IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Не помня, ако искаш се върни около 20-30 страница в началото, там са ми сметките и коментарите на хората. Мисля че смятах някакво обслужване, но не съм сигурен. Идеята беше че колата ще се кара 150000 за 10 години. Сметката излизаше на нула около точно 150000км за зои и клио. До там бензиновата беше напред с парите. След това вече излиза напред електричката. Това беше без премията- чиста цена. Като се сложи премията нещата стават други- вчера погледнах премията от държавата е вече 6000 евро и от рено е 3900 евро / май беше платено гориво/ и още някакви 100 евро но разбрах за какво са, тоест 10000 евро премия. При цена от около 25000 евро и премия 10000 евро нещата изглеждат по друг начин спрямо бензиновата кола. Е пак има какво да се желае- има разходомер при различни температури колко може да минеш с пълна батерия- най- много 400км, при + температури и мисля че 200км/ не съм сигурен/ при -15градуса. Имам въпрос- платил си за зареждане- независимо къде зареждаш- дали в къщи или на елстанция все струва нещо- трябва да минеш 400км, но има минусови температури и минаваш да кажем с 30-40% по малко- не те ли е яд малко , да не говорим ако включиш климатик и ако караш над 100км/ч, електроните бягат още повече
    Да подскажа нещо? Има вариант да се вграждат по електричките и газови отоплители за купето. Колко ще изгори, тогава? При положение, че и батерията се темперира (има си начини, особено, доде е на заряд), увеличението на разхода може да остане само за по-тежките пътни условия.

    Коментар


    • Вате батерията се загрява когато се използва.
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение

        То тия смети важат и за двг. Зимата с бензинка ако ходиш до работа на 5-10 км и е студено, ти харчи двойно докато загрее. Не те ли е яд?
        Доста по малко е загубата спрямо електрокара

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Имам въпрос- платил си за зареждане- независимо къде зареждаш- дали в къщи или на елстанция все струва нещо- трябва да минеш 400км, но има минусови температури и минаваш да кажем с 30-40% по малко- не те ли е яд малко , да не говорим ако включиш климатик и ако караш над 100км/ч, електроните бягат още повече
          То тия смети важат и за двг. Зимата с бензинка ако ходиш до работа на 5-10 км и е студено, ти харчи двойно докато загрее. Не те ли е яд?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение

            Това само с горивото ли го смяташ защото има и едни консумативи и обслужвания. А ако нещо по двигателя или скоростната кутия ти се счупи извън гаранцията?
            Не помня, ако искаш се върни около 20-30 страница в началото, там са ми сметките и коментарите на хората. Мисля че смятах някакво обслужване, но не съм сигурен. Идеята беше че колата ще се кара 150000 за 10 години. Сметката излизаше на нула около точно 150000км за зои и клио. До там бензиновата беше напред с парите. След това вече излиза напред електричката. Това беше без премията- чиста цена. Като се сложи премията нещата стават други- вчера погледнах премията от държавата е вече 6000 евро и от рено е 3900 евро / май беше платено гориво/ и още някакви 100 евро но разбрах за какво са, тоест 10000 евро премия. При цена от около 25000 евро и премия 10000 евро нещата изглеждат по друг начин спрямо бензиновата кола. Е пак има какво да се желае- има разходомер при различни температури колко може да минеш с пълна батерия- най- много 400км, при + температури и мисля че 200км/ не съм сигурен/ при -15градуса. Имам въпрос- платил си за зареждане- независимо къде зареждаш- дали в къщи или на елстанция все струва нещо- трябва да минеш 400км, но има минусови температури и минаваш да кажем с 30-40% по малко- не те ли е яд малко , да не говорим ако включиш климатик и ако караш над 100км/ч, електроните бягат още повече

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              мечти
              Правилно. Движат света.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Амиииииии аз смятах за рено зои и клио- излезе че си плащаш с покупната цена около 150000км напред. Сега въведоха някакви бонуси че не знам, може би трябва да смятам пак. Ама то и това не си е работа, утре като махнат бонусите, какво ще правят хората
                Това само с горивото ли го смяташ защото има и едни консумативи и обслужвания. А ако нещо по двигателя или скоростната кутия ти се счупи извън гаранцията?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Да, ама милион мили, сменяш батерията, и още толкова...
                  мечти

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    A sлед това, става стара, и трябва да я разкараш
                    Да, ама милион мили, сменяш батерията, и още толкова...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Е, как какво ще правят? Вече ще са си купили.
                      A sлед това, става стара, и трябва да я разкараш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Амиииииии аз смятах за рено зои и клио- излезе че си плащаш с покупната цена около 150000км напред. Сега въведоха някакви бонуси че не знам, може би трябва да смятам пак. Ама то и това не си е работа, утре като махнат бонусите, какво ще правят хората
                        Е, как какво ще правят? Вече ще са си купили.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение
                          Стига купувахте акции че колата ще ми езлезе безплатна пък до скоро ме псуваха че съм богат да карам такава кола??? Даже май ще стана на печалба щото и на бензиностанции не спирам от давна. Живота ми се подобри!
                          Амиииииии аз смятах за рено зои и клио- излезе че си плащаш с покупната цена около 150000км напред. Сега въведоха някакви бонуси че не знам, може би трябва да смятам пак. Ама то и това не си е работа, утре като махнат бонусите, какво ще правят хората

                          Коментар


                          • Стига купувахте акции че колата ще ми езлезе безплатна пък до скоро ме псуваха че съм богат да карам такава кола??? Даже май ще стана на печалба щото и на бензиностанции не спирам от давна. Живота ми се подобри!

                            Коментар


                            • От време навреме си говорим за електропроизводство и мястото на батериите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение
                                Голяма караница, спрете се.

                                Ето за успокоение на душите има реален продукт който много хора тук биха могли да си купят:

                                https://shop.tesla.com/product/tesla...u=8529140-00-A

                                Къси шорти с цена само 69.420

                                Бързо че Илон каза че магазина е къс от към бройки за тия къси шорти.
                                Не може да му се отрече на Е.М. че има чувство за хумор

                                Преди време беше пратил кутия с шорти на David Einhorn (известен шорт селър - бивш милиардер)

                                Hedge fund manager betting against Elon Musk gets box of short shorts
                                Last edited by ED; 09.07.2020, 12:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X