IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

    Какво имаш предвид, че е по-назад? Аз мисля че редовно е друго длъжностно лице по вписванията

    Поздрави
    Имах впредвид ,че преди 6-7 години БРЕФ и ТР водеха съдебно дело.
    Резултата го има в ТР.
    Но не знам дали има връзка със сегашните им неприятности или просто мениджъмента на БРЕФ за пореден път не са си написали домашното.
    Визирам проблемите им през 2016 г.,когато имаха проблеми с вписването решението на ОСА за намаляване стойността на акциите.
    Поздрави !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

      Без да съм сигурен - може би има субективни обстоятелства за заяждането с БРЕФ от страна на ТР.
      Ako се разтърсиш по назад в ТР - може да намериш причината за действията на служителите им и може да я включиш в статията си.
      А може и да ги знаеш - нали си отдавна на бирсата.
      Според мен мениджърите на БРЕФ трябваше да обявят по своевремено отказа - още след първата заведената молба в съда.към 10.09.2018г..
      Какво имаш предвид, че е по-назад? Аз мисля че редовно е друго длъжностно лице по вписванията

      Поздрави

      Коментар


      • Благодаря за информацията !

        Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

          Основанието е двоен стандарт и грешна на служител

          Хрумнало им в ТР да искат вписване на новия капитал (с новите 14,5 млн. акции) в устава, ама в чл. 11, а не виждат че ги има в чл. 43 на същия устав. За което трябва ново ОСА, приемане на корекция в устава (от чл. 43 към чл. 11 да преместят едни 14,5 млн. акции), одобрение от КФН и т.н. общо 3 месеца без пари за фонда, а по това време банката ще си събира лихва от набирателната сметка... Акционерите нямат достъп до акциите си и до парите си.

          Материалът ми е готов и отлежава в панела, защото чакам отговор от ТР, как например увеличенията на Гленмоор, Софарма имоти (всяка година) на ФПП (преди няколко) се вписаха веднага, а на ФНИБ АДСИЦ искат нещо ново, нещо идиотско (с извинение за точната дума).

          ТР искат увеличението да е в чл. 11, но са толкова зле, че не го виждат в чл. 43 от устава на ФНИБ, а в готовата ми статия (чака си в панела, зрее) пише и за чл. 44 където има до 50 млн. лв. конвертируеми облигации. Тоест общо БРЕФ има към 120 млн. лв лимит за капитала по устав, те с абсолютна некомпетенстност са се заяли че ги няма в чл. 11 от устава, а ги има в чл. 43 , където СД е овластен да увеличава с 50 млн. акции. Ами ако имаше издадени конв. облигации и после не щат да ги направят на обикновени (говоря за служителите в ТР), абсурдистан.

          С две думи.
          Толкова голям гаф в ТР не съм виждал никога, като изключим, че не работеше....
          Без да съм сигурен - може би има субективни обстоятелства за заяждането с БРЕФ от страна на ТР.
          Ako се разтърсиш по назад в ТР - може да намериш причината за действията на служителите им и може да я включиш в статията си.
          А може и да ги знаеш - нали си отдавна на бирсата.
          Според мен мениджърите на БРЕФ трябваше да обявят по своевремено отказа - още след първата заведената молба в съда.към 10.09.2018г..

          Коментар


          • Благодаря за инфото!! Е нали увеличението беше одобрено от такования регистър? И сега след като хората дадоха парите се сетиха ... Аз мисля, че ФНИБ трябваше веднага да обявят какво става и да пуснат дело и да искат компенсации! Държавата ни стана донор да изплаща загубени дела

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
              TP къде ги посочва тези основания и защо повече от 20 дена няма публикувана никъде тази информация?
              Основанието е двоен стандарт и грешна на служител

              Хрумнало им в ТР да искат вписване на новия капитал (с новите 14,5 млн. акции) в устава, ама в чл. 11, а не виждат че ги има в чл. 43 на същия устав. За което трябва ново ОСА, приемане на корекция в устава (от чл. 43 към чл. 11 да преместят едни 14,5 млн. акции), одобрение от КФН и т.н. общо 3 месеца без пари за фонда, а по това време банката ще си събира лихва от набирателната сметка... Акционерите нямат достъп до акциите си и до парите си.

              Материалът ми е готов и отлежава в панела, защото чакам отговор от ТР, как например увеличенията на Гленмоор, Софарма имоти (всяка година) на ФПП (преди няколко) се вписаха веднага, а на ФНИБ АДСИЦ искат нещо ново, нещо идиотско (с извинение за точната дума).

              ТР искат увеличението да е в чл. 11, но са толкова зле, че не го виждат в чл. 43 от устава на ФНИБ, а в готовата ми статия (чака си в панела, зрее) пише и за чл. 44 където има до 50 млн. лв. конвертируеми облигации. Тоест общо БРЕФ има към 120 млн. лв лимит за капитала по устав, те с абсолютна некомпетенстност са се заяли че ги няма в чл. 11 от устава, а ги има в чл. 43 , където СД е овластен да увеличава с 50 млн. акции. Ами ако имаше издадени конв. облигации и после не щат да ги направят на обикновени (говоря за служителите в ТР), абсурдистан.

              С две думи.
              Толкова голям гаф в ТР не съм виждал никога, като изключим, че не работеше....
              Last edited by mpy_yordanov; 04.10.2018, 12:44.

              Коментар


              • TP къде ги посочва тези основания и защо повече от 20 дена няма публикувана никъде тази информация?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                  Два пъти има отказ.
                  Основания липсват.
                  Супер странно ...
                  Основания има (ТР винаги посочва такива), доколко са основателни или не вече е друг въпрос.

                  Мен лично по-скоро ме дразни защо се оповестяват, частично нещата. Можеше просто да си посочат причините за отказ в оповестяването (те така или иначе не са тайна) и да улеснят инвеститорите.

                  Същата работа и с някакво уведомление да подновен наем - супер, че са го обявили, но да напишат и две приказки за условията. Ако не точно цена, поне дали са успели да договорят увеличение спрямо изтеклия договор, или са подновили при същите условия.... или пък кой знае, може и при по-лоши..... Въпроса е да има някаква реална информация за да може акционерите да анализират някакви трендове, сантимент на пазара и т.н.

                  Та и по двете оповестявания, имам чувството, че принципа е да си изпълнят законовото задължение, ама по възможност да не кажат нищо....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Тук някакъв купон става - ТР е отказал вписване на увеличението!!! Вижте Х3
                    Два пъти има отказ.
                    Основания липсват.
                    Супер странно ...

                    Коментар


                    • Това да не е девойка да отказва. Основания за отказ няма ли?

                      Коментар


                      • Тук някакъв купон става - ТР е отказал вписване на увеличението!!! Вижте Х3

                        Коментар


                        • По-голяма балонера от СФИ няма - раздава дивиденти от увеличения на капитала. Е, като има глупаци да участват в увеличенията - ще си ги правят. Билдигът им е с по-висока цена на 1 площ от този на ФНИ, с по-лоша локация, запълнен с фирми под наем от същата групировка, въобще далавера за чичото, а за късно осъзналите се акционери ще остане чаша студена водичка!
                          Last edited by penman; 29.09.2018, 15:31.

                          Коментар


                          • Първо в ТР (такования регистър), след това- в ЦД и накрая на БФБ
                            СФИ по-късно стартираха събиране на парички (не че съм участвал), а са по-напред с бумагите.
                            Освен това възнаграждението за техния ИП е доста по-ниско на привлечено левче и без да има разводняване - балансовата им е над 2 пъти по-ниска от емисионната.

                            Коментар


                            • Вчера се видях с първият си наставник на БФБ и стана дума за този фонд, та реших да проверя дали са ми дошли акциите от увеличението - не. Явно строежа се бави, явно таксите на МНИ също не са намалени още, ама поне акциите ще ни дадат ли? Знаете ли някакъв срок?
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                ДВИ пак го "отнема" . Как може такава простотия - докато събират пари се раздават като за последно, а сега - ни вест, ни кост! Няма информация за намаляването на таксите на МНИ, няма информация и за новия строеж! Все едно си имаш работа с някакви мургави младежи на по 25 години и се кефят като вземат парата и после ги няма никакви .... и се чувстват комфортно от това как са излъгали света
                                +1

                                Много несериозно и непрофесионално !
                                Предвид, че тапнаха акционерите за огромна сума, трябва поне от уважение (рисковете от самата инвестиция така или иначе няма как да се елиминират и естествено ще си ги има) да почнат да дават някаква по-регулярна отчетност какво става с набраните средства !

                                А намалението на таксите направо не ми се обсъжда - за daily оповестяване на разходите на проекта казано честно не са поемали ангажимент, ама това с намалнието на таксите си го обещаха в прав текст !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X