IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

    Чудесно би могъл да оправдаеш ника си supertrader като скъсиш електричките и се позиционираш дълъг към стоманите. След като имаш виждане как EV влияят на пазарите , без много приказки за микромодули, електролити и т.н., да изкараш няколко милиона.
    Точно по причина EV, едва ли чак толкова ще скачат цените. Проблем ще стане, ако почне МАСОВО скъсяване. Тъй мисля

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      v_tin , има проблем с батериите, той е че ги тъпчат с никел, кобалт и други "подобрители" и както са се заели ще караш автомобил с дгв на картинка. Тези метали се използват и за други цели, например хромникелова стомана. Как ще им направиш лагери на двг колите без метали щом всички ще се натъпчат в батерии - целия добив. Това нещо е лудост, поредната лудост. Те обаче лудостите трябва да имат край все пак, не мислиш ли ?
      Чудесно би могъл да оправдаеш ника си supertrader като скъсиш електричките и се позиционираш дълъг към стоманите. След като имаш виждане как EV влияят на пазарите , без много приказки за микромодули, електролити и т.н., да изкараш няколко милиона.

      Коментар


      • Между другото автомобилите с ДВГ също унищожават много суровини, има големи проблеми с рециклирането на стоманите. Всички ги знаят, никой не иска стомана от рециклаж, най често не става за студена обработка, съдържа парчета от легирана стомана която чупи ножовете. На някой пука ли му обаче ?
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • v_tin , има проблем с батериите, той е че ги тъпчат с никел, кобалт и други "подобрители" и както са се заели ще караш автомобил с дгв на картинка. Тези метали се използват и за други цели, например хромникелова стомана. Как ще им направиш лагери на двг колите без метали щом всички ще се натъпчат в батерии - целия добив. Това нещо е лудост, поредната лудост. Те обаче лудостите трябва да имат край все пак, не мислиш ли ?
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • По темата:
            - А дали ще се продават ел.мотори за ъпгрейд на моделите?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Разбира се, но вие си говорите сигурно от 50 страници за батериите. Когато разрешите проблема с батериите се прехвърлете тук, дотогава си направете нова тема
              ...Всъщност, не. Мерехме си...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Но, сигурно, такива дреболии като цена, удобство за поддръжка и стандартизация по темата, са важни.
                Разбира се, но вие си говорите сигурно от 50 страници за батериите. Когато разрешите проблема с батериите се прехвърлете тук, дотогава си направете нова тема

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Добри -лоши, но се научава нещо. Сега аз батерии няма да правя и не ме интересува бъдещата ми кола с какви батерии ще бъде- обли, трапецовидни, с дупка или без. Затова предложих да си направите нова тема за батериите и там да се обсъждат технически въпроси
                  Но, сигурно, такива дреболии като цена, удобство за поддръжка и стандартизация по темата, са важни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Те там бяха едни велики достижения, беги-мАни...
                    Добри -лоши, но се научава нещо. Сега аз батерии няма да правя и не ме интересува бъдещата ми кола с какви батерии ще бъде- обли, трапецовидни, с дупка или без. Затова предложих да си направите нова тема за батериите и там да се обсъждат технически въпроси

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      А бе не може ли да си направите отделна тема за батериите и там да се псувате и факЮ също да го псувате.

                      А тук да остане за електромобилите- гледам че дейви и зазчо не са писали отдавна, да се похвалят или оплачат
                      Те там бяха едни велики достижения, беги-мАни...

                      Коментар


                      • А бе не може ли да си направите отделна тема за батериите.

                        А тук да остане за електромобилите- гледам че дейви и зазчо не са писали отдавна, да се похвалят или оплачат

                        Коментар


                        • Изтрили са, ама аз пак да питам какъв е тоя знаменит теоретичен принос на Матеев? Да не е нещо коментари по цвета на силициевия монокристал?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Аз пък си мислех че те амбицира да направиш микромодула по-бързо и да направиш оловен акумулатор за кола с общ електролит. А тя ква била работата...
                            Амбицирало ти се любопитството
                            Винаги, се почва с нещо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Много обичаш да се сравняваш с мене, но си изостанал със светлинни години. Нищо, в следващия ти живот може и да се получи, защото в текущия си пълен провал.
                              Сега О, Велики, аз те питам нещо много просто: Какъв ти е и къде ти е нещото, което ти сам нарече, свой "теоретичен принос"? Аз не съм влязъл още в твоя бизнес, че да се "проваля". Заинтересувах се от темата бизнес четвърт век след теб, и избрах трънливия път, сам да си разработвам всичко. И правя неща, за които, на теб, и на ум не ти е идвало. ПО СВОЙ начин. Имам си разработки, дал съм ти номерата им, щом си на "светлинни години", значи, имаш с какво да се гордееш. Е, тогава да сравним твои с мои?
                              Last edited by Pyramid; 06.05.2021, 21:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Ами как да ти кажа, с по-високо любопитство, очаквам да видя теоретичния принос на Матеев, с който, той се похвали. Нещо, разработки на методи извън спекулата с ботове. За там, го признах още преди година.
                                Аз пък си мислех че те амбицира да направиш микромодула по-бързо и да направиш оловен акумулатор за кола с общ електролит. А тя ква била работата...
                                Амбицирало ти се любопитството
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X