IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...а, между другото, Инвесторът публикува това тук:
    Докато компаниите в сектора се борят със спад в продажбите, американският производител се радва на ръст

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Измамник ти по задачката си кажи нещо, че пак те хванаха със свалени гащи,
      Измамник е онзи, който твърдеше, че Той бил училият и завършил ВМЕИ - София, а не смее да отговори на задачката. Хванат със свалени гащи е той: Ако би бил електроинженер, не би трябвало да се затрудни. Никой не иско формули да пише, десетина изречения, раз - прас, готово. Смее ли?
      - Точно толкова, колкото коментира принципите по докарване топло до София.
      Разбира се, и ти не посмя...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Докато разсъждавате върху нулите, може ли да поразсъждавате и върху моят въпрос- преди време на купена електричка даваха около 4000 евро премия- около защото ако се купи даваха 4000 ако я вземеш на изплащане около 3200-3500. До скоро бяха вдигнали премията на около 6000 евро- от няколко дни върви реклама за електромобилитет и премия от 10 000/ десет хиляди/ евро за който си купи електрокар. Някой може ли да ми обясни защо се дава тази премия ако колите са толкова добри. Преди някой се тръшкаше чче нямало реклама на тесла- е това е индиректна реклама- купи си електричка- може и тесла и ще получиш 10000 евро отстъпка от цената. За това дали с тази отстъпка се изкривява пазара и кой покрива/плаща тази премия няма да питам защото така и така никой не отговаря, а само ми се обяснява че съм закостенял комунист
        Разбира се, че пазарът се изкривява. Разбира се, че електричките имат още неизчистени кусури. Както и ДВГ-тата (пак се разбира). Историята е почти същата, както и с ФЕЦ. Държавите и, по-скоро, БАНКИТЕ си купуват пазар.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Не го давам за пример казвам че повечето хора са това.Никога няма да си купят електрокар...
          Аз ще си купя като махнат една нула - демек 5-10к лева. Трябва ми 20кв батерия и ел. мотор. 500 коня ми не трябват и 50 стигат и без това стават само за градско
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Докато разсъждавате върху нулите, може ли да поразсъждавате и върху моят въпрос- преди време на купена електричка даваха около 4000 евро премия- около защото ако се купи даваха 4000 ако я вземеш на изплащане около 3200-3500. До скоро бяха вдигнали премията на около 6000 евро- от няколко дни върви реклама за електромобилитет и премия от 10 000/ десет хиляди/ евро за който си купи електрокар. Някой може ли да ми обясни защо се дава тази премия ако колите са толкова добри. Преди някой се тръшкаше чче нямало реклама на тесла- е това е индиректна реклама- купи си електричка- може и тесла и ще получиш 10000 евро отстъпка от цената. За това дали с тази отстъпка се изкривява пазара и кой покрива/плаща тази премия няма да питам защото така и така никой не отговаря, а само ми се обяснява че съм закостенял комунист
            Вате време е да поразсъждаваш сам.
            Все пак си бил икономически съветник на Каракачанов, бил си капитан на голям кораб...

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Докато разсъждавате върху нулите, може ли да поразсъждавате и върху моят въпрос- преди време на купена електричка даваха около 4000 евро премия- около защото ако се купи даваха 4000 ако я вземеш на изплащане около 3200-3500. До скоро бяха вдигнали премията на около 6000 евро- от няколко дни върви реклама за електромобилитет и премия от 10 000/ десет хиляди/ евро за който си купи електрокар. Някой може ли да ми обясни защо се дава тази премия ако колите са толкова добри. Преди някой се тръшкаше чче нямало реклама на тесла- е това е индиректна реклама- купи си електричка- може и тесла и ще получиш 10000 евро отстъпка от цената. За това дали с тази отстъпка се изкривява пазара и кой покрива/плаща тази премия няма да питам защото така и така никой не отговаря, а само ми се обяснява че съм закостенял комунист

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Ахъм. На тая маймуна е кръстен факторът.
                Измамник ти по задачката си кажи нещо, че пак те хванаха със свалени гащи,

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мачу Пикчър Разгледай мнение

                  Резуса е маймуна, и те ли имат резус фактор, бах га?
                  Ахъм. На тая маймуна е кръстен факторът.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    ...т.е., по отн.на резуса ти, твойта нула, отрицателна идва. Абе, знаех си аз.
                    Резуса е маймуна, и те ли имат резус фактор, бах га?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение

                      Чакай сега ти го даваш за пример че той НЕ си купува , пък е карикатура. Отделно като гледам не е богат човек, пък го бръснат за горива и обслужвания... а той го приема с ... песен?
                      Не го давам за пример казвам че повечето хора са това.Никога няма да си купят електрокар...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                        Брех .... пък аз цял живот да си мисля, че нулата е числото пред 1 и след -1 и означава нищо и в математиката да означава празно множество. Пък то се оказва, че имало и отрицателна нула -0 , баси колко заблуден съм бил значи цял живот
                        Ама пък що да няма и -0 , я виж кръвната ми група е 0 (нулева) ама пък резус фактора ми е положителен


                        Бе подозирах аз, усещах някъде с малкия си мозък че няма отрицателна нула, ама на, не си повярвах и виж къ са поизложих сега
                        Щото си мислех щом има положителна, значи трябва и отрицателна.

                        Но хайде да обогатим математиката с още една, две нули, а? Положителна и отрицателна, или даже положителна, неутрална и отрицателна?

                        Отрицателната ще означава, че някак по-клони към минус безкрайността, положителната обратно, а неутралната си е баш нула, нулата на всички нули?
                        Last edited by Мачу Пикчър; 03.07.2020, 14:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Ще ще ще го отвее само да не се запали докато го отвява...Скоро ще им сложат и катапулт на тия бракми.
                          Ако поразсъждаваме, би трябвало (казвам, по принцип, т.к. Тесла съм виждал само на картинка) та, би трябвало, да има контрол на температурата на батерията. Та - понеже, съм видял много поразии, нанесени на техниката от неумело боравене) - би трябвало, който кара, да си гледа приборите. С висока вероятност, правилната реакция на прегряване, може да предотврати запалванията. Някак не е тъй запалима тази кола. Просто, като видиш, къде ги продават най-много, прецениш (не) компетентността на шОферите обаче, стигаш аналитично до извода,че (в ТАКИВА ръце), Е НЕИЗБЕЖНО. Батерията пари от товар/заряд, онзи -газ до ламарината... МНОГО наблюдения имам по това, как хората, причинили дадена щета, опотват да я припишат на всичко и всеки изеъб себе си и собствената си немарливост и безхаберие:
                          „- Ами то така, изведнъж стана, и аз ме знам, защо. Вярвайте ми!”
                          ...Ама да плюска, не забравил...
                          Last edited by Pyramid; 03.07.2020, 14:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                            Брех .... пък аз цял живот да си мисля, че нулата е числото пред 1 и след -1 и означава нищо и в математиката да означава празно множество. Пък то се оказва, че имало и отрицателна нула -0 , баси колко заблуден съм бил значи цял живот
                            Ама пък що да няма и -0 , я виж кръвната ми група е 0 (нулева) ама пък резус фактора ми е положителен
                            ...т.е., по отн.на резуса ти, твойта нула, отрицателна идва. Абе, знаех си аз.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мачу Пикчър Разгледай мнение

                              Гледай сега, докато още мога да мисля трезво.
                              Минус безкрайност можем да получим, ако една от нулите е отрицателна, -0.

                              За след ракията си оставям задачата какво ще получиме, ако делим две отрицателни нули?
                              Брех .... пък аз цял живот да си мисля, че нулата е числото пред 1 и след -1 и означава нищо и в математиката да означава празно множество. Пък то се оказва, че имало и отрицателна нула -0 , баси колко заблуден съм бил значи цял живот
                              Ама пък що да няма и -0 , я виж кръвната ми група е 0 (нулева) ама пък резус фактора ми е положителен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                                Бая се оплете нещо
                                Ай стига за днес стана ракиено време вече, вкарай една студена бира да ти отрезви мисълта После ще дискутираме безкрайностите
                                Гледай сега, докато още мога да мисля трезво.
                                Минус безкрайност можем да получим, ако една от нулите е отрицателна, -0.

                                За след ракията си оставям задачата какво ще получиме, ако делим две отрицателни нули?

                                Коментар

                                Working...
                                X