IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Volvo се готви да пусне на пазара електрокола с абонаментен план

    Шведският производител търси начин да се конкурира с Tesla

    Volvo ще се опита да конкурира Tesla със серията си Polestar. Компанията се стреми да разработи електрическа кола с голям пробег до 2019 г., която да се наема с абонаментен план, пише Financial Times. Шведският производител отдели Polestar серията си от основното производство, за да може да се фокусира върху него. Фирмата вече обяви плановете си да стане производител на изцяло електрически коли, а Polestar е основна част от стратегията ѝ.

    Абонаментният план, който трябва да бъде на фиксирана цена, включва застраховка и поддръжка на автомобила, както и възможност за по-големи вноски срещу наемането на SUV автомобил за семейни почивки. Компанията обяви общо три модела от серията Polestar. Абонаментният план е нещо, което анализаторите прогнозират отдавна, че ще случи. В основата стои това, че традиционната собственост на автомобил и поддръжката му ще стане прекалено скъпа, заради което колите ще останат притежание на фирмите и ще бъдат отдавани под наем...

    http://www.capital.bg/biznes/kompani...elektrokola_s/

    Коментар


    • Не вярвам много на експериментални данни, дето се въртят в лаборатории.....
      Нека да започнат масово производство и потребление, за да видим колко коли на колко км ще си сменят батериите...

      Всичко друго е алабалистика, реклама, маркетинг и цени...и шарани !

      Коментар


      • Най-често статистиката е сбор от неверни данни..., но ако оставим встрани афоризм ите - всеки ползва СВОИ методи, за да докажеколко е добър и това са данни, които единствено той разбира, а клиентът пък се РАЗОЧАРОВА рано или късно от тях. Това е и двигател на прогреса... ))

        Коментар


        • Това, колко ще падне капацитетът - зависи - както навсякъде - от качеството на НОВАТА батерия, от производителя, от част от ония параметри, които споменах надолу, но и от ДРУГИ експлоатационни параметри, които надхвърлят конкретната насоченост на форума. Тук не е специализиран форум и болшинството се отегчава от обясненията - характерна черта на НАШЕНЕЦА..., а това е и една от причините много млади специалисти да търсят другаде признание...

          Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Цитирам ти собственици на Тесли писали по форумите, че капацитета пада на батериите но говорят за 10-20% и то за 7-8 години. А не за 50% за 5-6 години. Има разлика от 2 пъти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

            Да бе! Дават и се кълнат. Ама изследванията казват друго. А клетвите и гаранциите са част от рекламата.
            Цитирам ти собственици на Тесли писали по форумите, че капацитета пада на батериите но говорят за 10-20% и то за 7-8 години. А не за 50% за 5-6 години. Има разлика от 2 пъти.


            Някакви изследвания специално за Тесла. Само че е за КМ, а не за време. Това са реални данни.

            90-95% капацитет след 150 000 км пробег. Капацитета намалява с 15% след 250 000 км пробег. В общия случай батериите са ги оптимизирали за пробег, а не за време. На графиката се вижда, че след 50 000 км пада с 5%. Но после забавя падането на капацитета. Има малко коли дето капацитета им е паднал под 90%.

            The data appears to show that capacity remains between 90 and 95 percent, on average, even at 150,000 km (93,000 miles). There are individual data points scattered on both sides of that line, of course. But, overall, the data offer some basis for confidence that a Tesla Model S will lose—on average—less than 15 percent of its battery capacity over the average 150,000-mile (250,000-km) life of a vehicle.


            http://www.greencarreports.com/news/...ta-show-so-far



            Last edited by mathematician; 18.10.2017, 11:09.

            Коментар


            • Гледам, че доста обсъждате бъдещето на ЕV. Имам няколко въпроса, след като бъдещето е толкова светло:
              - има ли някой, който да се е включил в цикъла?;
              - акции на кои производители сте взели?;
              - кои суровини считате, че ще станат търсени в бъдеще?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                Не искам да споря с теб за разход на автомобили, за наклони и тем подобни. Учил съм в електротехникум и по ел дисциплини имам неизменно шестици. На тебе ще ти пиша тройка по милост, като неспециалист. Освен това съм инженер по ДВГ, та и там няма за какво да споря с теб. Пък и темата е друга, електромобилите. Да, те са хубаво нещо, ама сега за сега имат недостатъчен пробег, ниска автономност, скъпи са. Батерията няма достатъчен капацитет и е с ниска трайност. За тези цени. Казал съм и пак го повтарям. Нужен е фундаментален пробив в батериите. Рязко да се увеличи капацитета им 3-4 пъти, при същата цена.
                Това, че си инженер по ДВГ - не е отговор на нито един от зададените 5-6 КОНКРЕТНИ въпроси, които се оказва, че са именно по твоята специалност...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  По принцип Тесла дават 8 години гаранция на батерията. Като за това време се кълнат, че капацитета пада с не повече от 10-15%. Така че не е 50%.

                  Има и електромобили на тази възраст, дето го потвърждават това - като собствениците говорят за 10-20%. Така че положението с живота и капацитета на батериите не е толкоз зле.
                  Да бе! Дават и се кълнат. Ама изследванията казват друго. А клетвите и гаранциите са част от рекламата.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                    С тия изречения доста ме разсмя. Мисля те за спец...

                    Слизаш ли на по-ниска предавка при голям наклон?

                    Защо го правиш?

                    Необходима ли ти е по-голяма теглителна сила?

                    Откъде идва тя?

                    Това - според теб - не ти ли увеличава разхода?

                    А защо го увеличава?

                    Разбира се, ако си с автоматична скоростна кутия - тя прави всичко това, именно, защото е автоматична...
                    Не искам да споря с теб за разход на автомобили, за наклони и тем подобни. Учил съм в електротехникум и по ел дисциплини имам неизменно шестици. На тебе ще ти пиша тройка по милост, като неспециалист. Освен това съм инженер по ДВГ, та и там няма за какво да споря с теб. Пък и темата е друга, електромобилите. Да, те са хубаво нещо, ама сега за сега имат недостатъчен пробег, ниска автономност, скъпи са. Батерията няма достатъчен капацитет и е с ниска трайност. За тези цени. Казал съм и пак го повтарям. Нужен е фундаментален пробив в батериите. Рязко да се увеличи капацитета им 3-4 пъти, при същата цена.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • mathematician - тези акумулатори със сигурност са със скъсен живот и понижена цена по този начин, технологията за литиево полимерни акумулатори позволява живота им да е 15 години. Между другото оловните акумулатори също могат да са с такъв живот, имал съм такъв акумулатор направен по технологията за максимален живот и наистина толкова време издържа.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • http://www.businessinsider.com/tesla...n-specs-2017-8

                        Коментар


                        • Minavast - щом Джеф Безос го прави а той е гениален, то веднага банките трябва да му дадат още 500 милиарда.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Прогреса в валутните емисии влияе на електричките,не обратното... "Амазон" разработва дрон, който ще зарежда електромобили в движение"
                            http://www.dnevnik.bg/skorost/2017/1..._shte_zarejda/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              На съвременните батерии капацитета им пада средно с 6-7% годишно. Така за 5-6 години капацитета е паднал с 50%, а резервоара на моята кола все си е 60 литра....
                              По принцип Тесла дават 8 години гаранция на батерията. Като за това време се кълнат, че капацитета пада с не повече от 10-15%. Така че не е 50%.

                              Има и електромобили на тази възраст, дето го потвърждават това - като собствениците говорят за 10-20%. Така че положението с живота и капацитета на батериите не е толкоз зле.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                                ...
                                И престани с тези терени и наклони...

                                А иначе наклоните са почти без значение....

                                С тия изречения доста ме разсмя. Мисля те за спец...

                                Слизаш ли на по-ниска предавка при голям наклон?

                                Защо го правиш?

                                Необходима ли ти е по-голяма теглителна сила?

                                Откъде идва тя?

                                Това - според теб - не ти ли увеличава разхода?

                                А защо го увеличава?

                                Разбира се, ако си с автоматична скоростна кутия - тя прави всичко това, именно, защото е автоматична...

                                Коментар

                                Working...
                                X