IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Не разчитай на лошите ипотеки от мораториума. Да не изброявам всичко, но първо те ще са много малко, после трябват години докато стигнат до ЧСИ - предоговорят се, има процедури и т.н. Това не става за 2 месеца... , после хубавото от малкото греди ще отиде за банковите чиляци, после някакви боклуци на няколко рунда / т.е. след 2 години поне/ за масовката.... Това е капка от пазара....
    Разбира се че някои изчакват по-добри времена, но да продължаваш да пишеш за рязък срив е несериозно. Отлъде ще дойде такъв ? Защо ? Каква би била причината за целта ?
    Аз например ще ти напиша защо очаквах малък спад - основно щото мислех, че строителите ще се унесат и няма да ударят спирачката. И не щото ще закъсат / няма/ , но някои от тях имат възможност/ стари терени/ да свалят 10-15 , че дори и 20% и пак да са ок и по този начин да пускат по някой промо кофти апарт за да си купят нов Мерцедес...., но изглежда и това няма да се случи....
    Все повече изглежда че Бони, Купата и Ледчо ще са прави и пъста по-скоро би се ускорил.... / подчертавам това не ми харесва хич щото преди да спра планувах да купя още 1 апарт.../
    Ще се изненадаш каква малка част от разсрочените по мораториума кредити са ипотеки. Три четвърти са фирмени кредити, три четвърти от останалите са потребителски, смятай какво остава. Бота чака закъсали ипотекари, а лошите ипотеки напук на всичко намаляват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Я кажи какво ще правят 100к "инвеститори" в имоти, като няма и какво да ядат. От 1 година приход към 0, 10-20% за режийните разходи
      Не знам за кои пишеш - режийните разходи за имот са под 1% на година, за да не издребнявам с нули....
      А 100К инвеститори в имоти също не ми е ясно откъде ги взимаш след като толкова не са апартаментните сделки в София за последните 5 години сумарно.... И чак пък да няма какво да ядат.... Хлебчето в Лидъл днеска го купих на 9 стинки.... Няма какво имотно да се купи...., а евтино съвсем....
      Айде че ми зеха компутъра имам работа в спалнята / .... До след десетина дни :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Не разчитай на лошите ипотеки от мораториума. Да не изброявам всичко, но първо те ще са много малко, после трябват години докато стигнат до ЧСИ - предоговорят се, има процедури и т.н. Това не става за 2 месеца... , после хубавото от малкото греди ще отиде за банковите чиляци, после някакви боклуци на няколко рунда / т.е. след 2 години поне/ за масовката.... Това е капка от пазара....
        Разбира се че някои изчакват по-добри времена, но да продължаваш да пишеш за рязък срив е несериозно. Отлъде ще дойде такъв ? Защо ? Каква би била причината за целта ?
        Аз например ще ти напиша защо очаквах малък спад - основно щото мислех, че строителите ще се унесат и няма да ударят спирачката. И не щото ще закъсат / няма/ , но някои от тях имат възможност/ стари терени/ да свалят 10-15 , че дори и 20% и пак да са ок и по този начин да пускат по някой промо кофти апарт за да си купят нов Мерцедес...., но изглежда и това няма да се случи....
        Все повече изглежда че Бони, Купата и Ледчо ще са прави и пъста по-скоро би се ускорил.... / подчертавам това не ми харесва хич щото преди да спра планувах да купя още 1 апарт.../
        Спада,ще дойде от това че банките ще започнат да затягат още повече кредита,риска вече отива и към тях.Ти гледаш ли ръста на безработицата,няма сектор почти който да не е ударен.Дори в ИТ бизнеса се свиват бюджети.Икономиката отива в двойна рецесия,наемите паднаха,не четеш ли новини,не виждаш ли какво става около теб,нямаш ли познати с бизнес,лли всички цъфтят и връзват ?Моловете са като призраци,заведенията са фира вече над 30%,днес имаще щурм на Министерски съвет,тепърва още повече хора дето са карали някак си вече няма да имат никакви пари.Изобщо в кой свят живеете ,?Навън се говори да се удължават локдауни до Март.Тази година я пиши като миналата,но миналата имаше огромна инерция,и затова и НИ не се засегнаха.Цяло лято хората щракаха с пръсти и си харчеха парите щото си мислеха,че Март е бил просто лош сън,но съня продължи в кошмар през есента....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          2029-та може да няма евро та чак толкова далеч не гледам.
          гледането на цените на имотите и по-важно доходността от тях и ликвидността им е като гледане на кафе в условията на настоящата криза.

          Съгласен съм и съм го писал много пъти напоследък, че прогнозирането в настоящата ситуация е сложно нещо, но по принципа на изключването кое мислиш за по-вероятно / цените да паднат с 10-20-30% или да се вдигнат със същият процент / ? Пиша номинално иначе спрямо много продукти е вероятно да поевтинеят....
          Да се похваля / не съм сигурен дали не е за оплакване/ , но калкулатора за миналата година показа повече на капиталовата спрямо другите ми доходи...., а доходността от имоти вече е сложна работа и няма смисъл.... Например ако купя още нещо на 90% ще е тъмен прозорец....ала тухлен пенсионен фонд/депозит.... Не си заслужава усилията за довършване и доходност от наем........

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Не разчитай на лошите ипотеки от мораториума. Да не изброявам всичко, но първо те ще са много малко, после трябват години докато стигнат до ЧСИ - предоговорят се, има процедури и т.н. Това не става за 2 месеца... , после хубавото от малкото греди ще отиде за банковите чиляци, после някакви боклуци на няколко рунда / т.е. след 2 години поне/ за масовката.... Това е капка от пазара....
            Разбира се че някои изчакват по-добри времена, но да продължаваш да пишеш за рязък срив е несериозно. Отлъде ще дойде такъв ? Защо ? Каква би била причината за целта ?
            Аз например ще ти напиша защо очаквах малък спад - основно щото мислех, че строителите ще се унесат и няма да ударят спирачката. И не щото ще закъсат / няма/ , но някои от тях имат възможност/ стари терени/ да свалят 10-15 , че дори и 20% и пак да са ок и по този начин да пускат по някой промо кофти апарт за да си купят нов Мерцедес...., но изглежда и това няма да се случи....
            Все повече изглежда че Бони, Купата и Ледчо ще са прави и пъста по-скоро би се ускорил.... / подчертавам това не ми харесва хич щото преди да спра планувах да купя още 1 апарт.../
            Я кажи какво ще правят 100к "инвеститори" в имоти, като няма и какво да ядат. От 1 година приход към 0, 10-20% за режийните разходи
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Март гледаме мача.Сам се сещаш че в момента ситуацията е като торта,която отвън изглежда прекрасно,но отвътре е развалена.
              В момента хората които купуват за инвестиция чакат срива.Това са хора с големи възможности.Никой не влиза на тия цени в момента.Цените ги крепят изкуствено,за да не се срине всичко рязко.
              Не разчитай на лошите ипотеки от мораториума. Да не изброявам всичко, но първо те ще са много малко, после трябват години докато стигнат до ЧСИ - предоговорят се, има процедури и т.н. Това не става за 2 месеца... , после хубавото от малкото греди ще отиде за банковите чиляци, после някакви боклуци на няколко рунда / т.е. след 2 години поне/ за масовката.... Това е капка от пазара....
              Разбира се че някои изчакват по-добри времена, но да продължаваш да пишеш за рязък срив е несериозно. Отлъде ще дойде такъв ? Защо ? Каква би била причината за целта ?
              Аз например ще ти напиша защо очаквах малък спад - основно щото мислех, че строителите ще се унесат и няма да ударят спирачката. И не щото ще закъсат / няма/ , но някои от тях имат възможност/ стари терени/ да свалят 10-15 , че дори и 20% и пак да са ок и по този начин да пускат по някой промо кофти апарт за да си купят нов Мерцедес...., но изглежда и това няма да се случи....
              Все повече изглежда че Бони, Купата и Ледчо ще са прави и пъста по-скоро би се ускорил.... / подчертавам това не ми харесва хич щото преди да спра планувах да купя още 1 апарт.../

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Той 13 Март минА, предсказателю. Оттогава за 10 месеца 10 процента поскъпване на апартаментите!
                Март мина,да но кризата дойде при нас есента,усети се с втория локдаун,който беше Ноември,тогава ни пратиха и нас в къщи.От тогава нещата в бизнеса още повече се влошават.Така че полека с изказванията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                  Драсти Колеги,
                  .........
                  2029-та може да няма евро та чак толкова далеч не гледам.
                  гледането на цените на имотите и по-важно доходността от тях и ликвидността им е като гледане на кафе в условията на настоящата криза.


                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Март гледаме мача.Сам се сещаш че в момента ситуацията е като торта,която отвън изглежда прекрасно,но отвътре е развалена.
                    Той 13 Март минА, предсказателю. Оттогава за 10 месеца 10 процента поскъпване на апартаментите!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Не се шегувай, потенциалните купувачи са ясно кои са.... . Не са безработни или хора с ниски доходи и спестявания...., така че тези групи колкото и да са влиянието им на имотният пазар и клонящо към нула....
                      Март гледаме мача.Сам се сещаш че в момента ситуацията е като торта,която отвън изглежда прекрасно,но отвътре е развалена.
                      В момента хората които купуват за инвестиция чакат срива.Това са хора с големи възможности.Никой не влиза на тия цени в момента.Цените ги крепят изкуствено,за да не се срине всичко рязко.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        https://btvnovinite.bg/bulgaria/bizn...-molovete.html

                        Тия 60 хиляди, и те са потенциални купувачи....
                        Не се шегувай, потенциалните купувачи са ясно кои са.... . Не са безработни или хора с ниски доходи и спестявания...., така че тези групи колкото и да са влиянието им на имотният пазар и клонящо към нула....

                        Коментар


                        • Драсти Колеги,
                          Гледам затрили ни темичката , нема стримери, нема нито.... Смех....:-) Ама и тва не помага......Цените бележат рекорд след рекорд:
                          Средна цена на имотите в извадката: 141620 euro
                          Средна цена на кв.м: 1359 euro.
                          Все повече си мисля, че за поредна година нема да позная , макар и да предполагах, че има добри аргументи тази година малко да върне....
                          Уви има и такива , които работят здраво в посока нагорУ...., ама са ного яки....
                          Бони и Ледчо и Шелчо и други написаха някои очеизвадни факти за хора , които са в тези неща и макар и да не споделям техният процентен оптимизъм не е добре перспективата за спад.....
                          Иначе гледам Берти вече гласува за 2029 :-)))) и е видял някои от нещата за които пишем от години , че са факт или, че ще бъдат неизбежен такъв....А като ги видиш вече реално съществуващи , а не написани от келнер, касапин или общак е лесно да се направят изводите...
                          Добре дошъл и на Заплатката да продължи да ни разсмива както с предните си антипрогнози / квото пише става обратното :-))), ама нема ги записите вече :-)/ Гледам пак плаши с увеличаване на данъците, НАП и т.н.....само и само да срине пазара и уплаши купувачите.... Предполагам обаче за някои неща е частично прав - всеки гастер ще има сериозни трудности да докаже парите си пред НАП при проверка. Но това се отнася и за 95% от хората у нас / не че някой прави нещо нередно, просто такава е методологията на бухалката/.... Но това не означава, че имоти не трябва да се купуват или пък цените да станат такива така че НАП да не те гони / трябва да са отрицателни :-)))))/
                          От друга страна познавам хора, които са у нас , а се водят на работа в Англия.... Някои мисля повече от 6 месеца. Не знам дали е незаконно , но го правят и в момента....Не са се затичали да купуват имоти обаче....
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 24.01.2021, 20:53.

                          Коментар


                          • Моля, придържайте се към темата.
                            रादोस्त

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Значи и ти си престъпник така ли? Това беше номера на моряците и ги щракнаха масово. Така поне знаем че не си купувал имот последните 3 години . Както казва Стоичков - не си стуваше занимавката.

                              Последния го купих края на 2016та, дреме ми на стоичковия вие какво сте знаели
                              Last edited by X_Y; 24.01.2021, 20:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Отново пълна боза. Не е незаконно да си караш хоумофиса в България. Няма никакъв проблем да превеждаш парите си от чужбина, не попълваш грешни данни в декларацията, не декларираш сметките си, не носиш наказателна отговорност.
                                Не е незаконно да, за 3 месеца да се бараш турист - инак не става.

                                Коментар

                                Working...
                                X