IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

    Пазарна си е - 59.5млн. за офиси, които носят 4.6млн - това си е 7.73% доходност.
    Не е толкова. Това са приходите, а разходите колко са, щото са ни ги спестили..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

      Четете детайлите...защото тази цена не се знае колко е пазарна в случая...
      ..."
      Пазарна си е - 59.5млн. за офиси, които носят 4.6млн - това си е 7.73% доходност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        2000 евро на квадрат. Те тука на 700 се мръщят, а ти даваш пример с 2000
        Четете детайлите...защото тази цена не се знае колко е пазарна в случая...

        "Ceгaшeн coбcтвeниĸ нa cгpaдaтa ca двaмa инвecтитopи - Aceн Лиceв и Πaвeл Toмaш Cyджapcĸи-Kшoнжeĸ, ĸoитo пpитeжaвaт paвeн дял. Caмият Aceн Лиceв дъpжи 72,23 пpoцeнтa oт "Бpaвo пpoпъpти фoнд"..."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
          Значи и за бъдещата вече построена и отдадена ( да се надяваме) сграда тук се ще се намери след 1-2 петилетки кой да кихне поне 150 милки.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            2000 евро на квадрат. Те тука на 700 се мръщят, а ти даваш пример с 2000
            В тези 700 евро смятаме ли и цената за правото на строеж. Местоположението бих казал, че е по-лошо. И много ме съмнява тези 700 евро да стигнат за въвеждане в експлоатация.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

              И 100 % заетост
              И на тази заетост дивидентната доходност е колкото на БРЕФ тази година

              Коментар


              • Да видим каква 10годишна доходност ще изкарат..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Може, но на двойна цена
                  И 100 % заетост

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                    2000 евро на квадрат. Те тука на 700 се мръщят, а ти даваш пример с 2000
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                      Може, но на двойна цена

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/bylgariia/45...n-leva-277305/

                        можело значи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Законът е такъв, че ако има недостиг на пари, то не може да се реже от дивидента. Няма как да се намали той, за да се плащат главници по кредити. Така мисля аз поне
                          Гледайки отчета на Софарма имоти и аз мисля така. Тоест лихвите се плащат от текущите доходи, а за главницата ще се увеличата капитала с по колкото трябва за погасяване освен ако не се продадат имоти, постъпленията от които да погасяват главницата.

                          Коментар


                          • https://www.investor.bg/novini-i-ana...odnost-276427/
                            Тази статия е за тук.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение

                              Общо вноските по двата кредита мисля, че ще са около 5 мил. на година, като през първите година-две плащанията по главницата и вноските ще са по-малки. 23-24 г. мисля, че наистина са възможни недостиг на по няколко милиона за дивидент, което изобщо не мисля, че е проблем. Нека само да се стигне до големи печалби и дивиденти за разпределяне.
                              Законът е такъв, че ако има недостиг на пари, то не може да се реже от дивидента. Няма как да се намали той, за да се плащат главници по кредити. Така мисля аз поне
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Колега, дори новата сграда да е заета на 50% при откриването си, то 90% от печалбата ще трябва да се дава като дивидент. Смятате ли, че останалите 10% ще са достатъчни за покриването на главниците по двата кредита?

                                П.П. имам акции тук, но трябва да се изговорят всичките неща, а не само розовите. Кофти е да си заряваме главите в пясъците. Не ми се иска някои от нас акционерите да останат изненадани след 2-3 години и да се случи същото като преди година - огромен за такъв тип акция спад на акцията. Нека взимаме информирани решения и да няма огромни изненади в плановете ни.
                                Общо вноските по двата кредита мисля, че ще са около 5 мил. на година, като през първите година-две плащанията по главницата и вноските ще са по-малки. 23-24 г. мисля, че наистина са възможни недостиг на по няколко милиона за дивидент, което изобщо не мисля, че е проблем. Нека само да се стигне до големи печалби и дивиденти за разпределяне.

                                Коментар

                                Working...
                                X