IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение



    Наздраве Начев!

    По този въпрос сме на различни мнения, но с удоволствие чета всичко което пишеш.
    Аналогов, аз теб те уважавам много дори и само заради факта, че си си избрал велик ник.
    Много често, при запознанство с нов човек и ако обстановката е подходяща, аз викам: Името си и добавям - АНАЛОГОВ ЧОВЕК.

    Днес направих опит да напиша нещо в темата за борда, ама е малко абстрактно и аналогово, то викам да ме тестваш пак

    Не е нужно да си съгласен, поне да проверя доколко ясно и мотивирано е изложена идеята!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      Досега си демонстрирал отлични езикови и инфраструктурни умения за намиране на информация, която възхвалява Тесла.
      Сега изведнъж си затруднен
      Едно лукаво дяволче до мен вика, че това не е случайно.

      Не исках да го правя, но си рекох, че след като трябва да спасявам приятел в неволя, длъжен съм да запретна ръкави
      Бях готов за обилно изпотяване, То пък излезе фасулска работа, видеото се пръкна веднага, още на втората минута.


      TESLA Car Crash Compilation 2019 - Autopilot Fails & Collision (2019 NEW)


      Споменатата случка от Колела е включена в компилацията от различни гледни точки в интервала около 1,20 мин до 2,30
      Приятел в нужда се познава.

      Ама ти сериозно ли мислиш че това е предизвикано от колата )) кАжи честно!

      Шофьора(ката) вместо на спирачката се набира на газта и прави няколко дрифта
      В последните кадри се вижда как светват стоповете на спирачка! После разбира се обвиняват колата

      За всичко в колите на Тесла има логове. Кога си натиснал педала, кой педал точно и т.н сещаш се

      Ей то още едно подобно, но за съжаление не е с Тесла

      https://www.youtube.com/watch?v=br1m2awcIis
      Last edited by ED; 04.02.2020, 17:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Смехът е здраве!
        Наздраве!


        Наздраве Начев!

        По този въпрос сме на различни мнения, но с удоволствие чета всичко което пишеш.

        Коментар


        • Досега си демонстрирал отлични езикови и инфраструктурни умения за намиране на информация, която възхвалява Тесла.
          Сега изведнъж си затруднен
          Едно лукаво дяволче до мен вика, че това не е случайно.

          Не исках да го правя, но си рекох, че след като трябва да спасявам приятел в неволя, длъжен съм да запретна ръкави
          Бях готов за обилно изпотяване, То пък излезе фасулска работа, видеото се пръкна веднага, още на втората минута.


          TESLA Car Crash Compilation 2019 - Autopilot Fails & Collision (2019 NEW)


          Споменатата случка от Колела е включена в компилацията от различни гледни точки в интервала около 1,20 мин до 2,30

          Коментар


          • Meanwhile TSLA:

            Click image for larger version

Name:	tsla.jpg
Views:	1
Size:	21.6 КБ
ID:	3537048


            Това едва ли го е очаквал и самия Мъск. Гледам short float-a e 17% все още. Колко мъка има на тоя свят боже

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Някъде там из текста мернах, че елколите към 2040 ще са с дял около 50 %. Това очевидно не ти изнася! Вместо това, ти очевидно би предпочел категорично твърдение, че те ще са 95 %, а от тях 95 % ще са Тесла, воглаве с въздесъщия Мъск.
              Не е въпросът дали ми изнася, а дали е вероятно
              Не 2040, а още 2030та ще са над 90% (от новите продажби). Някъде към 2023-2024та трябва да се изравни цената на EV с тази на ДВГ автомобил в най-масовия сегмент. От тук нататък никой не може да спаси ДВГ индустрията. Ще има екзотични и редки модели с конкретно предназначение, но масово ще се произвеждат и купуват електрички.

              Определено нямам очаквания Тесла да продава 95% от всички коли (на знам защо ми вменяваш мисли и мнения). Те ще останат във високия сегмент и ще обират лъвския пай с най-големи маржове. От друга страна Мъск иска да наложи EV-та възможно най-бързо, но няма капацитета да произвежда милиони единици. Най-вероятно Тесла ще лицензират технологията за задвижване (батерии, ел. мотор и шаси) и ще продават на другите производители, които ще лепят своите брандове и ламарини и ще се продават фиати, пежа и опели задвижвани от тесла. А най-вероятнои ферарита




              Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Понеже вече Колела не качват видеа за предаванията си в Аутомедия, може да намериш онова с подивялата Тесла. То беше страшно и малко тъжно, щото там един човек се отърва на косъм. Обаче, признавам си без особена охота, че ме напуши неудържим смях. Имаше нещо дълбоко символично в картинката, което навяваше помисли за някакви видяни, съпреживяни събития:

              Постни това видео и ще те призная за балансиран, непредубеден.
              Дори мисля да т е извадя от кастата
              Не намирам такова видео. Най-вероятни има, нямам намерение да споря за глупости. Но то не променя факта, че човека прави много повече грешки от компютър. Всяка година загиват милиони хора от автомобилни катастрофи предизвикани от невнимание, заспиване, алкохол, чатене по телефона … Възможностите на хората да шофират днес са такива каквито са били преди 20 години и каквито ще бъдат след още 20. От друга страна софтуера и хардуера на компютрите ще са на светлинни години от сегашните способности.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                Технологични прогнози правени от банка? Смях ме напушва.

                Не се и съмнявам че през 2030-та ще има ел коли. но ще има ли Дойче Банк?
                Смехът е здраве!
                Наздраве!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                  едно изследване на Дойче Банк - нещо като прогноза за 2030 г.

                  Технологични прогнози правени от банка? Смях ме напушва.

                  Не се и съмнявам че през 2030-та ще има ел коли. но ще има ли Дойче Банк?

                  Коментар


                  • Руския човек разправя,че ако не продаваш (ТРОЛЕЯ) имаш доживотна гаранция
                    https://www.youtube.com/watch?v=47wpldtTfEQ
                    Не са тесли,китайски тролеи са.
                    Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                    Коментар


                    • Между другото в луксозния сегмент където са най-големите печалби, продажбите на Тесла спадат. Растат им продажбите само на Модел 3, където няма кой знае какви печалби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Много по-скоро отколкото си мислят много хора - изравняването на цената с ДВГ кола по някои прогнози ще е само след 2 години. Почвам да се чудя дали немската троица, Тойота и много други не са вече фатално закъснели...
                        Изравняваме на цените не знам дали ще има. Щото то никой не намалява цени. Производителите на коли, не свалят цените. Обикновено вкарват допълнително екстри.Примерно една кола преди 10 години и сега (да кажем Корола) си е на една съща цена, но новата Корола има доста повече екстри (даже и цената и е пораснала малко - все пак инфлация).

                        Така че едва ли цените на електричките ще падат. Най-вероятно ще се качва пробега им и разни други такива екстри.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          1985 год. AT&T наемат консултанти от Макинзи да анализират дали ще се наложат клетъчните телефони? Търсят отговор какъв ще бъде броят на потребители на клетъчни телефони през 2000 година?
                          Според Макинзи щели да бъдат 900 хиляди.

                          15 години по-късно реалният брой на потребителите в САЩ е бил над 100 милиона (лека грешка от над 100 пъти)! Прогнозите на консултантите като дойче банк например са линейни, а промяната на една технология се случва експоненциално в т.н S-крива.

                          Подобни са били очакванията при Нокиа и Кодак например. Отделен е въпроса, че Нокиа са първите които правят прототипи на TOUCH телефони, а Кодак изобретяват дигиталната камера. Промените никога не се правят и налагат от установените играчи в дадена индустрия. Винаги са външни.
                          Аз имах повод да изтъкна ролята на новите идеи, технологии, капитали в социалната еволюция. Приемаме, че в най-общ план нямаме различия.

                          След това, обаче, различия започват.

                          В изложението ти се изхожда от предположението, че специалистите на ДБ не знаят за случката с AT&T и Макинзи (както и за мнозина други) и не предполагат за потенциално възможна хипотеза за експоненциални промени.
                          Аз пък мисля, че знаят

                          Някъде там из текста мернах, че елколите към 2040 ще са с дял около 50 %. Това очевидно не ти изнася! Вместо това, ти очевидно би предпочел категорично твърдение, че те ще са 95 %, а от тях 95 % ще са Тесла, воглаве с въздесъщия Мъск.

                          Очевидно не ти се нрави и латентната прогноза, че още утре буквално някаква нова технология, вкл. споменатите хвърчила, ще почнат да подяждат Тесла

                          Понеже вече Колела не качват видеа за предаванията си в Аутомедия, може да намериш онова с подивялата Тесла. То беше страшно и малко тъжно, щото там един човек се отърва на косъм. Обаче, признавам си без особена охота, че ме напуши неудържим смях. Имаше нещо дълбоко символично в картинката, което навяваше помисли за някакви видяни, съпреживяни събития:
                          - гледал съм сценки с подивели слонове (питомни, но нещо смахнали се) в Индия и Пакистан, които безчинстват сред големи групи (дори тълпи) от хора. Страшно !
                          - има много материали за опитите на една категория дами да се изявяват като шофьорки, въпреки че очевидно Господ е имал други намерения за тях при пращането им на грешната Земя.

                          Постни това видео и ще те призная за балансиран, непредубеден.
                          Дори мисля да т е извадя от кастата
                          Last edited by nachev; 04.02.2020, 14:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Последното издание на Колела спомена за един сериозен предстоящ процес в САЩ срещу компанията Тесла, който е заведен от над сто притежатели на техни автомобили. Претенцията е, че се случвало автопилотът да престане да се подчинява и водачът не е в състояние да направи каквото и да е. Нагледно показаха с едно видео, какво се случва при "подивяване" на Тесла.

                            Тази тема не ми е чак толкова интересна, не бях достатъчно съсредоточен.
                            Теслистите да изровят видеото.
                            Всичко това с автономните пътувания няма моето доверие и внимание.
                            Имаше изречение, че от Тесла настоятелно съветват собствениците да не вдигат ръце от волана, но някои не слушат.

                            Още не съм го писнал в другите теми, но точно в края на януари излезе едно изследване на Дойче Банк - нещо като прогноза за 2030 г.
                            Има пасаж и за елколите, автономността и летящите , дронове.
                            Ще ви е интересно да прегледате прогнозите.


                            Deutsche Bank Research
                            Konzept 2030
                            1985 год. AT&T наемат консултанти от Макинзи да анализират дали ще се наложат клетъчните телефони? Търсят отговор какъв ще бъде броят на потребители на клетъчни телефони през 2000 година?
                            Според Макинзи щели да бъдат 900 хиляди.

                            15 години по-късно реалният брой на потребителите в САЩ е бил над 100 милиона (лека грешка от над 100 пъти)! Прогнозите на консултантите като дойче банк например са линейни, а промяната на една технология се случва експоненциално в т.н S-крива.

                            Подобни са били очакванията при Нокиа и Кодак например. Отделен е въпроса, че Нокиа са първите които правят прототипи на TOUCH телефони, а Кодак изобретяват дигиталната камера. Промените никога не се правят и налагат от установените играчи в дадена индустрия. Винаги са външни.

                            Коментар


                            • mathematician - в деградиралите батерии има много окиси на всякакви метали, не само на литий..как се рециклират те а и са токсични при това много.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Последното издание на Колела спомена за един сериозен предстоящ процес в САЩ срещу компанията Тесла, който е заведен от над сто притежатели на техни автомобили. Претенцията е, че се случвало автопилотът да престане да се подчинява и водачът не е в състояние да направи каквото и да е. Нагледно показаха с едно видео, какво се случва при "подивяване" на Тесла.

                                Тази тема не ми е чак толкова интересна, не бях достатъчно съсредоточен.
                                Теслистите да изровят видеото.
                                Всичко това с автономните пътувания няма моето доверие и внимание.
                                Имаше изречение, че от Тесла настоятелно съветват собствениците да не вдигат ръце от волана, но някои не слушат.

                                Още не съм го писнал в другите теми, но точно в края на януари излезе едно изследване на Дойче Банк - нещо като прогноза за 2030 г.
                                Има пасаж и за елколите, автономността и летящите , дронове.
                                Ще ви е интересно да прегледате прогнозите.


                                Deutsche Bank Research
                                Konzept 2030

                                Коментар

                                Working...
                                X