автопарка - за 10 години... Не сме избрали още модела, ама с нашите пътища вече се чуват гласове за Ролса... Както и да е, това беше напомняне за необходимостта от слизане от облаците...

                              Та - сега ми е думата за електродвигателят /един или повече/... Колкото повече - по-скъпа поддръжка... И сега като скочат да ме опровергават - ама какво ще му се поддържа на ел.двигателя... Оффф, добре де - съгласих се - само гумите ще са ни разход, айде - да сме всички спокойни, де...

                              Ако все пак се концентрираме и тук - доста неща могат да се кажат...

                              Ще ви светна САМО така, насочващо, че НЯКОИ кораби имат точно гребни електродвигатели. Значи, това не са познатите /газова турбина, парна турбина и ДВГ - главно бавнооборотни/.

                              Но, тези гребни електродвигатели - съвсем накратко - си имат /най-често/ - дизелгенератори, които ги захранват с ел.енергия... Ахааа - ето къде било ключето, нЪл?... Да де, ама тия дизел-генератори, как пък работят, лЕ? Ееее, там е тънкостта, я! Та, корабните механици следят постоянно показателите на корабната ел.централа - ток, напрежение..., ако се наложи - включват дизел-генераторите за работа в паралел, а това си има тънкости... /що не се включват тук и ел.техниците - не им се влиза в празни дебати, в които някой тръсва някоя глупост - и тя се подхваща от журналистите.../...

                              ... и, след всичко това - гребните електродвигатели - подават въртящият си момент към гребния винт /корабния движител/...

                              Значи, защо го пиша всичко това? По няколко причини:

                              1. Електродвигателите не са от вчера и най-вече - никой от нас не може да твърди, че се развиват благодарение на нещо, което му е хрумнало преди час-два, или пък, преди ден-два..., година и т.н.

                              2. Ако правим аналогия с ел.двигателя, който обслужва сега ДВГ с течно гориво /говоря за пусковият ел.двигател - стартерът, който черпи голям ток от акумулаторната батерия/ - имайте предвид, че аналогията е мнооооого далечна - и само в принципа. Ха сега, помислете, какво ли още ще трябва да се направи тук от фирмите, които пускат автомобилите с хубав дизайн /но не ни дават подробностите, които са направили/... Голям ток, голям ток... /мислим ли/..., да де, ама хвърчат в публичното пространство едни данни - за колко изминавал 100-те метра - прочутият електромобил... ЕХ, ЧЕ ВАЖНО!!!..., да де - ама дали отчитаме - какво би станало на 400-та миля, ако... /мислим, нали?/...

                              Що не ги дават тия данни? Тай-на, майна! Защо конвенционалният автомобил се познава, а електромобилът се крие? Нали е автомобил на бъдещето???

                              Точно затова, де! В бъдеще ще научим. Нека първо го обвържем със зелените неща..., вкл. и със зелените пушеци от предприятията - и после... , но не и преди да са почнали продажбите... Ама, кой ще задължи някого да си купи?

                              Пазарът, разбира се е единствен, който ще вдигне продажбите!..., но РЕШИТЕЛНО пазар не се прави с манипулиране на данни! /това вече го видяхме/

                              Предстои да видим, дали пазар се прави с ПРЕМЪЛЧАВАНЕ на данни...



                              Абе човек,ти говориш сякаш за някой концепт,дето мислят да го пускат след 10 години.

                              Неква параноя те гони....

                              Няма никви тайни,електричките се продават и са по пътищата от години.

                              Кой какво крие според теб?

                              Ползвай Гугъл и им виж тт данните,що за конспирации в главата ти.....

                              Криели били ще ме умориш.....
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                                Някои хора не могат да погледнат в утрешния ден,камо ли за след години.
                                Кога и колко ще падне цената на батериите,кога и колко ще се умножи капацитета им само времето ще покаже,но не е далеч това време!

                                Относно начините и различните марки-въпрос на време е да се унифицират и от там и цената.

                                Помните ли само преди няколко години,как всяка марка мобилни телефони си имаше собствени зарядни,със сякакви възможни накрайници.
                                Е,преодляха го,сега всичко е: usb type c!

                                Някои други хора - цитират някого, без ПО СЪЩЕСТВО да вземат отношение по цитирания пост.

                                Аз определям това като най-обикновено празнословие.

                                Ако нямаш какво конкретно да кажеш по темата - недей да спамиш.

                                Коментар

                                Working...
                                X