IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Безименен, не личи да си на ниво. Все си спомням за едни „загуби от 5% на всеки 100 км.при пренос ВН”, за които сам упорито твърдеше.

    Коментар


    • Пирамидален, защо постоянно занимаваш хората с личните си проблеми? Темата е ясна. Никой не се интересува от нежните ти чувства.

      ГоворИ си с хората - с лични съобщения и излез от конкретната тематика! Това го правиш във всяка тема. Никой не е длъжен да ти чете тъпотиите!

      С извинение на хората тук - за моя спам! Всички, влизайки в конкретна тема - очакваМЕ да четем факти и разсъждения ПО ТЕМАТА!

      Моля и модераторите да си влязат в ролята. Съфорумците ТРЯБВА да пишат по темата, а не да си формулират тъпи мотиви за СПАМ!

      Извинения и молители за извинения - НА ЛИЧНИ, или - да си отварят ТЕМА за извинения! Ако ли не - бан!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Аз с измами не се занимавам.Не мога да потвърждавам измами.Разбери го.
        пеше признавам те. Измамниците ти се молят !?!?!
        Как го правиш?
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
          Ако и да се забавляваме с темата, тя има много сериозен заряд! Бъдещето е на електромобилите /НЕ И С НАСТОЯЩАТА БАТЕРИЯ!/, т.е. - бъдещето е напред, малката подробност - позиционирано е в "близката" далечина! Все пак - с една Тесла - можете да стигнете по-бързо в бъдещето! А, дали? Всеки преценява сам: да не кажете, че не споделям бляновете на другата страна!

          ..................................

          В горният смисъл, искам да споделя една от деЦките мечти на Мъск... Къде прочетох откровението - не помня, но - с ръка на сърцето ви уверявам, че това НЕ беше новина от "агенция": "Една жена каза" - толкова известната напоследък с абревиатурата "ЕЖК".

          Инфото е достоверно!

          Като малък Мъск е имал няколко неосъществени мечти. Като всяко /добро/ дете, разбира се... Една от тези - неосъществените - ми направи особено впечатление...

          Учудих се, що за мечта е била това, но пък - като зная за моите мечти от детството - си казах, че това е напълно възможно! Любопитни ли сте да разберете каква е била мечтата, от която е бил обсебен малкият Мъск? Не?

          Е, разбирам ви неприязънта към човека, който в мое лице наистина вярва в бъдещето на електромобилите, но все пак това НЕ Е вяра на всяка цена, а и електромобилите нямат връзка с главния мозък..., пардон - исках да кажа, че нямат връзка със "зелената енергия" /да не почваме старата песен - темата, която е неудобна - тук се третира като "претопляне на манджата" - именно от човекът, който не пие хапчета, но винаги съветва опонентите си да си ги пият!/

          ..............................................

          Може би не желаете сутрин да ви събуждат с мечтата на едно дете? Но, ще го направя, защото всички желаем децата да са здрави, да имат мечти и блянове, които да осъществяват..., но и съм в правото - да защитя мнението си!

          Най-съкровената мечта на малкия Мъск, била - да лови птички... Най-обикновени птичета, нооо - от вида на канарчетата! Такава мечта! Колко блянове: не хванал нито едно канарче, милият... Нито едно канарче!

          ...........................................

          Нооо.... малкото момче пораснало... Вече почти безпроблемно хваща мноооого "канарчета"! ))

          Това е много повече от деЦката му мечта: "канарчетата" му са много по-големи!

          Мъск намира канарчетата-купувачИ на СЕДАН, на които пробутва СЕДАН-а за $ 55 000 - 60 000!

          Интересно е /говорили сме това/, но пак ще "претопля манджата": Тесла ъпгрейдва софтуера си, но не с цел да увеличи мощността, а обратно - да ограничи същата... Ако сме забравили това - доста клиенти на Мъск подадоха своите искове срещу Тесла, защото параметрите на батерията са били различни в рекламата, преди закупуването и при тест-драйва, преди закупуването на батерията, сравнено с тия при експлоатация, по-късно... С две думи: плащаш за ускорение, което после НЕ ПОЛУЧАВАШ /Мъск го ограничава/!

          Противник съм на съществуването на водачи-"състезатели" по пътищата! Също съм противник и на факта, че "канарчетата" плащат за "екстра", която НЕ получават! Толкова много $ 59 500 плащат все пак /за един... СЕДАН!!!/, за да са в графата на "канарчетата"...

          Признавам този човек /Мъск/ - за ПРЕуспяващ, но не поради причината, че е милиардер, а - ИМЕННО - защото намира начин да пробута /на "канарчетата"/ - електромобил СЕДАН - за $ 59 500 !

          Ето как едно дете осъществИ своята деЦка мечта! Разбира се - ще продължи да я осъществява, защото "канарчетата" никога не свършват!



          Стана ми интересно, какъв е обменният курс на долара...

          Не е много поучително! "Канарчетата" си купуват един СЕДАН - Тесла за НАД 106 000 лв. /по курса за деня!/ Да са живи и здрави: имат - плащат, няма да им броим сега парите!

          ................................................

          Вижте началото: НЕ СЪМ противник на електромобилите, което не ме задължава да приемам безусловно зарибяващата реклама, която ПРЕМЪЛЧАВА много реални фаТКи..., пардон - факти!

          Бъдете здрави - и - редно е вече животът да тръгва към добро за всички!
          ОК. Батерията Е проблем.
          Пък и близката далечина може ся се окаже и по-близка от допусканията ти.
          Поздрави.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Аз с измами не се занимавам.Не мога да потвърждавам измами.Разбери го.
            Никой не те кара да „потвърждаваш измами”.
            Едно „- Извинявай, ако някога съм те обидил”, ми стига. Предложих да затворим една много грозна страница. И с нея мога да живея -доказал съм го - но,
            1.Не ми е приятно. Дори и сега, намирам много от постовете ти, които не са насочени да ме уязвят, смислени и съществени и споделям вижданията ти по много въпроси. Не искам да продължаваме тази вражда.
            2.От неравно противостоене губиш репутационно, а и никой, освен нас, не може да промени: Каквото аз съм направил, съм го доказал. И проверка на установките ми може и отново, и отново, да го докаже. Не видяхме, обаче, ти да извади съществени доводи, нито числа. Затова, или се погрижи да ги предоставиш, или помни, че не нашето самомнение определя отношението на хората, а неговите проявления.
            3.Поради горното, аз не мога и не настовям да си искрен, нито да ме одобряваш. Писмено тук, извинение и ангажимент да се въздържаш от обиди, ми стига.
            4.Вярвай в каквото желаеш но, спреш ли да обиждаш, печелиш моята неутралност и няма да те „коментирам” повече.

            Намирам сделката за справедлива и пак - удовлетворявайки твоето желание за „некоментиране”, НА ОСНОВА ВЗАИМНОСТ - ти предлагам мир. Искаш ли мир, СЕГА е моментът да го получиш. Не губиш нищо. Всички знаят, че не ме харесваш както, и че не си длъжен. Овладееш ли агресията си, доказваш някаква зрялост.

            Поздрави.
            Last edited by Pyramid; 15.04.2020, 12:04.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Кротко и смирено предлагам, да ми се извиниш за всички простотии и недоказани хули по мой адрес, и ще престана.
              ОБЕЩАВАМ.
              Не аз избрах тази война, не ми харесва изобщо и не я желая но, решението е В ТВОИ РЪЦЕ.

              ПРЕД ЦЕЛИЯ ФОРУМ, ЗАЯВЯВАМ:

              НЯМА ДА СЕ ОТМЕТНА: Извиняваш ми се, и заравям томахавката.
              Аз с измами не се занимавам.Не мога да потвърждавам измами.Разбери го.

              Коментар


              • Ако и да се забавляваме с темата, тя има много сериозен заряд! Бъдещето е на електромобилите /НЕ И С НАСТОЯЩАТА БАТЕРИЯ!/, т.е. - бъдещето е напред, малката подробност - позиционирано е в "близката" далечина! Все пак - с една Тесла - можете да стигнете по-бързо в бъдещето! А, дали? Всеки преценява сам: да не кажете, че не споделям бляновете на другата страна!

                ..................................

                В горният смисъл, искам да споделя една от деЦките мечти на Мъск... Къде прочетох откровението - не помня, но - с ръка на сърцето ви уверявам, че това НЕ беше новина от "агенция": "Една жена каза" - толкова известната напоследък с абревиатурата "ЕЖК".

                Инфото е достоверно!

                Като малък Мъск е имал няколко неосъществени мечти. Като всяко /добро/ дете, разбира се... Една от тези - неосъществените - ми направи особено впечатление...

                Учудих се, що за мечта е била това, но пък - като зная за моите мечти от детството - си казах, че това е напълно възможно! Любопитни ли сте да разберете каква е била мечтата, от която е бил обсебен малкият Мъск? Не?

                Е, разбирам ви неприязънта към човека, който в мое лице наистина вярва в бъдещето на електромобилите, но все пак това НЕ Е вяра на всяка цена, а и електромобилите нямат връзка с главния мозък..., пардон - исках да кажа, че нямат връзка със "зелената енергия" /да не почваме старата песен - темата, която е неудобна - тук се третира като "претопляне на манджата" - именно от човекът, който не пие хапчета, но винаги съветва опонентите си да си ги пият!/

                ..............................................

                Може би не желаете сутрин да ви събуждат с мечтата на едно дете? Но, ще го направя, защото всички желаем децата да са здрави, да имат мечти и блянове, които да осъществяват..., но и съм в правото - да защитя мнението си!

                Най-съкровената мечта на малкия Мъск, била - да лови птички... Най-обикновени птичета, нооо - от вида на канарчетата! Такава мечта! Колко блянове: не хванал нито едно канарче, милият... Нито едно канарче!

                ...........................................

                Нооо.... малкото момче пораснало... Вече почти безпроблемно хваща мноооого "канарчета"! ))

                Това е много повече от деЦката му мечта: "канарчетата" му са много по-големи!

                Мъск намира канарчетата-купувачИ на СЕДАН, на които пробутва СЕДАН-а за $ 55 000 - 60 000!

                Интересно е /говорили сме това/, но пак ще "претопля манджата": Тесла ъпгрейдва софтуера си, но не с цел да увеличи мощността, а обратно - да ограничи същата... Ако сме забравили това - доста клиенти на Мъск подадоха своите искове срещу Тесла, защото параметрите на батерията са били различни в рекламата, преди закупуването и при тест-драйва, преди закупуването на батерията, сравнено с тия при експлоатация, по-късно... С две думи: плащаш за ускорение, което после НЕ ПОЛУЧАВАШ /Мъск го ограничава/!

                Противник съм на съществуването на водачи-"състезатели" по пътищата! Също съм противник и на факта, че "канарчетата" плащат за "екстра", която НЕ получават! Толкова много $ 59 500 плащат все пак /за един... СЕДАН!!!/, за да са в графата на "канарчетата"...

                Признавам този човек /Мъск/ - за ПРЕуспяващ, но не поради причината, че е милиардер, а - ИМЕННО - защото намира начин да пробута /на "канарчетата"/ - електромобил СЕДАН - за $ 59 500 !

                Ето как едно дете осъществИ своята деЦка мечта! Разбира се - ще продължи да я осъществява, защото "канарчетата" никога не свършват!



                Стана ми интересно, какъв е обменният курс на долара...

                Не е много поучително! "Канарчетата" си купуват един СЕДАН - Тесла за НАД 106 000 лв. /по курса за деня!/ Да са живи и здрави: имат - плащат, няма да им броим сега парите!

                ................................................

                Вижте началото: НЕ СЪМ противник на електромобилите, което не ме задължава да приемам безусловно зарибяващата реклама, която ПРЕМЪЛЧАВА много реални фаТКи..., пардон - факти!

                Бъдете здрави - и - редно е вече животът да тръгва към добро за всички!

                Коментар


                • Уточнениеѝ НЕ смятам за обиди коректтни възражени, подкрепени с числа, позоваване на физични закони и общодостъпни източници.
                  НЕ смятам за заяждане и доказани твърдения, които, всеки може да провери.
                  Ако някой ДОКАЖЕ критики към мен, поднасям извинения и запазвам добро отношение.
                  Ако кякой ДОКАЖЕ , че съм „измамник” - дава ме на прокурор, съд и -влизам в затвора за престъпление от общ характер. АКО Пешо зпълни всичко това, ОК. Ще си мълча като насран.

                  Ако ли не, знаем се, ще стане и по-грозно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Пак човешки ти казвам да не коментираш мои постове.Кротко и смирено моля.
                    Кротко и смирено предлагам, да ми се извиниш за всички простотии и недоказани хули по мой адрес, и ще престана.
                    ОБЕЩАВАМ.
                    Не аз избрах тази война, не ми харесва изобщо и не я желая но, решението е В ТВОИ РЪЦЕ.

                    ПРЕД ЦЕЛИЯ ФОРУМ, ЗАЯВЯВАМ:

                    НЯМА ДА СЕ ОТМЕТНА: Извиняваш ми се, и заравям томахавката.
                    Last edited by Pyramid; 15.04.2020, 10:12.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Еди, ако спориш с идиот, в същия момент, най-вероятно, и той прави същото. Интересно ми е друго: Да речем, ние тук, спираме дацим опонираме на тези и оставаме да наблюдаваме пазара. Мислиш ли, че някой сериозно ще ги отрази? Аз лично, не. Нито са компетентни, нито могат да преставят алтернатива...крякат си, чудо голямо. Те и жабите крякат, а Земята се върти...
                      Чеша си езика и поддържам темата че в тая обстановка нещо залиня

                      Безимения плещи камара глупости и не мога да разбера от незнание или от глупост го прави ама нейсе. Колелото на прогреса ще се върти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Първо, не си купувай нищо на колела. Ще вземеш да се утрепеш.
                        И, второ, „оня измамник” пак да те пита какво си създал лично О, МНИМИ?
                        Пак човешки ти казвам да не коментираш мои постове.Кротко и смирено моля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          Ей това чудо е струвало към 4000$ (10 000 към днешни цени). Въпрос на време

                          [ATTACH=CONFIG]n3581210[/ATTACH]
                          Еди, ако спориш с идиот, в същия момент, най-вероятно, и той прави същото. Интересно ми е друго: Да речем, ние тук, спираме дацим опонираме на тези и оставаме да наблюдаваме пазара. Мислиш ли, че някой сериозно ще ги отрази? Аз лично, не. Нито са компетентни, нито могат да преставят алтернатива...крякат си, чудо голямо. Те и жабите крякат, а Земята се върти...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Колко пъти на тебе да ти се казва че никога няма да си купя електрокар.ако ще оня измамника да ми даде 10000 долара и да ми я подари не желая пожароопасни боклуци.
                            Първо, не си купувай нищо на колела. Ще вземеш да се утрепеш.
                            И, второ, „оня измамник” пак да те пита какво си създал лично О, МНИМИ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                              Тия мантри се сочат от години, а цената /напр. на Тесла/ - расте!

                              Справка: погледни в началото на темата - преди 10-на години какво са писали същите тези, как цените ще падат до 3-4-5 години... ))

                              ОказВА СЕ, че цените НЯМА ДА ПАДАТ! Мъск да не е изперкал, за да свали цените и намали нормата си на печалба! Е, пазарът вече се понасити откъм "привърженици на "зелена" енергия" - за над $ 100 000 за Тесла..., сега вече ѝ сърбат попарата: скоро - с нови $ 50 000 за нова батерия "по каталог" /и повече!!!/

                              И в други форуми казваха същото - до 5 години - еди кво си, ама вече 10 минаха /и повече!!!/, а цените на Тесла СКАЧАТ!
                              Имах предвид други марки елавтомобили.За теслите е ясно какви ще са цените.
                              В момента е абсурд елавтомобил да конкурира като цена автомобил с ДВГ.Освен това в Западна Европа започнаха да слагат високи надценки на зареждащите станции.Държавите прибират много средства от акциз върху горивата,та при масово използване на елавтомобили ще се събират тези средства по друг начин.
                              Не знам защо не се възприе подходът да се произвеждат повече автомобили на пририден газ.Хем е екологично чисто гориво,хем е много по-евтино да караш такъв автомобил.

                              ​​​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                Днеска ако си в американско можеш да си купиш тесла за 36 хил долара. Средната цена е към 40+ щото хората искат екстри. Топ линията е за 90-100 ама както знаем за всеки влак си има пътници.
                                Колко пъти на тебе да ти се казва че никога няма да си купя електрокар.ако ще оня измамника да ми даде 10000 долара и да ми я подари не желая пожароопасни боклуци.

                                Коментар

                                Working...
                                X