IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Говоря не за ЕМП, а за смущения. Просто, скапват комуникациите (иначе, моторът работи). ЗА ТЕЗИ говоря. Не казвам, че трябва да се спира прогресът а, че изцяло „автопилотните” са по-опасни именно заради предоверяване на технологиите. И въпросът е, къде да мине Границата. На сигурността и живота на пътниците.
    точно затова трябва да са в контролирана ИЗОЛИРАНА среда. ВЛАКОВЕТЕ са от 100 години електрически. Имаме и метро, и тролеи, и трамваи в града. Ама не стигат и трябва всеки да си купи 1 тон батерия на цената на цял апартамент да си вози задника. Супер екологично и ефективно ?!?!
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Знаеме, знаеме, тръбички разни, дупки мултиплексорни, и всичките в канала,

      - „Експерт по канали”.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        ...мда...и ръцете от другаде растат...
        Знаеме, знаеме, тръбички разни, дупки мултиплексорни, и всичките в канала,

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          E супертрейдър какво имаш в предвид под човешка кола, щото в природата размерът има значение.
          Същото е и при хората, съвсем нормално е да искаш голяма кола. По-удобно е. В България имах ауди и ми харесваше. Сега като седна в кола имам чувството че съм седнал на земята. Сгъвам се няколко пъти, коленете ми на ушите, бе не си е работа...
          ...мда...и ръцете от другаде растат...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Имхотеп става въпрос за това което тесла произвежда и се продава - автомобили по 2 тона с ускорение на реактивен снаряд,. Ако те удари на пътя и си с човешка кола едва ли ще оцелееш.Защо хората купуват такива возила - при инцидент пострадват тези в малката кола. Това е форма на самозащита от инстинкта за самосъхранение, но не е цивилизовано. Гориме петрола като луди и после емисиите били огромни.
            E супертрейдър какво имаш в предвид под човешка кола, щото в природата размерът има значение.
            Същото е и при хората, съвсем нормално е да искаш голяма кола. По-удобно е. В България имах ауди и ми харесваше. Сега като седна в кола имам чувството че съм седнал на земята. Сгъвам се няколко пъти, коленете ми на ушите, бе не си е работа...
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              Дай да спреме да се развиваме, щото утре може да падне метеорит и да заличи всичко. Такова ЕМС какво би направило на настоящите ДВГ според тебе като им прецака бордовия компютър? Реално няма кола без електроника от поне 30 години, дори най-скапаните бангии като лади и тем подобни имат вече.
              Говоря не за ЕМП, а за смущения. Просто, скапват комуникациите (иначе, моторът работи). ЗА ТЕЗИ говоря. Не казвам, че трябва да се спира прогресът а, че изцяло „автопилотните” са по-опасни именно заради предоверяване на технологиите. И въпросът е, къде да мине Границата. На сигурността и живота на пътниците.

              Коментар


              • Имхотеп става въпрос за това което тесла произвежда и се продава - автомобили по 2 тона с ускорение на реактивен снаряд,. Ако те удари на пътя и си с човешка кола едва ли ще оцелееш.Защо хората купуват такива возила - при инцидент пострадват тези в малката кола. Това е форма на самозащита от инстинкта за самосъхранение, но не е цивилизовано. Гориме петрола като луди и после емисиите били огромни.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Pyramid , то не е плюене защото и компанията на Мъск произвежда едни танкове и изтребители за возене по улиците на един човек. Не казвам че е виновен защото такъв е обществения заряд и мисленето на хората днес.
                  Е то няма ли електрически афтобуси за много òра?

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    В това „безопасно” бъдеще, всяко ЕМС (електромагнитно смущение) над даден праг, ще се превръща в множествени жертви по цял свят...
                    Дай да спреме да се развиваме, щото утре може да падне метеорит и да заличи всичко. Такова ЕМС какво би направило на настоящите ДВГ според тебе като им прецака бордовия компютър? Реално няма кола без електроника от поне 30 години, дори най-скапаните бангии като лади и тем подобни имат вече.

                    Коментар


                    • Що, кой пита?

                      Коментар


                      • Pyramid , то не е плюене защото и компанията на Мъск произвежда едни танкове и изтребители за возене по улиците на един човек. Не казвам че е виновен защото такъв е обществения заряд и мисленето на хората днес.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Всеки, който плюе по Мъск - ама много ми е интересно - дали си задава въпроса или пък, случайно, може да отговори утвърдително на него? -
                          -Добре де, ОК. А сам, мога ли и дали правя по-добре от него сума ти неща, че да имам поне моралното право да го критикувам?
                          Ти ся кво, не ти провървя с измамите и го удари на морал? Ти?

                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Всеки, който плюе по Мъск - ама много ми е интересно - дали си задава въпроса или пък, случайно, може да отговори утвърдително на него? -
                            -Добре де, ОК. А сам, мога ли и дали правя по-добре от него сума ти неща, че да имам поне моралното право да го критикувам?

                            Коментар


                            • Колата като комодити и под наем няма да стане скоро. Или ще стане в големите градове.

                              То сега като завали и много трудно се хващат таксита - навсякъде по Света. Добре че е Юбер и цените като скочат - повече Юбери излизат на високите цени и се регулира пазара - някои път и преди да спре дъжда.

                              Сега представи си колата като комодити и да завали или по празници - никъв шанс нямаш да се доредиш. Освен ако няма за всеки човек по кола.

                              Та колата като комодити не мащабира. Отделно хората си купуват вила (втори дом) точно с тази цел - да разполагат с него по всяко време, а не да разчитат на хотели. Това е и идеята да имаш собствена кола - да не зависиш от таксита, които ги няма като завали.

                              Това не е като тротинетките под наем да си джуркаш из града вместо с метро.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                От 2013 е - сама си кара из гаража и си паркира и излиза обратно.

                                https://www.youtube.com/watch?v=YEn9bQkBXkE
                                Едно е в гаража, а друго по улици и магистрали в динамична среда.
                                Второто видео е интересно, определено се мъчат да гонят Теслата, но още са несигурни.

                                Коментар

                                Working...
                                X