IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Учили сме ги разбира се, то без да се учи не става в България образованието е доста добро, но с него си оставаме. Съвременните оловни батерии са "различни" от старите. Учили сме че клетките трябва да са изолирани по електролит, но в същото време вече бяха се появили тези с пластмасовите кутии и още тогава стигнахме до извода че това е старо схващане което не е вярно. Едно е да потопиш външен проводник в електролита на две клетки и съвсем друго по електролита в който са били заредени те да протече ток между клетките. Всъщност това микромодула не го касае особенно.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      https://www.youtube.com/watch?v=l665eovBlEkq - ето доказателство че клетките не са добре изолирани по електролит, а той е проводник и едно намокряне на повърхността на преградите би довело до късо съединение..но не води.
      Гледах видеото и мисля че това "колегата" ти може да го прави!
      Само няколко седмици при този специалист и ще може да развърти бизнеса.

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Във видеото се вижда много добре че клетките не са херметични една спрямо друга, съответно прехвърляне и мост по електролит са възможни и той както твърди Матеев е много добър проводник..но клетките би било недопустимо да не са перфектно херметични една спрямо друга ако късо съединение по общ електролит е възможно.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          13ADROL, бате ти Пешо на сън се стряска че напрежението пада и честотата на тока се мята, и той изказва на моменти идеи как да се оправи това нещо пък после свири отбой. Не е чак толкова лесно, потърси учебник как да се направи производство на акумулатори и като не откриеш такъв питай да ти кажа как да се снабдиш.
          Добре ще е и ти да се снабдиш. А и не само, ами и да го прочетеш.

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • https://www.youtube.com/watch?v=l665eovBlEkq - ето доказателство че клетките не са добре изолирани по електролит, а той е проводник и едно намокряне на повърхността на преградите би довело до късо съединение..но не води.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • 13ADROL, бате ти Пешо на сън се стряска че напрежението пада и честотата на тока се мята, и той изказва на моменти идеи как да се оправи това нещо пък после свири отбой. Не е чак толкова лесно, потърси учебник как да се направи производство на акумулатори и като не откриеш такъв питай да ти кажа как да се снабдиш.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Чакай, чакай. Обърка ме. Вътре, аноди и катоди се допират само до диелектрик. Какъв потенциал търсим у диелектрик?
                Хахахаха' откривателите нещо се сбъгнахте, ти , ако не си разбрал хаотичните мисли в областта на няколко науки в главата на Супертрейдера, бате Пешо отдавна ги е прозрял

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Голям си откривател. Евала. Кога ти връчват Нобела?
                  Е що на мен? На теб трябва
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                    Не знам, не знам, резултатите ти са нула, а пък си гений...
                    Голям си откривател. Евала. Кога ти връчват Нобела?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Това, да чете човек, трябва. Ала трябва и да разбира. Не даваш признаци.
                      Не знам, не знам, резултатите ти са нула, а пък си гений...

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Pyramid, ще ти напиша съобщение.
                        Видях го, ама нещо има бъгаво е системата. Както и да е, аз също ти пратих ПОРЕДНИЯ отговор.
                        ...Иначе, ЕкЦперДите се изнизаха. Що не им кълвем, като гламави. Хеле. Малко въздух и на нашата улица.

                        Коментар


                        • Pyramid, ще ти напиша съобщение.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            13ADROL, нещо такова, сега остава някой да каже направете и видео като я правите че по него да повторя експеримента. Сега така е модерно и после видеото в тубата.
                            Ти кога ще ми звъннеш?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Pyramid, по принцип е рисковано, но като ти трябва пружина и трябва да я направиш за два дена. При тази батерия плочите вътре към които са долепени анодите и катодите - нямат потенциал, потенциала ще излезе чак на крайните плочи.
                              Чакай, чакай. Обърка ме. Вътре, аноди и катоди се допират само до диелектрик. Какъв потенциал търсим у диелектрик?

                              Коментар


                              • Да се върнем на темата: Общият електролит има още да зрее въпреки, че до "запалване" не се стига. Поначало, което си е и описано в патентната документация, има вариант за термосвиваемо стягане на корпуса отвън и отвътре на него, силиконова обмазка. Там, самият електролит, има излаз за дегазиране по центъра и не е точно "общ" но, пак да благодаря на Кокорко, задължен съм му за добрата идея.И много хора отсега нататък-също. Буквално, може да спаси живот.
                                МЕРСИ, "Компетентни"!

                                Коментар

                                Working...
                                X