IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Нищо не "разбива", т.к.говориш за СОБСТВЕНИТЕ СИ ДОМИСЛИ. Такова нещо, никъде и никога не съм твърдял. ТИ опитваш да ми го вкараш в устата но, ядец, не вървиш. Т.е., манипулираш и искаш да изкараш мен виновен за ТВОИ заблуди. Няма начин.
    Хайде да си изясним какво НЕ СИ КАЗВАЛ, защото аз много добре знам какво си казал, но ти явно забравяш поради деменция или просто защото така ти изнася. Та какво не си казвал, че ми е интересно?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Недей въобще да комуникираш с Pyramid, защото той веднага ще те залее с простотии. Не разбра ли, че той иска внимание от нас, и за да го получи, непрекъснато си измисля една или друга небивалица. Например бил измислил как да намали теглото на батериите 3 пъти ..... Само това е достатъчно, за да разбереш, че комуникираш с човек с болен мозък.

      Какъвто и разумен отговор или довод да му дадеш, той въобще не стига до главния му мозък, за който отдавна се чудя има ли го или не. Е ти нали видя най-голямата му самозаблуда, на базата на която е построил огромна пясъчна кула - въобразил си е, че при акумулаторите също като при кондензаторите капацитета бил зависел само от площта на електрода и от нищо друго. И веднага започна да плещи глупости за някакви таблетки, които щели да се правят с литография или със ситопечат - демек с колкото се може по-тънък електрод, ако има как да е само един слой със 100 атома дебелина.

      Pyramid поради огромното си невежество въобще не знае, че при акумулаторите химическите реакции ПРЕХВЪРЛЯТ ВЕЩЕСТВО от единия електрод на другия, и именно поради тази причина електродите трябва да са достатъчно ДЕБЕЛИ, за да се постигне голям капацитет. Това негово незнание обезсмисля цялата му концепция или по-скоро това негово незнание РАЗБИВА НА ПУХ И ПРАХ ЦЯЛАТА МУ КОНЦЕПЦИЯ.
      Нищо не "разбива", т.к.говориш за СОБСТВЕНИТЕ СИ ДОМИСЛИ. Такова нещо, никъде и никога не съм твърдял. ТИ опитваш да ми го вкараш в устата но, ядец, не вървиш. Т.е., манипулираш и искаш да изкараш мен виновен за ТВОИ заблуди. Няма начин.
      Last edited by Pyramid; 31.03.2021, 12:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
        Ее, трябва и химическа реакция, за да може литият в едно химическо състояние да е с един електрон повече (заредено състояние), а в друго химическо състояние да с един електрон по-малко (отдал го е, разредено състояние). И да са разделени пространствено. Литият в метално състояние е атом, наситен с електрони в електронната обвивка на ядрото. Литият с липса на един електрон от обвивката е йон (положителен). Атом и йон са много различни химически състояния.

        Тези две алтернативни химически състояния трябва да могат да са устойчиви, да се съхраняват дълго във времето.
        Така е но, тази реакция, се индуцира и обръща назад под действието на тока. Обаче, с изключение на водорода, при останалите хим.елементи, атом и йон си приличат по наличието на електрони на орбиталите. Горното не е пречка, обаче, пред батериите, каквато, биха били по-тънкитенот необходимото, съгласно заложения капацитет, т.к. тогава, дори само един цикъл, не биха издържали, поради фатално и окончателно разпадане на електрод...или И на двата. Матейко си мисли, че, си има работа с по-големи, отколкото е сам, идиоти и греши.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

          Ее, трябва и химическа реакция, за да може литият в едно химическо състоание да е с един електрон повече (заредено състояние), а в друго химическо състояние да с един електрон по-малко (отдал го е, разредено състояние). И да са разделени пространствено.

          Тези две алтернативни химически състояния трябва да могат да са устойчиви, да се съхраняват дълго във времето.
          Недей въобще да комуникираш с Pyramid, защото той веднага ще те залее с простотии. Не разбра ли, че той иска внимание от нас, и за да го получи, непрекъснато си измисля една или друга небивалица. Например бил измислил как да намали теглото на батериите 3 пъти ..... Само това е достатъчно, за да разбереш, че комуникираш с човек с болен мозък.

          Какъвто и разумен отговор или довод да му дадеш, той въобще не стига до главния му мозък, за който отдавна се чудя има ли го или не. Е ти нали видя най-голямата му самозаблуда, на базата на която е построил огромна пясъчна кула - въобразил си е, че при акумулаторите също като при кондензаторите капацитета бил зависел само от площта на електрода и от нищо друго. И веднага започна да плещи глупости за някакви таблетки, които щели да се правят с литография или със ситопечат - демек с колкото се може по-тънък електрод, ако има как да е само един слой със 100 атома дебелина.

          Pyramid поради огромното си невежество въобще не знае, че при акумулаторите химическите реакции ПРЕХВЪРЛЯТ ВЕЩЕСТВО от единия електрод на другия, и именно поради тази причина електродите трябва да са достатъчно ДЕБЕЛИ, за да се постигне голям капацитет. Това негово незнание обезсмисля цялата му концепция или по-скоро това негово незнание РАЗБИВА НА ПУХ И ПРАХ ЦЯЛАТА МУ КОНЦЕПЦИЯ.
          Last edited by Mateev; 31.03.2021, 12:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Леки като перце батерии продават китайците, но това са ФАЛШИВИ БАТЕРИИ !!!

            Този проблем се знае отдавна - китайците правят батерии с малък капацитет, а ги маркират като такава с голям капацитет, и след това ги продават на лапнишарани като тебе. Разликата се усеща именно по теглото - фалшивите са по-леки, защото в тях е "налято" по-малко активно вещество.

            В пазар, задръстен с фалшиви китайски батерии, не трябва да се вярва какво пише на батериите. Трябва като се купят, веднага да се изтестват със зареждачка, която може да мери капацитет и вътрешно съпротивление. Препоръчвам ти AccuPower IQ 338 - страхотна зареждачка, ползвам я от години и съм страшно доволен от функционалноста и начина на работа.

            С една такава зареждачка бързо бързо ще откриеш каква е измамата с тези леки батерии. Ако например пише NiMH 3600mAh, с голяма вероятност батерията ще е само 200-300 mAh. Аз преди време си бях направил експеримент, като накупих по 2-3 бройки от поне 50 различни модела с различни размери и капацитети, и после ги изтествах всичките. И знаеш ли какво открих? Ами нито една от евтините батерии не си отговаряше на капацитета. Това, което измерих, беше 5-15 пъти по-малко от това, което беше маркирано на батерията.

            ПП: Ако ти се свиди да даваш пари за качествена зареждачка, прати ми една лека батерия, за да я изтествам и да ти кажа какъв е нейния истински капацитет.
            Не отговори на въпросите, които ти зададох.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Литият само пренася и съхранява заряда.
              Ее, трябва и химическа реакция, за да може литият в едно химическо състояние да е с един електрон повече (заредено състояние), а в друго химическо състояние да с един електрон по-малко (отдал го е, разредено състояние). И да са разделени пространствено. Литият в метално състояние е атом, наситен с електрони в електронната обвивка на ядрото. Литият с липса на един електрон от обвивката е йон (положителен). Атом и йон са много различни химически състояния.

              Тези две алтернативни химически състояния трябва да могат да са устойчиви, да се съхраняват дълго във времето.
              Last edited by grisow; 31.03.2021, 12:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Добре щом в Уикипедия пише ще трябва да се примирим че сме се прецакали, тази батерия която е лека като перце и няма активна маса трябва да я върна на производителя и. Само че става загадъчно защо ги навиват тези електроди вместо между две медни или алуминиеви плочки да поставят активното вещество, не са прочели в Уикипедия иначе щяха да знаят. Извинявай за отговора.
                Леки като перце батерии продават китайците, но това са ФАЛШИВИ БАТЕРИИ !!!

                Този проблем се знае отдавна - китайците правят батерии с малък капацитет, а ги маркират като такава с голям капацитет, и след това ги продават на лапнишарани като тебе. Разликата се усеща именно по теглото - фалшивите са по-леки, защото в тях е "налято" по-малко активно вещество.

                В пазар, задръстен с фалшиви китайски батерии, не трябва да се вярва какво пише на батериите. Трябва като се купят, веднага да се изтестват със зареждачка, която може да мери капацитет и вътрешно съпротивление. Препоръчвам ти AccuPower IQ 338 - страхотна зареждачка, ползвам я от години и съм страшно доволен от функционалноста и начина на работа.

                С една такава зареждачка бързо бързо ще откриеш каква е измамата с тези леки батерии. Ако например пише NiMH 3600mAh, с голяма вероятност батерията ще е само 200-300 mAh. Аз преди време си бях направил експеримент, като накупих по 2-3 бройки от поне 50 различни модела с различни размери и капацитети, и после ги изтествах всичките. И знаеш ли какво открих? Ами нито една от евтините батерии не си отговаряше на капацитета. Това, което измерих, беше 5-15 пъти по-малко от това, което беше маркирано на батерията.

                ПП: Ако ти се свиди да даваш пари за качествена зареждачка, прати ми една лека батерия, за да я изтествам и да ти кажа какъв е нейния истински капацитет.
                Last edited by Mateev; 31.03.2021, 12:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Добре щом в Уикипедия пише ще трябва да се примирим че сме се прецакали, тази батерия която е лека като перце и няма активна маса трябва да я върна на производителя и. Само че става загадъчно защо ги навиват тези електроди вместо между две медни или алуминиеви плочки да поставят активното вещество, не са прочели в Уикипедия иначе щяха да знаят. Извинявай за отговора.
                  Едва ли ще го разбере. Не се извинявай. А, наистина, те нямат активна маса. Литият само пренася и съхранява заряда.
                  Last edited by Pyramid; 31.03.2021, 09:57.

                  Коментар


                  • Прочее, при "тръбичката", СОР >1,3...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Ха-ха-хаааа!
                      На тоя ако му дадеш да завие една бурма и ще я завие грешно.

                      Ей хо нА, още един, завиващ правилно. Що ли не те вземем в нашия ел.отдел, ти да ги завиваш вместо мен?

                      Коментар


                      • Гледам, че па как сте се вихрили. И Матейко сипал огън и жупел по "измамника" който... Ей, не е добре да си шашав търгаш. И да си въобразяваш че светът се върти около теб.
                        1.Матейко забравя защо в електродите има собствено, проводяща и, отделно, активна маса.
                        2.Забравя, също така, че има и мъртва маса, между активната и полюсните изводи на елемента.
                        3.Забравя Матейко, че не е абониран за световната правда и пише още глупости, като онази за снаждането на тръбичките, о-пръстени, голямото налягане на Помпата, "херметичността" и особено, за "200-те хиляди диоди".
                        4.Пише се Матейко за психиатър, без да е подготвен по много още теми, воден от собствено отклонение. АКО беше внимавал, можеше да си спести изричането и написването на повечето изсипани глупотевини и относно "тръбичката", нейния СОР и т н. Светъл пример за подражание, накратко. Затова, ще задам няколко контролни въпроса и, да видим отговорите.
                        1.Колко, според Матеев, съм казал аз, че се изтъняват електродите? И колко съм бил казал, че се изтъняват?
                        2.Къде съм бил казал, че "съединяваме тръбичките" на клетките?
                        3.Колко диода има в един електронен ключов пакет и защо, според Матеев, мощността на разряд на останалите НЕ СЕ СТОВАРВА върху дефектиралата клетка? Обзалагам се, пропуска МНОГО причини.
                        4.Колко е "налягането на Помпата" и в какви И ОТ КАКВИ посоки действа И НЕ ДЕЙСТВА върху клетките? Какъв дебит прекарва, през колко и какви отвори?
                        5.Защо Матеев забравя масата на корпуса на литий-йонните батерии, пресмятайки тази на цялата набутана натора в Тесла? Има 7-8000*40-45 грама. Те какво, да не би, да НЕ тежат? Или са по-леки от 1000 бр. пластмасови термосвиваеми тръбички, всяка по 10-15 грама? Не може ли разликата от около 300 кг, да се придаде към масата на веществото в същинските електроди, увеличавайки капацитета?
                        6.Защо според Матеев, да е по-добре 7-8000 елемента в десетки модули, вместо една батерия от само 1000 микромодула, приличащи, всеки един, на малко по-голяма батерийка?

                        Имам и други въпроси, нека отговори първо на тези.
                        "Експерт"? ХА!
                        Last edited by Pyramid; 31.03.2021, 09:13.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          То всичко в неговата нелепа измислица е наопаки - ако той каже евтино, значи е скъпо, ако каже леко, значи става по-тежко, ако каже лесно за производство, значи е свръхсложно за автоматизирано производство. Ако каже високо КПД или КОП, разбирай че са много ниски. Ако каже аз съм изобретател, разбирай "аз съм невеж и неук". Ако каже "давам ти многомилиарден пазар в ръцете", разбирай "ще те ошушкам до дупка". Въобще - винаги лъже, винаги мами, и си няма хал хабер представа от топлотехника, пък и от електроника/електротехника. Бос е в химията, скаран е с математиката, и дори е скаран с правописа и правоговора.
                          Ха-ха-хаааа!
                          На тоя ако му дадеш да завие една бурма и ще я завие грешно.

                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Добре щом в Уикипедия пише ще трябва да се примирим че сме се прецакали, тази батерия която е лека като перце и няма активна маса трябва да я върна на производителя и. Само че става загадъчно защо ги навиват тези електроди вместо между две медни или алуминиеви плочки да поставят активното вещество, не са прочели в Уикипедия иначе щяха да знаят. Извинявай за отговора.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Още едно разобличение на Pyramid по един друг аспект от неговата недомислица, която той нарича с гръмкото име "откритие":

                              Ако дори и за секунда приемем, че някъде по света ще се намери глупак, който да реализира тъпата идея за малки таблетки, наредени в стек една над друга, то тогава той ще получим високоволтов пакет, но с нищожен капацитет. За да се организира батерия на лека кола с такива елементи, то трябва да се сложат в паралел например 100 000 парчета.

                              При това положение ако се повреди една единствена таблетка на една единствена клетка, то тогава върху нея ще се стовари цялата мощност на всичките останали 99 999 клетки, и това буквално ще доведе до взрив на повредената таблетка, а от там и клетка. За да не се случи това, трябва на всяка една клетка да се сложат по 2 развързващи диода - единия за заряд, а другия за разряд. Ха сега си представете 200 000 диода на една огромна печатна платка от 4 квадратни метра, и колко според вас ще струва това удоволствие. Ако не знаете, аз ще ви кажа - това удоволствие ще е по-скъпо от самите батерии.

                              Няма как тези диоди да се вградят в самите клетки, защото тогава клетките ще станат с 3 извода, което е конструктивен кошмар, който е на практика почти невъзможен за разрешаване, особено пък ако има и дупка по средата на таблетките.

                              Та и по този параметър разбихме на пух и прах недомислицата с таблетките с дупка по средата.

                              Коментар


                              • Ето един елементарен линк от Wikipedia, който всеки един третокласник първо ще прочете, преди да напише някоя глупост във форума:

                                https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90...82%D0%BE%D1%80

                                При акумулаторите имаме два електрода с електролит между тях. По време на заряд/разряд през този електролите минават не електрони, а ЙОНИ !!!

                                Тоест прехвърля се вещество от единия електрод към другия електрод, в резултат на което единия електрод става по-тънък, а другия - по дебел. И колкото по-голяма е началната дебелина (маса) на електрода, толкова по-голям капацитет има акумулатора.

                                Можеше по косвен път да се досетиш за същото. Тоест ако с утъняване на електродите можеше да се направи по-лек акумулатор, досега щяха да са го направили един милион пъти, и автомобилния акумулатор например щеше да бъде по-тънък от тетрадка. Да, ама след като не го правят това, значи има нещо, което не го знаеш. Така е и с Pyramid - измисля "открития" защото е невеж и има много-много неща, които не ги знае.

                                Трябва човек да е много психясал, за да си повярва, че никой друг не се е досетил до момента да утъни електродите на акумулаторите. И трябва човек да е наистина болен от параноидна шизофрения, за да си повярва, че е направил откритие, и нито за момент да не допусне, че грешката може да е в неговия телевизор и в неговото незнание.

                                Още веднъж повтарям, ако има и други пирамидоподобни в темата:

                                Утъняването на електродите на един акумулатор води не до неговото олекотяане, а до НАМАЛЯВАНЕ НА НЕГОВИЯ КАПАЦИТЕТ !!!
                                Last edited by Mateev; 31.03.2021, 02:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X