IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED

    [ATTACH=CONFIG]n3485269[/ATTACH]
    Прост спамър.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Леле колко си наивен.
      Виж в нета значението на термина "confirmational bias" и ако си схватлив може и да разбереш какво е общото между вярата и останалите неща

      За пореден път като свършат плитките аргументи и простия човек минава на вълна квалификации и обиди
      Ха, че и ти също използваш аргументум ад хоминем.

      Преведено това е доказателство, довод в спора на основа на личността на опонента, и хич не е порочен похват, както са го набедили, стига обсъжданите характерности на личността да са по съществото на спора.

      Квалификациите ми са истинни и, ако се обиждаш на истината, не е мой проблем.
      Last edited by R1a1; 10.07.2019, 06:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        Всеки е свободен да вярва в каквото иска, но императора казваше- като вярваш в една акция, застани с парите си зад нея. До момента никой не е казал че е застанал зад тесла с 200 долара, нито си е купи електричка.
        Не бива, да се отъждествяват артиите на една компания със самата компания.
        Във форума това беше добре акцентирано в мненията на д-р Каро, известни като "хипотезата за чистите акции", - накратко - съществуват артии, които могат да заживеят собствен живот, освободени от влиянието на фундамента
        ps. Въпреки, че в случая Тесла не е от типично "чистите"- артиите са едно, а електричката друго Нали и Мъск затова си имаше проблеми с надзора, понеже се дразнел от оценката на артиите и емитирал туитове, че иска да я отписва
        без препоръка ))
        Last edited by precakanoto; 09.07.2019, 23:30.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Всеки е свободен да вярва в каквото иска, но императора казваше- като вярваш в една акция, застани с парите си зад нея. До момента никой не е казал че е застанал зад тесла с 200 долара, нито си е купи електричка.
          Интересно - Императора ли ти е модел за подражание

          Аз пък живея с друга максима "stocks are to date with them, not to marry".

          Проблемът на хората които се въвличат в търговия с Тесла е че влизат много емоционално и в двата екстремума (булиш или беъриш), което е рецепта за загуби.

          Купуването на електричка е въпрос на време. Поръчвам сега, получавам след почти година.
          Last edited by ED; 09.07.2019, 22:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

            Едче, технологията, науката, икономиката и истината нямат нищо общо с вярата. Вредно е да се смесват, но ти си либерастче и няма да го разбереш даже в смъртта си.
            За пореден път се изложи яко.
            Спирам да те чета и теб.
            Леле колко си наивен.
            Виж в нета значението на термина "confirmational bias" и ако си схватлив може и да разбереш какво е общото между вярата и останалите неща

            За пореден път като свършат плитките аргументи и простия човек минава на вълна квалификации и обиди

            Коментар


            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

              Едче, технологията, науката, икономиката и истината нямат нищо общо с вярата. Вредно е да се смесват, но ти си либерастче и няма да го разбереш даже в смъртта си.
              За пореден път се изложи яко.
              Спирам да те чета и теб.
              Всеки е свободен да вярва в каквото иска, но императора казваше- като вярваш в една акция, застани с парите си зад нея. До момента никой не е казал че е застанал зад тесла с 200 долара, нито си е купи електричка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                Всеки сам избира в какво да вярва

                https://youtu.be/VyZOLMeMYnI

                Аз съм правил сметки с Хюндай Кона EV. Преди пусках таблици за сравнение на Тесла 3 спрямо БМВ и ХОНДА мисля.
                Изглежда съм ги пропуснал тези сметки, но при моите се доказваше категорично че плащам 150000км гориво напред. Ако искаш мога да ги повторя пак във всеки един момент. Можеш и да пуснеш твоите отново или нещо приблизително

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Всеки сам избира в какво да вярва

                  https://youtu.be/VyZOLMeMYnI
                  Едче, технологията, науката, икономиката и истината нямат нищо общо с вярата. Вредно е да се смесват, но ти си либерастче и няма да го разбереш даже в смъртта си.
                  За пореден път се изложи яко.
                  Спирам да те чета и теб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Разходите за производство на батерия са грижа-, ne e вярно това са част от общите разходи по автомобила които визат в цената му

                    Произвеждат автомобил, който е по-евтин (total cost of ownership) от сравним автомобил с ДВГ- отново невярно- сравни цените на рено клио и рено зои- бях ги смятал ако не е помощта дадена от правителството излиза че съм платил първите 150000 км предварително, върни се 1 месец назад и ще намериш сметките
                    Всеки сам избира в какво да вярва

                    https://youtu.be/VyZOLMeMYnI

                    Аз съм правил сметки с Хюндай Кона EV. Преди пусках таблици за сравнение на Тесла 3 спрямо БМВ и ХОНДА мисля.
                    Last edited by ED; 09.07.2019, 17:17.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Няма лозунги, само факти.

                      Разходите за производство на батерия са грижа на производителя. Пък и те падат всяка година с 15-17%. Прогнозите са че до 2023 година ще е по-рентабилно да се произвежда EV вместо ДВГ.

                      Към днешна дата тесла вече го прави. Произвеждат автомобил, който е по-евтин (total cost of ownership) от сравним автомобил с ДВГ. Не е случаен факта че модел 3 има повече продажби в САЩ за последните 12 месеца от мерцедес, бмв, ауди и лексус взети заедно.
                      Разходите за производство на батерия са грижа-, ne e вярно това са част от общите разходи по автомобила които визат в цената му

                      Произвеждат автомобил, който е по-евтин (total cost of ownership) от сравним автомобил с ДВГ- отново невярно- сравни цените на рено клио и рено зои- бях ги смятал ако не е помощта дадена от правителството излиза че съм платил първите 150000 км предварително, върни се 1 месец назад и ще намериш сметките

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                        Това е политическа лъжа, с която се дърпат стотици милиарди в неясно чий джоб.
                        Но вие се самоуспокоявайте, да ви е сладко!
                        За непредубедения наблюдател е ясно в чий джоб отиват милиардите. Войни се водят за тази суровина и годишно бизнеса с нея е оценен на над 1,5 трилиона долара.
                        Само идиотите с промити мозъци мислят че има някаква конспирация за климата!

                        Ето и един очеизваждащ пример – срещу Exxon Mobil е заведено дело в щатите и познай за какво
                        – през далечната 1977 година „Еxxon Mobil’s in-house scientists warned top executives that fossil fuels were leading to more greenhouse gases in the atmosphere that were warming the planet with research dating to 1977“.

                        Та значи учените в самата компания са информирали мениджмънта за последствията от фосилните горива (при това с учудваща точност). Но като отговорно ръководство какво прави компанията:

                        Despite this, the company publicly sowed doubt about whether humans could warm the planet through advertising campaigns, as well as funding think tanks and institutions that outright denied climate change was occurring.“

                        „show me the money“ е мотивацията на индустрията. Ексон и всички останали разпространяват дезинформация заради милиардите долари в името на акционера!!! Както казах винаги е имало идиоти, които вярват в какво ли не.

                        Exxon will now have to turn over internal documents about its knowledge of climate change.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение



                          Относно климата, действително учените отдавна са се изказали и то категорично – човешката дейност и в частност производствата и горенето на фосилни горива е един от основните фактори за глобалното затопляне и произтичащите от това екологични последствия.
                          Това е политическа лъжа, с която се дърпат стотици милиарди в неясно чий джоб.
                          Но вие се самоуспокоявайте, да ви е сладко!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                            От обратната страна са разходите за производство и рециклиране на батерията, нейната маса и по-скоро ефективността на връщане на кинетичната енергия в ток в батерията, драстично по-малката автономност на колата, загубата на човеко-часове за зареждане... добавяйте други, който се сеща.

                            По второто удебелено.
                            Да хората отдавна са се замислили за аномалиите на земния климат. Особено учените. И още не могат да кажат нещо със сигурност.
                            Аномалии, и къде по-драстични, е имало стотици, хиляди, милиони, десетки милиони и стотици милиони години назад. Та и до сега.
                            Няма лозунги, само факти.

                            Разходите за производство на батерия са грижа на производителя. Пък и те падат всяка година с 15-17%. Прогнозите са че до 2023 година ще е по-рентабилно да се произвежда EV вместо ДВГ.

                            Към днешна дата тесла вече го прави. Произвеждат автомобил, който е по-евтин (total cost of ownership) от сравним автомобил с ДВГ. Не е случаен факта че модел 3 има повече продажби в САЩ за последните 12 месеца от мерцедес, бмв, ауди и лексус взети заедно.

                            Това с драстично по-малката автономност и загубата на човеко-часове е било вярно някога. Ако си с гараж, няма да имаш една загубена минута през годината защото зареждаш през нощта след като се прибереш. При пътувания на дълги разстояния два-три пъти за почивки пробег от 400-500 км и зареждане за 20-30 мин (през които се храниш и почиваш) е нормалното поведение и с ДВГ автомобил.

                            Относно климата, действително учените отдавна са се изказали и то категорично – човешката дейност и в частност производствата и горенето на фосилни горива е един от основните фактори за глобалното затопляне и произтичащите от това екологични последствия. Разбира се има и „недоразбрали“ – първата група са финансово заинтересовани заради печалбите от производство и продажба на фосилни горива, които правят всичко необходимо, за да забавят налагането на алтернативи и дезинформират втората група – скептични идиоти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                              Очевидно имаш проблем, но не знам какъв е. Каква пропаганда те гони?
                              Аз също бях ясен, а ти си правиш оглушки или имаш проблем.
                              Ето пак да кажа.
                              Вие постоянно навирате примера с Норвегия като сразяващ опонентите. Да, числата там са впечатляващи. Но само там поради особеността, която указах по-долу, че токът в Норвегия в 98% е от водноелектрически централи. Никъде по света няма друга такава ситуация. Коста Рика или една от съседните страни има 76% ВЕЦ. Край.
                              Примерът с Норвегия важи само за Норвегия, и не за някоя останала страна или всичките останали страни по света.
                              Е, навирайки ни Норвегия като пример за всички останали, би трябвало да сте на ясно, ако сте наред с главата, че сте не само некоректни, ами антикоректни.
                              Нямам нищо против пропагандата, тя е нужна, но е добра само ако не е лъжлива, какъвто е вашия случай.

                              Търся истината, но не тази, която ми подават едностранно заинтересовани субекти.

                              Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                              Мисля че бях ясен. Дори и 100% от тока да е от въглища пак е по-добре да се кара електричка отколкото дизел/бензин.
                              А действителността е че все по-голям дял от електричеството се произвежда от възобновяеми източници. В Норвегия днес това е факт. В Германия над 50% вече е от солар и вятър и до 10-20 години ще над 90.
                              И да хората започват да се замислят защото аномалиите в природата стават все по-чести и по-екстремни.
                              Пак едностранчиво, моля ви се.
                              Да, изгарянето на въглища или други горива в съвременните ТЕЦ е с по-голям КПД, отколкото това на индивидуалните сравнително малки ДВГ на ЛПС. И това е изгодата.
                              От обратната страна са разходите за производство и рециклиране на батерията, нейната маса и по-скоро ефективността на връщане на кинетичната енергия в ток в батерията, драстично по-малката автономност на колата, загубата на човеко-часове за зареждане... добавяйте други, който се сеща.
                              Така че за мен първото удебелено не е толкова сигурно в комплексен подход, колкото го размахвате като митингуващи лозунг.
                              Ерзаце.

                              По второто удебелено.
                              Да хората отдавна са се замислили за аномалиите на земния климат. Особено учените. И още не могат да кажат нещо със сигурност.
                              Аномалии, и къде по-драстични, е имало стотици, хиляди, милиони, десетки милиони и стотици милиони години назад. Та и до сега.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                                Ерзаце, нарочно ли не обръщаш внимание на това, че Норвегия е изключение с това, че 98% тока й се произвежда от водноелектрически централи?
                                По природни особености тя е богата с хиляди реки и рекички, спускащи се стръмно по хиляди фьордове и фьордчета, идеални за строеж на ВЕЦ.

                                При това положение разбира се, че електричките в Норвегия са с нулева емисия, защото тока се произвежда с нулева емисия.

                                Далеч не е така в целия останал свят, далеч не!

                                Електричката може и да не пърди газове, от които СО2 е най-безвредният, но там, където се произвежда токът за нея, бълват газове.

                                Та затова не пробутвайте примера с Норвегия за целия свят, бъдете коректни, истинни в пропагандата си и хората може и да ви дадат ухо.
                                Но ако продължавате да пропагандирате на акере, ефектът ще е обратен.
                                Една лъжа, повторена сто пъти, може и да става истина, но повтаря ли се хиляди пъти, хората се замислят и виждат, че не съответства на реалността, то ест че е лъжа.
                                Очевидно имаш проблем, но не знам какъв е. Каква пропаганда те гони?
                                Мисля че бях ясен. Дори и 100% от тока да е от въглища пак е по-добре да се кара електричка отколкото дизел/бензин.
                                А действителността е че все по-голям дял от електричеството се произвежда от възобновяеми източници. В Норвегия днес това е факт. В Германия над 50% вече е от солар и вятър и до 10-20 години ще над 90.
                                И да хората започват да се замислят защото аномалиите в природата стават все по-чести и по-екстремни.

                                BMW VS TESLA M3 - https://youtu.be/DZVUcWtnC4s

                                Коментар

                                Working...
                                X