IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Капитализацията на Тесла е смазваща, но проблемът се състои в това, че още не са се неучили да правят надеждни коли.
    Неочаквани победители в класацията за надеждност на J.D.Power

    При Tesla са отчетени 250 проблема на 100 коли още за първите три месеца ползване и компанията въобще не включена в класацията, доколкото е изпаднала откъм неправилния край на подреждането, но за да и измият срама, измислили са там някакви ужкимски критерии, на които тя не отговаряла за участие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Сумарният магнитен питок на всички съгласувани по спин електрони в съвкупността от всичките им елементарни магнитни диполи.
      ТАКА добре ли ти звучи?
      Тука интересното е, защо са съгласувани. А да, и най-вече защо магнитното поле действа през вакуум. Новости по темата ще са ми интересни.

      Матеев, от тук ще намериш много ориентири за литератури http://ee.tu-varna.bg/wp-content/upl...t_tvn_2019.pdf
      Last edited by satz; 25.06.2020, 08:46.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Ето един клип, който съвсем ще ви обърка мисленето. Според последните разбирания на физиците всички частици всъщност се явяват полета, които се изкривяват. Тоест първичното са полетата, които се кривят, а частиците са следствие на това кривене. Или частица = локално изкривяване на нейното поле. Всяка елементарна частица си има свое собствено поле. Тоест видовете полета са много на брой, а не само 4-те взаимодействия, за които до момента говореше физиката.

        Вече си има Квантова Теория на Полетата, и тя също се бие на бързея да обясни всичко в тази вселена. За нас само остава да мигаме на пуканки с провиснали ченета и да се шашкаме.


        ПП: Ако си мислите, че политиците са шарлатани, какво тогава можем да кажем за физиците?
        +10

        Коментар


        • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение

          А "магнитния поток"(според твоето изказване) от какво е съставен? Е това искам да знам. : )
          Ето един клип, който съвсем ще ви обърка мисленето. Според последните разбирания на физиците всички частици всъщност се явяват полета, които се изкривяват. Тоест първичното са полетата, които се кривят, а частиците са следствие на това кривене. Или частица = локално изкривяване на нейното поле. Всяка елементарна частица си има свое собствено поле. Тоест видовете полета са много на брой, а не само 4-те взаимодействия, за които до момента говореше физиката.

          Вече си има Квантова Теория на Полетата, и тя също се бие на бързея да обясни всичко в тази вселена. За нас само остава да мигаме на пуканки с провиснали ченета и да се шашкаме.


          ПП: Ако си мислите, че политиците са шарлатани, какво тогава можем да кажем за физиците?
          Last edited by Mateev; 24.06.2020, 23:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение

            А "магнитния поток"(според твоето изказване) от какво е съставен? Е това искам да знам. : )
            Нямам символи на клавиатурата. Прочети за закона на Ампер за пълния ток.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Сумарният магнитен питок на всички съгласувани по спин електрони в съвкупността от всичките им елементарни магнитни диполи.
              ТАКА добре ли ти звучи?
              А "магнитния поток"(според твоето изказване) от какво е съставен? Е това искам да знам. : )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                Гледам всички тук са завършили Сорбоната, специалност "Светлина, тоци и вълни" : )
                Я да питам умниците тогава един прост въпрос... Имате два постоянни магнита. В зависимост от това, как са разположение един спрямо друг с полюсите си, те или се привличат или отблъскват. Очевидно е, че от единия до другия нещо "минава", за да си въздействат. Въпросът ми е какво е това нещо, което се обменя между единия и другия магнит?
                Сумарният магнитен питок на всички съгласувани по спин електрони в съвкупността от всичките им елементарни магнитни диполи.
                ТАКА добре ли ти звучи?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                  Гледам всички тук са завършили Сорбоната, специалност "Светлина, тоци и вълни" : )
                  Я да питам умниците тогава един прост въпрос... Имате два постоянни магнита. В зависимост от това, как са разположение един спрямо друг с полюсите си, те или се привличат или отблъскват. Очевидно е, че от единия до другия нещо "минава", за да си въздействат. Въпросът ми е какво е това нещо, което се обменя между единия и другия магнит?
                  Иии, ти пък сега!
                  Предполага се, че гравитацията се осъществява чрез гравитони, начи магнитната сила се осъществява чрез магнитони.
                  Просто е.

                  Коментар


                  • Гледам всички тук са завършили Сорбоната, специалност "Светлина, тоци и вълни" : )
                    Я да питам умниците тогава един прост въпрос... Имате два постоянни магнита. В зависимост от това, как са разположение един спрямо друг с полюсите си, те или се привличат или отблъскват. Очевидно е, че от единия до другия нещо "минава", за да си въздействат. Въпросът ми е какво е това нещо, което се обменя между единия и другия магнит?
                    Last edited by d333; 24.06.2020, 22:17.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      hahahaha
                      +110

                      Коментар


                      • Явно, токът е движението на ЕКВИВАЛЕНТНИЯ ЗАРЯД за единица време през даден участък от веригата, ане движението на всички токоносители едновременно, във всички участъци. Щото иначе, става мазало и цялата „грамотност” на Пешето НКС (Никакъв К*р не Струва)...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Матейко ако искаш да си легнеш по малко прост казах ти Техника на високите напрежения чети права вълна обратна вълна...Казвал съм ви много пъти че аз не си драпам мъдете и не си чеша гъзо когато пиша....Ако беше просто всеки щеше да е електроинженер.Това не са компютри.А и не виждам защо ви е да знаете.казах вече че производството и потреблението са едновременен процес и това се дължи именно на скоростта,Такива са физическите закони.Твореца така е определил....И не ми се вярва да се променят нещата...Иначе гледам че и от проектиране на мрежи високо напрежение се интересуваш...Прочети учебника на Влъчков по ел мрежи и ще разбереш кое как се изчислява...Трифазната система е симетрична система а всяка една симетрична система може да се разложи на системи с права обратна и нулева последователност....как се смятат тия токове и къде се движат не го пише в гугъл.
                          Симетрична БИ ТРЯБВАЛО ДА БЪДЕ, Мними. БИ ТРЯБВАЛО.
                          Пък някак много трудно става. Що тей?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Ти че си прост и неграмотен е ясно на всички ама Матейко къде се набута....
                            С=(1/(корен квадратен(мю нула*мю ер*епсилон нула*епсилон ер)) - да си учил ТОВА? Това е скотостта на светлината в произволна среда (пиша от някакъв мобилен, не придиряй А гръчки символу). И тук не будалкай Матейка. Хубаво ти го рече.
                            Last edited by Pyramid; 24.06.2020, 21:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Точно това се шашкаме всички, и чакаме power_grid да помогне. То и други въпроси възникват - ако проводника е дълъг милиони километри, и подадем напрежение в двата края, какво се случва? Нима тръгват две вълни едновременно от двата края и се срещат в средата? Ами че тогава информирането на токоносителите да започнат да се движат ще става със скорост два пъти по-бързо от светлината.

                              Признавам си, че и на мене тука ми е мътно.

                              Или пък като отчетем индуктивноста и капацитета на проводника, тока ще започне бавно да нараства, но това едновременно ли ще е по целия проводник, или постепенно ще нараства скороста на тока от единия край към другия. Тогава в един момент от време в проводника ще текат различни по сила токове в различните участъци от него.

                              Тука също ми е мътно.

                              Въобще аз не мисля, че тези неща са се учили в училище. Тука явно се намесва Теорията на относителноста, която ми е много мътна.
                              Матейко ако искаш да си легнеш по малко прост казах ти Техника на високите напрежения чети права вълна обратна вълна...Казвал съм ви много пъти че аз не си драпам мъдете и не си чеша гъзо когато пиша....Ако беше просто всеки щеше да е електроинженер.Това не са компютри.А и не виждам защо ви е да знаете.казах вече че производството и потреблението са едновременен процес и това се дължи именно на скоростта,Такива са физическите закони.Твореца така е определил....И не ми се вярва да се променят нещата...Иначе гледам че и от проектиране на мрежи високо напрежение се интересуваш...Прочети учебника на Влъчков по ел мрежи и ще разбереш кое как се изчислява...Трифазната система е симетрична система а всяка една симетрична система може да се разложи на системи с права обратна и нулева последователност....как се смятат тия токове и къде се движат не го пише в гугъл.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Матейко ако ставаше с линк нямаше да има училища и университети всички щяхме да сме компетентни по всички въпроси.
                                hahahaha

                                Коментар

                                Working...
                                X