IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
    Зрели мъже се обиждат на "бездетен" ... браво, пичове.
    В Столипиново имат по 7 чавета, там са най-мъжествените мъжкари
    Преди години Симо от БГ Радио беше казал, че няма доверие на мъж, който става баща след 30. Побъркаха го от бъзици и подигравки.

    ​​​​​​Сега пича гледа сам две деца, самотен и нещастен, а жена му избяга чак в Брюксел. Та така ... разбито семейство, ама направено преди 30!

    Преди години хората в БГ се женеха рано, а сега късно.

    Това, че някой няма репродукция не е повод за подигравки.

    Има мъже, които правят бебета, но нито дават пари за сметки, нито джобни за децата, нито се държат хубаво с тях, ......за апартаменти да не говорим, така че актът на зачеване е само един кеф за мъжа, а може да си баща на осиновено дете, но да го гледаш както трябва и да стане човек.

    т.е. биологичното бащинство е с малка тежест, по-важно е социалното и действително бащинство.

    Има много прости хора, които правят деца, но продължават да са си прости.......

    Коментар


    • Зрели мъже се обиждат на "бездетен" ... браво, пичове.
      В Столипиново имат по 7 чавета, там са най-мъжествените мъжкари
      Преди години Симо от БГ Радио беше казал, че няма доверие на мъж, който става баща след 30. Побъркаха го от бъзици и подигравки.

      ​​​​​​Сега пича гледа сам две деца, самотен и нещастен, а жена му избяга чак в Брюксел. Та така ... разбито семейство, ама направено преди 30!


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

        Всъщност Кавръков предрече 13.03.2020 ... и това наистина беше датата, на която въведоха извънредното положение.
        Помня, че седях невярващ, че потребител в интернет форум е предрекъл точна дата за нещо подобно месеци преди това ... и до ден-днешен се надявам да е уникално съвпадение, иначе става плашещо.

        Колкото до поста ти - Тия дисбаланси и сега са твърде тежки. Съмнявам се световната икономика да изкара до 2025.

        Твърде много хеликоптерни пари, твърде много сменени консуматорски навици, твърде много дигитален и медицински контрол, твърде много несигурност и страх у хората, твърде много дългове ... това не може да изкара още 4 години.
        Изпаднал си в голяма заблуда Не Кавръков предрече датата а Симбата На 13 март нищо не се е случило с цените да не говорим че отлетяха в Космоса наобратно на тъпите им пророкувания

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          За човек без деца това е логиката За такива хора най важният орган в тялото е дебелото черво Когато човек има деца има и друга логика
          Да , освен неговото и червата на децата му

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            За човек без деца това е логиката За такива хора най важният орган в тялото е дебелото черво Когато човек има деца има и друга логика
            Хахаха ха+1 ..в десятката

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              И какъв е смисълът да купуваш с кредит нещо, чиито наем едва покрива кредита? Без риска от празни месеци и без ремонтите? Един куп разправии+съществен риск от загуба срещу една кръгла нула месечен приход. Това в продължение на 30 години.

              Ти явно не разбираш времето колко струва. То е най-ценният ресурс. Като станеш на 80, мислиш ли че ще ти пука дали си успял да изплатиш един коптор? Или че си си "запазил" парите (което не е сигурно, защото пак повтарям - имотите специално в София ще се обезценяват и то брутално, поне в реално изражение). А защо изобщо трябва парите да се запазват? Това, което си налял в апартаментите, изчезва, губи се. Все едно тези пари си ги изгорил, защото не ти носят никакъв приход, а само разходи и разправии.

              Направо недоумявам логиката на инвеститорите в имоти. Пълно безумие е това. С едни 100к Евро може да се направят толкова много смислени неща, че направо ме е яд какви суме се влагат в напълно излишни и ненужни имоти.
              За човек без деца това е логиката За такива хора най важният орган в тялото е дебелото черво Когато човек има деца има и друга логика

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                Привет,

                Не съм следил темата от Април на 2020, ако не се лъжа.
                Тогава светът свършваше, а т.нар. "повишители" тук също започваха да развяват белия флаг, че не са били прави /поне по-негорделивите от тях/.
                Напомням и за абонат1982, който беше дал дата за "края". Изумително нещо е съдбата - как датата, която даде беше изумително точна /до деня!/, но ироничното е, че това беше датата на събитието, след което не се случи краш, а се ускори възходящия тренд.

                Тогава се включих само за да отбележа, че не е лошо хората да бъдат предпазливи, но не е разумно да се подават на паника, тъй като много рядко се случва, който и да е актив да крашне, когато всички го очакват. Още тогава виждах, че Дау, S&P вероятно са стигнали дъната си и предстои много агресивно движение нагоре. Е, ще призная, че това, което се случи не очаквах да се случи за 12 месеца! Наистина е зашеметяващо!
                Очакването ми тогова беше тези нива да стигнем за поне 2 години, а крашът на стоковия пазар да се отрази в забавяне на НИ през 2020та.
                Възстановяването обаче беше тогава шеметно, че НИ изобщо нямаха за кога да реагират. Преди да имат времето за това, вече бяхме на нови върхове и сентимента в глобалната икономика беше силно позитивен!

                Защо пиша всичко това! Пиша го, защото смятам, че вече сме във фазата на еуфорията. И не, това не е мечо изказване. Ако съм прав, тук ще се случат най-свирепите движения нагоре, които ще накарат всички да гледат с отворена уста и да им е ужасно трудно да останат извън движението.
                Давам пример: още тази година имам сетъп за +20% при ДАУ и SP500 /iсъотв. ок. 40 000 и 4800/, а до 2023-2024 можем да видим 50-80% по-високи нива от текущите /50 000 - 60 000за ДАУ или 6000-7200 за SP500). Заедно с това вирусът вероятно ще си е отишъл и животът ни ще е по-хубав от всякога, съответно икономиката отново ще е по-розова от всякога.

                Комбинацията от еуфоричното покачване на индексите и сините чипове, което ще привлече много нетипични инвеститори /и вече го прави!/, съпроводено с тоталното елиминиране на т.нар. wall of worry в лицето на КОВИД-19, ще създаде перфектните условия за това, което очаквам да се случи през втората половина на десетилетието. А то вероятно ще е наистина грандиозно! Ще кажа само, че 2008 има всички предпоставки да изглежда като разходка в парка, както че и събитията и сет-ъпите през това десетилетие приличат плашещо много на тези от съответното десетилетие на миналия век!


                Успех на всички!

                П.С.
                Наистина смятам, че това десетилетие ще е едно от "интересните" и в него ще има поне една от онези години, за които казват че цели десетилетия се случват в рамките им!
                Всъщност Кавръков предрече 13.03.2020 ... и това наистина беше датата, на която въведоха извънредното положение.
                Помня, че седях невярващ, че потребител в интернет форум е предрекъл точна дата за нещо подобно месеци преди това ... и до ден-днешен се надявам да е уникално съвпадение, иначе става плашещо.

                Колкото до поста ти - Тия дисбаланси и сега са твърде тежки. Съмнявам се световната икономика да изкара до 2025.

                Твърде много хеликоптерни пари, твърде много сменени консуматорски навици, твърде много дигитален и медицински контрол, твърде много несигурност и страх у хората, твърде много дългове ... това не може да изкара още 4 години.

                Коментар


                • Привет,

                  Не съм следил темата от Април на 2020, ако не се лъжа.
                  Тогава светът свършваше, а т.нар. "повишители" тук също започваха да развяват белия флаг, че не са били прави /поне по-негорделивите от тях/.
                  Напомням и за абонат1982, който беше дал дата за "края". Изумително нещо е съдбата - как датата, която даде беше изумително точна /до деня!/, но ироничното е, че това беше датата на събитието, след което не се случи краш, а се ускори възходящия тренд.

                  Тогава се включих само за да отбележа, че не е лошо хората да бъдат предпазливи, но не е разумно да се подават на паника, тъй като много рядко се случва, който и да е актив да крашне, когато всички го очакват. Още тогава виждах, че Дау, S&P вероятно са стигнали дъната си и предстои много агресивно движение нагоре. Е, ще призная, че това, което се случи не очаквах да се случи за 12 месеца! Наистина е зашеметяващо!
                  Очакването ми тогова беше тези нива да стигнем за поне 2 години, а крашът на стоковия пазар да се отрази в забавяне на НИ през 2020та.
                  Възстановяването обаче беше тогава шеметно, че НИ изобщо нямаха за кога да реагират. Преди да имат времето за това, вече бяхме на нови върхове и сентимента в глобалната икономика беше силно позитивен!

                  Защо пиша всичко това! Пиша го, защото смятам, че вече сме във фазата на еуфорията. И не, това не е мечо изказване. Ако съм прав, тук ще се случат най-свирепите движения нагоре, които ще накарат всички да гледат с отворена уста и да им е ужасно трудно да останат извън движението.
                  Давам пример: още тази година имам сетъп за +20% при ДАУ и SP500 /iсъотв. ок. 40 000 и 4800/, а до 2023-2024 можем да видим 50-80% по-високи нива от текущите /50 000 - 60 000за ДАУ или 6000-7200 за SP500). Заедно с това вирусът вероятно ще си е отишъл и животът ни ще е по-хубав от всякога, съответно икономиката отново ще е по-розова от всякога.

                  Комбинацията от еуфоричното покачване на индексите и сините чипове, което ще привлече много нетипични инвеститори /и вече го прави!/, съпроводено с тоталното елиминиране на т.нар. wall of worry в лицето на КОВИД-19, ще създаде перфектните условия за това, което очаквам да се случи през втората половина на десетилетието. А то вероятно ще е наистина грандиозно! Ще кажа само, че 2008 има всички предпоставки да изглежда като разходка в парка, както че и събитията и сет-ъпите през това десетилетие приличат плашещо много на тези от съответното десетилетие на миналия век!


                  Успех на всички!

                  П.С.
                  Наистина смятам, че това десетилетие ще е едно от "интересните" и в него ще има поне една от онези години, за които казват че цели десетилетия се случват в рамките им!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                    Поскъпването на имотите в буквално загиващи градове отдавна е сред топ-мистериите на българския имотен пазар.

                    Монтана например е избухнала с 10% ръст през 2020.
                    А реално града е под 35 хил. души и се свива непрекъснато.
                    В малките западащи градове потенциални купувачи са местните работили в чужбина и изкарали някой лев и евентуално някой чужденец пенсионер. В Монтана според мен потенциала да изкараш пари е да купиш нещо евтино и да го продадеш след време по скъпо надявайки се, че най после ще има магистрала до дунав мост 2 и покрай това ще има някоя и друга фабричка за авточасти примерно и ще живне малко града и съответно цените. Аз там не бих отдавал под наем на индивидите от околните села особено като живея в София и нямам пряк контрол

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                      Поскъпването на имотите в буквално загиващи градове отдавна е сред топ-мистериите на българския имотен пазар.

                      Монтана например е избухнала с 10% ръст през 2020.
                      А реално града е под 35 хил. души и се свива непрекъснато.
                      Просто хората не искат да си подаряват имотите на разни тарикати от перона....всичко поскъпва , а имотите да им ги подаряват, е няма такива филми

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                        Да ви разкажа за пазара на НИ в Силистра:

                        През 2001 г. едни близки продадоха стар, двустаен тухлен за 6000 лв в идеален център. Тогава хората нямаха пари, нямаше клиенти и с връзки го изкупи Общината. А днес би могъл да се продаде и за 50 000 лв, беше голям (просторен) и на хубаво място.

                        Друга приятелка от Силистра през 2003 г. купи гарсионера в идеален център за 11000 лв с кредит и много лишения.

                        Преди 1-2 години същата жена купи стар двустаен в центъра за 33 000 лв, събрани от ренти от нея.

                        В Силистра няма много млади и търсенето за крайните квартали е слабо и там апартаментите вървят по 20 000 лв двустайни, малки. Иначе има скъпи обяви, но никой не ги купува. Същото важи и за Ловеч, където няма млади и няма работеща индустрия.
                        Поскъпването на имотите в буквално загиващи градове отдавна е сред топ-мистериите на българския имотен пазар.

                        Монтана например е избухнала с 10% ръст през 2020.
                        А реално града е под 35 хил. души и се свива непрекъснато.

                        Коментар


                        • Да ви разкажа за пазара на НИ в Силистра:

                          През 2001 г. едни близки продадоха стар, двустаен тухлен за 6000 лв в идеален център. Тогава хората нямаха пари, нямаше клиенти и с връзки го изкупи Общината. А днес би могъл да се продаде и за 50 000 лв, беше голям (просторен) и на хубаво място.

                          Друга приятелка от Силистра през 2003 г. купи гарсионера в идеален център за 11000 лв с кредит и много лишения.

                          Преди 1-2 години същата жена купи стар двустаен в центъра за 33 000 лв, събрани от ренти от нея.

                          В Силистра няма много млади и търсенето за крайните квартали е слабо и там апартаментите вървят по 20 000 лв двустайни, малки. Иначе има скъпи обяви, но никой не ги купува. Същото важи и за Ловеч, където няма млади и няма работеща индустрия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            +1

                            Много ми допада профила и стила ти на инвестиране.

                            Аз също имам опит, за последните 6 години имам 4 сделки с НИ.

                            Обаче, за последната година пазарът на наеми се обърна и няма толкова клиенти. Миналата година правих огледи и видях какви клиенти идват. И аз много харесвам мебелите на Виденов за наематели.

                            Колко апартамента рентваш, пич?
                            Радвам се за теб и ти желая успех. Аз съм начинаещ още- от 2020 започнах да се занимавам( края на 2019 взех първата маломерка), само 2 маломерки рентвам засега. Оптимист съм дългосрочно, щом сега в кризата се оправяме след като мине ще има по- голямо търсене на апартаменти под наем

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                              така като ти чета простотиите, еиждам, че си българския вариант на финансовия гений на кретенчо. Ушил си се със заеми, само че твоите са в БГ, което не вещае нищо добро предвиг БГ законодателството за личния фалит. Демек ще яде дупето ти кожен лост синко. Пишеш се хитрец, но банкерите такива андрешковци много ги харесват и таковат... Абе дупе да ти е яко
                              Дедо попе тоест Караколю тоест..... не бери грижа за мен, аз не съм вярващ, гледай си инвестицията в Банско, суркай се по пистата и така. Къде ти изчезна ентусиазма за 30% повишение на имотите в София само тази година?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Правят се ремонти разбира се иначе ще е прекалено хубаво да вземеш маломерка до метро за 50 хиляди направена от- до. Само дограмата която слагам е висок клас( 7 камерна кьомерлинк с троен стъклопакет бяло бяло ка- 4мм.) иначе мебелите са среден клас тип Виденов, за10- тина хиляди лева може да се направи основен ремонт ( не луксозен) със среден клас мебели и техника включени в цената( една част от ремонта си я правя сам). За финансирането на 100 процента са ти 2 вариантите- потребителски+ ипотечен кредит( по- скъпия вариант) или ипотека на по- скъп имот от този който купуваш( аз практикувам този вариант).Иначе както казах риск има при всяко начинание, всичко е въпрос на сметки, ако някой може да сподели безрисков и без усилия начин за печелене на пари ще съм му благодарен
                                +1

                                Много ми допада профила и стила ти на инвестиране.

                                Аз също имам опит, за последните 6 години имам 4 сделки с НИ.

                                Обаче, за последната година пазарът на наеми се обърна и няма толкова клиенти. Миналата година правих огледи и видях какви клиенти идват. И аз много харесвам мебелите на Виденов за наематели.

                                Колко апартамента рентваш, пич?

                                Коментар

                                Working...
                                X