IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

    Момко най- великия човек на нашето време е Никола Тесла да ти обадя аз ,, същия този на който бай ти Мъск е взел името на своите електрокари Много се пениш, успокой се малко , пий редовно аповете щом те кефи теслата кефи се ама давай го по- кротко, ние тук нямаме нужда от реклама и евтина пропаганда,
    Вземи да се ограмотиш малко, че освен с евтини (нескопосани) коментари с друго няма да се отчетеш.
    Нашето време е това в което ти и аз живеем. Но щом се смяташ за съвременник на Никола Тесла?!?!
    А бай ти Мъск не е взимал никакво име. Инвестирал е във вече създадената компания Tesla Motors. И добре че го е направил щото нямаше да чуем за нея.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Друже, до възможности опират нещата.
      Няколко индивида разсъждавате от позиция на недоимък, и солидна доза завист. Няма как някой да постига това което прави Мъск? Това ви е позицията и каквото и да направи само ще затвърждавате негативизма си въпреки, че всичко е пред очите Ви.
      Вярно е че Теслите са по-скъпи от средния клас НОВИ автомобили и никой не го отрича! Въпросът е че са на цената на BMW, Mercedes и Audi, а се търсят и продават като по-евтините марки/модели (VW и японските марки). И причините са съвсем обективни, но не го виждате заслепени от предубеждения и … да не се повтарям.
      Ти не си Дейв.
      Ти си друга порода.
      Само по тази причина давам сигнал, че съм прочел.
      Нищо повече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        И аз съм на същото дередже!
        Вече много дълго време категорично отхвърлям мисълта да вляза (мина) с кола в центъра на София. Страшно мразя да закъснявам за срещи. Единственото, което мразя повече е - на мен да ми закъсняват.
        След няколко издънки казах - стига толкова. Край!

        Годишният ми пробег спадна чувствително и след като регистрирах този факт си рекох - има принципно някаква закачалка в тези електрически коли, но ще ги оставя на вниманието на тези любители на момчешки играчки, които не могат да смятат.

        Рядко пиша в тази тема, та може и да не си срещал, но когато става дума за разни по-големи неща, обичам да се вглеждам в отсрещната страна и да си задавам един въпрос: Абе, приятел (аз самият, де), ти се каниш да въртиш "бизнес" с този, ама готов ли си да пиеш бира с него. При отговорът е "не", предпочитам да нямам вземане-даване.
        Мъск не го понасям и това е.
        Негови продукти и даром не искам.
        Не е никаква препоръка!
        Друже, до възможности опират нещата.
        Няколко индивида разсъждавате от позиция на недоимък, и солидна доза завист. Няма как някой да постига това което прави Мъск? Това ви е позицията и каквото и да направи само ще затвърждавате негативизма си въпреки, че всичко е пред очите Ви.
        Вярно е че Теслите са по-скъпи от средния клас НОВИ автомобили и никой не го отрича! Въпросът е че са на цената на BMW, Mercedes и Audi, а се търсят и продават като по-евтините марки/модели (VW и японските марки). И причините са съвсем обективни, но не го виждате заслепени от предубеждения и … да не се повтарям.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Мъск не го понасям и това е.
          Негови продукти и даром не искам.
          И това щото не си пил бира с човека

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Посмъртно няма да дам +55к лева за нова електричка Дачия (твойта Тесла 3) със дървения интериор, а простия екстериор.
            Ти не, повечето хора да. Всеки който е купил досега Тесла му е харесало. Има безброй собственици, па поразгледай малго отзиви. Не случайно колата печели топ призове в consumer reports всеки път...

            Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Сега, не ми сравнявай ranges, категории и др неща.
            Щото ще излезе че всъщност няма аналог нали ? Хахаха...

            Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Има само една ПРИЧИНА за покупка на кола - тя е, транспорт от А до Б, със комфорт, скорост и сигурност.
            Махагона и слонова кост къде я забрави бе? Я си прочети пак първото изречение да видим дали искаш дървен или кожен салон??? Противоречиш си във собственото мнение.
            Ако е само транспорт от А-Б хората ще вземат Тесла защото никой не иска да виси по бензиностанции и да ходи да обслужва и да мисли кога му изтичат свещите, филтрите, накладките и маслото че да се сменят. Това означава комфорт. Да не трябва да правиш нищо а колата сама да прави всичко.

            Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Да припомня, чакаме след 3 години Тесла 3 да стане ....42к лева, чудо голямо и то не е гарантирано.
            Аз пък да ти припомня че повечето хора тука карат коли на старо. Цената на ново няма значение. Всеки ще я купува за няколко бона от Горубляне ениуей.....

            Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Да, ама тука форума не е за хора дето си смятат горивото, всеки втори парадира със десетина имота, акции, портфейли, няма кой да ти седне в такава електрическа Дачия.
            Така че, объркал си форума, тука хората не спестяват 20 лв от гориво на седмица, а искат комфорт, удобство и съседите да не им се смеят с Тесла 3.
            Интересно противоречие отново. Я прочети последните няколко коментара да видиш че форумните ти съседи казват че са зареждали 3 пъти досега от началото на годината и че не карали коли за над 1000лв смешки...
            На мен лично още никой не ми се е смял за Теслата а много искат да седнат и да ги повозя...


            Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Така че, класата и удобството на 3-10 год примиум CRV или Е/С Класа Мерджан е несравним със твоя трамвай, като цената на закупуване, гориво и подръжка за десетина години ще се изравни със твойта цена за нова Тесла 3.
            Да, ама аз ходя във гръцко на море, не в Мичурин, схващаш ли ? Живота е кратък за да докарваме печалба на Мъск, понеже всяка година той трябва да представя по-добри финансови резултати.Маржа му е много висок.
            Другите модели на Тесла хептен няма да ги коментирам като цени спрямо други коли със всякакво гориво.
            Многократно вече доказахме че нищо не се изравнява. Напротив колкото повече навлизаш в обслужванията и ДВГ-го старее почваш да сменяш ли сменяш и накрая излиза че го купуваш два пъти тоя двигател...


            Комфорта "момко" сега ще ти обясня какво е че виждам че не разбираш.
            Комфорта е като си сетна дестинейшъна на хотела в телефона докато ровя в букинга, на сутринта като се кача в колата GPS-а ми се сетнат, а колата е разбрала че ще пътувам и е заредена на 100%, различно от 80% на които се зарежда иначе.
            След това като тръгна е тихо и спокойно, а докато изляза от града колата само да пипна педала и съм първи на следващия светофар.
            Когато спирам на светофара не се чува стържене от накладките, нищо не се изтрива, колата спира плавно и по памук. На мене ми става кеф че не изхабявам метален диск и нямам вибрации във волана (и преди да кажеш че имам защото съм карал жигула преди ще те светна че имам и BMW и след Теслата се усеща вибрация от чисто нови дискове и накладки, който не е пробвал няма как да разбере).

            Примерите са безброй мога цял дена да ти описвам ама знам че няма да го прочетеш дори!
            Last edited by DaveBG; 05.10.2020, 20:53.

            Коментар


            • Момко DaveBG, не вярвам че си играл толкова силно акцията.
              Няма как да си сложил повече от 3к лева върху нея, anyway.
              Посмъртно няма да дам +55к лева за нова електричка Дачия (твойта Тесла 3) със дървения интериор, а простия екстериор.
              Сега, не ми сравнявай ranges, категории и др неща.
              Има само една ПРИЧИНА за покупка на кола - тя е, транспорт от А до Б, със комфорт, скорост и сигурност.
              Да припомня, чакаме след 3 години Тесла 3 да стане ....42к лева, чудо голямо и то не е гарантирано.
              Да, ама тука форума не е за хора дето си смятат горивото, всеки втори парадира със десетина имота, акции, портфейли, няма кой да ти седне в такава електрическа Дачия.
              Така че, объркал си форума, тука хората не спестяват 20 лв от гориво на седмица, а искат комфорт, удобство и съседите да не им се смеят с Тесла 3.
              Така че, класата и удобството на 3-10 год примиум CRV или Е/С Класа Мерджан е несравним със твоя трамвай, като цената на закупуване, гориво и подръжка за десетина години ще се изравни със твойта цена за нова Тесла 3.
              Да, ама аз ходя във гръцко на море, не в Мичурин, схващаш ли ? Живота е кратък за да докарваме печалба на Мъск, понеже всяка година той трябва да представя по-добри финансови резултати.Маржа му е много висок.
              Другите модели на Тесла хептен няма да ги коментирам като цени спрямо други коли със всякакво гориво.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                Момко най- великия човек на нашето време е Никола Тесла да ти обадя аз ,, същия този на който бай ти Мъск е взел името на своите електрокари Много се пениш, успокой се малко , пий редовно аповете щом те кефи теслата кефи се ама давай го по- кротко, ние тук нямаме нужда от реклама и евтина пропаганда,
                Именно, и той му прави четка. Защото повечето хора нямаше да знаят кой е ако не беше Мъск. Музея на Тесла се посещава десетки пъти повече след като Мъск кръсти колите на него. А относно рекламата, Тесла няма нужда от такава. И съответно такава не се прави. Но просто като говорите глупости че това или онова било лошо не е зле някой и да каже фактите.
                Колкото и да се червите и да ви е яд скоро всички коли ще бъдат електрически. Запомни ми думите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение

                  Въпроса ти е толкова тъп че не заслужава отговор. Както ти обясних интериора на Теслата си е идеален и минималистичен.

                  Връткай си пластмасови копчетата от хубавия интериор като не ти харесва, почернели и изтрити от мазните ти ръце и си се кефи. Аз ще си пипам по екрана (със средния пръст естесвено) и ще си свиркам

                  Факта обаче се изасни че Тесла хейтърите не карат дори коли, вутин също наскоро се изтърва че не карал много но хейтите.

                  Ти специално ако на една среща с кола не можеш да стигнеш на време преставям си как Илън Мъск ще дойде да прави бизнес със тебе и те ще му откажеш понеже нямало да пиеш бира с него ? Ти малоумен ли си? Хахахахах

                  Най великия човек на нешето време ще се занимава с някой си дето не кара кола и на две магарета сеното не може да раздели да види кое излиза по евтино.
                  Момко най- великия човек на нашето време е Никола Тесла да ти обадя аз ,, същия този на който бай ти Мъск е взел името на своите електрокари Много се пениш, успокой се малко , пий редовно аповете щом те кефи теслата кефи се ама давай го по- кротко, ние тук нямаме нужда от реклама и евтина пропаганда,

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                    Начев приятелю,, авера DaveBG изобщо не са му ясни понятия като интериор, софтуер , хардуер и прочие при него всичко е сбирщайн и тюрлюгювеч .... Изръсил се е с 1 чувал с кинти за електрокар и ся е доволен и щастлив кат бебе
                    А за тайните съставки зная поне 3 от тях - менструална кръв от девственица, нокът от мъртвец и 100 годишни екстременти от прилеп и отделно се изричат тайни заклинания и се бае 3 дена на черна луна демек на пълнолуние да хване дикиш
                    На тебе като ти е ясно що не му обясниш или не кажеш ти на какъв интериор се возиш ако изобщо и ти караш кола

                    Смешни сте вече, то не беше че батерията не издържала, после че автопилота не работел сега нищо друго не остана и интериора бил скапан, а съм сигурен че ти в кола за толкова пари дори не си сядал, скъсаняк такъв

                    За моите пари не мисли, аз само от акциите на Тесла не само че колата ми излезе безплатна ами имам и за "хубав интериор" ама засега не бързам да купувам такава да видя колко ще издържи моя с кръвта от девственица

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                      Кво си познал, бе, майсторе!

                      Аз от теб искам само едно разяснение!
                      Разбрах вече, че чрез настройка на софуера, сменяш интериора!
                      Смешник!

                      А как ще прорастне новият интериор ако не го поливаш?!
                      Аз те пратих да спиш, а ти не ми възразяваш, че н еможе да се спи!

                      Та въпросът ми е - само с чиста вода ли се полива или се прави специален разтвор с тайни съставки?
                      Въпроса ти е толкова тъп че не заслужава отговор. Както ти обясних интериора на Теслата си е идеален и минималистичен.

                      Връткай си пластмасови копчетата от хубавия интериор като не ти харесва, почернели и изтрити от мазните ти ръце и си се кефи. Аз ще си пипам по екрана (със средния пръст естесвено) и ще си свиркам

                      Факта обаче се изасни че Тесла хейтърите не карат дори коли, вутин също наскоро се изтърва че не карал много но хейтите.

                      Ти специално ако на една среща с кола не можеш да стигнеш на време преставям си как Илън Мъск ще дойде да прави бизнес със тебе и те ще му откажеш понеже нямало да пиеш бира с него ? Ти малоумен ли си? Хахахахах

                      Най великия човек на нешето време ще се занимава с някой си дето не кара кола и на две магарета сеното не може да раздели да види кое излиза по евтино.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                        Начев приятелю,, авера DaveBG изобщо не са му ясни понятия като интериор, софтуер , хардуер и прочие при него всичко е сбирщайн и тюрлюгювеч .... Изръсил се е с 1 чувал с кинти за електрокар и ся е доволен и щастлив кат бебе
                        А за тайните съставки зная поне 3 от тях - менструална кръв от девственица, нокът от мъртвец и 100 годишни екстременти от прилеп и отделно се изричат тайни заклинания и се бае 3 дена на черна луна демек на пълнолуние да хване дикиш
                        А-аааа! Ето за това идеше реч!
                        Аз като не чуя тайните съставки и веднага съобразявам, че някой иска да ме метне в чувала!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          Кво си познал, бе, майсторе!

                          Аз от теб искам само едно разяснение!
                          Разбрах вече, че чрез настройка на софуера, сменяш интериора!
                          Смешник!

                          А как ще прорастне новият интериор ако не го поливаш?!
                          Аз те пратих да спиш, а ти не ми възразяваш, че н еможе да се спи!

                          Та въпросът ми е - само с чиста вода ли се полива или се прави специален разтвор с тайни съставки?
                          Начев приятелю,, авера DaveBG изобщо не са му ясни понятия като интериор, софтуер , хардуер и прочие при него всичко е сбирщайн и тюрлюгювеч .... Изръсил се е с 1 чувал с кинти за електрокар и ся е доволен и щастлив кат бебе
                          А за тайните съставки зная поне 3 от тях - менструална кръв от девственица, нокът от мъртвец и 100 годишни екстременти от прилеп и отделно се изричат тайни заклинания и се бае 3 дена на черна луна демек на пълнолуние да хване дикиш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение
                            Ето познах
                            Кво си познал, бе, майсторе!

                            Аз от теб искам само едно разяснение!
                            Разбрах вече, че чрез настройка на софуера, сменяш интериора!
                            Смешник!

                            А как ще прорастне новият интериор ако не го поливаш?!
                            Аз те пратих да спиш, а ти не ми възразяваш, че н еможе да се спи!

                            Та въпросът ми е - само с чиста вода ли се полива или се прави специален разтвор с тайни съставки?

                            Коментар


                            • Ето познах

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                На тесла са вечни само глупаците дето са изсипали по 2 торби с пари. А да ми ги хвалят че щели пари да спестят
                                През целия си живот няма да дам 100к - включвам и колите и горивото и ремонтите. Досега за 300к км съм дал малко над половината. Като гледам 500к няма да стигна - ни ходя на море всеки уикенд, че и на работа не ходя. Тази година имам 3 зареждания за резервоара
                                И аз съм на същото дередже!
                                Вече много дълго време категорично отхвърлям мисълта да вляза (мина) с кола в центъра на София. Страшно мразя да закъснявам за срещи. Единственото, което мразя повече е - на мен да ми закъсняват.
                                След няколко издънки казах - стига толкова. Край!

                                Годишният ми пробег спадна чувствително и след като регистрирах този факт си рекох - има принципно някаква закачалка в тези електрически коли, но ще ги оставя на вниманието на тези любители на момчешки играчки, които не могат да смятат.

                                Рядко пиша в тази тема, та може и да не си срещал, но когато става дума за разни по-големи неща, обичам да се вглеждам в отсрещната страна и да си задавам един въпрос: Абе, приятел (аз самият, де), ти се каниш да въртиш "бизнес" с този, ама готов ли си да пиеш бира с него. При отговорът е "не", предпочитам да нямам вземане-даване.
                                Мъск не го понасям и това е.
                                Негови продукти и даром не искам.
                                Не е никаква препоръка!

                                Коментар

                                Working...
                                X