IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По частта от темата за пазарите мисля, че ще нарасне пазарът на мощна комутациона апаратура а също, на комплектни преобразувателни установки, все повечето, СН/НН, АС/DC, безтрансформаторни, с инсталирана мощност между 1 ѝ 10 [MW] а, също, допускам навлизане ааратура за ВН между 35 ѝ 110 [kV], със съответните КАБЕЛНИ ел.проворди с подземно полагане и т.н., в т.ч.за охрана от попълзновения на р0мляни...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
      Доволно наспамихте темата

      Тестовете на тоя пич са твърде детайлни, но като цяло показват какво може да се очаква от EV-та в реални условия

      Зимен пробег в Норвегия с Тесла М3:

      При средна скорост:
      1/ 120 км/ч = 205 вч/км (350км пробег)
      2/ 90 км/ч = 145 вч/км (480км пробег)

      Разход на 100км при зимни условия:
      1/ 20,5 кв (~ 4 лв)
      2/ 14,5 кв (~ 3 лв)
      Около 2 пъти под разхода ми за LPG. До тук - добре. Обаче,
      ДОРИ И ДА ИМАШЕ инфраструктура изградена, ако трябва да ида д0 и да се върна от Пловдив примерно, няма да ми стигне а, да клечи на зарядната станция ( СЛЕД ОСВОБОЖДАВАНЕ НА МЯСТО, АКО Е ЗАЕТО) трябва цялата група, що пътува с мен. Друго си е хибридът...
      Last edited by Pyramid; 11.12.2020, 07:53.

      Коментар


      • Доволно наспамихте темата

        Тестовете на тоя пич са твърде детайлни, но като цяло показват какво може да се очаква от EV-та в реални условия

        Зимен пробег в Норвегия с Тесла М3:

        При средна скорост:
        1/ 120 км/ч = 205 вч/км (350км пробег)
        2/ 90 км/ч = 145 вч/км (480км пробег)

        Разход на 100км при зимни условия:
        1/ 20,5 кв (~ 4 лв)
        2/ 14,5 кв (~ 3 лв)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение



          ТОВА БЕШЕ ВЕЛИКО'' оправи ми деня честно и най-добре охарактеризира объркания пирамидален ум. Ще се смея до довечера...
          Ясно, не си следил беседата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение



            ТОВА БЕШЕ ВЕЛИКО'' оправи ми деня честно и най-добре охарактеризира объркания пирамидален ум. Ще се смея до довечера...
            Измамника е допринесъл за много смях във форума. А смехът както знаем е здраве.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

              Трудно ти следя мисълта

              тц, ..нема да стане с 1 водка, ще повторя,, може би трябва да се потопя на много дълбоко квантово ниво, за да ти проследя мисълта .....



              ТОВА БЕШЕ ВЕЛИКО'' оправи ми деня честно и най-добре охарактеризира объркания пирамидален ум. Ще се смея до довечера...
              Last edited by megamind; 10.12.2020, 13:31.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                За да те признаем за пророк, дай първо да те пребием с камъни
                Може да почваш. Налюпвам каската.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Нарочно така говоря, т.к.имам поставени тематични и др. стопове. Ще му дойде времето, ще паднат, и ще си бъде всичко като на лекция в ТУ. Не бързай.
                  За да те признаем за пророк, дай първо да те пребием с камъни

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                    чакай малко ся, че станА мазало некво.... сбирщайн от идей .... Трудно ти следя мисълта пич , чакай ся да глътна 1 водка и да мисля че ме разкова направо .... то батерии, раси,, породи, яйца и кокошки.... лагери ....

                    тц, ..нема да стане с 1 водка, ще повторя,, може би трябва да се потопя на много дълбоко квантово ниво, за да ти проследя мисълта ..... в края на краищата всички системи се стремят към ентропия.... от относителен порядък към безпорядък и хаос…..
                    Нарочно така говоря, т.к.имам поставени тематични и др. стопове. Ще му дойде времето, ще паднат, и ще си бъде всичко като на лекция в ТУ. Не бързай.

                    Коментар


                    • Мненията са тук:
                      https://forum.investor.bg/forum/%D0%...88%D0%BD%D0%B8
                      रादोस्त

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от The Matrix Разгледай мнение

                        Хумор, сатира и забава от вестник Стършел
                        Не. Предчувствие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          СПОКО. НИКОЙ НИКОГО НЯМА ДА БИЕ.
                          Ти вече приближи Генералната Линия, така че...ТОПЛО. Близко си.
                          После,
                          Тъййй. Аз НЕ питах за сравнение, а за общото м/у организацията на био- и артефакта. Няколко линии на подобие:
                          - Специализация на функциите
                          - Подредба от просто към сложно,
                          - Изграждане на голямо от малки, и, именно в този ред,
                          - Оптимизация на параметрите. Първо, на системата като органиорганизация и едва после (чрез последователни итерации) ѝ на компонентите. Ѝ, ИМЕННО В ТОЗИ ред
                          - Унификация (на производствения цикъл),
                          - Заменимост на еднакво с еднакво (от същия Майстор)
                          - Потискане имунния отговор, ако опитваш да имплантираш елемент с чужда генетична база (и, особено, от друг вид (система),
                          - Съвместимост на расите (породите) ѝ също така, произведени от различен производител, пълни аналози
                          ѝ т.н.
                          Примери?
                          - Батерии с еднакво напрежение, капацитет, разположение на изводите и сходни ел.х-ки, може нормално да се ползват в едни и същи коли, както, и
                          - Може да ядем яйца от различни кокошки без проблеми, и още,
                          - Лагери с еднакви х-ки, да се търкалят без забележки, в една машина +++

                          ...Пък и тук, видяхме: Тук, сложното не е на почит. Хората се отучиха да четат, да мислят, ДА ПИТАТ
                          и да се учат но, само се огледай, (аз и поименно, мога да изброя неколцина, дето просто, мрАт да ...ПОУЧАВАТ). И няма значение, кое откъде и как, идва един (крие си името) и току си скубе брадата и приплюва, как такова животно нЕмало.
                          Връщам ти микрофона, а сам, отивам да си забъркам едно кахве.
                          чакай малко ся, че станА мазало некво.... сбирщайн от идей .... Трудно ти следя мисълта пич , чакай ся да глътна 1 водка и да мисля че ме разкова направо .... то батерии, раси,, породи, яйца и кокошки.... лагери ....

                          тц, ..нема да стане с 1 водка, ще повторя,, може би трябва да се потопя на много дълбоко квантово ниво, за да ти проследя мисълта ..... в края на краищата всички системи се стремят към ентропия.... от относителен порядък към безпорядък и хаос…..
                          Last edited by Асо Пика; 09.12.2020, 20:05.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                            Продължавам, сега едно по едно. Знаеш, че съм с образование 8 клас и то 2 пъти повтарян, затова и по- бавно стоплям

                            Не съм задълбал, но не може на сложни въпроси да очакавш прости отговори. Прост отговор очакваш на прост въпрос, например : Как се вари боб ? Отговор : Пълниш тенджерата с вода, сипваш боба и палиш котлона, и чакаш ....

                            Второ, казах ти : Ясно, точно и адекватно и последователно изложи своята теза за еди какво си, а не да гадаем, не съм нито гадател, нито ясновидец.....

                            Трето, ето моята логика каква е. Не е научно коректно, достоверно и е безсмислено да сравянавш две абсолютно коренно противоположни системи, едната артефакт, а другата продукт на еволюцията и природата. И то само защото и двете имат ен на брой клетки. Да, имат и това е единственото общо между тях. Коректно е ако сравняваш една батерия или акумулатор с ДРУГА. Ако сравняваш човек с ДРУГ човек. Ако сравняваш електричка например любимата на едни юнаци Тесла с ДРУГА електричка от ДРУГ производител, но не и да сравняваш електричка с кола с ДВГ.

                            Четвърто, щом и двете системи имат ен на брой клетки, тогава тези клетки имат предназначение, функция и роля, нали ? Те са създадени за нещо. Тези клетки правят НЕЩО, нали ? И отново се връщам в последния си пост, че в едната процеса е линеен, а в човека процесите са нелинейни. За мен това е логиката и с това се изчерпва разговора. Освен ако не си изложиш тезата си и да продължим.

                            Човешкият език също е семантически нелинеен подобно на ДНК, която е класически пример за нелинейна система. Човешкото общество и човешките взаимоотношения са най-сложните нелинейни системи.
                            ===========

                            ПС. Сега видях, че си писал коментар ......
                            СПОКО. НИКОЙ НИКОГО НЯМА ДА БИЕ.
                            Ти вече приближи Генералната Линия, така че...ТОПЛО. Близко си.
                            После,
                            Тъййй. Аз НЕ питах за сравнение, а за общото м/у организацията на био- и артефакта. Няколко линии на подобие:
                            - Специализация на функциите
                            - Подредба от просто към сложно,
                            - Изграждане на голямо от малки, и, именно в този ред,
                            - Оптимизация на параметрите. Първо, на системата като органиорганизация и едва после (чрез последователни итерации) ѝ на компонентите. Ѝ, ИМЕННО В ТОЗИ ред
                            - Унификация (на производствения цикъл),
                            - Заменимост на еднакво с еднакво (от същия Майстор)
                            - Потискане имунния отговор, ако опитваш да имплантираш елемент с чужда генетична база (и, особено, от друг вид (система),
                            - Съвместимост на расите (породите) ѝ също така, произведени от различен производител, пълни аналози
                            ѝ т.н.
                            Примери?
                            - Батерии с еднакво напрежение, капацитет, разположение на изводите и сходни ел.х-ки, може нормално да се ползват в едни и същи коли, както, и
                            - Може да ядем яйца от различни кокошки без проблеми, и още,
                            - Лагери с еднакви х-ки, да се търкалят без забележки, в една машина +++

                            ...Пък и тук, видяхме: Тук, сложното не е на почит. Хората се отучиха да четат, да мислят, ДА ПИТАТ
                            и да се учат но, само се огледай, (аз и поименно, мога да изброя неколцина, дето просто, мрАт да ...ПОУЧАВАТ). И няма значение, кое откъде и как, идва един (крие си името) и току си скубе брадата и приплюва, как такова животно нЕмало.
                            Връщам ти микрофона, а сам, отивам да си забъркам едно кахве.
                            Last edited by Pyramid; 09.12.2020, 19:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                              Продължавам, сега едно по едно. Знаеш, че съм с образование 8 клас и то 2 пъти повтарян, затова и по- бавно стоплям

                              Не съм задълбал, но не може на сложни въпроси да очакавш прости отговори. Прост отговор очакваш на прост въпрос, например : Как се вари боб ? Отговор : Пълниш тенджерата с вода, сипваш боба и палиш котлона, и чакаш ....

                              Второ, казах ти : Ясно, точно и адекватно и последователно изложи своята теза за еди какво си, а не да гадаем, не съм нито гадател, нито ясновидец.....

                              Трето, ето моята логика каква е. Не е научно коректно, достоверно и е безсмислено да сравянавш две абсолютно коренно противоположни системи, едната артефакт, а другата продукт на еволюцията и природата. И то само защото и двете имат ен на брой клетки. Да, имат и това е единственото общо между тях. Коректно е ако сравняваш една батерия или акумулатор с ДРУГА. Ако сравняваш човек с ДРУГ човек. Ако сравняваш електричка например любимата на едни юнаци Тесла с ДРУГА електричка от ДРУГ производител, но не и да сравняваш електричка с кола с ДВГ.

                              Четвърто, щом и двете системи имат ен на брой клетки, тогава тези клетки имат предназначение, функция и роля, нали ? Те са създадени за нещо. Тези клетки правят НЕЩО, нали ? И отново се връщам в последния си пост, че в едната процеса е линеен, а в човека процесите са нелинейни. За мен това е логиката и с това се изчерпва разговора. Освен ако не си изложиш тезата си и да продължим.

                              Човешкият език също е семантически нелинеен подобно на ДНК, която е класически пример за нелинейна система. Човешкото общество и човешките взаимоотношения са най-сложните нелинейни системи.



                              ===========

                              ПС. Сега видях, че си писал коментар ......

                              Апропо боб се вари с накисване, та не е толко просто

                              За батериите - при тия с много клетки има един голям проблем - една лоша клетка прецаква целия пакет, може да падне капацитета директно с 1/4 дори ако цялата батерия е от хиляди клетки. Занимавам се доста с литий-полимерни и нещата са както с литий-йон в теслата, не бих казал че е добра технология за автомобили.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Много задълба. И пропусна главното. Както и да е, и аз отивам по работа. До скоро.
                                Продължавам, сега едно по едно. Знаеш, че съм с образование 8 клас и то 2 пъти повтарян, затова и по- бавно стоплям

                                Не съм задълбал, но не може на сложни въпроси да очакавш прости отговори. Прост отговор очакваш на прост въпрос, например : Как се вари боб ? Отговор : Пълниш тенджерата с вода, сипваш боба и палиш котлона, и чакаш ....

                                Второ, казах ти : Ясно, точно и адекватно и последователно изложи своята теза за еди какво си, а не да гадаем, не съм нито гадател, нито ясновидец.....

                                Трето, ето моята логика каква е. Не е научно коректно, достоверно и е безсмислено да сравянавш две абсолютно коренно противоположни системи, едната артефакт, а другата продукт на еволюцията и природата. И то само защото и двете имат ен на брой клетки. Да, имат и това е единственото общо между тях. Коректно е ако сравняваш една батерия или акумулатор с ДРУГА. Ако сравняваш човек с ДРУГ човек. Ако сравняваш електричка например любимата на едни юнаци Тесла с ДРУГА електричка от ДРУГ производител, но не и да сравняваш електричка с кола с ДВГ.

                                Четвърто, щом и двете системи имат ен на брой клетки, тогава тези клетки имат предназначение, функция и роля, нали ? Те са създадени за нещо. Тези клетки правят НЕЩО, нали ? И отново се връщам в последния си пост, че в едната процеса е линеен, а в човека процесите са нелинейни. За мен това е логиката и с това се изчерпва разговора. Освен ако не си изложиш тезата си и да продължим.

                                Човешкият език също е семантически нелинеен подобно на ДНК, която е класически пример за нелинейна система. Човешкото общество и човешките взаимоотношения са най-сложните нелинейни системи.



                                ===========

                                ПС. Сега видях, че си писал коментар ......
                                Last edited by Асо Пика; 09.12.2020, 18:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X