IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Актуалните модели - рейндж и цени за US пазара. Цените обаче са с приспаднати инсентиви, така че продажната е реално по-висока. "Бюджетна" се явява КОНА-та, ама и тя е скъпичка засега.
    Друг е въпроса, че разликата в цената се избива в гориво, поддръжка и кеф от карането


    Click image for larger version

Name:	US - EVs.jpg
Views:	1
Size:	47.3 КБ
ID:	3412991

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      AAAAAAAAAAAAAAAAA ne bila точно 20000 а малко по различна цифра. Сега не ми се смята, но най вероятно ще трябват поне 150000км или около 100000 мили за да дойде цената на електричката и бензинката наравно
      Еми отде да знам че ме питаш за електричка. Ето сега е ясно.
      ...Ами зèми сметни де, свърши някаква работа,
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Ми пише че е около $40К. Има обаче 7500 инсентив, та около $35К средно горе-долу

        https://www.plugincars.com/hyundai-kona-electric
        AAAAAAAAAAAAAAAAA ne bila точно 20000 а малко по различна цифра. Сега не ми се смята, но най вероятно ще трябват поне 150000км или около 100000 мили за да дойде цената на електричката и бензинката наравно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Я дай линк към електрическа кона за 20000 защото такава е в бг бензиновата за 45000лв а електричката е почти дабъл
          Ми пише че е около $40К. Има обаче 7500 инсентив, та около $35К средно горе-долу

          https://www.plugincars.com/hyundai-kona-electric
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            E двайс хилки е ебаси скъпото...
            Че колко трябва да струва според теб?
            Я дай линк към електрическа кона за 20000 защото такава е в бг бензиновата за 45000лв а електричката е почти дабъл

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

              гледаш обикновената (бензинова). EVто е 34К в евро базовото и 38К с дългия рейндж. Причината да надуват цените са грантовете които дават в Европа както и това, че ако намалят цената няма кой да купува бензинките. Отделен е въпроса с недостига на батерии.
              Че много бе!

              https://www.hyundaiusa.com/kona/index.aspx
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                E двайс хилки е ебаси скъпото...
                Че колко трябва да струва според теб?
                гледаш обикновената (бензинова). EVто е 34К в евро базовото и 38К с дългия рейндж. Причината да надуват цените са грантовете които дават в Европа както и това, че ако намалят цената няма кой да купува бензинките. Отделен е въпроса с недостига на батерии.

                Коментар


                • Знае ли някой, дали като спре на синя зона електчката може да стои цял ден или трябва на три часа да я местиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Бе четох набързо че теслата се зарежда до 50% за двайс минути, 80% за 40 минути, и 100% за 75 минути. Това е със суперчарджер. Ако ги има нагъсто, то няма проблеми и до България да караш.
                    https://www.quora.com/How-long-does-...y-charge-a-car
                    Ако си в белия свят обаче
                    В нашите ширини засега няма изградена мрежа. Ще дойде и тука, но след 2-3 години

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      KONA-та трябва да изпълнява тези желания
                      Само дето си е скъпичка още
                      E двайс хилки е ебаси скъпото...
                      Че колко трябва да струва според теб?
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                        Nqmam ni]o protiw електричките, най вероятно бих си купил и аз такава, но проблемът е батериите и техният заряд, да не говорим за теглото. Има достатъчно клипчета че колата "гори" около 15-25 киловата за 100км. Ако погледнем масовият случай това означава около 300-350 км с един заряд. Не казвам че е малко, но за мен е недостатъчно като тръгна за бг. В момента в който започнат да минават по 500км със скорост около 110-120 средна, а не както сега около 70 тогава и аз бих си купил. Но когато - тогава
                        KONA-та трябва да изпълнява тези желания
                        Само дето си е скъпичка още

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Би ли инвестирал във верига пътни суперчарджъри?
                          Първо съм далеч от този бизнес, второ - това са на тесла някакви неща, които не стават за другите евентуално. Тепърва трябва да унифицират тези зарядни, а и други работи преди да мисли някой за подобно нещо.
                          Предполагам че поддържат контакти помежду си по този въпрос, иначе ще стане като с джесемите преди петнайсе години.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Бе четох набързо че теслата се зарежда до 50% за двайс минути, 80% за 40 минути, и 100% за 75 минути. Това е със суперчарджер. Ако ги има нагъсто, то няма проблеми и до България да караш.
                            https://www.quora.com/How-long-does-...y-charge-a-car
                            Би ли инвестирал във верига пътни суперчарджъри?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Nqmam ni]o protiw електричките, най вероятно бих си купил и аз такава, но проблемът е батериите и техният заряд, да не говорим за теглото. Има достатъчно клипчета че колата "гори" около 15-25 киловата за 100км. Ако погледнем масовият случай това означава около 300-350 км с един заряд. Не казвам че е малко, но за мен е недостатъчно като тръгна за бг. В момента в който започнат да минават по 500км със скорост около 110-120 средна, а не както сега около 70 тогава и аз бих си купил. Но когато - тогава
                              Бе четох набързо че теслата се зарежда до 50% за двайс минути, 80% за 40 минути, и 100% за 75 минути. Това е със суперчарджер. Ако ги има нагъсто, то няма проблеми и до България да караш.
                              https://www.quora.com/How-long-does-...y-charge-a-car
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Nqmam ni]o protiw електричките, най вероятно бих си купил и аз такава, но проблемът е батериите и техният заряд, да не говорим за теглото. Има достатъчно клипчета че колата "гори" около 15-25 киловата за 100км. Ако погледнем масовият случай това означава около 300-350 км с един заряд. Не казвам че е малко, но за мен е недостатъчно като тръгна за бг. В момента в който започнат да минават по 500км със скорост около 110-120 средна, а не както сега около 70 тогава и аз бих си купил. Но когато - тогава

                                Коментар

                                Working...
                                X