IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
    Общината в София купува ЕлБусове.
    Тия мисля че бяха с кондензатори - голяма част от ядовете на Li-ion ги няма, но пък цената все още е дебела и пробега е доста по-малък. Но пък се зареждат бързо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


      И си прав - не е подходяща засега за селски пътища. На село всичко става бавно и каруцата си е все още цар

      Обаче темата не е кой каква кола иска да си купи, а как електромобилите влияят на пазарите. Та как?

      А че някои ще изгорят е неминуемо, но нищо особено няма да промени. Ранните бензинови автомобили не само са горели, но не са имали и почти никакви предпазни и защитни механизми. В сравнение с каруците смъртността на километър сигурно се е вдигнала стократно. И какво от това?

      Не е да е нямало отпор и срещу електрификацията. Най-разнообразни теории е имало как "електрически флуиди" изтичат от контакта и предизвикват различини страдания, включително и смърт. Газта работи прекрасно, за какво ни е ток? Особено пък където живеем. И срещу телеграфните стълбове са роптаели.

      Най-реакционното и закостеняло население по някаква причина все живее в най-бедните страни. Не знам защо е така, но бате Пешо сигурно би казал "по закон Божий"
      Разбирам желанието да си по по най но понеже това не става с можене и знания реши да демонстрираш че в града е прогреса а на село сме изостаналите.Е обърка се.Роден съм в София така че не ми демонстрирай с това не минава.Плащам и достатъчнк данъци на общината така че и тука греда.Няма никакъв отпор срещу елктрокарите изобщо не ме интересуват.Аз боклуци през живота си не помня да съм си купувал.И не ме интересува кой какво си купува.За електрическите боклуци трябва да има специални правила и забрани защото застрашават живота и на невинни хора.Не ме интересуват самоубийците.Но да ми представяш тия боклуци за напредък не мерси.и да се опитваш да изкарваш хората които не харесват боклука назадничави айде нема нужда.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

        Виждам че си от тези дето знаят че тока не идва от контакта. Дай го по-полека. Просветителска дейност трябва да се води неотстъпно и без големи изсилвания. Активните опоненти няма да можем да ги убедим в необходимоста от критичен поглед към проблема. Но можем да покажем как се прави и "кибиците" в темата да си извлекът поука. Ето на общината във Варна харчи пари за Ел Мобили. Общината в София купува ЕлБусове. НАши пари се харчат а не е ясно на какво основание. Какви разчети са направени.
        Приятел ти не познаваш хората тука.В нищо няма да ги убедиш.А и не е необходимо.Лично аз не желая да убеждавам никого в нищо.Въпрос на избор.Всеки да си избира.Като се запали некой рейс и изгорят 100 човека ще си чукат главите.Моля се на Бог това никога да не се случи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Като искаш купувай си такава кола проблема е твой аз на такива боклуци не се качвам.

          И си прав - не е подходяща засега за селски пътища. На село всичко става бавно и каруцата си е все още цар

          Обаче темата не е кой каква кола иска да си купи, а как електромобилите влияят на пазарите. Та как?

          А че някои ще изгорят е неминуемо, но нищо особено няма да промени. Ранните бензинови автомобили не само са горели, но не са имали и почти никакви предпазни и защитни механизми. В сравнение с каруците смъртността на километър сигурно се е вдигнала стократно. И какво от това?

          Не е да е нямало отпор и срещу електрификацията. Най-разнообразни теории е имало как "електрически флуиди" изтичат от контакта и предизвикват различини страдания, включително и смърт. Газта работи прекрасно, за какво ни е ток? Особено пък където живеем. И срещу телеграфните стълбове са роптаели.

          Най-реакционното и закостеняло население по някаква причина все живее в най-бедните страни. Не знам защо е така, но бате Пешо сигурно би казал "по закон Божий"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Имаш ли капацитет да схванеш че електрокара не е нововъведение.Повтарям не е.Какво ми смятате тука разни простотии...Имаш ли представа какво е късо съединение при постоянен ток?И как се изключва такъв ток.В тая кола ще изгориш като факла.Тая упоритост в тая тема мога да я класифирицам само като изключително тъпоумие.Като искаш купувай си такава кола проблема е твой аз на такива боклуци не се качвам.Никого няма да убедиш тука в глупостите ти.
            Виждам че си от тези дето знаят че тока не идва от контакта. Дай го по-полека. Просветителска дейност трябва да се води неотстъпно и без големи изсилвания. Активните опоненти няма да можем да ги убедим в необходимоста от критичен поглед към проблема. Но можем да покажем как се прави и "кибиците" в темата да си извлекът поука. Ето на общината във Варна харчи пари за Ел Мобили. Общината в София купува ЕлБусове. НАши пари се харчат а не е ясно на какво основание. Какви разчети са направени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Имаш ли капацитет да схванеш че електрокара не е нововъведение.Повтарям не е.Какво ми смятате тука разни простотии...Имаш ли представа какво е късо съединение при постоянен ток?И как се изключва такъв ток.В тая кола ще изгориш като факла.Тая упоритост в тая тема мога да я класифирицам само като изключително тъпоумие.Като искаш купувай си такава кола проблема е твой аз на такива боклуци не се качвам.Никого няма да убедиш тука в глупостите ти.
              Твоите деца и внуци обаче ще ти се чудят. Тоя дъртия какво пак се е раздрънкал

              Коментар


              • Пиропатрона може да се ползва за разединител, ако стане някое късо нататък по веригата - да откачи цялата батерия. Ама клетките една по една да ги 'гърмят' е безумие. Да се спасят от запалване съседните батерии - невъзможно, освен може би в керамичните блокчета от совалките на НАСА - ама така ще им падне доста капацитета за единица обем.
                Пирамид, 15минути е много време - понякога са много и секунди.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Едва ли

                  Повечето хората имат учудваща липса на въображение, затова и нововъведенията са така критично отхвърляни в началните етапи на навлизането им.
                  По-вероятно е да намелее значително броят на продаваните нови автомобили. Голяма месомелачка ще е за „неприспособимите“. В момента, в който решат проблема със “self driving” е въпрос на време цената на “ride sharing” услугите от типа на UBER да обезмисли покупката на автомобил, който се кара в 5% от времето. Дори и да решиш да имаш собствен автомобил ще се замислиш два пъти дали да купуваш втори в семейството, което неминуемо ще доведе до спад на новите покупки. След 20-30 години по пътищата ще се търкалят по-малко автомобили (на глава от населението) спрямо сега.
                  Имаш ли капацитет да схванеш че електрокара не е нововъведение.Повтарям не е.Какво ми смятате тука разни простотии...Имаш ли представа какво е късо съединение при постоянен ток?И как се изключва такъв ток.В тая кола ще изгориш като факла.Тая упоритост в тая тема мога да я класифирицам само като изключително тъпоумие.Като искаш купувай си такава кола проблема е твой аз на такива боклуци не се качвам.Никого няма да убедиш тука в глупостите ти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    Едва ли

                    Повечето хората имат учудваща липса на въображение, затова и нововъведенията са така критично отхвърляни в началните етапи на навлизането им.
                    По-вероятно е да намелее значително броят на продаваните нови автомобили. Голяма месомелачка ще е за „неприспособимите“. В момента, в който решат проблема със “self driving” е въпрос на време цената на “ride sharing” услугите от типа на UBER да обезмисли покупката на автомобил, който се кара в 5% от времето. Дори и да решиш да имаш собствен автомобил ще се замислиш два пъти дали да купуваш втори в семейството, което неминуемо ще доведе до спад на новите покупки. След 20-30 години по пътищата ще се търкалят по-малко автомобили (на глава от населението) спрямо сега.
                    Електромобила не е нововъведение(виж фотографиите).
                    https://www.google.com/url?sa=i&sour...67069828855259
                    https://www.google.com/url?sa=i&sour...67069828855259
                    Отхвърлян е и в момента отчаяно се бори да не изпадне отново, защото има лесно забележими недостатъци.
                    По-добре е те да се кажат ясно и отчетливо вместо да се прикриват с рекламни трикове.
                    Що се отнася до “self driving” то това ще е равносилно да се дават шогьорски книжки на 13 годишни. При сегашната акселерация и удбство на управление на автомодила доста 13 годишни тинейджъри биха управлявали автомобил доста по-добре от 50-60 годишни шофьори.
                    Самоче 13 годишния тинейджър неноси юридическа отговорност за постъпките си. Селф Дривън автомобила е в същата юридическа категория.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      А пазар, не от ,90, ами от 200 лимона ще има. До няколко години.
                      Неизбежно е.
                      Едва ли

                      Повечето хората имат учудваща липса на въображение, затова и нововъведенията са така критично отхвърляни в началните етапи на навлизането им.
                      По-вероятно е да намелее значително броят на продаваните нови автомобили. Голяма месомелачка ще е за „неприспособимите“. В момента, в който решат проблема със “self driving” е въпрос на време цената на “ride sharing” услугите от типа на UBER да обезмисли покупката на автомобил, който се кара в 5% от времето. Дори и да решиш да имаш собствен автомобил ще се замислиш два пъти дали да купуваш втори в семейството, което неминуемо ще доведе до спад на новите покупки. След 20-30 години по пътищата ще се търкалят по-малко автомобили (на глава от населението) спрямо сега.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

                        Е не е лоша идеята батерията да стане "постепенно деградираща" вместо да се скпва от раз. Обаче това сигурно ще е за сметка на цената.
                        От цялата дискусия оставам с впечатление че съм създал усещането че невярвам в Ел Мобилноста и че съм против Ел Мобилите.
                        Още в началото декларирах че нямам нищо противЕлМобилите. Нещо повече изключително съм впечатлен от прогреса който бе постигнат в тази сфера през последните 10-15 години. Като се има предвид че ЕлМобилите са тема от повече от век насам и като си спомня на какъв хал бяха преди 30-40 години, прогреса е наистина впечатляващ. Имам обаче усещането ,че постигнатите успехи правят по-отчетливи някои принципни проблеми, които уверен съм няма да спрът прилагането им, но значително ще ограничат разпространението им. Едва ли ще видим пазар от 90 милиона Ел Мобила.
                        Въобще нека да си ги има Ел Мобилите нека си джиткат почити безшуно нагоре надоло. Да излитат пред всички други по светофарите и т.н. Но да не се забравя какво всъщност се крие под капак им. Да не се пипат без нужда оголени метални части по корпуса. Ако ще се пипат то да е първо с външната страна на дланта. Да се ходи около тях с обувки с дебели гумени подметки и да не се проявява героизъм при гасентето им.
                        Въобще един добре обучен водач на Ел мобил ще има добри шансове дълго да му се радва. Чак докато дойде ред да сменя батерията. А и току виж дотогава те взели че поефтинели два три пъти.
                        Никой не те упреква. Споко. Мисълта ми бе че, решения не се намират, когато не ги търсят. А, понякога, се пръкват от другаде. Търсил едно, случоло се друго, погледнали го с отворен ум и ето ни го решението. А пазар, не от ,90, ами от 200 лимона ще има. До няколко години.
                        Неизбежно е.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Казвам, на клетка. НА ЕДНА САЛМО КЛЕТКА. Клетката е малка, едва ли има 2 литра обем. А, точно КАК И КЪДЕ да се изхвърли, в рамките на 15 минути, се сетих за поне две-три решения.
                          Е не е лоша идеята батерията да стане "постепенно деградираща" вместо да се скпва от раз. Обаче това сигурно ще е за сметка на цената.
                          От цялата дискусия оставам с впечатление че съм създал усещането че невярвам в Ел Мобилноста и че съм против Ел Мобилите.
                          Още в началото декларирах че нямам нищо противЕлМобилите. Нещо повече изключително съм впечатлен от прогреса който бе постигнат в тази сфера през последните 10-15 години. Като се има предвид че ЕлМобилите са тема от повече от век насам и като си спомня на какъв хал бяха преди 30-40 години, прогреса е наистина впечатляващ. Имам обаче усещането ,че постигнатите успехи правят по-отчетливи някои принципни проблеми, които уверен съм няма да спрът прилагането им, но значително ще ограничат разпространението им. Едва ли ще видим пазар от 90 милиона Ел Мобила.
                          Въобще нека да си ги има Ел Мобилите нека си джиткат почити безшуно нагоре надоло. Да излитат пред всички други по светофарите и т.н. Но да не се забравя какво всъщност се крие под капак им. Да не се пипат без нужда оголени метални части по корпуса. Ако ще се пипат то да е първо с външната страна на дланта. Да се ходи около тях с обувки с дебели гумени подметки и да не се проявява героизъм при гасентето им.
                          Въобще един добре обучен водач на Ел мобил ще има добри шансове дълго да му се радва. Чак докато дойде ред да сменя батерията. А и току виж дотогава те взели че поефтинели два три пъти.

                          Коментар


                          • В Америка, в Европа и в Световен мащаб Тесла е доминант. сърпрайз, сърпрайз

                            Click image for larger version

Name:	BEV - World.jpg
Views:	1
Size:	48.4 КБ
ID:	3498274

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Еми не те убеждава в нищо. Но това не е болка за умиране, теб и безименния може да ви убеди само това което ви е в главите.


                              ПП сега забелязах че удобно за вас не си завършил изречението а именно:

                              ​...but it knows it has to be fast. There are other technologies being developed and some even claim to offer 1 kWh/kg. The early bird catches the worm, guys...​​​​​​

                              Сигурен съм, че в бързината си пропуснал...

                              Кучетата си лаят, кервана си върви. Продажби на електрички в Европа за първото полугодие:

                              Click image for larger version

Name:	BEV - Europe.jpg
Views:	1
Size:	42.1 КБ
ID:	3498270

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

                                Що се отнася за изолациите да припомня че на площад Славейков имаше един шадраван който дълги години стоя покрит с някаква страна конструкция. Спомняте ли си защо?
                                Аварийното изхвърляне на нещо което тежи половин тон как точно да си го представя? И като го изхвърлят аваройно то нали все още ще е в аварирало състояние и усилено ще преобразува ел енергия в топлинна. ГОЛЯМО Количество Ел Енергия.
                                Казвам, на клетка. НА ЕДНА САМО КЛЕТКА. Клетката е малка, едва ли има 2 литра обем. А, точно КАК И КЪДЕ да се изхвърли, в рамките на 15 минути, се сетих за поне две-три решения.
                                Last edited by Pyramid; 28.08.2019, 11:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X