IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ех Ех Ех

    да живей на ТСЛА-та дръжката.

    Ей я без пари е 800$ , купувайте.

    Мен ме сърбят ръцете да я изшортя , ама лудостта може да трае доста дълго време

    Дейба и мошеника , оня дет още е CEO, само прочети какви ги говори и какви ги върши , ED

    Ако не разбираш, че това е мошеник от класа .. няма ко да помогне.

    А по темата - обислял съм нееднократно да си купя електричка ( нарая - преди 5 години купих дизеляк)

    Пак обмислях наскоро - ми не ми излизат сметките за електричка

    И защо не I-pace а точно на тсла-та дръжката ? Примерно ?
    e-golf ? само тсла-та ли е електричка , та чак да закопае останалите производители
    Last edited by SStoilov; 17.02.2020, 18:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Да се беше опитал поне да разбереш предния ми пост

      Не помня вече колко човека ти казаха че да гледаш колко нокии се продадени през 2007ма и да прогнозираш че няма начин кой да ги измести е меко казано "наивно". Този филм поне сме го гледали. Ти къде беше последните 10 години !
      Мозъка ти не може да възприеме какво се случва и търси все по-безмислени сравнения.
      Всички в тази индустрия вече са наясно кой води парада и даже го признават публично, обаче за вуте по-гоуемо от искъро нема
      След година-две ще обясняваш че при 1мил коли годишно, няма как тесла да измести големите (днес). И те така след 5-10 години електричките ще са 50-90% от продажбите.
      Оставѝ. Той не умее да смята. Пък и понятията му са тежко объркани, въпреки известни проблясъци. Абе, невеж е човекът, а прави колосални усилия да се изтъкне. Да не го презоряме, може да стигне до депресия, а ми изглежда добряк, иначе. Да си пазим хората, и без това, недостигът е тежък.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Жена ти как те издържа с това мрънкане не ми е ясно.
        Парите ще ги наместим - вместо на IONITY ще зареждаш на тесла чарджъри, едно спане в хотел (където зареждаш през нощта) и сваляш разхода на половина.

        Приказката тръгна от 40те часа за прибиране???
        ​​​​​​
        Май стана като компотите и компютрите.
        Я кажи сега ако хипотетично си накупим шопите електрички.
        И дойде 24 май и 100к се засилим към Гърция.
        Дека ще ги заредим тея теслИ?
        Трябва да имаме и 100к зарядни станции. х100кв/ч = 10млн кв/ч. зА 10 часа 1 нощ трябва да се заредят = 1млн кв/ч мощност = 1 АЕЦ реактор - само да се разходят Шопите.
        А като се разходят и другите - има няма 4-5 АЕЦ-а ще трябват. Откъде ще ги вземем.
        Трябва да ги построим - демек трябва едни 20-30млрд да извади НЕК/Държавата.
        Преди 2050 година няма да стане
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
          A какъв е смисълът да се пътува от Германия до България с кола? Сигурно е интересно за един път, ама след това?
          Ако мъкнеш много буркани и гроздова, нямаш друг избор

          Байдъвея, ШнайдерЕлектрик обявиха, че ще заместват 14000 сл.каляски с електрически...
          Last edited by satz; 17.02.2020, 15:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
            A какъв е смисълът да се пътува от Германия до България с кола? Сигурно е интересно за един път, ама след това?

            Лаф да става.
            Следващия въпрос на вътина е "а колко време се пътува от германия до камчатка" щото как ще си зарЕдиш батерииката там а?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              Е, няма такова нещо! Точно това показвам с реалните графики, строени в мащаб, които показват, че Тесла НЯМА НАЧИН да продава, нито повече от първите ТРИ в луксозния сегмент...,

              Да се беше опитал поне да разбереш предния ми пост

              Не помня вече колко човека ти казаха че да гледаш колко нокии се продадени през 2007ма и да прогнозираш че няма начин кой да ги измести е меко казано "наивно". Този филм поне сме го гледали. Ти къде беше последните 10 години !
              Мозъка ти не може да възприеме какво се случва и търси все по-безмислени сравнения.
              Всички в тази индустрия вече са наясно кой води парада и даже го признават публично, обаче за вуте по-гоуемо от искъро нема
              След година-две ще обясняваш че при 1мил коли годишно, няма как тесла да измести големите (днес). И те така след 5-10 години електричките ще са 50-90% от продажбите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                A какъв е смисълът да се пътува от Германия до България с кола? Сигурно е интересно за един път, ама след това?
                У всекиго свой. Нали не ти дирят сметка на теб?

                Коментар


                • A какъв е смисълът да се пътува от Германия до България с кола? Сигурно е интересно за един път, ама след това?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    В тая тема редовно има някой шоп не виждал Жираф

                    Е ватин за електричка мисли, направо на хакнат акаунт прилича, как така бре ватин - нож в спину на газпром? Коли на метан за теб няма ли?
                    Срам за аватара ти....
                    Нищо, я че ръчкам Фордът и за него. Само оценѝ саможертвата ми.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Тоооооооооооо добре, ама нещо цената не ми харесва и също това ограничение 100км/ч- малко бавничко ми се вижда, ти как мислиш. Цената- така като гледам ще мине около 150 евро за цялото пътуване. Сегашните ми коли горят около 6,2-6,4 Може сам да сметнеш колко ми струва прибирането- по нова година се прибрахме с около 250-260 евро+ таксите. Тук 150 евро- ?????????? май не излизат сметките
                      Жена ти как те издържа с това мрънкане не ми е ясно.
                      Парите ще ги наместим - вместо на IONITY ще зареждаш на тесла чарджъри, едно спане в хотел (където зареждаш през нощта) и сваляш разхода на половина.

                      Приказката тръгна от 40те часа за прибиране???
                      ​​​​​​
                      Май стана като компотите и компютрите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                        Наистина? Карам автоматични коли и джипове от 90-та насам. Проблеми с кутията съм имал единствено с един 8-цилиндров Lexus, може би защото безобразно го малтретирах. Отдавна станаха и по-икономични от ръчните трансмисии.
                        В тая тема редовно има някой шоп не виждал Жираф

                        Е ватин за електричка мисли, направо на хакнат акаунт прилича, как така бре ватин - нож в спину на газпром? Коли на метан за теб няма ли?
                        Срам за аватара ти....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                          Разбери се с аналог - каква му е автоматичната предавателна кутия и тогава говори какво си разглеждал преди време и какво /май/ е нямало в нея...
                          Има един Друг проблем с автоматиците: Натоварват двигателя за оптимално ускоряване, а там, той гълта много.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Преди време, разглеждах скоростната кутия на Румен Антонов. Май нямаше кикакъв хидравличен трансформатор...

                            Разбери се с аналог - каква му е автоматичната предавателна кутия и тогава говори какво си разглеждал преди време и какво /май/ е нямало в нея...

                            Коментар


                            • Преди дни зададох въпроса, как точно ЩЕ, ЩЕ, ЩЕ подменяме двигателите /с Тесла/?

                              Фактите показват, че:

                              1. По света се търкалят над 1,5 милиарда автомобили. /погледнете на графиката продажбите САМО в Китай за 2019 г. През последните 30 години, ВСЯКА година са продавани, повече от 25 млн. автомобили!/

                              2. Водещите производители продават годишно по НАД 10 млн. превозни средства!

                              3. На графиката са показани малко над половината от продажбите на превозни средства, които в световен мащаб, за 1 година надвишават 90 млн. бр.!

                              ..............................................

                              Резонният въпрос: за да "подменим" нещо, би трябвало ТО да спре да се търкаля по улиците..., а също - да спре да се произвежда и реализира, т.е. - да няма търсене..., ИЛИ - да ОГРАНИЧИМ и СПРЕМ изкуствено производството му... Защо да не "национализираме" всички производствени мощности, които пускат десетки милиони превозни средства - и това - разбира се - в полза на Мъск? ))

                              ... т.е. - е те тВа са условията за една Световна революция... ))

                              ЕД, "приятелю", как виждаш такава "перспектива" за "подмяна" на топлинните двигатели с електричката на Мъск? Нали ти най-пламенно защитаваше подобна идея?

                              ))

                              .................................................. .......

                              Разбира се, Китай със сигурност продават автомобили на водещите ТРИ, големи. Идеята е, че всяка година има 90 млн. продажби, а също и, че водещите също разработват и продават електрички, т.е. - за десетки и стотиците милиарди €€€, които ежегодно реализират - за тях това изобщо не е проблем! ))

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                                Я пак, че нещо не става ясно!

                                В какво - според теб се изразява икономичността на автоматичната предавателна кутия в сравнение с ръчната?

                                Може би сравняваш цените на двата вида кутии? /няма база за сравнение/ Обслужването? /не подлежи на коментар/ Пробегът на автомобила?

                                Дано не сравняваш разходът на гориво на автомобилите - заради наличието на автоматична- или на ръчна предавателна кутии!

                                .............................................

                                Това, че имаш 30 годишен стаж е хубаво. Браво!

                                30-годишният стаж не може да те предпази от погрешно тълкуване на нещата. Справка: концентрирай се върху хидротрансформатора на автоматичната предавателна кутия и как работи същият. Не е трудно. Ще избегнеш възможни грешки с 30-годишна давност...

                                Ако имаш въпроси - има Технически университети, в които ще те консултират, а също и специализирани сервизи.
                                Преди време, разглеждах скоростната кутия на Румен Антонов. Май нямаше кикакъв хидравличен трансформатор...

                                Коментар

                                Working...
                                X