IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Mateev, може когато не искаш да кажеш цената просто да не я кажеш. Сега ще хукна да търся фирма която да ми прави милиони бройки, а не инструменти. Цените на такива инструменти са толкова високи, че не искаш да кажеш. Този инструмент - матрицата за отливане на тубичките с трите вътрешни прегради не е чак толкова сложен и пак е струвал поне 3000.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Mateev, колко струва прототипването на тази дребна тубичка ме интересува че ще се каня да правя едни матрички та да знам като цена дали ми искат много или малко. Ако споделиш ще ми бъде полезно.
      Матриците за нас винаги са били безплатни. Просто поръчваме на фирмите милиони детайли от даден модел и те сами си правят толкова на брой матрици, колкото са им необходими за да осигурят това производство. Ако случайно не знаеш - така процедират всички фирми, произвеждащи пластмасови детайли.



      Last edited by RUBLA; 27.04.2021, 09:27. Причина: Не е по темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Pyramid, литиевойонните батерии при бърз заряд и разряд циклят вътре в себе си и живота им се скъсява - циклите им намаляват драстично точно по тази причина. Стартово понеже не може да се мине на модулни батерии, поне един модул ако се добави работата става съвсем друга - батериите в другите модули могат да се направят по нежни с по малко кобалт например, а запасите от него са ограничени. Това нещо този който е правил новите батерии на Тесла също го е знаел много добре - за вътрешното циклене... и са решили проблема като ги направят tabless.Премахнали са вътрешните табове в краищата на електродите и връзката е по целия ръб на фолиото, това обаче е крачка напред и само една. Не ядат доматите с колците както се казва, но защо се правят на луди които не схващат конструкцията на микромодула ? Странно е.
        Нищо странно, като ги знаеш, що за двуноги са.

        Коментар


        • Pyramid, литиевойонните батерии при бърз заряд и разряд циклят вътре в себе си и живота им се скъсява - циклите им намаляват драстично точно по тази причина. Стартово понеже не може да се мине на модулни батерии, поне един модул ако се добави работата става съвсем друга - батериите в другите модули могат да се направят по нежни с по малко кобалт например, а запасите от него са ограничени. Това нещо този който е правил новите батерии на Тесла също го е знаел много добре - за вътрешното циклене... и са решили проблема като ги направят tabless.Премахнали са вътрешните табове в краищата на електродите и връзката е по целия ръб на фолиото, това обаче е крачка напред и само една. Не ядат доматите с колците както се казва, но защо се правят на луди които не схващат конструкцията на микромодула ? Странно е.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Имхотеп, за да не те вкарват в заблуждение ! Опитната постановка е следната, вземаш две батерийки от класическите и ги допираш една към друга както са примено в едно фенерче. Протича ток и напрежението се удвоява. Това е едно основно нещо във въпросния микромодул, ако металните части на батерийките където се допират са изработени като една метална част - какво ще се получи ? Същото каквото когато се допрат една в друга, може да гледаш на тях като на цяло парче метал, на двете контактни части. Така че измама в тази част няма, на очите си ли да вярваш или на някой локум в който те увещават че - не можело да стане ! Това е първия им контрапункт, който е направо смешен. Вярвай им за по нататък, няма да те вкарат в заблуждение никак. Същото нещо е за централния отвор, премахва лошо място което не се охлажда и държи топлина, топлината в центъра най трудно се разсейва. Конструкцията е много добре премислена, не се прототипва за 20 или 2000лв , но прототипа и няма как да не заработи както се очаква.
            Още нещо, което съм споменавал: отнемането на тока, по дебелина на полюсните плочи, е най-краткото. Сиреч, най-малки са загубите на енергия върху тях.

            Коментар


            • Имхотеп, за да не те вкарват в заблуждение ! Опитната постановка е следната, вземаш две батерийки от класическите и ги допираш една към друга както са примено в едно фенерче. Протича ток и напрежението се удвоява. Това е едно основно нещо във въпросния микромодул, ако металните части на батерийките където се допират са изработени като една метална част - какво ще се получи ? Същото каквото когато се допрат една в друга, може да гледаш на тях като на цяло парче метал, на двете контактни части. Така че измама в тази част няма, на очите си ли да вярваш или на някой локум в който те увещават че - не можело да стане ! Това е първия им контрапункт, който е направо смешен. Вярвай им за по нататък, няма да те вкарат в заблуждение никак. Същото нещо е за централния отвор, премахва лошо място което не се охлажда и държи топлина, топлината в центъра най трудно се разсейва. Конструкцията е много добре премислена, не се прототипва за 20 или 2000лв , но прототипа и няма как да не заработи както се очаква.
              Last edited by supertrader; 26.04.2021, 21:57. Причина: ,
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Наистина ми трябват едни матрици с които се мъча доста време - години. Обаче получих отговор - един локум, магазинчета за локум има много.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Mateev, колко струва прототипването на тази дребна тубичка ме интересува че ще се каня да правя едни матрички та да знам като цена дали ми искат много или малко. Ако споделиш ще ми бъде полезно.
                  По-скоро, би си обръснал мустака.

                  Опссс, ама той нямал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Детайла, който прави възможно създаването на многоцветна паста за зъби наистина сами си го разработихме и наистина според критериите на Тодор е с ранг на изобретение. Нещо повече - при нашата практика през годините (а не голословна теория) ние сме правили какви ли не чудеса, всичките с ранг на изобретение според критериите на Тодор.

                    Да, ама за разлика от него ние не страдаме от мания за величие. Ние просто си движим бизнеса и не се надуваме и хвалим по форумите колко сме велики. Нещо повече - ние не правим голословни теоретизирания с чесане зад врата и с гледане в тавана. Ние въплъщаваме нашите идеи в РЕАЛЕН ПРОДУКТ, който после го пускаме в масово производство.

                    Та това са светлинните години разлика между нас и Тодор. От едната страна стои въздух под налягане и хвалипръцковщина, а от другата стоят десетки иновации, открития и дори изобретения, които са получили практическо приложение в масовото производство.
                    ..."практическо приложение, в масовото производство". Масово-масово, колко да е масово? Колкото една каска за 7 МИЛИАРДА души? 1000 (ХИЛЯДА!) пъти по-евтино?

                    - Бреййй, не думай!

                    Коментар


                    • Mateev, колко струва прототипването на тази дребна тубичка ме интересува че ще се каня да правя едни матрички та да знам като цена дали ми искат много или малко. Ако споделиш ще ми бъде полезно.
                      Last edited by supertrader; 26.04.2021, 21:19.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Детайла, който прави възможно създаването на многоцветна паста за зъби наистина сами си го разработихме и наистина според критериите на Тодор е с ранг на изобретение. Нещо повече - при нашата практика през годините (а не голословна теория) ние сме правили какви ли не чудеса, всичките с ранг на изобретение според критериите на Тодор.

                        Да, ама за разлика от него ние не страдаме от мания за величие. Ние просто си движим бизнеса и не се надуваме и хвалим по форумите колко сме велики. Нещо повече - ние не правим голословни теоретизирания с чесане зад врата и с гледане в тавана. Ние въплъщаваме нашите идеи в РЕАЛЕН ПРОДУКТ, който после го пускаме в масово производство.

                        Та това са светлинните години разлика между нас и Тодор. От едната страна стои въздух под налягане и хвалипръцковщина, а от другата стоят десетки иновации, открития и дори изобретения, които са получили практическо приложение в масовото производство.
                        Ниска топка. Дай по-сериозно. Какво те питат, какво отговаряш. Неудобно ли ти е? Какво те притеснява?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Mateev, , нали имаш опит с прототипването на тубичката за паста за зъби в която да има три обема и изработката на инструментите за нея която бе споделил че се оказала не чак толкова проста работа. Би ли споделил какви средства са се похарчили по памет тогава за това упражнение и постижение, което въобще не омаловажавам. Предполагам си наясно какво си правил, продукт без аналог и шанса да се появи за нула време прекопиран на пазара да е сведен до 0-ла.
                          Детайла, който прави възможно създаването на многоцветна паста за зъби наистина сами си го разработихме и наистина според критериите на Тодор е с ранг на изобретение. Нещо повече - при нашата практика през годините (а не голословна теория) ние сме правили какви ли не чудеса, всичките с ранг на изобретение според критериите на Тодор.

                          Да, ама за разлика от него ние не страдаме от мания за величие. Ние просто си движим бизнеса и не се надуваме и хвалим по форумите колко сме велики. Нещо повече - ние не правим голословни теоретизирания с чесане зад врата и с гледане в тавана. Ние въплъщаваме нашите идеи в РЕАЛЕН ПРОДУКТ, който после го пускаме в масово производство.

                          Та това са светлинните години разлика между нас и Тодор. От едната страна стои въздух под налягане и хвалипръцковщина, а от другата стоят десетки иновации, открития и дори изобретения, които са получили практическо приложение в масовото производство.

                          Коментар


                          • Mateev, , нали имаш опит с прототипването на тубичката за паста за зъби в която да има три обема и изработката на инструментите за нея която бе споделил че се оказала не чак толкова проста работа. Би ли споделил какви средства са се похарчили по памет тогава за това упражнение и постижение, което въобще не омаловажавам. Предполагам си наясно какво си правил, продукт без аналог и шанса да се появи за нула време прекопиран на пазара да е сведен до 0-ла.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Ти ли си "Гласът на здравият разум"? Мен ако питат, ТОВА, е Мания за величие.
                              Ако искаш да видиш на живо манията за величие, свали си очилата и се погледни в огледалото.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Какъв ти Айнщайн?
                                По-скоро Алцхаймер и Наполеон, взети заедно.
                                С една дума - Измамник.
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X