IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    При теб вате ефекта на дънинг-крюгер е много ясно изразен.
    Но кажи вате, колко трябва да е дебел един проводникКАБЕЛ за да издържи100 ампера?
    Но ето ти нещо за размисъл, (ако има с кво), там са и тези 100 ампера.
    https://www.tesla.com/support/home-c...wall-connector

    При теб GLUPAKO ефекта на дънинг-крюгер е много ясно изразен. Щеше да бъде по добре ако беше дал инфо за това от какъв материал е произведен чарджъра, а не снимки да пускаш. Ама то какво да очакваш от човек който се кланя на памучна хартиика и вика- гял бурда

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      А бе ти нали беше освен носач на стъкла в някакъв автозавод и от бг ел техник- или аз греша. Та по спомен зарядното на теслата е около 16 киловата- 16000/220=72,72 ампера. Ако е трифазен тока е около 42 ампера- ама трябва да имаш и трифазна мрежа. Тоест с презапасяването наистина трябва да имаш проводникКАБЕЛ който да издържа около 100 ампера.
      При теб вате ефекта на дънинг-крюгер е много ясно изразен.
      Но кажи вате, колко трябва да е дебел един проводникКАБЕЛ за да издържи100 ампера?
      Но ето ти нещо за размисъл, (ако има с кво), там са и тези 100 ампера.
      https://www.tesla.com/support/home-c...wall-connector

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=Gxwkt-02fCY Генераторы РОШ в 2019 - новые горизонты

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          То ако е за неписане на глупости трябва една дума да не пишеш. Ама ето на, не се спираш.
          Обясни моля, за какво му е "20 КВ кабел" в гаража? Само не казвай че е за зареждане на електричката, че още една глупост ще напишеш.

          А бе ти нали беше освен носач на стъкла в някакъв автозавод и от бг ел техник- или аз греша. Та по спомен зарядното на теслата е около 16 киловата- 16000/220=72,72 ампера. Ако е трифазен тока е около 42 ампера- ама трябва да имаш и трифазна мрежа. Тоест с презапасяването наистина трябва да имаш проводникКАБЕЛ който да издържа около 100 ампера.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

            Смятат се за каквото си поискал . Не ли ?
            Какво ще рече- не ли? Там където съм роден, където съм учил и където съм работил не се ползва такава форма/ словосъчетание. Какво означава и в кой район на българия се ползва това- не ли?

            Коментар


            • Много задълбавате. Батериите са около 60-70 квч. Ако се зареждат от 20 до 80% една вечер е достатъчна за зареждане и пробег около 300-400км (при 3.5квч). Всеки да си прави сметката дали са му достатъчни за дневно шофиране. За дълъг път са необходими бързо зарядни станции 150-250 квч (коити всеощенеса направени понашитеширини). 15-30 мин са достатъчни за 80-90%.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                Смятат се за каквото си поискал . Не ли ?
                Саминко ли си хортуваш?

                Зависи кaк ти е организиран товара. Ако у вас си прекарал трифазен - не разчитай че от едната фаза ще дърпаш колкото ти е за трите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                  Смятат се за каквото си поискал . Не ли ?
                  Я, някой решил да демонстрира хакване.
                  Интерсно па, що ли му е важно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    На каква височина хвърка самолетчето че на 10-11 000метра като съм летял от време на време е минус 40- 50 градуса. Та не ми е ясно батерията дали ще издържи на такива градуси, ако е да си хвърка на 50-100 метра над терена- окей, проблем няма
                    Като черпиш голям ток от нея, тя се загрява сама. Не се тревожи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                      Не са ти верни сметките ама ще задълбаем в глупости.
                      Иначе - гаражите в новото строителство са смятани с някаква кретенска мощност - колкото за една ламба и една зареждачка (за обикновен акумулатор). Пък ако решиш да си изпросиш енергото да ти смени предпазителя - гледай сеир.
                      Смятат се за каквото си поискал . Не ли ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                        Я като прос ползвам трифазен иде 3,33 пъти по-тънък
                        Не са ти верни сметките ама ще задълбаем в глупости.
                        Иначе - гаражите в новото строителство са смятани с някаква кретенска мощност - колкото за една ламба и една зареждачка (за обикновен акумулатор). Пък ако решиш да си изпросиш енергото да ти смени предпазителя - гледай сеир.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Интересно е обаче как някакси се появяват на вълни.
                          Безсмисления, бързоходко...
                          Правят една атака и изчезват,
                          Ами повечко чета и когато имам време и съм понатрупал впечатления пиша. В момента в офиса е доста напечено и немога да съм ежедневно ацтивен автор във форума. Но нетъгувайте! Като читател съм абсолютно редовен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                            Бесмисления рови в нета за палежи.
                            Като се появи нов ще се включи, споко
                            Ха-ха-ха-ха-хаааа!

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Предполагам проводник който издържа продължително протичането на ток с големина 100 ампера
                              Я като прос ползвам трифазен иде 3,33 пъти по-тънък

                              А ватин се корка за 20кв. кабел, вероятно защото батерия под 200квтч не признава
                              Last edited by satz; 18.10.2019, 18:40.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                                Интересно е обаче как някакси се появяват на вълни.
                                Безсмисления, бързоходко...
                                Правят една атака и изчезват,
                                Бесмисления рови в нета за палежи.
                                Като се появи нов ще се включи, споко

                                Коментар

                                Working...
                                X