IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Отдавна съм познал един свой опонент тука, Имп*****я, ама се правя на халтав. Затуй, препоръчвам, да си спомни, какви ги е сам думал, т'ко'а.
    Народопсихологията е не е важно я да съм добре важно е Вуте да е зле.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

      Да кажем че Китай лъже за броя население, но защо и други биха го правили? Каква е ползата? За да ни плашат с това колко сме много и как вредим на планетата ли? Това не би ме изненадало, но ми се вижда прекалено.
      МММ...едва ли точно лъжат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

        Нямам представа дали схемата на това
        https://www.youtube.com/watch?v=dgTJJ3Mq96A
        Ще има полза ако се определи оптическата индикатриса с това
        https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4...BB%D0%B8%D0%BA
        Какво представляват микромодулите защото чичко гугъл ме връща в инвестора?
        Отдавна съм познал един свой опонент тука, Имп*****я, ама се правя на халтав. Затуй, препоръчвам, да си спомни, какви ги е сам думал, т'ко'а.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Разходът на ток -да, ама на енергия - трудно. Щото, ще трябват 800-волтови пък, батерии. Микромодулните, се вписват съвършено, разбира се но, доде светът се управлява на инат, нещата ще вървят трудно. Знаем се, българите.
          Нямам представа дали схемата на това
          https://www.youtube.com/watch?v=dgTJJ3Mq96A
          Ще има полза ако се определи оптическата индикатриса с това
          https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4...BB%D0%B8%D0%BA
          Какво представляват микромодулите защото чичко гугъл ме връща в инвестора?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

            Не има логика и основателно се съмняват за ръста на популацията, очевидно данните не са реални. Те казват така, Китай е многолюден над 1,5 милиарда. И започват да изброяват големите градове, които са на океана, а и известно е че континенталната част е рядко населена. Дори някой даваше идеята да я покрият със соларни клетки и ще правели ток за няколко планети.Така че населението е по малко но пак лъжат. За пластмасите знам какво може да се направи с тях.
            Да кажем че Китай лъже за броя население, но защо и други биха го правили? Каква е ползата? За да ни плашат с това колко сме много и как вредим на планетата ли? Това не би ме изненадало, но ми се вижда прекалено.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

              Ти знаеш ли наистина за пластмасите и рециклирането. Че тоя знак с триъгълничето като го видиш на пластмасовите продукти е просто главология. И само три типа пластмаси реално могат да се рециклират. А тия изследвания, дето методологията им е от Спондж Боб Квадратни Гащи, даже не знам какво да кажа. Смятали по "консумирана храна" колко е населението? Че ако смятаме един типичен американски балон колко консумира сравнено с мен, ще излезе че той е петима човека? Нещо не виждам как може да има каквато и да е валидност в подобен критерий.
              Не има логика и основателно се съмняват за ръста на популацията, очевидно данните не са реални. Те казват така, Китай е многолюден над 1,5 милиарда. И започват да изброяват големите градове, които са на океана, а и известно е че континенталната част е рядко населена. Дори някой даваше идеята да я покрият със соларни клетки и ще правели ток за няколко планети.Така че населението е по малко но пак лъжат. За пластмасите знам какво може да се направи с тях.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                cyclop, четох едно изследване са си направили труда да го развият, по количествата консумирана храна стигат до извода че населението е поне два пъти по малко и всички държави всъщност умножават по две своята численост. Та смятай какво може да е, и каква може да бъде истината. Ако приемем че има запаси за 500 години напред, не е ли разумно потреблението да се намали с цел те да станат 1500. Знаеш с пластмасите какво се случва в момента, имат знак за рециклиране но рециклирането е рядкост.
                Ти знаеш ли наистина за пластмасите и рециклирането. Че тоя знак с триъгълничето като го видиш на пластмасовите продукти е просто главология. И само три типа пластмаси реално могат да се рециклират. А тия изследвания, дето методологията им е от Спондж Боб Квадратни Гащи, даже не знам какво да кажа. Смятали по "консумирана храна" колко е населението? Че ако смятаме един типичен американски балон колко консумира сравнено с мен, ще излезе че той е петима човека? Нещо не виждам как може да има каквато и да е валидност в подобен критерий.

                Коментар


                • cyclop, четох едно изследване са си направили труда да го развият, по количествата консумирана храна стигат до извода че населението е поне два пъти по малко и всички държави всъщност умножават по две своята численост. Та смятай какво може да е, и каква може да бъде истината. Ако приемем че има запаси за 500 години напред, не е ли разумно потреблението да се намали с цел те да станат 1500. Знаеш с пластмасите какво се случва в момента, имат знак за рециклиране но рециклирането е рядкост.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    И аз бях ваксиниран срещу covid-19. Е, изкарах го.
                    Сега говоря за имунитета срещу измишльотини, за разлика от псевдоимунитета от ковипсевдоваксините, веднъж като проумееш че нещо е измишльотина, имунизиран си доживот срещу това да те изментят повторно с него.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                      Щях много да се притесня... Ако като ученик не бях лежал с часове на килима и не бях чел списания Паралели и Наука и техника от 70-те години, в които подробно се описваше как до края на века петролът ще свърши и озоновата дупка ще ни избие и тн. Всички тия страшки плашки минават по веднъж. Сега съм ИМУНИЗИРАН ехехе
                      И аз бях ваксиниран срещу covid-19. Е, изкарах го.
                      Last edited by Pyramid; 16.07.2022, 15:50.

                      Коментар


                      • А иначе последно наш сънародник нобелов лауреат по физика, с откритие което е фундаментално и неочаквано. Какво ли си мислят другите, като чуят българин и момчето младо, само на 30години още. Ето това е Славата, прославя България, в най тежката наука - физиката.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Разходът на ток -да, ама на енергия - трудно. Щото, ще трябват 800-волтови пък, батерии. Микромодулните, се вписват съвършено, разбира се но, доде светът се управлява на инат, нещата ще вървят трудно. Знаем се, българите.
                          Точно.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                            Ако е така както казват пей сърце.Но е незаменима суровина- факт и батерии за електрокари не можеш направи без да я ползваш. Има и сигурни неща, при интензивна употреба се стопляме. Помните ли войната срещу Ирак, с високоточни те удари като запалиха петролните кладенци..що ли беше необходимо, но да не издребняваме. Та мисълта ми е за меката зима у нас тогава две години. Климата със сигурност се повлиява. Пък и няма точно теб да убеждавам, знаем много добре че тези електромобили са далеч от съвършенство още. И моето твърдение мога да намеря вече има доказателства, че разхода им на ток драстично ще падне. Последните вече са на 800 волта и разхода от това пада с малко повече от една трета.
                            Разходът на ток -да, ама на енергия - трудно. Щото, ще трябват 800-волтови пък, батерии. Микромодулните, се вписват съвършено, разбира се но, доде светът се управлява на инат, нещата ще вървят трудно. Знаем се, българите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              До изчерпване на ОТКРИТИТЕ запаси, Дани. Към момента* , са (били) изследвани ЕДВА 5[%] от земната повърхност и, за запасите върху нея, става дума. Т.е., ако приемем че, вече са изследвани 2 пъти по толкова земи и няма нови открития, тези 50 години, би трябвало, да може да се умножат по 9,5 т.е., стават 475. За другото - после.

                              *= преди 5 години.
                              Ако е така както казват пей сърце.Но е незаменима суровина- факт и батерии за електрокари не можеш направи без да я ползваш. Има и сигурни неща, при интензивна употреба се стопляме. Помните ли войната срещу Ирак, с високоточни те удари като запалиха петролните кладенци..що ли беше необходимо, но да не издребняваме. Та мисълта ми е за меката зима у нас тогава две години. Климата със сигурност се повлиява. Пък и няма точно теб да убеждавам, знаем много добре че тези електромобили са далеч от съвършенство още. И моето твърдение мога да намеря вече има доказателства, че разхода им на ток драстично ще падне. Последните вече са на 800 волта и разхода от това пада с малко повече от една трета.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                cyclop, 50 години до изчерпване на запасите от петрол не са много, другите данни също са лоша прогноза. Тези компании които правя прогнозите ги завишават, защото имат интерес находищата да бъдат представени като по големи. В момента цивилизацията не се нуждае от деглобализация и забавяне на развитието, точно обратното - от истинска организирана глобализация. Тази която наблюдавахме в последните десетилетия беше хаотична, доминирана от центрове. Моделът е такав, че той няма бъдеще, но изолацията и спиране на обмена е още по лоша переспектива. За да се върнеш в 90-те на миналия век, трябва да имаш суровините от тогава. Тези данни не са верни, както не са верни и за численоста на популацията която е в пъти по малка.
                                Щях много да се притесня... Ако като ученик не бях лежал с часове на килима и не бях чел списания Паралели и Наука и техника от 70-те години, в които подробно се описваше как до края на века петролът ще свърши и озоновата дупка ще ни избие и тн. Всички тия страшки плашки минават по веднъж. Сега съм ИМУНИЗИРАН ехехе

                                Коментар

                                Working...
                                X