IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid

    Пак ще искаш да набъркаш Фурие. По-полека.
    ...по-добре, дай валидолче и аспиринче Матейку, да не го тресне инфарктът. Не го мразя. Той си изпроси, аз му плащам.
    Ти верно .....На елементарен въпрос не можеш да отговориш.
    Не е чудно че си пропилял триста хилки.
    Last edited by RUBLA; 29.04.2021, 08:16. Причина: Спазвайте добрия тон!
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

      Напрежението в средните клетки ще е с няколко десети волта по-високо. Това идва поради факта, че между най-отдалечените клетки също тече галваничен процес. Преди години когато на мода бяха водородните клетки, съм експериментирал с тях с общ електролит и средните клетки отделяха винаги повече газ от крайните. После оставих много малки дупки между клертките само колкото да може да тече електролита, това помогна донякъде, но пак го имаше нежелания ефект.
      Не виждам причина за ТОВА. Много повече ме учудва страстта Матеева да "коментира" неща, с които, не е запознат в подробности. Не е наясно но, "съди", излизайки от тотално банализираните си представи, се обявявайки ги за единствено възможни, понеже, някой някъде някога, бил пуснал именно тях в производство. Ще си послужа с една стара реклама, като я перифразирам:
      "- Традиции?
      -Традициите не са това, което бяха."

      Тук, тя звучи така:
      "- Батериите не са онези, които познавате отпреди 20-30 години"( Т.к.се раждат и нови.)
      Ала имаме патологичен случай:
      Оперен, Матейко се бие в гърдите като Кинг-Конг но, не смее, освен с крясъци и обиди, да премери сили във физически експеримент. Защо ли?
      Ами... Излязъл "на терен" срещу непознати принципни положения, той губи. Работата е там че, аз знам "неговите" изходни точки (и признавам, при определени обстоятелства, те важат) но, той, не познава не само моите принципи.
      Матеев, НЕ ПОЗНАВА ОСНОВНИ ЗАКОНИ НА ЕЛЕКТРОТЕХНИКАТА И ФИЗИКАТА което, заедно с подхранваното от пари лъжливо самочувствие на "герой",го прави неадекватен. Да, ама го е шубе да заложи 100 хил лева срещу мои 1000, щото - И ТУК, ГАРАНТИРАМ С ГЛАВАТА СИ - вече го гложди подличката мисъл
      "- Ами, ако Тодор е прав и се опозоря? При това, аз вече съм го нарекъл какъв ли не, използвах клевети, епитети, обиди и т.н. но, АКО ВЗЕМЕ ДА СЕ ОКАЖЕ ПРАВ!?! "
      (Един вид, - Къде ще се скрия, той ще ме разнася, като куцо пиле-домат, и ЯЗЪК МИ ЗА ФУКАРИЯТА...)

      Last edited by RUBLA; 29.04.2021, 08:14. Причина: Спрете да се заяждате и правете залози извън форума.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Не знам как да убедя този, че няма как всички клетки на една батерия да са сложени в общ електролит. Ще текат огромни изравнителни токове и батерията буквално може да се запали. Да, в точката на допир на два електрода има еквипотенциална повърхнина, но изравнителните токове в общия електролит ще я заобикалят тази точка по причина, че напрежението е голямо - много по-голямо от напрежението на единичната клетка.

        Няма как тока да го заставиш да прескача стъпка по стъпка между електродите - той ще си тече през целия електролит по линията на най-малкото съпротивление, или по-точно през еквивалентната схема на свързване съгласно Законите на Кирхоф, за които Pyramid не е чувал.

        Как да обясня на този неграмотник с мания за величие, че приказките му са една голяма простотия и недомислица, плод на тоталното му невежество. Нещо повече - той много лесно можеше да направи експеримент, и след това да се скрие в миша дупка от срам, но безкрайната му наглост и самовлюбеност го карат да продължава да подскача като ощипана булка и да приказва врели-некипели из форума.

        Сега ще обясня на другите хора от форума така, щото и те да го разберат, въпреки че повечето не са учили електротехника. Представете си една купичка с вода, в която сме сложили сол, за да стане електролит. Ха сега пъхнете в нея 2 оголени жици, захранени с 220V от мрежата, и гледайте какво ще се случи. Водата направо ще заври или дори ще се взриви, ако сте сложили повечко сол. За този експеримет обаче предварително трябва да сте повикали линейката и да сте си приготвили багажа за болницата.

        Сега нека да си представим, че източника на енергия не е мрежата 220V, а последователно свързани много на брой батерии. Свалете им външната обвивка и ги натопете всичките в електролита. И какво - тока ще започне да заобикаля и да подскача от батерия на батерия и няма да се сети, че има по-пряк път от единия полюс към другия ли?

        Разбрахте ли сега какви глупости приказва нашият "велик изобретател", който си няма елементарни познания по електротехника? Толкова е заслепен от манията си за величие, че се излага като кифладжия. Той дори сам си вярва, че всички инженери по света са по-глупави от него, че Ом и Кирхов също са по-глупави от него, както и че тока също е по-глупав от него и ще върви само там, където му заповяда Pyramid.
        Напрежението в средните клетки ще е с няколко десети волта по-високо. Това идва поради факта, че между най-отдалечените клетки също тече галваничен процес. Преди години когато на мода бяха водородните клетки, съм експериментирал с тях с общ електролит и средните клетки отделяха винаги повече газ от крайните. После оставих много малки дупки между клертките само колкото да може да тече електролита, това помогна донякъде, но пак го имаше нежелания ефект.
        Last edited by RUBLA; 29.04.2021, 08:11. Причина: Спавайте добрия тон!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev

          Господа модератори, няма ли да го БАН-ете този некадърник, който се подиграва с физиката, химията и електротехниката?

          Готов съм да BAN-нете и мене, само и само този шизофреник да го заврете за вечни времена там, където му е мястото.
          Оспамихме темата, признавам, но разккритията на г-н Матеев бяха ценни за да не пострада някой невинен човек от измамите на участника Pyramid.
          Нека никой и никога повече не влиза в диалог с този префинен измамник!
          Призовавам модерацията да изключи завинаги този вреден и предизвикващ безплодни дискусии индивид и трол

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev

            Господа модератори, няма ли да го БАН-ете този некадърник, който се подиграва с физиката, химията и електротехниката?

            Готов съм да BAN-нете и мене, само и само този шизофреник да го заврете за вечни времена там, където му е мястото.
            Истинският некадърник от двамата, няма да издържи физическия експеримент. От пластмаса и метал. На масата. Запис и последващо излъчване онлайн по интернет? А, Матеев?

            ШУБЕ?
            Last edited by Pyramid; 28.04.2021, 21:11.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid

              Бедни ми, бедни Матейко, що си толкоз шубелия, баце? Аз нямаше да ти казвам че е изобретение, ако не бях разрешил казуса. Проблемът е, че не смееш да направим публична демонстрация, щото, лъсва цялата ти нелепост. Пред всички.
              ХАХАХАХАХАХАХАХА! ! !
              "Изобретението" е само в болния ти мозък.

              Започна да говориш за разрешаването на този ПРОБЛЕМ след като започна най-после да ти просветва какви глупости си плещил в последните няколко месеца, ама трябваше 100 пъти да ти го кажа, за да достигне там до онова между двете ти уши..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Разбира се, поплачи си. Щото не смееш, щото вече ти лъщи отдалече инженерната недостатъчност.
                Некадърен болен мозък.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Хахаха , точно така
                  Не знам как да убедя този олигофрен с болен мозък, че няма как всички клетки на една батерия да са сложени в общ електролит. Ще текат огромни изравнителни токове и батерията буквално може да се запали. Да, в точката на допир на два електрода има еквипотенциална повърхнина, но изравнителните токове в общия електролит ще я заобикалят тази точка по причина, че напрежението е голямо - много по-голямо от напрежението на единичната клетка.

                  Няма как тока да го заставиш да прескача стъпка по стъпка между електродите - той ще си тече през целия електролит по линията на най-малкото съпротивление, или по-точно през еквивалентната схема на свързване съгласно Законите на Кирхоф, за които Pyramid не е чувал.

                  Как да обясня на този неграмотник с мания за величие, че приказките му са една голяма простотия и недомислица, плод на тоталното му невежество. Нещо повече - той много лесно можеше да направи експеримент, и след това да се скрие в миша дупка от срам, но безкрайната му наглост и самовлюбеност го карат да продължава да подскача като ощипана булка и да приказва врели-некипели из форума.

                  Сега ще обясня на другите хора от форума така, щото и те да го разберат, въпреки че повечето не са учили електротехника. Представете си една купичка с вода, в която сме сложили сол, за да стане електролит. Ха сега пъхнете в нея 2 оголени жици, захранени с 220V от мрежата, и гледайте какво ще се случи. Водата направо ще заври или дори ще се взриви, ако сте сложили повечко сол. За този експеримет обаче предварително трябва да сте повикали линейката и да сте си приготвили багажа за болницата.

                  Сега нека да си представим, че източника на енергия не е мрежата 220V, а последователно свързани много на брой батерии. Свалете им външната обвивка и ги натопете всичките в електролита. И какво - тока ще започне да заобикаля и да подскача от батерия на батерия и няма да се сети, че има по-пряк път от единия полюс към другия ли?

                  Разбрахте ли сега какви глупости приказва нашият "велик изобретател" с болен мозък, който си няма елементарни познания по електротехника? Толкова е заслепен от манията си за величие, че се излага като кифладжия. Той дори сам си вярва, че всички инженери по света са по-глупави от него, че Ом и Кирхов също са по-глупави от него, както и че тока също е по-глупав от него и ще върви само там, където му заповяда Pyramid.

                  Коментар


                  • Умълча се нещо, наш Росимирчо. Щото, приеме ли дуела, приема да си плати а, откаже ли го, признава, че ме му стиска. Бедни ми, бедни Матейко, що се толкоз ду, като ще се спихваш безславно?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Обявявам технически дуел с Матеев.
                      Първи въпрос:

                      Как се измерва вътрешно съпротивление на батерия?

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Обявявам технически дуел с Матеев.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Да бе, да - всички инженери по света са глупаци и не са се сетили досега, че според Горнооряховския олигофрен може акумулаторните батерии да се правят с общ електролит. Оооо свещена простотия - не знам да се смея ли или да плача.
                          Разбира се, поплачи си. Щото не смееш, щото вече ти лъщи отдалече инженерната недостатъчност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Експеримента трябва да се проведе в най-близката до тебе лудница.
                            Хвана те Шубето. Щото, върви с репутационни щети...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Експеримента трябва да се проведе в най-близката до тебе лудница.
                              Хахаха , точно така

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Ето ТОВА се казва войнствено невежество но, толкова можеш сега, какво да те прави човек.
                                Не можеш да заложиш 100К (срещу 1К от мен, нали съм беден и смотан?) , нали? Експериментът да се проведе ПУБЛИЧНО, В ТУ - ГАБРОВО, НАПРИМЕР.
                                Експеримента трябва да се проведе в най-близката до тебе лудница.

                                Коментар

                                Working...
                                X